Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המוכרת שיקרה עלינו לגבי מצב הרכב.

שימו לב! השרשור הזה בן 3518 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קנית את הרכב של דנה ? מתל אביב ?

גם אני רציתי לקנות את הרכב הזה . הבחנתי במכה מאחור . אמרה לי מכה קטנה אפילו לא קצה שילדה .

אם היית מתכופף מתחת לרכב הייתה מבחין בקימוט . הצעתי לה מחיר של 8000 שח בעקבות המכה והמצב הכללי של הרכב . לא הייתה מוכנה למכור .

המזגן תקין ? כי בעת שעשיתי נסיעת מבחן על הרכב הוא לא קירר הכי טוב .

בסהכ , מתבעס בשבילך .

C4 PICASSO 1.6THP

PEUGEOT 206 XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המוכרת פחחית?

היא יודעת שיש מכה קטנה, לא כמה עולה לתקן את זה ואיזה נזק נסתר קיים, והיא גם לא הסתירה את זה ממך.

אתה בתור הקונה הייתה יכול לקחת את הרכב ולבדוק אותו לפני הקנייה, בחרת שלא לעשות את זה ופה ניגמר הסיפור.

תתפלא . מי שמוכר רכב יודע בדיוק כמה עולה לתקן כל דבר. זאת אחת מהשיקולים במכירת רכב. אצלי היו רעשים מטורפים מהגיר שהמוכר טען ״אני לא שומע כלום״. בדקתי את הרכב והגיר גמור . כמובן ששיקללתי במחיר . זה 2000 שקלים לפחות. לפי המכה שהבחור מתאר - היא בטוח לא קנתה את זה ככה. כנראה שזאת תאונה שהיא בחרה לתקן אצל חאפר וישר למכור . מצד שני קונה הרכב אין לך להלין אלא על עצמך . אני הייתי מנסה לדבר איתה ולהוציא ממנה כסף חזרה. תאיים עליה בתביעה.

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מאד לא נכון. כל מוכר מכיר את הרכב שלו מא' ועד ת'?!

מי מבטיח לך שהמוכרת עשתה את התאונה ויודעת בדיוק מה קרה שם?

וגם אם כן, היא חושבת שהתיקון טוב, כי היא לא מבינה בזה, אבל בבדיקה חוזרת מתברר שזה על הפנים. היא אשמה?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי על כדאיות כלכלית. הדיון נסב סביב השאלה האם יש עילת תביעה אם לאו.

מה שנקרא התחמקות לא-אלגנטית. הבנתי מה האינטרסים שלך.

פות"ש - לתשומת ליבך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הנ"ל המוכרת דיווחה על התאונה שהיתה והיא באמת שילמה על תיקון. האם התיקון נעשה כהלכה? לא. אבל זה לא אומר שהיא ידעה את זה, כי בניגוד לגיר דופק, התיקון הזה נראה לכל בר דעת כתקין ביותר. אם היתה רוצה להסתיר- לא היתה מגלה על התאונה כלל, ולך תשבור עכשיו את הראש איך להוכיח שהיא ידעה שהיתה שם תאונה בכלל, ושזה לא קרה ביד קודמת או בכלל בזמן שהרכב אצלך.

כל הדיון על עילת תביעה תמוה בעיניי. מעטים מאוד האנשים שישאירו את הרכב אצל פחח לתיקון מכה בטמבון, וכשיקבלו אותו בחזרה כשהוא נראה תקין וחדש, יפרקו את הריפוד כדי לבדוק את איכות הריתוכים. נו, באמת.

פות"ש עדיין לא ענה על השאלה מהו סכום התיקון (ולא, 8000 ש"ח זה לא הסכום, זה הסכום לצביעת כל הרכב ללא קשר לתאונה). חוץ מריתוך קל ופשוט לא נראה שיש כאן עוד עבודה, ובמחיר של 8000 ש"ח לצביעה כללית קשה לי להאמין שהתיקון הזה עולה יותר מכמה מאות בודדות של שקלים. לאיים בתביעות זה נחמד, אבל זה זמן וזה כסף, והתמורה לא מובטחת ולא גבוהה. כשהאמוציות יירגעו, והדי ההאשמה העצמית יירגעו, אני בטוחה שפות"ש יבין שלא נפלו השמיים, ויתפנה ליהנות מהרכב החדש שלו.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבחור יש פה בכלל קייס?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הנ"ל המוכרת דיווחה על התאונה שהיתה והיא באמת שילמה על תיקון. האם התיקון נעשה כהלכה? לא. אבל זה לא אומר שהיא ידעה את זה, כי בניגוד לגיר דופק, התיקון הזה נראה לכל בר דעת כתקין ביותר. אם היתה רוצה להסתיר- לא היתה מגלה על התאונה כלל, ולך תשבור עכשיו את הראש איך להוכיח שהיא ידעה שהיתה שם תאונה בכלל, ושזה לא קרה ביד קודמת או בכלל בזמן שהרכב אצלך.

כל הדיון על עילת תביעה תמוה בעיניי. מעטים מאוד האנשים שישאירו את הרכב אצל פחח לתיקון מכה בטמבון, וכשיקבלו אותו בחזרה כשהוא נראה תקין וחדש, יפרקו את הריפוד כדי לבדוק את איכות הריתוכים. נו, באמת.

פות"ש עדיין לא ענה על השאלה מהו סכום התיקון (ולא, 8000 ש"ח זה לא הסכום, זה הסכום לצביעת כל הרכב ללא קשר לתאונה). חוץ מריתוך קל ופשוט לא נראה שיש כאן עוד עבודה, ובמחיר של 8000 ש"ח לצביעה כללית קשה לי להאמין שהתיקון הזה עולה יותר מכמה מאות בודדות של שקלים. לאיים בתביעות זה נחמד, אבל זה זמן וזה כסף, והתמורה לא מובטחת ולא גבוהה. כשהאמוציות יירגעו, והדי ההאשמה העצמית יירגעו, אני בטוחה שפות"ש יבין שלא נפלו השמיים, ויתפנה ליהנות מהרכב החדש שלו.

תיקון קוסמטי + צביעה של כל הרכב זה 3~4 אלף שקל.

תיקון של המכה זה עוד 4 אלף שקל , אבל תיקון איכותי שיחזיר את הרכב לקדמותו.

אז כן אני דורש ממנה חצי חצי בתשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביעה כללית ב-4 אלף זה מאוד מאוד נמוך. ו-4 אלף לתיקון הרווח הזה זה מאוד גבוה (הרצון שלך בתיקון "איכותי" יותר מזה הקיים לא מצדיק השתתפות של המוכרת שתיקנה את הרכב לשביעות רצונה בעבר. מה השלב הבא, הצמיגים לא איכותיים מספיק והיא צריכה לשלם לך על החלפתם?).

אז בכל מקרה- חצי מ-4 אלף (של תיקון הפחחות)?

בהצלחה עם זה.

זה כנראה יהיה תלוי בעד כמה תצליח להפחיד אותה, כי חוץ מזה אין לך כלום. היא דיווחה על התאונה- שמבחינתה תוקנה- אתה לא לקחת לבדיקה, ואתה דורש סכום כסף שמבוסס על הערכות של מכר שלך ולא על הצעת מחיר מסודרת ממקום ששניכם הסכמתם עליו.

לדעתי אתה מנסה להקל על רגשות האשם שלך ולא חושב בהגיון. אבל בכל מקרה- שיהיה בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי MiKa_P

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביעה כללית ב-4 אלף זה מאוד מאוד נמוך. ו-4 אלף לתיקון הרווח הזה זה מאוד גבוה (הרצון שלך בתיקון "איכותי" יותר מזה הקיים לא מצדיק השתתפות של המוכרת שתיקנה את הרכב לשביעות רצונה בעבר. מה השלב הבא, הצמיגים לא איכותיים מספיק והיא צריכה לשלם לך על החלפתם?).

אז בכל מקרה- חצי מ-4 אלף (של תיקון הפחחות)?

בהצלחה עם זה.

זה כנראה יהיה תלוי בעד כמה תצליח להפחיד אותה, כי חוץ מזה אין לך כלום. היא דיווחה על התאונה- שמבחינתה תוקנה- אתה לא לקחת לבדיקה, ואתה דורש סכום כסף שמבוסס על הערכות של מכר שלך ולא על הצעת מחיר מסודרת ממקום ששניכם הסכמתם עליו.

לדעתי אתה מנסה להקל על רגשות האשם שלך ולא חושב בהגיון. אבל בכל מקרה- שיהיה בהצלחה.

לא ביקשתי שהיא תשלם על כל הפחחות והצבע אלא רק על תיקון המכה בעקבות מחיר הפחח זה יצא חצי ~ חצי , זה לא משנה כל כך גם אם התיקון של המכה יעלה אלפיים שקל ומחיר הפחחות יעלה 6 אלף שקל אני אבקש ממנה רק את תיקון המכה בלבד.

ורק לפרוטוקול , מצב הצמיגים גם לא בשמיים..

אני לא מבין עוד הפעם איך הגעתם לזה שהיא תיקנה את המכה , היא רק שמה ספוג שחור על המכה אפשר לראות את זה בבירור.

אין לי שום רגשות אשם , ברגע שלקחתי את האוטו ידעתי שאצטרך לטפל ולהשקיע עוד כספים בשבילו , וכן גם פחחות וצבע חלק מהעיניין אבל לא ציפיתי למכה כזאת ,כמו שאמרתי אני לוקח אחראיות על המעשים ועל כך שהיה טעות שלא לקחתי את הרכב לבדיקה , אבל זה לא פותר את המוכרת להצהיר שהמכה קטנה,שבפועל היא ממש לא קטנה, ולקחת כמעט מחיר מחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לתבוע אותה במידה ולא תסכים?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שמעצבן אותי לקרוא את שרשור ההתבכיינות הזה.

עשית פאשלה ועכשיו אתה מחפש את הפראייר שיוציא אותך מהתסבוכת, אני מאוד מקווה שהמוכרת לא אהבלה ושהיא תדע להגיד לך בצורה יפה נתראה בבית משפט, ושהיא אחרי זה תתבע אותך על הבזבוז זמן שגרמת לה.

בקיצור שיהיה לך בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שנקרא התחמקות לא-אלגנטית. הבנתי מה האינטרסים שלך.

פות"ש - לתשומת ליבך.

התחמקות לא אלגנטית ?? חבל שאינך מבין כלל את כוונתי, אבל לזה כבר נדרשות תכונות נוספות. ואני אבהיר במיוחד עבורך - יש תביעות בסכומים גבוהים יותר שאינן מוגשות, כל אחד מסיבותיו ורצונותיו - ולזו הייתה הכוונה.

"אינטרסים שלי" - תסביר מהם?

אין ספק שהכל מונח לפתחו של פותח השירשור...אבל נשאלה שאלה עקרונית האם יש לו עילת תביעה - ועל התשובה הזו נתקבלה תשובה. אף אחד לא הבטיח שיזכה במלוא תביעתו אם בכלל, ועדיין אנשים להם מעט הבנה בתחום מביעים את דעתם עפ"י "הבנתם/רצונם" - ושוב למרות שמדובר בסוגייה מקצועית גרידא.

לפי חלק מהמשתתפים בדיון הנוכחי ניתן לסגור את מרבית בתי המשפט בארץ - שהרי הם רק לפי הסיפור יכולים לתת הכרעה שיפוטית כאן על גבי הפורום הנכבד!!

עריכה אחרונה על ידי ירון פ

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד זה לא רלוונטי מה אני הייתי עושה או לא. אתה שואל אם יש עילת תביע ולדעתי התשובה חיובית.

אני דווקא חושב שבהינתן העובדה שאתה טוען כל העת שלפותח השרשור קמה עילה לתבוע את מוכרת הרכב, מה שאתה היית עושה זה סופר רלבנטי.

מאוד קל להמליץ לאחר לתבוע, במיוחד כשהתביעה אינה טומנת בחובה סיכון כלשהו לממליץ. לכן, אני חושב שאם אתה מחזיק כאן בדעת מיעוט וחושב שכן יש פה קייס, ובהתחשב בכך שאתה משפטן, כל שאני שואל אותך זה דבר פשוט שהתשובה עליו היא כן או לא: בהנחה שפותח השרשור ידבוק בעצתך ויחליט לתבוע, האם תהיה מוכן לייצגו כאשר שכר טרחתך ישולם מתוך הפיצוי שהוא יקבל?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד נתתי את המלצתי על סמך ניסיוני והבנתי ואני אף מכיר מספר מקרים עם הקשרים דומים בהם כן הוגשו תביעות. ואתה לבטח מבין את תוצאותיהם.

אה..ופותח השירשור שאל אם קמה לו עילת תביעה ועל כך עניתי - לא שלחתי אותו לתבוע.

מעבר לכך איני נדרש לשום הצהרה אישית. אני אך ורק נותן עצות (בדיוק כמו שאתה עושה) בתחום/דיון בו יש לי היכולת להוסיף או לעזור.

ואם תרצה את דעתי האישית - חשוב שתהייה מוטלת על המוכר אחריות רבה ככל האפשר להעביר את מלוא המידע בקשר לממכר, במקרה דנן העובדה שהרוכש לא לקח את הרכב לבדיקה מכל סוג ומין שהוא מקימה למוכרת אחריות גדולה יותר. אישית איני מוכר רכב שלא נלקח לבדיקה כלשהיא (בין אם במוסך ובין אם במכון בדיקה), בדיוק בגלל טענות כפי שהועלו בשירשור זה.

עריכה אחרונה על ידי ירון פ

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בכנות וללא שום גילוי נאות וכו', לא מבין את הביקורת כלפי ירון.

נותן עצה מקצועית, מה שיקרה מפה זו החלטה של פות"ש.

לא הבטיח כלום, לא התחייב לכלום, לא הציע את שירותיו עפ"י המלצות אלה. עצה.

כמו שאני אתן עצה מקצועית לגבי תיקוני פלסטיקה וצבע. הלך הבחור לבעל מקצוע גרוע ויצא גרוע.

יש לי איזשהיא אחריות פה?

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3518 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...