Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת: מאזדה 6 פרימיום 2.5 ל' 170 כ"ס

Guest car4fun
שימו לב! השרשור הזה בן 3198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על הסקירה,

נתון התאוצה הרשמי של היצרן הוא הנתון הרלבנטי להשוואה מול רכבים אחרים. - מסכים.

ולאחר שזה נאמר, אני נאלץ להכים גם עם זה:

נתון של 9.9 שניות לגירסת מנוע ה- 2.5 ליטר מאכזב לדעתי, בוודאי בהתייחס לרכבים חדשים, שבהם חלה התקדמות יפה מאד בביצועים. אלו ממש לא ביצועים ספורטיביים כמו שניתן לחשוב שיש בגירסה זו.

גם את נתון צריכת הדלק צריך לקחת בערבון מוגבל, שכן הוא יכול להשתנות קיצונית בהתאם לפרמטרים שונים. בסך הכל הנתון שהצגת הוא נתון יפה.

......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עם המנוע הנ"ל הרכב מרגיש מצויין! עם מנוע 2 ל' הוא מרגיש עצל מאוד.

יש לנו בחבר'ה מועדון קטן של בעלי מאזדה 6 (3 עם רכב כמו שלך ואחד עם 2.3 ליטר דור קודם) ולכן אני חושב שיש לך סטיה או טעות במדידת צריכת הדלק.

במיוחד כשאתה אומר שרוב הנסיעות הן עירוניות ופקוקות. במצב כזה הוא מטחנת דלק לא קטנה.

נתון של 12 ק"מ לליטר מתאים יותר לצריכה משולבת כאשר רובה מחוץ לעיר.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה,

אני אוהב את הסגנון של הרכב, עיצוב ספורטיבי עם קורטוב פרימיום. מה עם תמונות של הרכב שלך, אנחנו מחכים :-)

איך תחושת איכות החומרים ברכב ואיך עיצוב הפנים לדעתך? האם יש איזו תחושת פרימיום?

אין לי בעיה בסופשבוע הזה (אם לא ירד גשם שיבאס את השטיפה השבועית) להעלות כמה תמונות של חוץ ופנים. אין אצלי שינויים או תוספות כך שהוא נראה כמו שאר ה6 השחורות של אותו דגם. התוספת היחידה שאני שם ברכב, זה עץ ריח. וגם הוא נבחר בקפידה.

לגבי התחושה, תחושת פרימיום וללא ספק תמורה מצוינת לתקציב בינוני.

לגבי צריכת דלק.

בצריכת דלק יש המון משתנים המשפיעים על תוצאת הצריכה:

להיות ראשון ברמזור? לא בא בחשבון. אם אני לא בחוזה קרבית או ממהר בגלל סיבה חשובה, או זהיתי בעיה בנתיב, אין סיכוי. תמיד תמצא אותי מסתרך מאחור בכייף שלי.

ראיה מרחבית, מונעת לחיצות מיותרות על הברקס והאצה מחדש. דואג תמיד לשמור מרחק שמאפשר לי הורדת רגל מהגז על מנת להאט לרגע ולחזור שוב למהירות שהייתי.

כביש עם ירידה, עליה, עיקולים. בנסיעות הקבועות שלי לגן מדובר על כביש מישור פחות או יותר.

מזגן. לרוב אצלי לא פעיל. רק בחודשי הקיץ החמים.

במיוחד עכשיו שיש חימום כסאות מי צריך מזגן מייבש?!

אולי כשיהיה סופות של קור.

כמות נוסעים/מטען. המקסימום שעולים לרכב זה האשה והילד.

תחזוקה נאותה. לחץ צמיגים פעם בשבוע. ניקוי מערכות הדלק ע״י תוסף פעם בכמה. צמיגים תקינים. אולי תדלוק מידי פעם ב עם אוקטן גבוה 98

בטוח שיש עוד אני לא מכונאי, ולא מבין גדול. ציינתי מה שנראה לי ומכיר. כל אלו (וכנראה עוד שאני לא מניתי) משפיעים על צריכת הדלק.

אין לי סיבה הרי לעוות את המציאות.

אני מוכן להעלות תמונה של מחשב הדרך עם הנתונים, אבל אז יקפוץ גאון שיגיד שזה לא רציני כי אולי ערכתי בפוטושופ.

ריג׳קטים:

הנעה אחורית, מסך מולטי, כמה איזורים בהם הפלסטיקה קצת פלסטיקית מידי (טוב לא הכל מושלם, היו צריכים לחסוך איפשהו), זוג אגזוזים עם מעט יותר נוכחות וחישוקי 19-20 שבקלות יכלו לשבת על הרכב בצורה טבעית.

אלו חסרים לי להשלמת התחושה. היוקרתית

מצד שני, את הרוב הם שיפרו ושדרגו בדגם החדש. למעט ה.אחורית.

אבל שוב, אחלה רכב ממליץ בחום.

לגבי מודעות למכירה. נכון יש. אבל מנסיון ,אין הרבה שמורים. תאמינו לי הייתי בירושלים פעמיים, בקלנסווה, עפולה, יקנעם איפה לא. אי אפשר להגיד שהתעצלתי.

לוקח זמן למצוא את הרכב הזה שמור עם קמ נמוך, ללא תאונות, עור, ופנים הרכב במצב טוב.

שכחתי לציין דבר חשוב!!

שימו לב כשאתם הולכים לראות את הרכב לדברים הבאים:

דשבורד צד נוסע מפתח כתם דביק- ניתן להחליף בחברה

סך שמש נוטה להיות רפוי. לא ננעל היטב צמוד לגג

קילוף עור בהגה ובידיעת הילוכים (רבים הסתירו עם כיסוי הגה).

תא אחסון בין ידית הילוכים להאנדברקס לוודא תקינות.

לא מדובר על מחלה של הרכב אלא ככל הנראה פגם כלשהו בייצור המעורבב עם חוסר אחריות ושימוש לא נאות של בעל הרכב.

יצא לי לראות נתונים 09 עם הפגמים הנל וב 08 שהיתה לי לפני הנוכחית, לא היה לי כלום.

גם לנוכחית אין מהפאקים האלה.

אבל יש לשים לב, אלו צמצמו לי את תוצאות החיפוש יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיכוי לצריכת דלק של 1:12 במאזדה 6, הנתונים ממחשב הדרך לא מדוייקים. נסה למלא מיכל, לאפס את הקילומטראז' ולחזור למלא שוב באותה משאבה. לרוב התוצאות יהיו שונות ומדוייקות יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאנטיס שלי עושה 9 שניות אז איך מנוע 2.5 לא עושה פחות?

U WISH.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והקורולה שלי 8 שניות. לא לימדו אותך ש0-100 זה לא הכל?תנסה להתחרות נגד ה2.5 הזה, ולא רק ב0-100 אני מבטיח לך שזה יהיה כמו להתחרות נגד ניסאן GTR. מתלהבים מהלאנטיס כאילו היא איזה מטוס...יש כל כך הרבה משפחתיות שיותר מהירות ממנה שחבל שאני אעצבן אותך עכשיו.

CAR4FUN , תיהנה מהרכב שוב. מאזדה יודעים לעשות רכבים טובים למרות מה שאומרים, חבל שלא מעריכים כל כך אותם פה בישראל. אני אוהב את מאזדה בין היתר כי היא משקיעה בישראל חבל על הזמן (אנחנו אולי השוק הכי חשוב שלה?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור-,מבטיח לעשות הבדיקה הזאת החל מהתדלוק הבא.

אני יעלה כאן את המספרים כדי שנוכל לחשב יחד.

הגיר זה טיפטרוניק 6?

אם הכוונה שלך ל6 הילוכים, לא. 5.

6 יש בדגם החדש.

אושריקו, תודה. ניכר שאתה אוהד שרוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה רכב משפחתי יפה, אמין, מדובר על כך שהיא גם מהנה לנהיגה, כח לא חסר, מאזדה משקיעה בשוק הישראלי לא מעט. אלו הסיבות והן הגיוניות בעיניי :).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספורטיבו- ציינתי בתחילת השרשור שמדובר על נסיעה משולבת. כל יום 4 פעמים ביום ז״א 12 ק״מ כפול 4 ביום שאותם אני נאלץ תמיד לעבור דרך העיר שהיא פקוקה ומרומזרת ולאחר מכן, יציאה לכביש בין עירוני שפקוק ברמה שלפעמים בינונית ולפעמים אפסית, נתון משתנה . זה נתון ברזל, קבוע מידי בוקר וצהריים (גן) בלי נסיעות נוספות מן הסתם של טיולי שבת בצפון ,סידורים וכו׳.

אלא אם כן אתה נוקט באמצעים קיצוניים, הנתונים שהזכרת אינם מציאותיים. אני אומר את הדברים מנסיון רב עם הרכב.

לגבי מיאוץ- נכון שאין לדעת שאולי זה בירידה. אבל!

1. אם זה היה בירידה הוא היה מאיץ משמעותית יותר מהר. זה תלוי בזווית השיפוע. יכול להיות שהזווית קטנה למדי ולכן התאוצה טובה רק במעט מאשר במישור פלס. בכל אופן, כוונתי היא שאם אתה רוצה לגלות את התאוצה המדוייקת של הרכב ל100 קמ"ש, אז הסרטון הזה לא ילמד אותך כלום.

2. אני נוטה להאמין לסרטון מהסיבה הפשוטה, זאת התוצאה שאני קיבלתי בפועל +\- כשהתוצאה בסרטון בכשניה יותר טובה משאני השגתי. רגע אז התוצאה בסרטון טובה יותר מהתוצאה שלך או דומה לה בקירוב?

לגבי אופן המדידה, ככה מודדים ״ברחוב״. אף אחד לא מודד בתנאי מעבדה. לכן התוצאה רלוונטית.

מדידה כזו אינה שווה כלום. לא את הזמן המושקע בה ולא את המלל אודותיה.

רוצה למדוד? קח ציוד מדידה, מצא שטח מישורי לחלוטין, העמס על הרכב כ-160 ק"ג (160 פחות המשקל שלך) ובצע מספר מדידות, בכיוונים מנוגדים. הממוצע יהיה, בקירוב, נתון התאוצה.

תודה על הסקירה,

נתון התאוצה הרשמי של היצרן הוא הנתון הרלבנטי להשוואה מול רכבים אחרים.

נתון של 9.9 שניות לגירסת מנוע ה- 2.5 ליטר מאכזב לדעתי, בוודאי בהתייחס לרכבים חדשים, שבהם חלה התקדמות יפה מאד בביצועים. אלו ממש לא ביצועים ספורטיביים כמו שניתן לחשוב שיש בגירסה זו.

למיטב זכרוני, נתון היצרן הוא 9.5 שניות. אם אתה משווה לרכבים חדשים, אז תשווה את ה-6 החדשה. החדשה מאיצה ל-100 קמ"ש תוך 8.2 שניות, למיטב זכרוני.

תחזוקה נאותה. לחץ צמיגים פעם בשבוע. ניקוי מערכות הדלק ע״י תוסף פעם בכמה. צמיגים תקינים. אולי תדלוק מידי פעם ב עם אוקטן גבוה 98

בנוגע לתוספים ותדלוק הרכב בבנזין אוקטן 98, מדובר על בזבוז כסף מיותר. קח בחשבון.

ריג׳קטים:

הנעה אחורית, מסך מולטי, כמה איזורים בהם הפלסטיקה קצת פלסטיקית מידי (טוב לא הכל מושלם, היו צריכים לחסוך איפשהו), זוג אגזוזים עם מעט יותר נוכחות וחישוקי 19-20 שבקלות יכלו לשבת על הרכב בצורה טבעית.

אלו חסרים לי להשלמת התחושה. היוקרתית

מצד שני, את הרוב הם שיפרו ושדרגו בדגם החדש. למעט ה.אחורית.

אם אתה רוצה הנעה אחורית, מאזדה 6 אינה הכתובת. בנוגע לאגזוזים, גם 2 זה יותר מדי, זה לא שיושב שם V8 עצבני. אני בטוח שהרצון להרכיב חישוקי 19''-20'' יעבור לך במהרה ברגע שתגלה את עלות הצמיגים, שלא להזכיר את עלות החישוקים עצמם.

היא לא.

הגיר זה טיפטרוניק 6?

מדובר על גיר פלנטרי בעל 5 הילוכים עם פיקוד ידני. מאזדה מאפשרים עצמאות מלאה לנהג והרכב לא יעלה/יוריד הילוכים (אלא רק בהגעה לעצירה, אז הגיר יעבור להילוך 1).

הפיקוד הידני מוצלח, מאזדה עשו עשו בשכל ומיקמו את(+) מאחור וה(-) מקדימה כאשר הדגמים לאחר מתיחת הפנים מגיעים עם משוטים על ההגה להחלפת הילוכים (יש לציין כי חלק מהדגמים, לאחר מתיחת הפנים, הגיעו ללא).

דבר נוסף, הגיר לומד "להכיר" את הנהג. כלומר, אם מדובר על נהג "זריז" אז הגיר יקבל אופי ספורטיבי יותר ולהיפך.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל לטחון מים. זה לא שרשור התנצחות.

אני כרגע עומד על 9.2 ל׳ ל 100 ק״מ נשאר קצת פחות מחצי מיכל, ודווקא בתדלוק הזה מצבי הרוח שלי בנהיגה היו יותר לחוצים נקרא לזה. יותר עקיפות, יותר בלימות, יותר מהירות.

לגבי מיאוץ, על הנייר, אמת. במציאות,זה אחרת. לא צריך מדענים ולא מכשירים. הזמן שהושקע, לא הרבה רק 9.2 שניות מהזמן שלי. לא מעבר.

לגבי תדלוק ב 98, לא עשיתי. שמעתי ממביני עניין שמחזיקים ברכבי ספורט, שזה טוב.

לגבי עלות צמיגים עבור חישוקים 19-20,

ראשית, עושה רושם שהם גם הבינו את זה שם בחברה, כי זה מגיע כסטנדרט ב6 החדשה. אם אני לא טועה או 19 או 20 (אולי 18 ו 20) ,אין אפשרות לטאסות. הרכב גדול וה17 נראה עליו כמו 15 ואני מדבר על הדגם שלנו.

שנית,

מי שיש לו כסף להוציא רכב מהחברה בקרוב ל 200k ש״ח לא חושב על עלות צמיגים של 4k ש״ח או קצת יותר, וזה כשמדובר על צמיג איכותי ויקר.

כך או כך, אתה חושב את מה שאתה חושב מתוך נסיונך עם הרכב. וכך גם אני מתוך נסיון של 3 חודשים, מספיק זמן כדי להכיר את הרכב. לכן לא פתחתי את הנושא אחרי 3 ימים מהרכישה. בכל זאת מאזדה 6 ,לא F16.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...