Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גבר,החלפת כבר פלאנץ' השנה? כדאי! ההוראות בפנים

eladns

פוסטים מומלצים

אם זה לא נוזל, לא נדרש להחליף.

תדאג כל כמה חודשים או לפחות פעם בחצי שנה - שנה לעשות ביקורית ולראות מה המצב של זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפני שנתיים החלפתי את גוף החימום, את המפסק שצמוד לדוד, סופיות לכבלים ועשיתי ניקוי פנימי לדוד עצמו. טיפול מקיף של ממש. זה מופיע כאן בעמוד 11.

הכל עובד טוב, כאילו עשיתי את הטיפול אתמול. עוברת לי מחשבה של "תחזוקה מונעת" לקראת החורף, לפרק, לנקות ולבדוק מה מצב האבנית, לנקות את הדוד מבפנים אם צריך.

אבל מצד שני יש את המשפט שאומר ש "אם זה עובד אל תנסה לתקן את זה". יש לי סיבה לגעת בזה?

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בוודאי שיש סיבה "לגעת בזה" בדיוק כפי שאתה מכניס את האוטו שלך לטיפול תקופתי (ולא מחכה שיתקלקל).
זה מה שאני עושה מאז ומתמיד, וכך אני מונע את העונש של "הדוד לא עובד" דווקא בימי החורף, כשאין לך ז@#ן לעלות לגג ולהתחיל בהתעסקות (שלא נדבר על לרוץ ולרכוש גוף חימום, מה שאני מחזיק תמיד ספייר בבית).

במיקרה אני אכן עושה זאת כל שנתיים, אבל זה בהחלט תלוי היכן אתה גר ועם אילו מים הדוד צריך להתמודד. מניח שיהיו מקומות בהם זה נידרש כל 4 שנים, למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז חלפתי היום פלאנץ עם תרמוסטט

השארתי את הגומיה הקודמת.

כמויות של אבנית יצאו ומים חומים לחלוטין.

לא השקעתי בגוף חימום. לא ייחסתי לזה חשיבות כזו גדולה היות וגם ככה הדוד בן 12

מילא היה יותר חדש.

IMG_20221103_105728.jpg

IMG-20221103-WA0008.jpeg

IMG-20221103-WA0006.jpeg

IMG-20221103-WA0001.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והכי גרוע שעכשיו יסתם לך המרזב (לפי התמונה. אני מניח שקרצפת).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה הזו הזכירה לי נשכחות, חדר כביסה שהתמלא בג'יפה הזו.

עניין המרזבים הוא נקודה חלשה אצלי - בדירה הקודמת הרשת שעל המרזב של המרפסת היתה מתכסה עלים או ברד וגורמת להצפה של הבית, בדירה הנוכחית אפילו ארועים יותר הזויים.. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן תמונות קשות, בידיוק ככה היה ניראה אצלינו בכל החלפה, אני ממש מקווה שהמונע אבנית של 3M באמת עושה את העבודה ולא אזדקק לנקות יותר לפחות בשנים הקרובות, ממש סקרן לדעת איך זה ניראה כעת מבפנים.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, דני 9999 כתב:

אז חלפתי היום פלאנץ עם תרמוסטט

השארתי את הגומיה הקודמת.

כמויות של אבנית יצאו ומים חומים לחלוטין.

לא השקעתי בגוף חימום. לא ייחסתי לזה חשיבות כזו גדולה היות וגם ככה הדוד בן 12

מילא היה יותר חדש.

האמת שאני מתפלא עליך...

כל השירשור הזה ובחרת לעשות את 2 הטעויות הכי גרועות שאפשר לעשות בהחלפה של גוף חימום.

1. להשאיר גומיה ישנה (בכל סט היום מגיעה גומיה חדשה. גם אם היתה פאשלה ולא היתה - מה חסכת, 10 שקלים ?)
2. לקנות גוף חימום זול.

אתה צריך להבין שההשקעה במאיץ חום איכותי היא לא "בשביל הדוד". זה לא תלוי גם בן כמה הוא. ההשקעה היא ***בשבילך***. תקבל מים חמים *מהר* יותר וכתוצאה מכך גם תקבל *כמות* טובה יותר, שלא לדבר על אורך חיים טוב *בהרבה*. בסיכומו של יום זה גם חוסך לך בחשמל...(אתה מנצל טוב יותר כל שעת עבודה של הגוף חימום).

מה אגיד לך, חבל.

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע,

זה מה שהיה בחנות וגם לא באמת התאמצתי לחפש.

הגומייה היתה במצב מושלם, ואם לא הייתי מחליף.

הדוד כבר בן 12 לא צופה לו עוד יותר מ 4 שנים.

אני מאמין שיעשה יופי של עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, hwgeek כתב:

אכן תמונות קשות, בידיוק ככה היה ניראה אצלינו בכל החלפה, אני ממש מקווה שהמונע אבנית של 3M באמת עושה את העבודה ולא אזדקק לנקות יותר לפחות בשנים הקרובות, ממש סקרן לדעת איך זה ניראה כעת מבפנים.

תוכל לפרט איזה מונע אבנית של 3M רכשת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.4.2022 בשעה 14:52, hwgeek כתב:

טוב, אחרי חודשים של דחיות ותירוצים שלא היה מצאתי מתאמים מתאימים- בשעה טובה ומוצלחת אני יכול לברך כעת: "ברוך שפטרנו מאבנית בדוד ובמכונת הכביסה" 🥳

סיימתי הרגע להרכיב את המפחית אבנית של 3M מאמאזון, את המתאמים הצלחתי לימצוא בראשון בחנות גדולה, סה"כ החלקים כולל צינור/מספרי צינור ומתאמי פליז וטפלון  עלו קרוב ל180 שקל בשביל להרכיב את  זה יחד עם יציא למכונת כביסה (ועוד כ28$ למתאמים מתבריג אמריקאי לישראלי) .

עוד שאלה: האם זה בסדר שהמכונה מחובר יחד עם הדוד? צריך לחשוש ממים מזוהמים מהמכונה או משהו? (סתם חשבתי לעצמי).

מה אומרים על רמת העבודה? היה יוצא ממני אינסטלטור? 😁

*צריך עוד לקנות מתאם להרכבת צינור פורק לחץ.

לפני:

833482384_WhatsAppImage2022-04-06at13_31.15(1).thumb.jpeg.b114a3b7d48ebb930b2c5081c852823f.jpeg

אחרי:

1723412752_WhatsAppImage2022-04-07at14_35_03.thumb.jpeg.92f76186e75806022d9be43d149e7866.jpeg

עריכה: מתברר שהמחבר הישן שפירקתי היה בידיוק מה שהייתי צריך גם לצינור פורק הלחץ אז גם אותו חיברתי וסיימתי כמו שצריך :-)

282240572_WhatsAppImage2022-04-07at15_09_15.thumb.jpeg.107329420c32460dfac3f21fc04d8b53.jpeg

מצאתי בתגובה הקודמת שלי, המחסנית המקורית כעת עולה כ35$ (אני רואה שמחיר ממש התייקר לסט, גם מסנן המים שיש לי התייקר מאוד, אינפלציה...)ובידיוק מחכה להחלפה כי חלפה חצי שנה, יש גם חליפיים בלי סוף לדגם הזה שעולים סביב ה50$ לשלישייה, יש ביקורות טובות גם כן אבל אני מעדיף את המקורי ליתר ביטחון.

לגבי גוף חימום/פלאנץ'- ראיתי שהתקנתי ב2020 אז בערך שנה וחצי הדוד עבד ללא מונע אבנית לכן אני סקרן מה המצב שלו היה בזמן הוספת מונע האבנית ומה המצב כעת, ממש לא רוצה להיתעסק עם זה יותר, לרוקן 150 ליטר לא בה בקלות והגיפה של האבנית כמו בתמונות כאן ממש לא בא לי בטוב, מחזיק אצבעות :-).

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • רעיון טוב! 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל בתגובות, מיכוון שזו לא מערכת לסינון מים, אלא לטיפול מים ולא כל המים עוברים דרכה, אלא רק מעט בכדי לתסף אותם עם החומר שמונע אבנית, מישהוא רשם שזה גם יכול להחזיר שנה בכיף, באחת התמונות מישהוא חתך את ה"פילטר" וראה שהוא כולו מלא עדיין בכדוריות של החומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ראיתי, לכן לא מיהרתי להזמין, בטח אחליף בסוף השנה וככה יצא 8 חודשים, מה גם שכן התחלתי לישמוע את הכדורים עושים רעש כי עכשיו יש יותר חופש.

אם זה באמת עובד בכמות האבנית פה בארץ אז אחלה תמורה לכ35$ פעם בכמעט שנה, רק ההתקנה יקרה עם כל המתאמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...