Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גבר,החלפת כבר פלאנץ' השנה? כדאי! ההוראות בפנים

eladns

פוסטים מומלצים

בהתחלה אכן חשבתי על פיתרון לכל הבית אבל בסוף העדפתי שזה יהיה רק לדוד ולא למים הקרים לשתייה ובישול, המסנן מים בשירשור ליד הוריד לי גם ככה את כמות האבנית.

שאלה: האם הסילפוס הזה ימיס בהמשך את האבנית שכבר יש בדוד? ממש מתעצל ליפתוח לנקות שוב ולפי השרשור הזה החלפתי לסט כרומגן חדש בדצמבר 2020.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת קראתי הרבה בנושא, ולא היה משהוא חד משמעי בקשר לסילפוס במים, האם זה מסוכן לבריאות או לא?

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

מבקש עזרה.

דוד נמרוד חדש 150 ליטר הותקן לפני שנה.

עכשיו מידי פעם מקצר, בערך פעם בשבוע. אבל עדיין פועל ומחמם מים היטב.

הבנתי מהשירשור שהחומי לא מומלץ (בדוד הקודם הייתי מחליף אותו אחת לשנה).

בעבר הכרתי רק מצב שגוף חימום שמקצר מת וחובה להחליפו. לא הכרתי מצב של המשך עבודה יחד עם קצר מידי פעם.

כיצד כדאי לפעול? להזמין אחד איכותי של כרומגן ולהחליף?

או לפרק את הקיים, לנקות ולהחזיר?

לא בא לי לשפוך את המים פעמיים.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק שאין נזילה קטנה באיזור חיבורי החשמל. 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, om2 כתב:

קצר יקצר תמיד, כך אני מכיר

מתעלק: יש לי דוד בן 11  סטנדרטי 150 ליטר שהגיע עם הקבלן (לא כרומגן). בקיץ עובד אחלה כי יש מערכת סולרית בבנין. סוף חורף שעבר התחיל להחלש והיה צורך להדליק יחסית להרבה זמן עד שחימם בימים ללא שמש.

כהכנה לחורף התקשרתי לאיש דודים שיבוא להחליף לי גוף חימום והוא אמר לי שחבל לזרוק 500-600 שקל על גוף לדוד בן 11 ולהחליף כבר דוד. מה אתם אומרים המומחים פה? דוד יעלה לי כבר 3000 שקל.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מומחה, אבל

האם הדוד דולף?

מתי פעם אחרונה החלפת גוף חימום?

בדקת אבנית?

יש לך פילטר סיליפטס על השיבר הראשי?

אפשר לשים גוף חימום של כרומגן, הוא הרבה יותר איכותי ושווה את ההפרש.

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, blackpolo כתב:

מתעלק: יש לי דוד בן 11  סטנדרטי 150 ליטר שהגיע עם הקבלן (לא כרומגן). בקיץ עובד אחלה כי יש מערכת סולרית בבנין. סוף חורף שעבר התחיל להחלש והיה צורך להדליק יחסית להרבה זמן עד שחימם בימים ללא שמש.

כהכנה לחורף התקשרתי לאיש דודים שיבוא להחליף לי גוף חימום והוא אמר לי שחבל לזרוק 500-600 שקל על גוף לדוד בן 11 ולהחליף כבר דוד. מה אתם אומרים המומחים פה? דוד יעלה לי כבר 3000 שקל.

תודה

הדוד הזה יכול להחזיק בקלות עוד 5-10 שנים ולכן אין טעם לזרוק אותו לפח מעכשיו.

שים פלאנג' חדש של כרומגן (אם מדובר בדוד סטנדרטי, צריך להתקין את הכרומגן עם גומיה שמתאימה לדוד סטנדרטי - היא עולה 10 שקלים) וסע לשלום.

פלאנג' של כרומגן עם עבודה לא יעלה 500 שח אלא יותר לכיוון 700-800 אבל זה שווה לך את הפער - מניסיון.

איציק

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוחלף גוף חימום לפני 6-7 שנים.אין פילטר סילפוס ולא בדקתי אבנית...הדוד מתוצרת פרת...לא שמעתי על היצרן הזה.תודה על התשובות איציק ולירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף לכרומגן, גוף חימום

מניח שיצא לך ים אבנית שתרוקן אותו.

תשקול אולי להחליף גם טרמוסטט כשאתה מחליף את הגוף חימום.

לפני שנה החלפתי לגוף חימום כרומגן עלה 750 כולל מעם ועבודה, עם שנה אחריות.

לי יש גם סנן אבנית על השיבר הראשי.

• רעיון טוב! 1

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז גם גוף החימום שלי צריך החלפה. כבר קניתי את הסט של כרומגן (הדוד רגיל, ל4 של כרומגן), אבל כמובן שלא מצאתי בכל העיר אטם מתאים (כן. הלכתי או התקשרתי לכל העסקים בעיר, אין לאף אחד אטם לבד).

יש למישהו קישור לאטם עבור דוד רגיל, שעובד הוודאות עם החמם של כרומגן?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, daniel.asu כתב:

אז גם גוף החימום שלי צריך החלפה. כבר קניתי את הסט של כרומגן (הדוד רגיל, ל4 של כרומגן), אבל כמובן שלא מצאתי בכל העיר אטם מתאים (כן. הלכתי או התקשרתי לכל העסקים בעיר, אין לאף אחד אטם לבד).

יש למישהו קישור לאטם עבור דוד רגיל, שעובד הוודאות עם החמם של כרומגן?

תודה מראש.

מהיכן אתה בארץ ?

אין סיכוי שבכל העיר שלך - אין דבר כזה שנקרא "אטם אוניברסלי לדוד".

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מבאר שבע. וגם אני הגבתי ככה כשבעלי עסקים אמרו לי בזה אחר זה 'לא מוכרים את זה בנפרד. זה תמיד מגיע קומפלט'. היו אפילו כמה מתקינים וטכנאי דוודים שטענו את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזמין ישירות מ"ספאדיני" שהוא ספק אביזרים בתחום.

יחידה אחת עולה 10 שקלים ומשלוח עוד 25 ש"ח. במקרה שלך, אם לא מצאת בעיר מגוריך, זה עדיף על נסיעה למרכז ורכישה של האטם.

https://www.spadinigroup.co.il/product/אטם-אוניברסלי-למאיץ-חום/

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבקש לתת טיפ, שאולי לא מתייחס במדויק למה שכתבו כאן (ואולי כבר כתבו ואני לא ראיתי, אבל עשיתי חיפוש. נשבע) ויכול לעזור. מה שנקרא - להתחיל תמיד מהקל אל הכבד.

לעיתים קרובות, הדוד מקפיץ לנו את החשמל לאחר הגשם הראשון. הסיבה לכך היא שהקערה המכסה את המכלול בתחתית הדוד קיבלה לחות שהצטברה שם. אם מע' ההגנה בבית איכותית ורגישה, הרי שהיא תקפיץ את ההגנה מיידית.
מה שיש לעשות הוא כמובן לוודא שקדח הניקוז הקיים בכל קערה שכזו, במיוחד למטרה זו, פתוח לרווחה.  לא פעם הוא נסתם במשך הקיץ הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...