Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גבר,החלפת כבר פלאנץ' השנה? כדאי! ההוראות בפנים

eladns

פוסטים מומלצים

יש לנו דוד שמחובר למערכת סולארית של הבנין, של חברת ירדן, הותקן לפני 13 שנה ומאז לא נגעו בו ולא הוחלף בו דבר.

הדוד מחמם גרוע, שעה חימום לבערך עשר דקות מקלחת חמה.

יש טעם להתעסק בהחלפת פלאנג' בדוד בן 13 שמעולם לא נפתח או שכבר עדיף להחליף את כל הדוד?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי במצב הדוד. תמונות יעזרו. 

אצל השכנה דוד כרומגן מ 2015.

הבוילר התחיל להקפיץ את הפחת הראשי. המאיץ מקצר. 

פירקתי לה פלאז' באופן מדהים באמת לא הרבה אבנית בבסיס. אבל הפתח במאיץ למעלה נשבר . כתוצאה מזה כמובן החוט של הפאזה שנכנס לתחתית הדוד היה מפוייח ושחור ממאמץ. 

ראיתי שגם הטרמוסטט של כרומגן שונה ממה שיש בטמבוריות . 

בכל מקרה הוחלף הפלאנז עם הטרמוסטט לאותו סוג בדיוק ובא לציון גואל. מה שלא ברור בכרומגן זה המחירון באתר שלהם : ₪740 להחלפת גוף חימום ?! אז למה אתה אומר שאין בזה פרנסה ?!

אצלי כמובן עדיין רץ גוף חימום חיצוני לדוד. טרמוסטט דיגיטלי . אמרו לי שזה לא יחזיק שנה. עברו בנתיים 5 שנים. נראה כמה יחזיק. כי גוף החימום עלה ₪1000 . 

אז מה לי ללין על מחירי כרומגן. 

מצד שני אצלי יש בורג ריקון אבנית שלא קיים בכרומגן. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, save כתב:

אז למה אתה אומר שאין בזה פרנסה ?!

מהסיבה הפשוטה שהוא עולה פי 5-6 מהחומי, מחזיק פי 3 לפחות.

ואתה לא יכול לגבות את ההפרש בינו לבין החומי בלי להיות יקרן.

רק שימו לב, מי שמתקין חומי על כרומגן, צריך להשתמש בגומיה של כרומגן

אחרת זה נוזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל איציק כתב שעלות גוף חימום וטרמוסטט וגומיה היא ₪230 . נותר עוד ₪500 למתקין. זה עדיין רווח .

אמנם זה מחזיק 5 שנים ולא 2.5 כמו אצל הסינים אבל עדיין יש רווח למתקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, save כתב:

אבל איציק כתב שעלות גוף חימום וטרמוסטט וגומיה היא ₪230 . נותר עוד ₪500 למתקין. זה עדיין רווח .

אמנם זה מחזיק 5 שנים ולא 2.5 כמו אצל הסינים אבל עדיין יש רווח למתקין.

לאלא.
סט (גוף חימום עם גומיה מקורית ומאיץ) עולה 250-300. טרמוסטט זה בנפרד, לא דיברתי על טרמוסטט בכלל (כאשר אין נזילה והטרמוסטט נראה חדש ומגיב לסיבוב של בורר הטמפ', אני לא רץ להחליף, על אחת כמה וכמה אם מדובר בסחורה איטלקית איכותית או תוצרת הארץ). אצלי לא החלפתי טרמוסטט כי אני משתמש בפיקוד דיגיטלי.

מחיפוש באינטרנט - הסט עולה 250-290 שח. תוסיף 10 שקלים עבור גומיה אינוברסלית כאשר אתה מתקין אותו על דוד "רגיל" כמו שלי, והגעת ל 260-300.

אני מהמר שאפשר יהיה להשיג אותו ב 250 בחנויות גדולות שקונות כמויות גדולות, וקרוב ל 290-300 בחנויות קטנות מקומיות שלא קונות סטוקים.
ה"חומי" עולה באיזור 80 עד 100 שח. נכון שזה פי 3 במחיר, ועלות ההתקנה נשארת זהה (המתקין נשאר עם אותה עלות).

אז נכון שאתה משלם פי 3 על החלק, אבל זה פחות או יותר כמו במכוניות.

חלק חלופי יעלה אולי חצי או שליש, אבל יחזיק מעט מאוד זמן. המקורי יעלה פי 2 או 3, אבל יחזיק המון שנים - ומירב הסיכויים שהביצועים שלו (בין אם מדובר בחלקי בלמים למשל, או גומיות וכד') יהיו טובים יותר, מדוייקים יותר ויעילים יותר.

הודות לתיכנון של החלק, אתה תחזיר חלק לא מבוטל מההשקעה ב: חיסכון בחשמל (האבנית לא תסתום במהרה את ה"חור" כניסה של המים, וככה הוא יישאר ביעילות מאוד גבוהה לאורך הרבה מאוד זמן) ובנוסף, אם נשקלל עלויות לכמה שנים קדימה, אתה חוסך לעצמך עלות נוספת של החלפת מאיץ "פשוט".

בסופו של דבר זה מקרה כמעט קלאסי של היקר הוא בעצם הזול.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיש.
בגוגל מצאתי את זה:
https://www.rpt.co.il/items/1159131-מגה-מאיץ-3000W-עם-מגנזיום-אטמור

זה בדיוק מה שהיה לי בדוד. עולה 165 ש"ח אבל:
1. גוף חימום קצר.

2. מאיץ יושב כולו על האוגן עם חור בצד. ייסתם בקלות והיעילות תרד פלאים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התעמקתי ב 14 עמודים כאן, רק ב-2 האחרונים.

השנה, שנה 10 של הדוד, נראה שהגיע הזמן לבצע טיפול. עד השנה, הוא עבד מצוין ולא הרגשתי צורך לגעת.

אז, כרמוגן שהומלץ כאן, אמרו שיחזיק כ-5, הגיוני ששלי החזיק 10 שנים בלי טיפול, של חברת "פרת תעשיות אנרגיה" ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל העבודה והליכלוך וכו' שההחלפה כרוכה בה, אין מצב הייתי חוסך כמה שקלים וקונה חומי או שות', כרומגן שווה כל שקל.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, כיצד הכי טוב לרכוש מכלול שכזה, תוצרת כרומגן אבל עבור דוד שאינו כרומגן?
האם ניתן לרכוש אינטרנטית? או שיש חנויות מומלצות באזור המרכז/כפר סבא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי פעם פילטר סיליפוס 5" בכניסה לדוד. קניתי כדורי סיליפוס מזוייפים ותכלס לא הרגשתי הבדל. גם הכדוריות לא נמסו כמעט.

אבל כן, אפשר לרכך את המים . גם זה פתרון. לגבי רכישת חלפים: אני קונה קרוב לבית אבל בהחלט אפשר להזמין באינטרנט ואפילו לחסוך. אני פשוט אוהב לשמוע את המוכר נותן הסבר הרכבה להדיוטות: "גבר,אל תשכח את הקופלונג !" .

לא חושב שיש כאלו גופי חימום מזוייפים בשוק.

ההסבר הוא לגברים ונשים כאחד. בלי לפגוע.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מת הדוד

החזיק מעל 15 שנה!

פתאום התחיל להוציא מים

אידיאל שלום.

היי, המפעל במעלה אדומים, 15 דקות נסיעה, עובדים עד 15:00. 

כמה עולה דוד 150 ליטר?

1500 שקל.

במפעל.

אומר לה בטלפון, ליידי מעבר לכביש נמכר ב1000 כולל מע"מ. איך יכול להיות שאצלכם זה 1500?

אומרת אין דבר כזה.

סבבה חברה. 

בית חנינה- ירושלים. על הכביש הראשי. שוואקי חומרי בניין ואינסטלציה.

ליד בית קפה נוטלה.

פתוח עד 19:00 ואצלו קניתי אידיאל ב1000 שקל כולל מע"מ ותעודת אחריות מקורית {שכבר נרשמתי באתר של אידיאל בכדי שיהיה 5 שנות אחריות}

אז בבקשה ממכם, קנו אצלו.

500 שקל פחות מלקנות מהמפעל ישירות.

הזוי ולא מובן

וגם התשובה שלהם של המחיר לא יכול להיות גם מקוממת.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קונה דוד אחד. 

איפו שקנתה קונה 200 דודים  בחודש.

דבר נוסף. המפעל לא היה חייב למכור לך. בתור אדם יחיד.

למפעל יש מחירון. מי שרוצה למכור בפחות שימכור.

לפני שנים שעוד יצרו נעליים. בגדים בישראל.

הייתה כתבה שקניה בחנות המפעל. לפעמים זה יקר יותר.

משבחנות.

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...