Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גבר,החלפת כבר פלאנץ' השנה? כדאי! ההוראות בפנים

eladns

פוסטים מומלצים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

מפעיל את הבויילר: אחר שעה נכנס להתקלח-אפס מים חמים

בודק:

הולך לראות השעון חשמל כאשר הבויילר דלוק- עייף- לא מסתובב.

מתארגן על פלאנץ+טרמוסטט ועולה לגג.

עברו 3 שנים מההחלפה האחרונה.

שימו לב שיש ממש מעט אבנית על הגוף חימום - כנראה זה נכון הפירסומות- החור הגדול בתרמיל השחור אכן פיזר את האבנית בתחתית הדוד. שיצאה עם המון חול.

הבעיה הייתה בטרמוסטט שחוט אחד שלו התפחם.

חורף חם ונעים לכולם.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

• אהבתי 1

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאד. השרשור הזה הוא אחלה ובטוח יועיל וכבר מועיל.

תודה על ההשקעה בתמונות.
אגב - מדוע התפחם לו חוט בטרמוסטט, וזאת כבר לאחר 3 שנים? 🙄

אולי הידוק ברגים לא מספיק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי החלפה גם של הגוף בדוד של כרומגן (וקנית אטם הבחור מהדודים אמר לי שממש לא להשתמש באטם הישן),
מציע שמי שקנה את האטם של כרומגן ולא ישתמש יפרסם כאן, כמעט בטוח שמישהו יקנה אותו ממנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.10.2020 בשעה 08:05, ירחמיאל כתב:

אגב - מדוע התפחם לו חוט בטרמוסטט, וזאת כבר לאחר 3 שנים?

במגעים שבתוך הטרמוסטט של הדוד נוצרה קורוזה התחמצנות או שמראש היה מגע לא יציב וזה גרם לחימום נקודתי של המגע. מה שגרם לבידוד להתפחם ובהמשך לנתק באותה נקודה ואז הדוד הפסיק לעבוד.

לא היה צורך להחלף את הפלאנץ' אלא רק כטיפול מנוע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפני מספר ימים אמא שלי הדליקה את הדוד והפקק קפץ מיד. הערכתי שיש בעיה בגוף החימום. כשניתקתי אותו מהתרמוסטט- הפקק הפסיק לקפוץ. 

קניתי את ערכת הפלאנץ', קניתי גם מפסק חדש במקום זה שיש על הגג עצמו. פעם ראשונה שבכלל התעסקתי עם הדוד, לקח לי זמן, אבל החלפתי את המפסק, גוף החימום, האטם, סופיות הכבלים של התרמוסטט וסופיות של הארקה.

ניקיתי ואפילו שטפתי את הדוד מבפנים, יצאו כמויות גדולות של אבנית. עובד מצויין, מחמם את המים מיידית ובכלל- היה מעניין לעשות משהו שלא עשיתי. 

זכרתי שיש שרשור כזה, אבל לא מצאתי אותו. 

מצורפת תמונה של גוף החימום הישן, אחרי שפירקתי אותו מהדוד.

WhatsApp Image 2020-10-12 at 18.20.39.jpeg

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Pavlik

מדובר במערת הנטיפים או במחמם מים?

לפני 16 שעות, Buki כתב:

במגעים שבתוך הטרמוסטט של הדוד נוצרה קורוזה התחמצנות או שמראש היה מגע לא יציב וזה גרם לחימום נקודתי של המגע. מה שגרם לבידוד להתפחם ובהמשך לנתק באותה נקודה ואז הדוד הפסיק לעבוד.

לא היה צורך להחלף את הפלאנץ' אלא רק כטיפול מנוע. 

אני נהנה לעשות את זה כל שנתיים שלוש.עולה עם הילדים לגג ויאללה רואים את המים ומבסוטים.במיוחד שזה עולה לי גרוש וחציעקב מחיר עובד במקום שאני עובד בו.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוד שלי נמצא בתוך ארונית מתכת מחוץ לדירה.

מישהו נתקל בסידור כזה? (האם יש שם פתח ניקוז ברצפה או שצריך לרוקן אותו באמצעות צינור או לתוך כלי קיבול כלשהו.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הדוד מותקן מתחת לרעפים, על הגג בטון שאין בו ניקוז.

סיפור מהתחת לרוקן אותו, כל המים נכנסים הביתה דרך הפתח לעלית גג, אם לא מרוקנים בצורה איטית ומבוקרת, עם דליים.

פעם אחרונה שהתקנתי דוד לפני שנה וחצי (אם אני לא טועה כתבתי על זה אפילו בשרשור הזה) ביקשתי שיתקין לי ברז נוסף עם חיבור לצינור גינה ממש בכניסה מים קרים לדוד.

הרעיון היה שאני אסגור את הברז הראשון של הכניסת מים קרים, אפתח את המים החמים בבית, אחבר צינור גינה לברז השני שמותקן אחרי השסתום אל חזור, ואפתח אותו. בתאוריה זה היה אמור לעבוד, ולפני שבוע ניגשתי להחליף פלאנצ, וזה אכן עבד. הללויה! היה מגניב לשמוע איך בבית בברז שהמים החמים פתוח, נכנס האוויר. ככה ניקזתי את כל המים דרך הצינור ישר לבריכה של הילדים ולא על הגג, מתחת לרעפים. שדרוג משמעותי!

דרך אגב החלפתי את הפלאנצ בדוד של שנה וחצי כי בחורף גם אחרי שעה ורבע, היו מים פושרים בקושי למקלחת אחת. הדוד של אידאל -דרך הביטוח, זה מה שנתנו - תמורת 200 ש"ח השתתפות עצמית, לקחתי ריזיקה.

בקיצור, אחרי הפתיחה התבררה  הבעיה. הצינור פלסטיק השני שמתלבש על הראשון שמסביב לגוף חימום, התנתק, ובגלל זה לא היה האפקט של החמם המהיר. הוא היה שבור. ככה הגיע מהמפעל - זה היה מורכב שהדוד הגיע.

קנייתי חמם של כרומגן. האטם שלהם כמובן לא התאים. אבל - גם האטם האוניברסלי לא! המיפתח של הטרמוסטט שמורכב ליד הגוף חימום, והאלקטרודה בצד השני גדול מידי. בהרכבה זה לחץ על האטם ולא סגר טוב. נידרש חיתוך עדין עם סכין באיזור משני צידי האטם, על מנת להתאים אותו - ואז זה נכנס טוב והסתדר.

עכשיו - רבע שעה מים פצצה!!!! אמנם זה לא אינדיקציה, המים עדיין לא קפואים כמו בחורף, אבל הבדל של שמים וארץ אכן מורגש.

מקווה לשקט של כמה שנים בעניין.

ליאור.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

דוד כרמגן שהותקן לפני 5-6 שנים.

שסתום פורק לחץ מטפטף בקצב של טיפה בשניה. יש מה לעשות מלבד להחליף את השסתום? החלפת השסתום מחייבת ריקון הדוד? 

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השסתום יושב בכניסת המים הקרים. ברגע שתפרק אותו הדוד יחל להתרוקן.

פשוט תכין מראש את החדש ותבריג אותו תוך כדי שהדוד מתרוקן.

אין צורך לרוקן מראש את כל הדוד.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, אליהו שבת כתב:

יש כזה דבר גוף חימום ופלאנצ' ייחודי לכרומגן?

בכרומגן האטם שונה לזכרוני, באמקור יש פלאנג' שונה.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, אליהו שבת כתב:

יש כזה דבר גוף חימום ופלאנצ' ייחודי לכרומגן?

כן, ככה זה נראה. בכרומגן יש את היחדיה הזאת למעלה שמאורקת ומונעת הצטברות אבנית.

20200316_133201.jpg

האונברסאליים מגיעים ללא היחידה הזאת, אפשר להתקין פלאנץ' אוניברסאלי בדוד כרומגן רק שהוא יתמלא באבינת יותר מהר והאטם שונה.

זה אטם מקורי של כרומגן:

IMG-20200316-WA0030.thumb.jpg.71e37b07076de1800cf86bb6e77e134f.jpg

וזה האוניברסאלי, לא מתאים לדוד כרומגן.

20200316_120855.jpg.b9b9d43a76d485186ed3a827e1c4f35d.thumb.jpg.1c8e82a1191f6fedee466a22a9ee62a7.jpg

אני הרכבתי בדוד כרומגן פלאנץ' אוניברסאלי עם האטם המקורי הישן שיצא במצב טוב, זה עובד אבל  כנראה שההספק של גוף חימום מקורי היה יותר גבוה מ 2500 וואט שהרכבתי כי אחרי ההחלפה צריך להפעיל את הדוד יותר זמן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה

קצת קשה להשיג גוף חימום 3000W

יש לכרומגן 300W?

כמה צריך לעלות לדעתכם החלפה על ידי בעל מקצוע?

ביקש 420 שקל אך הדגיש שזה לא מקורי של כרומגן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...