Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גבר,החלפת כבר פלאנץ' השנה? כדאי! ההוראות בפנים

eladns

פוסטים מומלצים

ניסיון נוסף...

הקפצת שנה...

מעוניין להחליף גוף חימום / פלאנג.

מדובר על דוד חשמלי בן 8 שנים, דוד שוכב, בתוך בוידעם.

הכיצד ניתן לנקזו, מבלי להציף את כלל הבית? או חלילה לקצר.. (קיימים גופי תאורה שקועים )

למיטב זכרוני קיים בדוד צינור ניקוז למקרה של דליפה בדוד. (כך הסביר לי המתקין בזמנו).

בנוסף, בדודים שוכבים, אין מאיץ. נכון / לא נכון.

אז, יש דרך לביצוע ריקון ללא הצפה?

או לחכות שעדיף לחכות שהדוד יתפגר ורק אז להחליפו קומפלט?

מצב קיים היום, הדלקה של 20-30 דק, מספקת מקלחת רציפה של כ 15 דקות.

תודה.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפצת שנה...

מעוניין להחליף גוף חימום / פלאנג.

מדובר על דוד חשמלי בן 8 שנים, דוד שוכב, בתוך בוידעם.

הכיצד ניתן לנקזו, מבלי להציף את כלל הבית? או חלילה לקצר.. (קיימים גופי תאורה שקועים )

למיטב זכרוני קיים בדוד צינור ניקוז למקרה של דליפה בדוד. (כך הסביר לי המתקין בזמנו).

בנוסף, בדודים שוכבים, אין מאיץ. נכון / לא נכון.

אז, יש דרך לביצוע ריקון ללא הצפה?

או לחכות שעדיף לחכות שהדוד יתפגר ורק אז להחליפו קומפלט?

מצב קיים היום, הדלקה של 20-30 דק, מספקת מקלחת רציפה של כ 15 דקות.

תודה.

לדעתי הבנת לא נכון את מה שאמר לך מתקין הדודים. הניקוז יכול לשרת את שסתום ההגנה ללחץ יתר בכניסת המים (שסתום פורק לחץ) ולא את המים שבתוך הדוד.

כך או כך ניקוז הדוד ללא הצפה מאד פשוט. הכן צינור גינה המתלבש על כניסת המים הקרים בדוד. סגור את כניסת המים לבית (או אם קיים ברז ניתוק סמוך לדוד) ופתח ברז מים חמים להפחתת הלחץ בדוד. בשלב הבא סגור את ברז המים החמים והחלק פיילה מתחת לכניסת המים הקרים לדוד, נתק את צינור הכניסה, הלבש את צינור הגינה על הכניסה של הדוד ואת קצה הצינור הכנס לאמבטיה או לכיור. המים יתנקזו מתוך הדוד לאחר שתפתח שוב את ברז החמים בבית. רצוי שתגלגל מעט את הדוד כך שצינור כניסת הקרים יהיה בדיוק בחלק הכי נמוך בדוד, הכי קרוב לרצפה שמתחת לדוד. אם יש לך משאבה כלשהי אתה יכול לחבר עוד צינור גינה ליציאת המים החמים של הדוד (כמובן לאחר ניתוק צינור יציאת החמים) ולהעלות את הלחץ בתוך הדוד, מה שיזרז את יציאת המים ממנו. אפשר גם לחבר את המשאבה לסוללה בבית ולפתוח את ברז החמים שלה. צריך לקוות שכמות האבנית והחול בדוד לא תסתום את היציאה של צינור הקרים. אבל גם אם כן, ניתן לנשוף לקצה צינור הגינה כדי לשחרר חלקית את הסתימה. השלב הבא הוא לשחרר את הפלנג'. תהיה יצירתי - תן לדוד שיפוע כלפי התחתית בה מורכב הפלנג', העזר בפיילה והכן הרבה מגבות או סמרטוטים שיספגו מים שיצליחו לדלוף. אל תפתח את הפלנג' עד שהדוד יהיה מרוקן. תוכל לדעת זאת כי הוא יהפוך קל להזזה באופן יחסי. גם כשאתה משוכנע שהדוד ריק אל תשלוף לגמרי את הפלנג' אלא שחרר אותו כך שתוכל לשלוט בזרם המים שיצא ממנו.

לגבי טריקים לחימום מואץ, כי בדוד שוכב אין מאיץ לפחות למיטב ידיעתי:

הפלנג' צריך להיות מורכב כך שכניסת הקרים תהיה בתחתית הדוד וקרובה ככל שמעשי לצינור הטרמוסטט. זה יבטיח שהחימום יתחיל כמעט מיידית עם הכנסת מים קרים טריים ואם תכוון את הטרמוסטט לטמפרטורת מינימום. את גוף החימום הרחק מכניסת הקרים וכופף אותו בעדינות כלפי מעלה (דוד שוכב) כך שהוא יסייע ביצירת שכבת מים חמים שתהיה רחוקה מזרם המים הקרים שיכנס לדוד עם פתיחת ברז החמים. אל תשכח לוודא שיציאת המים החמים תהיה בנקודה הגבוהה של הדוד אף כי יתכן שתצטרך להתפשר בין יציאת חמים גבוהה לכניסת קרים נמוכה. נקז בסבלנות את כל האויר ע"י פתיחת ברז הקרים והשארת ברז מים חמים פתוח עד לסיום הניקוז.

דרך אגב, הזמנים שציינת נשמעים סבירים ולא בטוח שפלנג' חדש יקצר אותם משמעותית.

בהצלחה, יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקבל הדרכה איך מחליפים פלאנץ כשהדוד מונח על גג רעפים?

האם עושים אותו כשמטפסים על הרעפים (א"כ איך מגיעים לשם?) או מתחת?

איך מרוקנים המים, האם משפריצים מים רותחים ומלוכלכים על הרחוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר בגג רעפים שלם לבעל מקצוע.

קודם כל החיים והבריאות שלך. גג רעפים הוא מקום מסוכן כל שנה נהרגים כמה גברים שחושבים שהזמנת בעל מקצוע מיותרת, ונופלים ממנו. חשוב שבעל המקצוע יהיה בעל רשיון לעבודת גבהים. ומעבר לכך, קל מאד לגרום נזקים לגג, שתיקונם עשוי לעלות אלפי ש"ח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש מתחת לגג הרעפים?

אם יש גג בטון יצוק, אז ההמלצה שלי לבוא מתוך הגג, לפרק את הרעפים באיזור הדוד, ולעבוד בעמידה על גג הבטון. ככה זה אצלי בבית.

אם אין ברירה ויש צורך לטפס ולעמוד על הרעפים, אז אני מצטרף להמלצה לותר על ה DIY ולפנות למקצוען.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הדוד מותקן אנכית, אז צינור כניסת המים מוביל לנקודה הנמוכה ביותר בדוד - צריך לנתק אותה מהצנרת ולחבר צינור גמיש (צינור גינה) ולרוקן דרכו את רוב תכולת הדוד. המיים שיוותרו בדוד ישפכו כשתפתח את הפלאנג'.

אני מבין שאין לך ניסיון בעניין. אמליץ לך בחום להעזר במישהו שיש לו - או להביא בעל מקצוע ולהתבונן בו בעבודתו.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הדוד מותקן אנכית, אז צינור כניסת המים מוביל לנקודה הנמוכה ביותר בדוד - צריך לנתק אותה מהצנרת ולחבר צינור גמיש (צינור גינה) ולרוקן דרכו את רוב תכולת הדוד. לאיפה בדיוק, מתחיל לחפש מקומה חמישית על הרעפים נקודת ניקוז?

המיים שיוותרו בדוד ישפכו כשתפתח את הפלאנג'. ייזול למטה וילכלך בגדים של אנשים מהמים החומים?

אני מבין שאין לך ניסיון בעניין. החלפתי כבר בכמה דודים הפלאנץ רק לא ברעפים.

אמליץ לך בחום להעזר במישהו שיש לו - או להביא בעל מקצוע ולהתבונן בו בעבודתו.

בפנים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינו מעלי.

אני תמיד משתמש בצינור ארוך שיוצא החוצה מחוץ לרעפים

שאני מחזיק במיוחד במרפסת לצורך העיניין,

אם הצינור הןא גמיש אתה יכול להניח אותו על תעלת ניקוז המים, כל הסיפור להחזיק אותו

דקה או שתיים.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

אשמח לעזרתכם- האם הנזילה שבתמונה היא בגלל שצריך להחליף את הפלאנג'?...

DUDE.jpg

תודה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...