Jump to content

AmitGo

 • הודעות

  1,743
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  4

כל מה שפורסם על ידי AmitGo

 1. nitch, אני משום מה זוכר גם לוטוס לבנה, שישבה אצלי בחנייה כמה ימים טובים....
 2. לא נגעתי בסרט הבידוד, לא רואה סיבה. (כן עבדתי בסביבבת הסעפת עם הרכבת הצנרת וכו, לא הרגשתי גירוד כל שהוא) כמו כן לקחת בחשבון שלאחר כמה סבבי חום, העיטוף מתקשה ולפיכך כל התעסקות ישירה (כמו ניסיון הסרה וכו) לאחר מכן יכולה לשבור/ לסדוק את העיטוף.
 3. היי. שים לב שלא השתמשתי בעיטוף מסוג פיברגלאס, מדובר על חומר שלא מתמודד כראוי עם כמה סבבי חום, ונוטה להתפורר. (משם הדרך לנשום את החלקיקים בתא הנהג עולים). הבד עיטוף אצלי הוא בד קארבון עם תערובת אבן לבה טחונה. יותר פרטים הפוסט שרשמתי בזמנו: ממליץ להשתמש במוצר עיטוף ממותג גדול ומכובד. לא להתפתות למחיר זול או למוצא סיני עלום שם. לגבי ההשפעה בתא המנוע, העיטוף מסייע המון. ************************************************************************************* ונמשיך עם מיני פרוייקט, קירור מנוע, הוספת מתג חיצוני להפעלת מאווררי המנוע. הצורך הוא לסייע למנוע להתקרר בזמן עמידה ממושכת / פקקים לאחר סשן נהיגה אגרסיבי , ולמנוע מהמנוע לעבור סבבי חום מיותרים או לאפשר למנוע להתקרר מהר יותר ןפי הצורך. במצב רגיל בעמידה, המנוע מגיע לטמפ הנדרשת מאווררים נכנסים לעבודה (בסביבות 98 מעלות), טמפ צונחת ל92, ואז כלל התהליך חוזר על עצמו שוב ושוב. במידה והפעלנו מזגן, 2 המאווררים נכנסים לעבודה רצופה וקבועה, וטמפ המנוע נשמרת תחת 90 מעלות באופן קבוע. המטרה בהוספת מתג עצמאי, היא לאפשר קירור מנוע נוסף ומהיר , ללא הפעלת רכיב נוסף שמעמיס על המנוע (כגון מזגן). שיפור די נפוץ במאזדה מיאטה (משופרות כמובן), בנוסף לחיבור המאוורר השני (תהליך שכבר בוצע ופירטתי מעלה). הוספת המתג הידני לא מפריעה כלל למחשב המנוע להפעיל את המאוורררים לפי הטמפ המוגדרת אצלו, גם אם הכפתור לחוץ, ניתן לראות כי הממחשב יעביר פקודת הפעלה / כיבוי כרגיל. חיישן טמפ מנוע מחובר למינוס ברכב, במידה וכבל החיישן נקרע או כושל מבחינת מתח, המאוררים נכנסים לעבודה רציפה וזאת על מנת למנוע מהמנוע להתחמם. ממעבר על חיווט המנוע אל הממסר, עולה כי מחשב המנוע מעביר פקודה להפעלה, ורגל המינוס בממסר נסגרת והמאווררים נכנסים לעבודה. ז"א על ידי הפעלת המינוס (סגירת מעגל) בממסר ניתן להפעיל את המאווררים בצורה ידנית. (כפי שעושה זאת מחשב המנוע). הממסר תמיד מחווט במתח חי (פלוס), סגירת המינוס מפעילה אותו. כך שגם במידה והמתג נשאר לחוץ ז"א מצב פעיל, ומכבים את הרכב, המאווררים כבים איתו. (התנהגות זהה למקור) חיווטנו במקביל את חיווט הפקודה המגיע אל רגל המתאימה בממסר, משם העברנו כבל אל תא הנוסעים אל המתג, ומהמתג אל נק מינוס מסודרת. לטובת המתג רציתי לשמור על תא נוסעים מקורי, ללא הוספת כפתורים מודרנים וכו. לצורך כך הזמנתי מתג מקורי של הרכב, המשמש לטובת הפשרת אדים בחלון האחורי, מדובר על מתג לחיצה ON OFF. כמובן שהמתג הגיע עם פלאג מקורי וחיווט קצר, נמצאו הנק הרלוונטיות בפלאג. הנ"ל חווט והוכנס לדשבורד למיקום פנוי שהיה לי.(מראה מקורי) לאחר מכן הדפסתי מדבקה בצורת מאוורר (שלא נתבלל עם מתג הפשרת האדים המקורי והפעיל) וזהו. יצאתי לכמה סבבי נהיגה, תענוג. המאווררים ממשיכים לעבוד כרגיל תחת ניהול מחשב המנוע. במידה ואני רוצה להמשיך / להפעיל את קירור המנוע באופן ידני, פשוט לוחץ על המתג, טמפ יורדות תקין .(כמו שהייתי מפעיל מזגן נניח). מסייע רבות לפנות את חום המנוע , טרם כיבוי הרכב לאחר נהיגה קשה. מומלץ בחום (או בקור).
 4. יום שבת שהוא, בשיא גל החום שתקף את אזורנו. הוזמנתי למפגש מועדון מאזדה (כן כן, ישנם עוד "משוגעים" למותג ובדגש לדגמים ה"זקנים"). בארסנל המועדון, mazda 323 bg (פנסים קופצים), כמה אקזמפלרים במצב מוזיאון, לאנטיס f, סדאן, mx3 , ידניות, הזרקה, קרבורטורים (כן כן, שנוסעים מעולה). מיקום המפגש בהרי ירושלים, דהיינו נס הרים. לא רק שחם בצורה מטורפת, האזור עצמו רק בער באש לפני כמה ימים. למרבית הפלא, למרות החום הכבד, ושעות הבוקר המאוחרות, האזור שקק רכבים ואופנועים. המאזדה חוותה טבילת אש ראשונה בסטאפ הנוכחי בטמפ כך כך גבוהות ולמשך זמני נהיגה ארוכים, (6 שעות) ואכן היה חם, טמפ מנוע נשארו גבוהות , אך מערכת הקירור התמודדה בצורה טובה ויעילה. (עיטוף ובידוד סעפת הפליטה אכן עושה את העבודה). שינוי אחד שביצעתי לפני כחודש (שינוי די נפוץ במיאטות), הוא חיבור מאוורר המזגן למאוורר המנוע הראשי. במאזדה קיימים 2 מאווררים על הראדיאטור, אחד עבור קירור המנוע, ושני עבור המזגן. כאשר הרכב מגיע ל 98 מעלות, מאוורר המנוע נכנס לפעולה. החיווט מחדש שבוצע במקביל כך כשמחשב מעביר פקודה להפעלת מאוורר המנוע, גם מאוורר המזגן מופעל יחד. (אל דאגה, בהפעלת המזגן גם ככה 2 המאווררים נכנסים יחד כרגיל). הנל מסייע בפינוי חום מתא המנוע בצורה יעילה יותר. כמובן בהגעה ל92 מעלות, המחשב מפסיק את פעולת המאווררים. באחד הפורומים הומלץ גם לחבר מתג עוקף, כך שיהיה ניתן להפעיל את המאווררים בלחיצת כפתור ידנית, ללא תלות במחשב המנוע או טמפ המנוע, וללא הפרעה לפעילות פקודת הפעלה בצורה אוטומטית בעת הצורך. (אני בשלבי חיווט סופיים, ואעדכן בהמשך) היה אחלה יום נהיגה בהרי ירושלים, עם אחלה אנשים ורכבים. מצורפות כמה תמונות.
 5. טוב, אז עדכון סטאטוס ועוד בפלטפורמה החדשה באתר.... כבכול שנה, הרכב ניגש לטסט החצי שנתי. הפעם זיהינו מראש כמה נק כשל לפני הטסט. הפנסים הקדמיים היו עכורים, עברו ליטוש מלא וציפוי הגנה הידוע בפורום. מערכת הבלימה רועננה, הוחלף נוזל בלמים בכל הרכב, כמו כן הוחלפו רפידות חדשות מקדימה ומאחור, הצלחות עדיין במידת העובי התקינה. ניגשים לטסט, הרכב שטוף ונקי, כראוי לפני טסט. רכב נכשל על למדה גבוהה.... עוברים על הצנרת, ומגלים שהדוד האחורי רקוב, בהתחשב בכך שהדוד עצמו מקורי, וכל חצי שנה הרכב עומד לו, הגיוני שיגיע לסופו. אז מה הבעיה, סה"כ מחליפים דוד אחורי...למאזדה בת 25 שנה, עם דוד אחורי לרוחב הרכב... מסתבר שלא כזה פשוט, דודים בתצורה הזו כבר לא מייצרים (תצורה רוחבית). טוב, אז ניגשים למכון אגזוזים ומתחילים לנבור בערמות הדודים. מה עוד שהתגלה בנוסף כבעייתי הן מיקומי הכניסה והיציאה של הדוד שהם כמובן בצדדים ולא במרכז הדוד. אה כן, והדוד הוא דוד שטוח, לא עגול.... ויש לו מקום ספציפי בחלק האחורי של הרכב... הקיצר חוויה. אז לאחר שעה של מדידות שונות, מצאנו דוד חדש של שברולט קאווליר, מתאים בול בכל מידה, רוחב ונק כניסה ויציאה. מכאן מדובר על חיתוך, כיפוף צינורות, והרכבת הדוד והתאמתו לרכב. זה המקום והזמן לפרגן לארז אגזוזים באזור התעשייה הישן של ראשון לציון, הבחור מקצועי, עם סבלנות אין קץ. (ותאמינו לי, אני די נודניק) יש לו את כלל הציוד הדרוש להתאמת הצנרת, כיפוף וכו, בעל מלאכה של פעם. על הדרך טיפלנו בעוד כמה מחברים שדלפו והתאמת הצנרת הסתיימה. נק לחיוב, הרכב עבר טסט בקלות, שקט לגמרי. נשמע "היברידי" בסרק. נק לשלילה, הרכב הפך שקט מידי לטעמי, אבל זה עיניין של הרגל של שנים. לא הורגשו נק לשלילה מבחינת נהיגה, רעש לוואי וכו. בסיום הדוד נצבע בצבע שחור, עמיד לחום 1200 מעלות.
 6. אכן , האיזור עמוס בשישי, ובדגש על החופש הגדול. מה שכן באותו האזור, בצידו השני של האגם יש את החניון של מגרש הכדורגל העירוני. מקום עם חנייה, צל, דשא. המתחם משמש כמתחם בדיקות קורונה של מכבי. אך החל מהשעה 14:00, הוא נטוש עד למחרת בבוקר.
 7. ייתכן והבעיה אינה בחיישן, אלא בתקע עצמו.
 8. אכן חווית המשתמש הורעה קשות. הגלישה איטית, מעבר בין הפוסטים השונים פשוט מעיקה. מעבר לא נוח בין העמודים עצמם בתרד (האם ניתן להגדיר כמות תגובות מקסימלית בכל עמוד \ לגלול מטה ללא מעבר מיותר בין עמודים). באמת שמנסה, אבל הגלישה במובייל איננה מתאימה כלל למבנה הפורום. אם לפני השינוי, הייתי נכנס כמה פעמים ביום לפורום (כמה דקות "מתות" שיש לכולנו), לקרוא להתעדכן להגיב. לאחר השינוי, אני מנסה להשתמש כרגיל, (היי אפילו הגדרתי קיצורי דרך מובנים ישירות ב"שולחן העבודה" של המכשיר). אבל זה פשוט לא נוח , לא נגיש \מזמין לשימוש בפורום, שוב אני מתייחס להביט הפורום בלבד. (כגלישה באתר ייתכן וזה נותן מענה מספק.), וכך אני פשוט מוצא את עצמי נכנס פחות. פאבל מציע שתתקין טאפטוק ותגלוש בכל פורום אחר שנותן גישה לאפליקציה, ותראה במו עייניך על מה כל הרעש. נוחות משתמשים קודמת לכל, ובדגש על פורום שחי ונושם בזכות המשתתפים בו. נ.ב נק זכות ראשונה , כתבתי את כל זה דרך המובייל. נק זכות שנייה, לא קיללתי הפעם🙃
 9. אכן התראות משום מה ממשיכות להתקבל כרגיל, ונפתחות באפליקציה אך הפורום עצמו כבר אינו פעיל אגב, עדיין בכל פנייה באתר, אני מקבל הצעת גישה לטפאטוק.... הקיצר...בלאגן
 10. יאללה פבל, תוריד את השאלטר...במכה אחת כמו פלסטר. כמו הסרת שיער עם שעווה חמה. כמו לעזוב בחורה בדרך לטיול הגדול אחרי צבא. בנצי... אני אתגעגע (אלוהיי הגיבוב), תודה על הרמקולים, עד עכשיו הם מנגנים במאזדה. נשלח בפעם האחרונה באמצעות אפליקצייה יעודית, וממש נוחה לקריאה וכתיבה בפורומים. זהו שחררתי..., סעמק.
 11. פבל , ביצוע גזר הדין הוא הלילה ב 00:01, או מחר בסוף היום?
 12. בנצי תיאר את החוויה בצורה מושלמת....
 13. ניסיתי (באמת שניסיתי) מאז אתמול בערב לנסות ולגלוש בפורום דרך הדפדפן. (בנייד כמובן) התצורה לא נוחה כלל, מעבר איטי מאוד בין הפוסטים. מעבר לכך בכל פוסט מקפיץ עוד חלון פרסומות..... תשמעו, בסופו מדובר על פורום (ולא על אתר), והממשקים השונים אמורים לסייע בשימוש בקריאה / כתיבה בפורום. להחליט לחתוך אפליקציה זה אחלה, אבל היי תנו אפשרות אחרת שמותאמת לגלישה בפורום. (שוב, לא אתר) לשלוח אותנו לגלוש באתר (כן גם בתצורת מובייל), זה קל לעשות, בפועל התצורה ממש לא מותאמת לפורום. ובסופו של יום, ללא תנועה של החברים בפורום, סופו של הפורום הזה לדעוך.. שקלו שנית , או לפחות תמתינו עד שתמצאו אפליקציה אחרת. ומראש, אינני טכנופוב אם כבר ההפך, עובד בתחום מעל 15 שנה, ואין לי שום חשש משינויים. ברור לי שהפנייה הזו משולה ל "לכתוב על הקרח", אבל זה עדיף מתגובת הסעמק ששלחתי בראשית התרד. נ.ב אין מצב שהייתי מצליח לכתוב את כל זה , באמצעות הנייד דרך הדפדפן....
 14. מניפות משאבת מים אכולות. משאבת מים "עייפה", אחת התופעות היא התחממות שנפתרת עי העלאת סלד, וסחרור המים. מתי בוצעה החלפה של משאבת המים?
 15. מתקן לך: האישה עונה: "תרגע תרגע טסלה שמסלה, קניון איילון קניון חדלון, נוסעים לסוכנות יונדאי וקונים במבצע חבר, יונדאי חסכוניים בדלק, אמינים וקל למכור יש כזה רכב לרבקה הקוסמטיקאית והיא מבסוטה עד הגג, תעמיס את הטיולון והעגלה וסע לאט הפעם בלי ההשתללויות שלך, בדרך נעצור ברולדין, יש עוגת שמרים בקופון של 10₪". אשה שמבקשת לעצור בשווארמה אבו עלי, לא נוסעת על חשמלית...
 16. AmitGo

  מה נחשב מהיר בעינכם?

  הכי מהיר שלי היה כשאיחרתי לאסוף את הילדה מהגן...
 17. במידה ואין פגם במיכל העודפים (מה שלא סביר), ככל הנראה קיימת נזילה במערכת הקירור. והמיכל עושה את עבודתו בהשלמת נוזל הקירור החסר אל הרדאידטור. תבדוק נזילות.
 18. אכן אדום שקוף. לא מצאתי בארץ. תוכל להתרשם מהתוצאות שימוש: https://carsforum.co.il/index.php?/topic/148580-פרוייקט-שימור-ושיפור-Mazda-Familia-Neo--כבר-14-שנים.#entry4924436 הודעה מספר 259, כל התהליך.
 19. https://www.ebay.com/itm/362369600844 מומלץ בחום, חידשתי איתו כמה פנסים.
 20. חשוב לציין כי ההסבר המדוייק של איציק מתייחס רק למיכלי עיבוי שהינם חלק ממערכת קירור סגורה, ז"א מערכת בה נמצא הפקק של מיכל העיבוי תחת לחץ קבוע כחלק אינטגרלי במערכת (ברכבים צרפתים לדוגמא), למיכל לרוב ישנו 2 פתחי צינורות בנוסף למכסה לטובת סחרור הנוזל במערכת, שחרור מכסה מיכל העיבוי משחרר את הלחץ במערכת. במערכת קירור פתוחה, (ברכבים יפנים לדוגמא), המיכל משמש כשמו כן הוא, מיכל עודפים. קולט את עודף הנוזל אם קיים (עקב חימום הנוזל והתרחבותו) וכמובן להשלים נוזל אל הראדיאטור, במידה וחסר נוזל קירור (מה שבפועל לא אמור לקרות). מכסה מיכל העיבוי במערכת פתוחה, אינו משתתף בלחץ הקיים במערכת, לפיכך למיכלים מהסוג הזה יש לרוב רק פתח צינור בודד, לטובת העברת הנוזל מהראדיאטור (באמצעות מכסה הראדיאטור) אל מיכל העודפים. במידה ובמיכל ישנו יותר מידי נוזל, העודף פשוט נפלט החוצה, לרוב דרך צינורית פתוחה הנמצאת על פקק המיכל. עריכה, ראו גם את ההסבר של בוקי במקביל אליי[emoji4]
 21. הכל בסדר, אין צורך בשום קרדיט.[emoji4] החתימה הזו איתי כבר 14 שנים
 22. זכרון יפה, מדובר בחתימה שלי. תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך
 23. אנחנו בבית משתמשים בתכשיר הנל, כבר למעלה מעשור, 0 עקיצות. משתמשים כמובן רק בעונת היתושים. גם המשפחה המורחבת משתמשת. בעצם כל מי שטייל תקופה במזרח, נחשף לתכשיר. https://www.amazon.in/Odomos-Mosquito-Repellent-Cream-100/dp/B01GTEAD6G
×
×
 • תוכן חדש...