Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הסמרטוט הכי מטונף שלכם?

שימו לב! השרשור הזה בן 3997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מידי שבוע אני שוטף את הרכב ועושה לו ווקס ומיד לאחר השטיפה אני ניגש לכיור ושוטף את שלל הסמרטוטים והמגבות שלי ידנית ומייבש אותם לשימוש בפעם הבאה.

בניגוד מוחלט לאינטואיציה שלי גיליתי שדווקא הספוג שאני משתמש כדי לנקות את הג'אנטים (שלמראית עין נראים הכי מטונפים לפני כל שטיפה) יוצא בשטיפה נקי לחלוטין. אני לא באמת יודע מה יש בתוך המים אבל מבחינת הצבע שלהם הם צלולים לחלוטין כמו מי שתיה.

כצפוי, הג'ילדה שאני משתמש כדי לנגב את הרכב אחרי השטיפה עם הסבון יוצאת הכי שחורה וגם הכי קשה לנקות אותה.

אבל, שוב במפתיע, המגבת שאני משתמש כדי לנקות את הדאשבורד והפלסטיקים יוצאת מטונפת כאילו אין מחר.. וזה לא שברכב נוסעים ילדים קטנים שמלכלכים אותו מפה ועד שם. למעשה, אף אחד כמעט לא נכנס לרכב שלי מלבדי ואני מאוד מסודר ונקי. אז למה דווקא המגבת הזאת יוצאת הכי מסריחה?

מעניין לשמוע איך זה אצלכם ברכב, לאלו ששוטפים ידני, כמובן...

(SEAT IBIZA FR - 2008 (Toyo T1R 205/40/R17

UPsolute Chiptuning, S3 Intercooler

3Inch Downpipe Exhaust + Silicone Inlet, Simota Open Airfilter

Luk Reinforced Sports Clutch + Lightweight 4.4kg VW-VR6 Fly-Wheel, vMaxx 40mm. Springs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שהרכב לא נוסע באוויר נקי אלא נוסע אחרי מכוניות ולכן יש באוויר הרבה פיח, אבק, אבקת רפידות בלמים וצמיגים שנשחקים.

וכשמדובר במאות אלפי מכוניות שעוברות ביום זה די משמעותי.

את זה אנחנו גם נושמים.תנגב את השמשה הקדמית בפנים הרכב עם מגבון ניר לבן ותראה איך יתלכלך בשחור.

אריק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הספוג שמנקה את אבק הבלמים מהג'נטים מתנקה הכי בקלות. תמיד מפתיע.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאני חושב על זה באמת המטלית של הצמיגים מתנקה די בקלות, מה שכן אוטם\ black light לא יודע עדייו (השריה במים חמים + רסס וכבס כבר פעמיים) ועדיין יש שאריות על חלק מהסיבים של המיקרופייבר.

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסמרטוט הכי מטונף שלי עד לפני שבועיים וקצת היה סמרטוט (בעצם כפפה אבל מרוב שהיא לא איכותית ניתן לכנות אותה סמרטוט)

שנקנה ב ebay תמורת כמה שקלים ומטרתו מהיום הראשון הייתה ניקוי ג'אנטים בלבד.

דוגמא לסמרטוט זהה.

http://www.ebay.com/itm/Super-Mitt-Microfiber-Car-Wash-Washing-Cleaning-Glove-/160589384900?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2563df8cc4

http://www.ebay.com/itm/Household-Super-Mitt-Microfiber-Car-Auto-Dust-Washing-Cleaning-Glove-Towel-A1094-/280897167578?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4166c6a0da

למי שמתרגש מהמחיר הזול ומתכנן לקנות עבור הרכב לא הייתי ממליץ. אבל לג'אנטים הוא עושה עבודה מעולה והרבה יותר בטוחה בכל מה שקשור לשריטות שלדעתי חלק מהמברשות גורמות.

במקום לזרוק אותו ניקיתי אותו ממש טוב במשך כמה כביסות ולאחר מכן דחפתי אותו במרכז של ה-Grit Guard או

ה-Scratch Shield Bucket Filter כפי שחלק מכנים אותו.

התוצאה מרשימה (לצערי אין תמונות להמחשה)

כל הלכלוך שיורד לקרקעית נדבק לתוך הכפפה ומשאיר את המים נקיים ממזהמים.

מבט על

5ydezzdqmz4j.jpg

מבט מהחלק האחורי

0tjzuokqtood.jpg

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסמרטוט הכי מטונף שלי עד לפני שבועיים וקצת היה סמרטוט (בעצם כפפה אבל מרוב שהוא לא איכותי ניתן לכנות אותו סמרטוט)

שנקנה ב ebay תמורת כמה שקלים ומטרתו מהיום הראשון הייתה ניקוי ג'אנטים בלבד.

דוגמא לסמרטוט זהה.

http://www.ebay.com/itm/Super-Mitt-Microfiber-Car-Wash-Washing-Cleaning-Glove-/160589384900?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2563df8cc4

http://www.ebay.com/itm/Household-Super-Mitt-Microfiber-Car-Auto-Dust-Washing-Cleaning-Glove-Towel-A1094-/280897167578?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4166c6a0da

למי שמתרגש מהמחיר הזול ומתכנן לקנות עבור הרכב לא הייתי ממליץ. אבל לג'אנטים הוא עושה עבודה מעולה והרבה יותר בטוחה בכל מה שקשור לשריטות שלדעתי חלק מהמברשות גורמות.

במקום לזרוק אותו ניקיתי אותו ממש טוב במשך כמה כביסות ולאחר מכן דחפתי אותו במרכז של ה-Grit Guard או

ה-Scratch Shield Bucket Filter כפי שחלק מכנים אותו.

התוצאה מרשימה (לצערי אין תמונות להמחשה)

כל הלכלוך שיורד לקרקעית נדבק לתוך הכפפה ומשאיר את המים נקיים ממזהמים.

מבט על

5ydezzdqmz4j.jpg

מבט מהחלק האחורי

0tjzuokqtood.jpg

וואלה, אחלה רעיון, גם מגבת מיקרופייבר שטוחה בתחתית תעשה אותו פעולה שתדע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה ה Grit guard ?

עוד גימיק שצץ לפני כמה שנים. מדובר בפלסטיק סיני זול (שנמכר בעולם ובארץ סביב ה 70 ש"ח, יש אפילו מותגים שמוכרים בהרבה יותר אבל עדיין זה אותו פלסטיק סיני זול) כל אדם בעל כושר יצירתיות מינימלי יכול בעשר דקות לאלתר משהו בנוסח ה Grit guard

מטרתו של המוצר - להיות בחלק התחתון של הדלי (כאשר עובדים בשיטת 2 הדליים) ולאגור את הלכלוך, החוצצים שלו יגרמו למים בתחתית הדלי לא לנוע בצורה מעגלית ובכך הלכלוך לא יצוף מעלה.

ברגע שהוא צף הוא כביכול חוזר לכפפה ואז אתה כביכול מחזיר את הלכלוך לרכב ובכך מסכן את הצבע בשריטות חדשות.

יש שיגידו שהמוצר מיותר. אני חושב שהוא לא יכול להזיק ואולי אף להועיל.

הפניות רלוונטיות:

http://www.youtube.com/watch?v=xaXVPURmLwY נחמד

ניסוי ממש ממש מעולה

http://www.detailingworld.co.uk/forum/poll.php?do=showresults&pollid=1156 סקר מעניין

אילוסטרציה

http://www.cleanyourcar.co.uk/washing-and-drying/scratch-shield-bucket-filter/prod_1010.html

http://www.bmwclubmalaysia.com/forums/showthread.php?46045-DIY-Grit-Guard תוצרת בית

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Grit Guard מוכר בעולם הדיטיילינג, לטעמי מיותר.

אני נוהג רוב הזמן עם חלונות סגורים (לא אוהב רעשי רוחות מלבד מוזיקה רועשת...) ומצב מאוורר סגור חיצוני

והרכב מתמלא אבק -אין מה לעשות מזהמים חודרים תחת כל פתח. היום עשיתי ניקיון לאחר שבועיים שלא ניקיתי

ויצא ליכלוך רב מהדשבורד כולל כיסאות/שטיחים למרות שהרכב עמד כמה ימים טובים.

ביום שזרקתי את הג'ילדה המסרותית ועברתי למיקרופייברים - הרווחתי פעמיים.

1.איכות ניקיון עדיפה וללא נזקים לצבע.

2 כיור לא מטונף/שחור לאחר ניסיון אבוד להחזיר חיים לג'ילדה. (מוצר מיותר לחלוטין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלי עם המיקרופייבר שאין לי בג'ילדה זה חשמל סטטי שלדאבוני גורם לאבק וחול להצמד לגוף הרכב בזמן שאחרי השטיפה. מה שיוצר רכב מאובק מחול רק 24 שעות מתום השטיפה... עם הג'ילדה זה לא קורה.

(SEAT IBIZA FR - 2008 (Toyo T1R 205/40/R17

UPsolute Chiptuning, S3 Intercooler

3Inch Downpipe Exhaust + Silicone Inlet, Simota Open Airfilter

Luk Reinforced Sports Clutch + Lightweight 4.4kg VW-VR6 Fly-Wheel, vMaxx 40mm. Springs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר חודשים רבים של שימוש במיקרופייבר לא ניתקלתי בחשמל סטטי.

אני משתמש בכמה סוגים כולל CG, זולים מאיביי,מגווירס,סנו,קארפלן וכד'. (אגב על כמה רכבים באזורים שונים)

מעניין מה שאתה מתאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...