Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

תשמע, הנסיבות , שראש אמ"נ היה במצב בריק (טלפון) לפני חצי שנה, מסבירות למה הוא במצב בריק (יצחק) כעת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4853

• SlowRide

4693

• פינדר

3724

• m3x7r3m3

2926

לפני 4 שעות, יובל .מ. כתב:

ביבי הזה

גם בלי קללות, המלחמה הגיעה לתוצאה הצפויה מראש שלה. חצי מהחטופים בעזה. ישראל לא קרובה לכיבוש הרצועה - משימה די בלתי אפשרית בשבילנו, כמו שנטען פה על ידי שמאלנים דכאונים כמוני בעבר והתגלה כנכון ברגע האמת, אנחנו על סף בידוד עולמי כשעכשיו גם יו"ר ועדת החוץ בפרלמנט הבריטי מציע שבריטניה תפסיק למכור לנו נשק, וגם טראמפ - התרוץ התורן של ביבי למה צריך למשוך זמן - אומר כבר פעם שניה או שלישית שהמלחמה צריכה להיעצר.

זה ביבי. המון מזה זה ביבי. כמעט 100%, בתור מי שעיצב את המדינה הזו במשך 15 שנה. אבל זה לא רק ביבי. זה גם המטכל. וגם חוסר היכולת של ישראל וישראלים בכלליות להבין: אין לישראל שום יכולת לנהל מלחמה של יותר משבוע נגד הפלסטינאים, ללא התייחסות ליום שאחרי. ו"הם נאצים!111 נגרש אותם לסיני!111 נבנה מאחזים כדי שילמדו כמו שהם לומדים או כי ככה יבוא המשיח!11" זה לא תוכניות ליום שאחרי. זה טוקבקים שעוזרים להוציא עצבים אצל חלקנו. או אמונה דתית אצל אחרים. אבל תוכנית זו לא.

נראה לי שגם הכיוון בעתיד הנראה לעין די ברור. או פלישה לרפיח, שבסבירות כזו או אחרת תעצור גם את משלוחי הנשק מארה"ב ותקריס את הכלכלה הישראלית. או ויתור עליה והמשך דשדוש  במקום בעזה ללא שום תכלית. אני מרשה לעצמי לנחש שבטווח של שנה מעכשיו תהייה הכרה רשמית במדינת פלסטין מצד חלק לא מבוטל ממדינות המערב. ואנחנו נתפס יותר ויותר כמו דרום אפריקה של שנות ה80.

הרציונל הקר אמור להיות ברור כאן. עדיף לכולנו להראות כשותפים אקטיבים בתהליך של פיוס עם הפלסטינאים, גם אם לא מאמינים שיוביל לאנשהו, מלדהור ב-200 קמש לבידוד, כשכל מה שיהיה לנו להאחז בו זה "אבל הם נאצים!11" - כאילו זה מעניין מישהו. אבל לצערי לא חושב שאנחנו הולכים לשם. 

• אהבתי 4
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, אתה יודע מה עצוב בכל מה שכתבת?

שאתה צודק.

ביבי הטריף את הבייס שלו במילים " הנצחון המוחלט" שהם לא מבינים שמי שינצח פה לפי הניהול עד כה אלו יהיו הפלסטינים ואנו גם נאכל את הפירות מעובשים וגם נגורש מהעיר.

ולמה?

כי אין ניהול של שום דבר. כמו שהרבה דברים לא מנוהלים פה ( למרות דעתי על הקורונה - גילינו מערכת בריאות בקריסה), גילנו מערכת חינוך בקריסה, גילינו מערכת בטחון בקריסה, גילינו שכל דבר שאנו נוגעים בו לא מנוהל ולא נוהל.

וכל זה קרה קרה ב 15 שנה של שלטון ביבי. הכל מנוהל בדחיינות ולפי שיקולים פוליטיים.

עם ישראל יבין שאנו מוקצים רק כשזה כבר יהיה מאוחר מדי. בינתיים צועקים בכנסת - אז לא צריך את העולם. נסתדר לבד. כן, בסדר. נסתדר לבד. מדינת ישראל אומנם פיתחה טכנולוגיות רבות ומערכות מתקדמות אבל בלי שיתוף פעולה של העולם זה לא היה קורה.

אבל היי.....איזו אנגלית יש לביבי......

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה מופתית של שלומי אלדר, אחד משני טקסטים בודדים מחצי השנה האחרונה שצריך לקרוא על כל הברדק הזה, בין כל הררי המלל והזיבולים האינסופיים. הדפסתי PDF, אבל אני חושש להעלות אותו כאן פן יבולע לי. בין השאר מסביר יפה מאוד למה את סינוואר חייבים לחסל בכל מחיר.

https://www.haaretz.co.il/magazine/2024-04-04/ty-article-magazine/.highlight/0000018e-a379-d315-ab9f-aff98d4b0000

לפני 58 דקות, יבגניפ כתב:

ישראל לא קרובה לכיבוש הרצועה - משימה די בלתי אפשרית בשבילנו

טכנית אפשר לכבוש את הרצועה, זה גם התגלה כיותר קל ממה שסיפרו לנו, רק שהמטומטמים חירבנו הכל, זה היה החשש מלכתחילה. אי כיבוש הרצועה וחיסול חמס = מכת מוות למדינה. והם דפקו את זה.

לפני 5 שעות, יובל .מ. כתב:

ראש אמ"ן, שאחראי על המחדל הזה ברמה הגבוהה ביותר ממשיך להפחיד אזרחים עם "הגרוע עוד לפנינו" והכל סבבה

האידיוט הזה (מיסטר "אני לא קורא ספרות צבאית"), יחד עם הרמטכ"ל, אלוף פד"מ, ומפקד אוגדת עזה, היו אמורים לתקוע לעצמם כדור בראש ב-7.10, ואם לא עשו כן, היו אמורים להיות מוצאים להורג באשמת בגידה במדינה במשפט שדה זריז. (בגידה לא במובן הקונספירטיבי, אלא במובן המהותי). הם כמובן לא היחידים, אבל להם אחריות ישירה למה שקרה. כמובן צריך למצות את הדין גם עם שאר האחראים. גודל הרשלנות הקולוסאלית שלהם מצטבר לרמת פשע מחריד שאין עליו כפרה גם לא עוד 1000 שנה.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 2

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, קורן בן אשר כתב:

כתבה מופתית של שלומי אלדר, אחד משני טקסטים שצריך לקרוא על כל הברדק הזה, בין כל הררי המלל והזיבולים. הדפסתי PDF, אבל אני חושש להעלות אותו כאן פן יבולע לי. בין השאר מסביר יפה מאוד למה את סינוואר חייבים לחסל בכל מחיר.

https://www.haaretz.co.il/magazine/2024-04-04/ty-article-magazine/.highlight/0000018e-a379-d315-ab9f-aff98d4b0000

טכנית אפשר לכבוש את הרצועה, זה גם התגלה כיותר קל ממה שסיפרו לנו, רק שהמטומטמים חירבנו הכל, זה היה החשש מלכתחילה.

אני לא חושב שזה היה אפשרי. כדי לפעול בצפון הרצועה צהל גירש ממנה מיליון וחצי פלסטינאים דרומה. מה היה קורה אם היו פולשים גם מהכיוון השני?

אולי, עם תוכנית מסודרת כלשהי לפליטים זה היה עובד. לא יודע. אבל אני חושב שזה חלק עצום מהסיפור. אנחנו מתקשים להבין שיכולת צבאית לבצע משהו לא מתורגמת תמיד ליכולת מעשית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

אולי, עם תוכנית מסודרת כלשהי לפליטים זה היה עובד

ענית לעצמך. ובעיקר עם שת"פ צמוד עם האמריקאים ואחרים, שכנראה כן היה בהתחלה, אבל לתחושתי מתישהו לפני כשלושה חודשים התחיל להתבדר.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, קורן בן אשר כתב:

האידיוט הזה (מיסטר "אני לא קורא ספרות צבאית"), יחד עם הרמטכ"ל, אלוף פד"מ, ומפקד אוגדת עזה, היו אמורים לתקוע לעצמם כדור בראש ב-7.10, ואם לא עשו כן, היו אמורים להיות מוצאים להורג באשמת בגידה במדינה במשפט שדה זריז. (בגידה לא במובן הקונספירטיבי, אלא במובן המהותי). הם כמובן לא היחידים, אבל להם אחריות ישירה למה שקרה. כמובן צריך למצות את הדין גם עם שאר האחראים. גודל הרשלנות הקולוסאלית שלהם מצטבר לרמת פשע מחריד שאין עליו כפרה גם לא עוד 1000 שנה.

העיקר את רמ"ט הנח"ל הדיחו מיידית בגלל תקרית המטבח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, yd b-4 כתב:

העיקר את רמ"ט הנח"ל הדיחו מיידית בגלל תקרית המטבח.

העיקר שהחברים שלך מהימין על מלא פירקו ממשלה על חמץ בפסח בבתי חולים.

לפני 15 דקות, קורן בן אשר כתב:

ענית לעצמך. ובעיקר עם שת"פ צמוד עם האמריקאים ואחרים, שכנראה כן היה בהתחלה, אבל לתחושתי מתישהו לפני כשלושה חודשים התחיל להתבדר.

כן. במצב שבו יש תוכנית או מספיק שקרים על תוכנית ליום שאחרי, והתייחסות אמיתית לפליטים העזתים תוך כדי - כנראה שכן.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, yd b-4 כתב:

תקרית המטבח

תראה מה זה..

גם רוצים להחליף ראש ממשלה בגלל תקרית שמחת תורה..

לך תבין אנשים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להתווכח רבות בקשר שבין כשך צבאי לדקרג המדיני, בהינתן שהאחרון הוא המילה האחרונה בכל תחום גם אם רק הצהרתית.

אבל אין ויכוח שהפיקוד הבכיר בצבא אחראי באופן מלא על המחדל!

תחקירים אחרי המלחמה? יש היגיון בדברין. הייתי מצפהה לאותו היגיון גם ביחס לרמ"ט הנח"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yd b-4 אני לא יודע מה הרקע.הצבאי שלך.

אבל לגבי רמ"ט הנח"ל אני נזכר בסיפור מתקופת השירות שלי בלבנון: 

באותה תקופה חיילים נהגו לקנות כל מיני מצאות בחנויות מקומיות. הבעיה היתה שלעתים הם שילמו בחייהם. אז חייל שנתפס בחנות היה עולה למשפט.

בגדוד בו שירתי העונש המקובל לחייל שנתפס היה 14 ימי מחבוש. אבל היה איזה מקרה שבו חיילים נתפסו יל ידי אלוף הפיקוד, שיחד עם הדיווח למג"ד דרש דו"ח משפט עד הערב. השניים האלה נשלחו ל-28 יום.

אז כאן הדרישה מגיעה מ"למעלה" (מנהיגי מעצמות) - ואין הרבה ברירות.

לגבי אחריו. הדרג הפוליטי - חד וחלק יש לו אחריות גדולה לפרישת הצבא ב-7 באוקטובר. הרי היו צריכים לאבטח כל מיני פעולות התגרות של הצבי סוכות'ים. אז הצבא, שנאלץ למתוח את עצמו לפי דרישות אלה, דילל כוחות בעוטף. בכלל, הדרג המדיני קיבל אין ספור התראות על סכנות התנהלותו, אבל ראז הממשלה סירב להקשיב לאמשי מערכת הביטחון, משר הביטחון והרמטכ"ל ודרומה. אז מי שמסרב,לשמוע התראות צריך לקבל אחריות למעשיו. אבל נתניהו וחבר מרעיו ממשיכים לזלזל בכל מי דמתריע בשער. בקצב הנוכחי זה יעלה בחיסול מדינת ישראל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, yd b-4 כתב:

....אבל אין ויכוח שהפיקוד הבכיר בצבא אחראי באופן מלא על המחדל!

אחראי אבל לא אשם.   מוכר.

יש ויכוח.

אהל קטן בצפון לא היה מחזיק מעמד שעה, לו זה היה תלוי בצבא בלבד.

וחבל שלא מקשיבים לאיש הזה.

https://x.com/LOdinaev/status/1761398797672784237

מסי זה לא רק כדורגל,אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, קורן בן אשר כתב:

יחד עם הרמטכ"ל, אלוף פד"מ, ומפקד אוגדת עזה, היו אמורים לתקוע לעצמם כדור בראש ב-7.10

ממש ממש לא. חוץ מלנסות כל הזמן להקשיב לעזה ולנחש מה הם רוצים שם, איזה כלי בתכלס הממשלה נתנה להם כדי למנוע משהו כזה או דומה לו? העבודה היא שכאשר ניתנה פקודה לכבוש את עזה צה"ל עשה את זה מעולה, אבל כאשר קושרים להם את הידיים ואומרים להם על כל כדור שאתם יורים לכיוון עזה אתם צריכים אישור של ראש הממשלה, אתה מנעת מהם כל יכולת לחשוב התקפית, כל יכולת להיות יצירתיים, כל יכולת לשנות מציאות. יש כאן אשם אחד ושמו ביבי, הוא קבע את הכל וניהל את הכל וחיזק את חמאס כנכס. 

• אהבתי 4
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...