Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 27 דקות, יבגניפ כתב:

אני לא. אני כן מייחס, בדרך כלל, יותר משקל למילה של אנשי מקצוע. עוד משהו שלא מקובל אצל השותפים הטבעיים, כי יש רבנים שמרפאים את הקורונה במגע ידיהם, וגם כי דיפ סטייט וזה.

עזוב דרגות גבוהות. חוזר להתחלה: אתה בתור הימני שאתה תרמת לניסיון להקים קואליציה שהחלק הכי מיליטנטי בה מגיע מאנשים שבקושי שירתו. זה באמת לא נראה לך מוזר? 

אתה סכולסטי, בדיוק כמו ספריאל שלנו, זה הכל.

אני לא אומר לא להתייחס בכלל למה שאומרים בעלי מקצוע, אני אומר שבדמוקרטיה בסוף מי שקובע זה הנבחר, לא ההוא ששייך למילייה הזה או למילייה ההוא.

וזה נכון גם לחרדים אגב (גם שם, מי שעומד בראש הפירמידה, כולל הח"כים, זה כי הוא שייך למילייה הזה ולמילייה ההוא) גפני נמצא ברשימה כי שייך למילייה כזה, וליצמן נמצא כי שייך למילייה ההוא.

גם אצלם נהוג לקבל את מה שאומרים ה"בכירים" מבלי לערער על זה.

מעניין שאתה לא רואה את ההקבלה.

ואתה חושב שבחרתי ברשימה בגלל המיליטנטיות שבה? דווקא הצהרתי קבל עם ופורום שהסיבה לבחירתי הייתה בגלל התפיסה המשפטית, לא מדינית, לא צבאית, לא כלכלית.

בדיוק כמו שכתבתי. אתה ימני מדי לטעמי, ועדיין ושירתת, אפילו בתפקיד מבוקש ויוקרתי. יש לי חברים מהצבא בעלי דעות דומות לשלך ושירתו גם. 

אולי כי אני לא הפכתי לפוסטר בוי של הימניים? אולי כי בזמן הצו הראשון אני הייתי בכלל מרכזניק? (וזה עוד אחרי שעברתי ימינה מהשמאל)

אבל זה לא משנה, אני ימני מדי לטעמך, אבל בן גביר היה ימני מדי לטעמם של בעלי התפקידים בצבא. זה ההבדל.

אולי יש גם הבדלים של תקופות, ואז זה היה לגיטימי בעיני אנשים מסוימים למנוע גיוס בגלל דעות פוליטיות או פעילויות פוליטיות...

אבל עובדתית, זו הטענה של בן גביר, שלא גייסו אותו בגלל זה, ואף אחד, כולל הרמטכ"ל (שפנו אליו ישירות בנושא) דאז לא הכחיש אפילו.

יחסית בטוח לומר שזה כנראה מה שקרה.

אתה מפספס את הפואנטה שלי במרחק של 20 קילומטר בערך.

לא אני לא, פשוט הפואנטה שלך יורה לעצמה ברגל.

הציונות הדתית לא יכולה להגיד לצבא מה לעשות כי לא שירתו בצבא, או כי שירתו בתפקידים שהם פחות "חוד", אבל סיירת גל"צ כן...

אתה מנסה עם הפואנטה שלך לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

לא זה לא מה שאני אומר. אתה מבלבל בין המסקנות שלך לבין מה שאני כותב והטענה.

הטענה היא לא ״אסור שסמוטריץ׳ יהיה ראש ממשלה כי הוא שירת במסלול הסדר״.

הטענה היא ״לסמוטריץ׳ אין מושג מה הצבא יכול ומה לא ואת הלוחמנות שהוא דומיו מטיפים אליה כדאי לקחת בערבון מוגבל. בעיקר אם זוכרים שלעצמם ודומיהם הם דאגו להמציא מסלולי פטור והסדר מהשירות הצבאי, וגם את זה שמה שמוביל אותם זו לא פרגמטיות אפילו מדומינת אלא אמונה במשיח שבדרך״. וזה חוזר לטענה הכללית יותר - ״תפסיקו לחיות בסרט כאילו אתם חיים במעצמת על שרק אסמול מונע ממנה לסיים את העבודה״.

אני ציטטתי בדיוק מה כתבת, אין קשר לסמוטריץ' ראש ממשלה או לא.

תאהב את זה או לא, לנבחרי ציבור, בטח שרים, יש אפשרות לומר לגופי ביצוע שונים מה לעשות... ככה זה דמוקרטיה.

הרמטכ"ל יכול אפילו לא לאהוב את מה שיש לשר הביטחון לומר, ועדיין יצטרך לומר את דעתו ובסוף "כן אדוני השר".

אבל בתפיסה הכללית שלך הדרג המקצועי צריך להציל את העם מפני הבחירה שלו.

סבבה, רק אל תקרא לזה דמוקרטיה.

בגרמניה חקרו ועצרו יותר מפעם אחת חיילים בצבא שהיו מזוהים עם הימין הקיצוני ותנועות נאו נאציות שונות. בארה״ב זה אומנם מאוד נדיר אבל יש מקרים שבהם עוצרים או שופטים או מדיחים חיילים שמזוהים עם תנועות עליונות לבנה וkkk. בטח אפשר למצוא דוגמאות גם בבריטניה וכל מקום אחר בעולם. הכל זה ״פוליטי״. ההחלטה שנאציזם או תנועות עליונות לבנה הן בעייתיות היא פוליטית. אז מה? 

אחלה אנלוגיה, למיטב ידיעתי תנועות ניאו נאציות (בגרמניה בוודאות) הן עבירה פלילית.

האם להיות ימני (ואפילו פעיל פוליטי) זו עבירה פלילית?

ואני בכלל לא נכנס לעניין השירות חובה או רשות, שבישראל זה חובה ובכל השאר הוא רשות.

אז האנלוגיה סבבה, היא פשוט לא מתפקדת טוב כאנלוגיה... כלומר היא רחוקה מדי ממה שאתה מנסה להקביל.

אבל זה אפילו לא האישיו שלי, האישיו שלי הוא שאותם אנשים שמנעו מבן גביר בזמנו להתגייס בגלל הפעילות הפוליטית שלו, היום אומרים "הוא בכלל לא התגייס".

זה לא רק מטונף אלא זה התנהלות בין אישית מסריחה.

לפני 10 דקות, אורח לרגע כתב:

פוליטי. פוליטי. כן.

לא לגייס לצבא אדם שמוגדר בזמנו כמשתייך לארגון טרור. לא לתת לאדם הזה, שמנסה להערים על הצבא והמשטרה בכל הזדמנות, רובה ביד וגישה לאמל"חים שונים, זו החלטה נבונה.

מ3, אל תתמם.

אז למה לא האשימו אותו בהשתייכות לארגון טרור?

הרי מה יותר פשוט מלהאשים אותו, להרשיע אותו בעבירה הזו ואז גם ככה גיוס שלו נפסל על הסף, כמו כמעט כל בעל עבר פלילי?

ובלי קשר, אחרי שלא גייסו אותו, אם הוא משתייך לארגון טרור, למה לא האשימו אותו?

ויותר מזה, גם כשהאשימו אותו, זה לא היה בעבירות של השתייכות לארגון טרור?

ואני חושב אולי יותר ממך שערבים הם מחלה שצריך לטפל בה (הנה,, כתבתי את זה). אבל כשנותנים לאהבל כמו בן גביר בן ה18 נשק ומדים- ברור לחלוטין שהוא ינסה לטפל בבעיה בעצמו בהזדמנות הראשונה שתהיה לו. ואין סיכוי שהפעולה שלו תעזור. 

אתה גם רוצה לשפוט אותו על טבח ערבים שקרה ב-What-if בעולם מדומיין שלך או שזה כבר יותר מדי?

הפעולות האלו עושות יותר נזק מתועלת. אתה באמת רוצה עוד ברוך גולדשטיינים? הרי זה סתם טמטום. אנחנו לא מליציית גרילה ולא ארגון טרור. אנחנו לא צריכים שאהידים.

או בקיצור - לא לגייס בכלל ימנים, או דתיים (גולדשטיין היה דתי), או מי שגר בקריית ארבע, חברון, אולי אפילו התנחלויות בכלל.

אולי לא לגייס בכלל אמריקאים (גולדשטיין נולד בארה"ב)? איפה מעבירים את הגבול?

את מי אנחנו פוסלים לגיוס בגלל שהוא דומה באיזה פרמטר למישהו אחר שעשה משהו?

לפי אותו היגיון אנחנו צריכים להכניס לכלא הצבאי את כל כתבי וואלה (ענת קם עבדה שם), לא לגייס בכלל בדואים בגלל עומר אל הייב, ולא לתת סיווג ביטחוני למרוקאים בכלל ואנונו

תגיד אחרת - אני לא רוצה אותו בצבא כי לא מתאים לי אנשים כמוהו.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4621

• SlowRide

4436

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

לפני 21 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני ציטטתי בדיוק מה כתבת, אין קשר לסמוטריץ' ראש ממשלה או לא.

ונפלת בטעות הרגילה שבה אתה נופל כל הזמן, וכבר העירו עליה כל כך הרבה פעמים שזה מספיק כדי למלא db מכובד.

בשפה שאתה מתכנת בה אין ישות שמייצגת קונטקסט? 

תעבור לgo, תתקדם.

הציונות הדתית לא יכולה להגיד לצבא מה לעשות כי לא שירתו בצבא, או כי שירתו בתפקידים שהם פחות "חוד", אבל סיירת גל"צ כן...

לא אמרתי "לא יכולה". אמרתי שאני לא חושב שכדאי לתת לה. אתה ממציא כאילו יש דיון על מגבלות הדמוקרטיה. אבל הדיון הוא על מה כדאי לנו לבחור כאזרחים. ולמה אני חושב שהבחירה שלך היא טעות. ולצד השני כתבתי ספרים שלמים על חוסר החיבה שלי לפיד. אז מה? לא ביקשתי להוציא אותו מהחוק.

הבחירה להתקמד בבן גביר היא שלך. אתה יכול להתמקד בסמוטריץ'. לוחם דגול ממסלול הסדר. או במשק דת רוטמן. או בהוא ממפלגת "נעם" (הוא שירת?). או בליצמן. או גפני. או מי שבא לך. אז תכתוב שוב "אבל אחרים שירתו בגלצ!111". בסדר. אבל "האחרים" לא עסוקים בלאונן אחד לשני תאוריות דיפ סטייט ואיך לא נותנים לצבא לנצח בגלל אסמולנים אבוגדים, מבלי שמעשית יש להם מושג מה זה טירונות 02 אפילו. וה"אחרים" לא ממציאים לעצמם מסלולי פטור כדי להתפלל במקום.

הפער, הפער האדיר בין העדר תרומה צבאית כלשהו, בין של מסלולים שכל מטרתם היא לתחמק מהסיכון שבצבא, לבין תאוריות מופרכות על מה ואיך צבא יכול או לא יכול - זה מה שמצחיק או עצוב כאן. והוא ברמה של ילדים עם תעודת בגרות חלקית שמנהלים ויכוח בשרשור השכן על הסכנה שבחיסונים ואחר כך מפיצים תאוריות על זה בפייסבוק וחושבים שהם יהודים בשואה. זה זה

ושוב, מכל זה לא נובע או לא נאמר שום דבר על מה יקרה אם חלילה, לא עלינו, תקום ממשלה בה סמוטריץ' הוא שר בטחון. 

אבל זה אפילו לא האישיו שלי, האישיו שלי הוא שאותם אנשים שמנעו מבן גביר בזמנו להתגייס בגלל הפעילות הפוליטית שלו, היום אומרים "הוא בכלל לא התגייס".

זה לא רק מטונף אלא זה התנהלות בין אישית מסריחה.

האישיו שלי עם בן גביר הוא לא שהוא לא התגייס.

האישיו שלי עם בן גביר ושותפיו הוא שהם רוצים לשחק במשחק שונה לגמרי ממני ובמידה מסוימת גם ממך.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יבגניפ כתב:

הא? 

סכולסטי, זה תרגום של Scholastic. מהציטוט של רוברט היינליין:

ציטוט

There are but two ways of forming an opinion in science. One is the scientific method; the other, the scholastic. One can judge from experiment, or one can blindly accept authority. To the scientific mind, experimental proof is all important and theory is merely a convenience in description, to be junked when it no longer fits. To the academic mind, authority is everything and facts are junked when they do not fit theory laid down by authority.

Robert A. Heinlein

מה שחשוב לך זה לא הטיעונים והעובדות, אלא מי אומר אותם.

שזה בדיוק סכולסטי. אפשר גם לקרוא לזה אד הומינם אבל לדעתי היינליין כתב את זה קצת יותר יפה.

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

ונפלת בטעות הרגילה שבה אתה נופל כל הזמן, וכבר העירו עליה כל כך הרבה פעמים שזה מספיק כדי למלא db מכובד.

בשפה שאתה מתכנת בה אין ישות שמייצגת קונטקסט? 

תעבור לgo, תתקדם.

זה בדיוק הקונטקסט, אם אתה ממש רוצה אתה יכול להסביר את עצמך, הנה אפילו כל הפוסט שלך:

לפני 14 שעות, יבגניפ כתב:

שוב דבר בעולם לא נטול אג'נדה פוליטית. רוח צהל היא פוליטית. חלק מהעקרונות שמנחים את צהל, כדי שיהיה אפשר אחר כך לטעון למוסריות בלחימה, הם פוליטיים. גם אם לא תמיד זוכרים להגיד את זה.

הצמרת הבטחונית הישראלית לא מגיעה ברוה, משום מה, מהשותפים הטבעים של בבי. וזה גם לא ישתנה בעתיד הנראה לעין. ואם במקרה של יאיר גולן או אייזנקוט עומד לזכותם ניסיון צבאי, השכלה צבאית, לחימה, פיקוד וכו' וכו' - הרי שבמקרה של השותפים הטבעים  די אין כלום מזה. זה אג'נדה פוליטית (או נכון יותר - דת) בלבד, עם אפס ניסיון צבאי, ואינסוף מוכנות לשלוח אחרים בעיקר לשדה הקרב. וצריך להגיד את זה בקול רם יום אחר יום: יכול להיות שתפיסת הבטחון של ישראל ושיטת הפעלת הכח והרצון לצאת "מוסריים" זה טעות. יכול להיות. לשמוע איך ומה הצבא יכול ואמור או לא אמור לעשות ממישהו כמו סמוטריץ'? בחייאת. לא מצחיק אפילו כבדיחה.

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

אתה שוב מבלבל. לא אמרתי "לא יכולה". אמרתי שאני לא חושב שכדאי לא לתת לה. אתה ממציא כאילו יש דיון על מגבלות הדמוקרטיה. אבל אין. הדיון הוא על מה כדאי לנו לבחור כאזרחים. ולמה אני חושב שהבחירה שלך היא מוטעת. ובוא, יורדים פה לא מעט על השמאל גם. אני לא מסיק מזה, בניגוד אליך, שכל הימניים הם לא דמוקרטים ולא מוכנים שהשמאל יגיד למישהו מה לעשות. כי ברור שזה לא הנושא וזו לא המסקנה.

או, עכשיו אנחנו מדברים, אז אתה אומר שאפשר לתת להם לדבר, אבל אנחנו בתור הבוחרים צריכים לא לתת להם את הכוח לקבוע. ויותר ספציפית בנושאים צבאיים.

אני אגב לא חושב כמוך, אני חושב שבלי תלות ברקע הצבאי של האדם הוא יכול לתת (גם) רעיונות צבאיים. וצריך לבחון את הרעיונות במנותק מהאדם שמציע אותם.

כלומר לא צריך להתייחס שונה לרעיון מסוים שהביא כוכבי, לעומת אותו רעיון שמביא טוראי.

לפני 16 דקות, יבגניפ כתב:

הבחירה להתקמד בבן גביר היא שלך. אתה יכול להתמקד בסמוטריץ'. לוחם דגול ממסלול הסדר. או במשק דת רוטמן. או בהוא ממפלגת "נעם" (הוא שירת?). או בליצמן. או גפני. או מי שבא לך.

מה הקשר בין החרדים לציונות הדתית?

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

וזה אפילו לא העניין. תכתוב שוב "אבל אחרים שירתו בגלצ!111". בסדר. אבל "האחרים" לא עסוקים בלאונן אחד לשני תאוריות דיפ סטייט ואיך לא נותנים לצבא לנצח בגלל אסמולנים אבוגדים, מבלי שמעשית יש להם מושג מה זה טירונות 02 אפילו. וה"אחרים" לא ממציאים לעצמם מסלולי פטור כדי להתפלל במקום. הפער, הפער האדיר בין העדר תרומה צבאית כלשהו, לבין תאוריות מופרכות על מה ואיך צבא יכול או לא יכול - זה מה שמצחיק או עצוב כאן. והוא ברמה של ילדים עם תעודת בגרות חלקית שמנהלים ויכוח בשרשור השכן על הסכנה שבחיסונים ואחר כך מפיצים תאוריות על זה בפייסבוק וחושבים שהם יהודים בשואה. זה זה.

הם עסוקים בלאונן אחד לשני תיאוריות על מדינת האפרטהייד הכובשת וכו'. הדת שונה, הסגידה לא.

אבל כשזה ה"דת" שמתאימה לתפיסה "שלנו" אז זה מתקבל על הדעת, לא רואים את הסגידה.

אבל עזוב, לי אין בעיה עם האוננות הקבוצתית הזו של השמאל, או על עצות שלהם (כמו "למה צריך להפציץ בניין שלם בשביל איזה מחבל"), לך תדע אולי ייצא משם איזה רעיון טוב.

לפני 19 דקות, יבגניפ כתב:

ושוב, מכל זה לא נובע או לא נאמר שום דבר על מה יקרה אם חלילה, לא עלינו, תקום ממשלה בה סמוטריץ' הוא שר בטחון. 

ואז חוקית הצבא יצטרך לבצע הוראות של השר הממונה?

לפני 21 דקות, יבגניפ כתב:

האישיו שלי עם בן גביר ושותפיו הוא שהם רוצים לשחק במשחק שונה לגמרי ממני ובמידה מסוימת גם ממך.

אז דבר על זה, למה לעזאזל אתה צריך ללכת למחוזות של "צריך לפסול את מה שהם אומרים שצריך לעשות צבאית כי הם לא היו מספיק קרביים לטעמי"?

אה אני יודע, כי אתה סכולסטי. זו התפיסה שלך ואתה לא מסוגל להתנתק ממנה, ובמובן מסוים זה גם מסתדר עם פקולטות מסוימות באקדמיה.

תחשוב על זה רגע, כי אני לגמרי לא בטוח שאתה רוצה להיות סכולסטי. אולי כן, אבל אולי לא.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, יובל .מ. כתב:

אז כנראה שאפשר אחרת והתחילו תקיפות בעזה על הבלונים.
אולי עוד באמת עדיף במלחמות שיהיו קצת מפלגות שמאל בשלטון.

לא פעם ראשונה אגב.

https://news.walla.co.il/item/3379719

לפני 4 שעות, יבגניפ כתב:

וינטר חבר של בנט. התייחסתי אליו האמת בעמוד הקודם, כי אני חושב ששם (ב-"ימינה") עובר היום פחות או יותר הגבול.

מכל אלו אגב שכן התגייסו והעמידו לאחרונה את השותפים הטבעיים במקום הכי אהבתי את מתן כהכנא. לשמוע את ליצמן ושות' צווחים לו ולבנט שהם לא יהודים או משהו כזה. נו באמת.. מזל שהוא לפחות ענה להם.

הבנתי אותך ועניתי לזה בדיוק. אתה בא בטענות לפרסונות. ואני מזכיר: הם בחרו בקריירה צבאית. השמאלנות שלהם - יחסית או לא - לא מנעה מהם ללכת, להתגייס, לשרת, לסכן את עצמם, להוביל אנשים אחרים. ובזמן הזה אחרים בחרו ללכת ללמוד תורה או להתגייס למסלול הסדר שבמהלכו שירתו שנה וחצי בקושי. וכמה בקצה בחרו להיות פרובוקטורים בגיל 16 ולא להתגייס. ועכשיו הנזק שהם מייצרים הופך לכפול. כי הם גם לא תורמים שום דבר לכחה הצבאי של ישראל. וגם מבקשים להעמיד את הכח הזה למבחן כל הזמן - מבלי שיש להם אפילו את ההבנה הבסיסית ביותר מה אפשרי ומה לא. 

אה אולי כוכבי יותר ימני - אני לא יודע, גם גנץ ואשכנזי ומופז ובוגי לא הלכו למפלגות שמאל. וגם חלוץ ימני יחסית עד כמה שאני זוכר. אבל התוצאה היא אותה תוצאה בדיוק. נעשה הדבר האפשרי היחידי מול עזה. הביא שקט לאלוהים יודע כמה זמן. וזהו. 

וזה אחלה. אני לא חושב שהמנהיגים כאן צריכים להיות בעלי רקע צבאי קרבי יוצא דופן. 

אנחנו כנראה לא מתואמים בכל הקשור להגדרה של שותפים טבעיים.

פה אני מודה שאני טעיתי והתכוונתי להשקפת עולם משותפת ולא שותפים בכנסת.

על החרדים אין לי יותר מדי דברים טובים להגיד, לפחות לא אלה בכנסת. כן יש לי הערכה רבה לציבורי החרדי על פועלם ההתנדבותי.

הקיצונים שבהם, מבישים.

אני לא הזכרתי את מילה שמאל, אתה בוחר להכניס אותה. בנאדם יכול להיות "שמאלני" ולשרת בצבא ולהתקדם ולהיות קצין בכיר.

שמאלני אינו אומר פצפיסט.

יש דרג מדיני ויש דרג צבאי וגם אם מחר בן גביר יהיה ראש הממשלה וידרוש מענה לא פרופרציונאלי והדרג הצבאי יגיד לו שמדובר בהתאבדות והרג רב, תאמין לי שהוא לא ישלח אותם למוות.

דברים שרואים מכאן, לא רואים משם.

כולם צווחנים, כולם תמיד יודעים מה לעשות (גם אני לפעמים חוטא בזה) עד שמגיעים לכסא.

לפני 4 שעות, farkash7 כתב:

כמה מנשיאי ארהב היו גנרלים גדולים? 

כן היו כמה, אבל גם הרבה לא היו, כולל כאלה שניהלו מבצעים קטנים כמו מלחמת עולם.

לא דוגמה טובה? זורם איתך (אני לא, אני חושב שזו דוגמה טובה) ארהב מדינה גדולה ואויביה רחוקים אז בבקשה דוגמה אחרת: אתה יודע מי עוד היה כתב צבאי? וינסטון צ׳רצ׳יל.

וקצת דוגמאות משלנו: לוי אשכול היה מפקד גדול? בן גוריון היה מפקד גדול?

דרך אגב. נתניהו אוהב להתהדר בעברו הצבאי, אבל הוא היה קצין זוטר בסך הכל. הוא השתתף בכמה מבצעים כמו אלפי חיילים פשוטים וקצינים זוטרים לפניו. מבחינת ידע בהפעלת הכוח של הצבא השירות הצבאי לא תרם לו כלום.

כמו שכתב ליאור, תפנה עם זה ליבגני.

הוא טען שאין מה לייחס חשיבות לדעות הקשורות לביטחון מאנשים שאינם ממערכת הביטחון.

אני באופן אישי לא חושב שצריך להיות גנרל בשביל להיות ראש ממשלה, בעיני נדרש סט תכונות של מנהיג שליאיר לפיד אין.

כן, מדובר בבנאדם שנראה מאוד נחמד ולא הייתי מסרב לשבת איתו לכוס קפה.

אבל מה השקפת העולם שלו בכל הנושאים פה בארץ? האם יש לו משנה סדורה לכל אלה?

וזה לא רלוונטי אם הן נכונות או טובות, אלא האם בכלל הן קיימות. 

שנים הוא בפוליטיקה, עד היום לא הבנתי מה הדעות שלו ומה הוא חושב. כל הזמן מזגזג.

ומשהו קטן בהקשר של ביבי שמציג מעט את היותו מנהיג, אם ראיתי את הסרט קינג ביבי מסופר שם על הביקור הראשון שלו בארצות הברית עם קלינטון ומתארים שהפגישה התנהלה כאילו ביבי הוא ראש המעצמה הגדולה בעולם. זו רק נקודה קטנה בעיני לסט הכלים שאני חושב שראש ממשלה צריך שיהיה לו.

לבנט יש מצב שיש את זה, ללפיד...לא.

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

ישראלים: צה"ל הצבא הכי מוסרי

גם ישראלים:

ישראלים: תנו לצה"ל לנצח

צה"ל: טוב תשמעו, זה לא כזה פשוט, אין פתרון צבאי...

ישראלים: לא הפעלתם מספיק כח

צה"ל: הורס מבנים, הורג ילדים

חמאס: הצחקתם אותי

עולם: אתם פושעי מלחמה

ישראלים: אבל צה"ל הצבא הכי מוסרי...

(וחוזר חלילה)

צהל צבא מאוד מוסרי.

אני לא חושב שצריך לסכן חיי חיילים בשם המוסריות הזאת.

גנץ מתלהב שעשה זאת, אני קצת פחות. ואני לא חושב שהורים לחיילים בגולני גם התלהבו מהנאום הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, shachar187 כתב:

כולם צווחנים, כולם תמיד יודעים מה לעשות (גם אני לפעמים חוטא בזה) עד שמגיעים לכסא.

מסכים לגמרי

לפני 5 דקות, shachar187 כתב:

אני באופן אישי לא חושב שצריך להיות גנרל בשביל להיות ראש ממשלה, בעיני נדרש סט תכונות של מנהיג שליאיר לפיד אין.

מסכים לגמרי.

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אה אני יודע, כי אתה סכולסטי. זו התפיסה שלך ואתה לא מסוגל להתנתק ממנה, ובמובן מסוים זה גם מסתדר עם פקולטות מסוימות באקדמיה.

עייפת אותי. אין לי כח לויכוח על איך אתה חווה אותי. זה לא מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא היה מתאים לי שנ"צ עכשיו.

אבל יפה כתבת דברים שהתלבשו בדיוק על ההגדרה, מה שהופך את זה לא לאיך שאני חווה אותך (כלומר סובייקטיבית) אלא מה שאתה אומר בעצמך (כלומר אובייקטיבית)

עזוב, תחשוב על זה פעם כשיהיה לך זמן ופנאי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, יבגניפ כתב:

או בהוא ממפלגת "נעם" (הוא שירת?).

יגאל כנען, מס' 3 במפלגת נעם, הוא סא"ל במיל' שהיה נווט קרב בטייסת פאנטומים.

הוא גם זה שכתב את המאמר שהבאתי פה פעם, על כנפיים של קרמבו ועל זה שהנכים מונעים מהבנים שלנו להיות גברים וחיילים לתפארת.

ולכן, גם אותי לא מעניין מי שירת איפה ולמה אלא:

לפני 32 דקות, יבגניפ כתב:

וכבר שאלתי פעם "מי הייתם מעדיפים שיהיו הרוב, שכפולים של יאיר גולן או שכפולים של בןגביר?"

אז ליאור התחמק ואמר שהוא לא אוהב שכפולים אלא הוא בעד גיוון, שזו דרך אחרת לומר שהוא יודע שאם המפלגה שהוא עצמו בחר בה היתה מפלגת השלטון, הוא עצמו היה סובל ואורח החיים שלו היה נפגע משמעותית.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, shachar187 כתב:

כמו שכתב ליאור, תפנה עם זה ליבגני.

הוא טען שאין מה לייחס חשיבות לדעות הקשורות לביטחון מאנשים שאינם ממערכת הביטחון.

כן, מדובר בבנאדם שנראה מאוד נחמד ולא הייתי מסרב לשבת איתו לכוס קפה.

אבל מה השקפת העולם שלו בכל הנושאים פה בארץ? האם יש לו משנה סדורה לכל אלה?

וזה לא רלוונטי אם הן נכונות או טובות, אלא האם בכלל הן קיימות. 

שנים הוא בפוליטיקה, עד היום לא הבנתי מה הדעות שלו ומה הוא חושב. כל הזמן מזגזג.

יש עתיד היא כנראה המפלגה היחידה במערכת הפוליטית עם מצע מסודר שלא זגזגו ממנו מהיום הראשון שנכנסו למשחק. בנוגע לזגזוגים אנקדוטליים- כמו כל פוליטיקאי אחר, אבל זה גם לא מהותי או משמעותי. בכל הנוגע למשנה סדורה, לא זכור לי שהוא שינה את עמדתו בנוגע למשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, m3x7r3m3 כתב:

א. אז למה לא האשימו אותו בהשתייכות לארגון טרור?

ב. אתה גם רוצה לשפוט אותו על טבח ערבים שקרה ב-What-if בעולם מדומיין שלך או שזה כבר יותר מדי?

ג. תגיד אחרת - אני לא רוצה אותו בצבא כי לא מתאים לי אנשים כמוהו.

א. לא יודע למה אז הוא לא הורשע או כן הורשע. בהמשך חייו הוא בוודאי הורשע בהשתייכות לארגון טרור. אז תעשה טובה..

ב. לא. הדמיונות שלי הם רק שלי. אגב, בדמיונות שלי יש יותר ציצים מאשר גברים מזוקנים, אבל זה אני.

במציאות לעומת זאת- האדם טען שצריך להוציא פיגועי טרור נגד ערבים. טען, לא עשה את זה למיטב הבנתי. אבל אם אדם מנסה לפגוע בערבים מתוך מניע פוליטי ונקמני, לא חכם לשים עליו מדים ונשק ביד. כי פשוט לא.

ג. חמוד אתה- מרוב שאתה יורה לכל הכיוונים אתה כבר מפספס. לא יודע מה איתך. אני הייתי בצבא, בקרבי. לוחם ממש. אני יודע טוב מאוד מה תרומתו של גיוון דעות ואנשים בצה"ל. יודע שיש לכולם מקום.

כולם, חוץ מאהבלים שיקבלו נשק ויעשו בו שימוש לא נכון. לא נכון להם, לא נכון למדינה ולא נכון לשאר חיילי צה"ל שבעקבות מקרה כלשהו יצטרכו לשנות סדרי פעולות ונהלים.

צ'מע, אני לא ממש מבין בפוליטיקה אז לא אכנס איתך לזה, סתם קורא ברפרוף את הדיון המייגע שלכם. אבל לגבי ימניים- טעית 180 מעלות, חביבי. היו לי חברים שהקשר איתם אבד ככל שהם הפכו יותר שמאלנים, יש לי חברים בבת עין (wink wink) ובתקופת הפיגועים גם גרתי בירושלים- באיזשהוא שלב, כשהיה צריך כבר יותר מ10 אצבעות לספור כמה חברים ומכרים נרצחו, הפסקתי לספור. 

בתור מי שגדל באזור אתה יודע כמה זה מעצב את הדעת בלהיות so called 'ימני', אבל להיות ימני לא מחייב להיות מטומטם.

למרות שבמדינה שלנו, אם מסתכלים על הכלל, מאוד קשה להוכיח את המשפט האחרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל יפה כתבת דברים שהתלבשו בדיוק על ההגדרה, מה שהופך את זה לא לאיך שאני חווה אותך (כלומר סובייקטיבית) אלא מה שאתה אומר בעצמך (כלומר אובייקטיבית)

כן, היה לי פנאי של 2 דק׳.

יש לך באג כבר בטענה הראשונה. הטענה כאילו מה שחשוב לי זה מי אומר ולא מה נאמר היא לחלוטין נובעת מאיך שאתה חווה אותי.

היא לא נכונה בשום צורה שהיא. 

יותר מזה, זו גם טענה סתומה, כלומר אין מאחוריה שום דבר אמיתי שיוצא מגבול התחושות שלך. וזה נובע מבאג כללי ורגיל בגישה שלך שכבר התייחסתי אליו אינספור פעמים כולל בפוסט הקודם. אתה לא מצליח להבין שהמטרה זה לא לחפש שגיאות או להראות לאנשים למה אתה חושב שהם סותרים את עצמם. זה לא מעניין, זה מייגע, זה מייצר אנטגוניזם, זה לעולם לא משנע אף אחד בשום דבר. 

אבל אתה פשוט לא מסוגל לעצור עם זה. ואני לא מבין למה. וזה גם לא מעניין. תחשוב על זה גם בשנצ.

...

את הדעה שלי הסברתי. זה לא קשור לפרסונות. הגישה שלהם היא מפגרת בעייני. והסברתי למה. מפה אתה יכול לקחת מה שבא לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, פינדר כתב:

וכבר שאלתי פעם "מי הייתם מעדיפים שיהיו הרוב, שכפולים של יאיר גולן או שכפולים של בןגביר?"

אז ליאור התחמק ואמר שהוא לא אוהב שכפולים אלא הוא בעד גיוון, שזו דרך אחרת לומר שהוא יודע שאם המפלגה שהוא עצמו בחר בה היתה מפלגת השלטון, הוא עצמו היה סובל ואורח החיים שלו היה נפגע משמעותית.

לא התחמקות, לדעתי אנחנו אבודים אם יהיה לנו שיכפולים של זה או של זה.

אני לא רוצה בכנסת 120 בן גבירים ולא רוצה 120 יאיר גולנים.

לא רוצה 5 מיליון בן גבירים ולא 5 מיליון יאיר גולנים.

אתה שואל אותי אם אני מעדיף לכרות את יד ימין או את יד שמאל, וכשאני אומר שמעדיף בכלל לא לכרות אתה קורא לזה התחמקות.

לפני 26 דקות, Pika007 כתב:

יש עתיד היא כנראה המפלגה היחידה במערכת הפוליטית עם מצע מסודר שלא זגזגו ממנו מהיום הראשון שנכנסו למשחק. בנוגע לזגזוגים אנקדוטליים- כמו כל פוליטיקאי אחר, אבל זה גם לא מהותי או משמעותי. בכל הנוגע למשנה סדורה, לא זכור לי שהוא שינה את עמדתו בנוגע למשהו.

"לא צריך יותר מ-18 שרים כדי לנהל את המדינה"?

זה היה הפיץ' שלו לכל השנה של הממשלה הדו ראשית הזו של ביבי וגנץ.

זה לא זגזוג, זה דריפט עם 180 מעלות (כולל פגיעה בגדר בדרך) ונסיעה בדיוק לכיוון ההפוך.

לפני 25 דקות, אורח לרגע כתב:

א. לא יודע למה אז הוא לא הורשע או כן הורשע. בהמשך חייו הוא בוודאי הורשע בהשתייכות לארגון טרור. אז תעשה טובה..

ב. לא. הדמיונות שלי הם רק שלי. אגב, בדמיונות שלי יש יותר ציצים מאשר גברים מזוקנים, אבל זה אני.

במציאות לעומת זאת- האדם טען שצריך להוציא פיגועי טרור נגד ערבים. טען, לא עשה את זה למיטב הבנתי. אבל אם אדם מנסה לפגוע בערבים מתוך מניע פוליטי ונקמני, לא חכם לשים עליו מדים ונשק ביד. כי פשוט לא.

ג. חמוד אתה- מרוב שאתה יורה לכל הכיוונים אתה כבר מפספס. לא יודע מה איתך. אני הייתי בצבא, בקרבי. לוחם ממש. אני יודע טוב מאוד מה תרומתו של גיוון דעות ואנשים בצה"ל. יודע שיש לכולם מקום.

כולם, חוץ מאהבלים שיקבלו נשק ויעשו בו שימוש לא נכון. לא נכון להם, לא נכון למדינה ולא נכון לשאר חיילי צה"ל שבעקבות מקרה כלשהו יצטרכו לשנות סדרי פעולות ונהלים.

א. לא הוא לא. תבדוק ותראה. אגב אם היה מורשע בעבירה של השתייכות לארגון טרור להערכתי לא היה יכול להיבחר לכנסת.

ב. אז אתה מסתפק בלפסול אותו מיכולת לשירות צבאי על סמך ה-What-if שלך. ואני מדגיש, שלך, כי הצבא מעולם לא טען שהוא לא גייס את בן גביר מחשש שהוא יבצע טבח או משהו כזה.

אתה מוזמן להביא קישור לזה שהוא טען שצריך לעשות פיגועי טרור נגד ערבים. זה לא משהו שראיתי הוכחה לגביו עד היום.

ג. חוץ מבן גביר, ואנשים שדומים לו בצורות כאלה ואחרות. אתה מבין את האירוניה במשפט שמכיל "לכולם חוץ..." כן?

למיטב ידיעתי אגב בסינונים לקרבי, הפסיכוטכני לא מהווה שיקול כלשהו.

ולא רק זה, מה מנע מהצבא לגייס אותו לתפקיד שבו לא יחזיק נשק בכלל?

אבל בניגוד אליך, הצבא אפילו לא טען שזו הסיבה לאי גיוסו.

לפני 25 דקות, אורח לרגע כתב:

צ'מע, אני לא ממש מבין בפוליטיקה אז לא אכנס איתך לזה, סתם קורא ברפרוף את הדיון המייגע שלכם. אבל לגבי ימניים- טעית 180 מעלות, חביבי. היו לי חברים שהקשר איתם אבד ככל שהם הפכו יותר שמאלנים, יש לי חברים בבת עין (wink wink) ובתקופת הפיגועים גם גרתי בירושלים- באיזשהוא שלב, כשהיה צריך כבר יותר מ10 אצבעות לספור כמה חברים ומכרים נרצחו, הפסקתי לספור. 

בתור מי שגדל באזור אתה יודע כמה זה מעצב את הדעת בלהיות so called 'ימני', אבל להיות ימני לא מחייב להיות מטומטם.

למרות שבמדינה שלנו, אם מסתכלים על הכלל, מאוד קשה להוכיח את המשפט האחרון.

לא הבנתי בכלל למה התכוונת בכל הפיסקה הזו.

במה בדיוק טעיתי לגבי ימניים?

כן, היה לי פנאי של 2 דק׳.

יש לך באג כבר בטענה הראשונה. הטענה כאילו מה שחשוב לי זה מי אומר ולא מה נאמר היא לחלוטין נובעת מאיך שאתה חווה אותי.

היא לא נכונה בשום צורה שהיא. 

לא, זה בדיוק מה שאתה אמרת:

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

לא אמרתי "לא יכולה". אמרתי שאני לא חושב שכדאי לתת לה.

אתה אומר באופן מפורש שלא משנה מה יהיו הרעיונות של הציונות הדתית, כדאי לפסול אותם על הסף, מהסיבה הפשוטה - שהם הגיעו מהציונות הדתית.

יותר מזה, זו גם טענה סתומה, כלומר אין מאחוריה שום דבר אמיתי שיוצא מגבול התחושות שלך. וזה נובע מבאג כללי ורגיל בגישה שלך שכבר התייחסתי אליו אינספור פעמים כולל בפוסט הקודם. אתה לא מצליח להבין שהמטרה זה לא לחפש שגיאות או להראות לאנשים למה אתה חושב שהם סותרים את עצמם. זה לא מעניין, זה מייגע, זה מייצר אנטגוניזם, זה לעולם לא משנע אף אחד בשום דבר. 

זו לא טענה סתומה, הראיתי לך מה הטענות שלך מביאות.

אם תרצה לעשות עם זה משהו או לא זו בחירה שלך.

זו אגב גישה מאוד נפוצה, בלי קשר לשמאל / ימין.

גישה לא נכונה בעליל, שגורמת לנו לפספס הברקות, אבל נפוצה.

אגב בהיי טק היא הרבה פחות נפוצה, הרבה יותר נפוץ שיש איזה פיצ'ר זהב שהתחיל מאיזה רעיון קטן של איזה מהנדס או מפתח או QA.

את הדעה שלי הסברתי. זה לא קשור לפרסונות. הגישה שלהם היא מפגרת בעייני. והסברתי למה. מפה אתה יכול לקחת מה שבא לך

בטח שזה קשור לפרסונות, חיברת ביחד עם בן גביר, עם מעוז, עם סמוטריץ', עם ליצמן ועם דרעי, את כולם ביחד ואתה מניח שהגישה שלהם זהה, ואיתה יש לך בעיה.

והסיבה היחידה שאתה יכול להניח שהגישה של כל אלה זהה (אפילו רק בתוך הציונות הדתית שמורכבת מלפחות 3 זרמים שונים לחלוטין) היא שאתה רואה אותם כמקשה אחת שלמה.למה זה קורה אני לא יודע, אבל למשל לא ברור לך שבתוך המשותפת יש גישות שונות בין חד"ש לתע"ל למשל?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור,עם כל הדפים שאתה ממלא בפורום ומעמיס על עמוס העמוס ממילא,אתה צריך לשלם מנוי לעוד מניין אנשים,לא רק עליך :P

עריכה אחרונה על ידי ezuf
  • אהבתי 1
  • מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה אומר באופן מפורש שלא משנה מה יהיו הרעיונות של הציונות הדתית, כדאי לפסול אותם על הסף, מהסיבה הפשוטה - שהם הגיעו מהציונות הדתית.

1. זה לא נכון. דיברנו על מערכת הבטחון. סמוטריץ׳ הצליח להיות שר תחבורה לא רע, למשל. הוא אפילו עדיין מגיע לכנסים בנושא וכנראה משתף שם פעולה עם סמולנים בוגדים ממרצ (מיטל להבי מעירית תל אביב, למשל)

2. הטענה שלך היא כל כך מתאמצת שבא לי לבכות מרוב ייאוש. הרשימה ספציפית של הציונות הדתית מייצגת זרמים ספציפיים ביהדות, עם יחס ספציפי למדינה, לגבולות שלה, לבטחון, לשמרנות, לגייז, וכו׳ וכו׳. אתה מנסה לסחוט מזה איזה לימון שבו מה? מחר הם יפתיעו וסמוטריץ׳ ובן גביר יודיעו שהם מקדמים הסכם שלום עם חלוקה של ירושלים?

3. בוא נלעס את 2 עוד קצת. אתה ממציא כאילו מדובר בקבוצה של אנשים שאני לא רוצה להקשיב לה ולא במפלגה עם אג׳נדה. שאני לא אוהב... בגלל... אתה יושב?.. האג׳נדה. 

4. כמובן שאני גם שומע אותם מדברים ולא רוצה שתהייה להם השפעה בדיוק בגלל האג׳נדה. אם היא תשתנה - אחלה. אולי גם אני אשתנה - זה גם אחלה. 

די נו.

לפני 3 דקות, ezuf כתב:

ליאור,עם כל הדפים שאתה ממלא בפורום ומעמיס על עמוס העמוס ממילא,אתה צריך לשלם מנוי לעוד מניין אנשים,לא רק עליך :P

הוא לא משלם.

מצד שני, בתור מתכנת בכיר הוא יכול להיות גאה בעצמו

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ezuf כתב:

אני גם מביא טראפיק אל תדאג 🤣

Just now, יבגניפ כתב:

1. זה לא נכון. דיברנו על מערכת הבטחון. סמוטריץ׳ הצליח להיות שר תחבורה לא רע, למשל. הוא אפילו עדיין מגיע לכנסים בנושא וכנראה משתף שם פעולה עם סמולנים בוגדים ממרצ (מיטל להבי מעירית תל אביב, למשל)

2. הטענה שלך היא כל כך מתאמצת שבא לי לבכות מרוב ייאוש. הרשימה ספציפית של הציונות הדתית מייצגת זרמים ספציפיים ביהדות, עם יחס ספציפי למדינה, לגבולות שלה, לבטחון, לשמרנות, לגייז, וכו׳ וכו׳. אתה מנסה לסחוט מזה איזה לימון שבו מה? מחר הם יפתיעו וסמוטריץ׳ ובן גביר יודיעו שהם מקדמים הסכם שלום עם חלוקה של ירושלים?

3. בוא נלעס את 2 עוד קצת. אתה ממציא כאילו מדובר בקבוצה של אנשים שאני לא רוצה להקשיב לה ולא במפלגה עם אג׳נדה. שאני לא אוהב... בגלל... אתה יושב?.. האג׳נדה.

די נו.

1. אז רק במערכת הביטחון הם לעולם לא יכולים להביא רעיונות טובים וצריך לפסול את מה שהם אומרים על הסף? שוב מהסיבה הפשוטה שהם רעיונות ביטחוניים שמגיעים מהציונות הדתית?

2. אתה מתאמץ. אתה כל כך מנותק מהם שמהמרחק שלך הם נראים כולם זהים, כולל החרדים את כולם חיברת ביחד.

ולא, סמוטריץ' ובן גביר לא יודיעו שהם מקדמים הסכם שלום עם חלוקה של ירושלים, אבל זה לא אומר שבן גביר הוא סמוטריץ' 2 או שסמוטריץ' הוא בן גביר 2, או שמעוז הוא סמוטריץ' 3.

3. זו לא מפלגה, זו רשימה שמורכבת מ-3 סיעות לפחות. אם הם מפלגה עם אג'נדה למה הם התחברו רק בבחירות האחרונות? למה בן גביר רץ לבד בבחירות הקודמות רק לפני שנה? וגם באלו שלפני כן? כלומר בחירות לכנסת 21 ו-24 הם רצו עם עוד מפלגות שונות, אבל ב-22 ו-23 לא? ולמה ב-24 הם רצו עם נועם והאיחוד הלאומי-תקומה, אבל ב-21 גם עם הבית היהודי בנוסף אבל בלי נועם?

לגבי חד"ש ותע"ל יש לך תשובה או שלא?

למעשה חד"ש ותע"ל הרבה יותר קרובות מאשר עוצמה יהודית והאיחוד הלאומי, הם רצים ביחד מ-2015 באופן רצוף, ולפני כן שוב ב-2003 לכנסת ה-16.

ובכל זאת אתה לא חושב שדב חנין הוא תאום של טיבי נכון?

אבל עזוב, אתה תזרוק את העובדות כשהן לא יתאימו לך.

למה ככה? קניתי את המנוי החדש בלי פרסומות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...