Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 43 דקות, SlowRide כתב:

אוקיי, אז את התפיסה הזו שהתקבעה צריך לשנות. לקבע תפיסה אחרת שיותר מתאימה למציאות. לא ברור למה זה כזה מסובך ולא אפשרי. אי אפשר שהוראות פתיחה באש לא יאפשרו לצבא להגן על אזרחים, מה עשינו בזה?

ברור שאפשרי, רק צריך לרצות.

אני מזמן טוען שצריך לשנות את הפאזה הזו.

לפני 42 דקות, יבגניפ כתב:

אני לא חושב שאייזנקוט חריג בעניין הזה. אני חושב שזה מאוד מאוד מאוד לא מקרי שבפוליטיקה האנשים שמפמפמים הכי חזק  כל הזמן עד כמה כח זה הפתרון להכל זה אנשים עם רקע צבאי לא קיים בערך. וזה לא שאני מעריץ יוצאי את אלופי צהל והרמטכלים במיל' ,כן? חלקם גם עוסקים בסחר בנשק ואימון מיליציות ברחבי העולם, ויש להם אינטרס כלכלי לראות כאן מבצעים צבאים (זו לא קונספירציה. זה מתועד וגם די ברור מאילו). ובכל זאת. זה כנראה לא מקרי שמי שמוביל את המאמינים הכי קיצוניים בפתרון כוחני אלו אנשים עם רקע צבאי מוגבל עד לא קיים. אפשר להתווכח שהם אנשי חזון והיחידים שיש להם אומץ או מה שבא לך. אבל אפשרות פרגמטית יותר היא שפשוט אין להם מושג, ולפעמים מה שמכפר על זה - זו אמונה דתית. וזה גרוע כי סביב זה נבנים אחר כך גם מיתוסים מעגליים

בינתיים אנחנו יודעים מה אייזנקוט חשב. לא יודעים אם אחרים חשבו וחושבים כמוהו או לא.

אני יודע שיש בכירים אחרים (לא בדרגות רא"ל או אלוף) שכן חושבים אחרת.

אין לי הערכה או דרך להעריך אם רמטכ"לים אחרים חושבים כמוהו או לא, אפילו אצל כוכבי אני לא יודע.

שזה גם מוריד את השאלטר על התפיסה שלך שאנשים עם רקע צבאי לא תומכים בפתרונות כוחניים.

יש אנשים מסוימים עם רקע צבאי שלא תומכים בפתרונות כוחניים, במקרה או שלא הם הגיעו לדרגות גבוהות, אבל יש גם אחרים בדרגות גבוהות שכן תומכים בפתרונות כוחניים.

יש גם מי שיאמר שבגלל זה הם הגיעו לדרגות גבוהות, יש עדויות סובייקטיביות סביב זה. אבל זה כבר גלישה מהנושא.

לפני 49 דקות, יבגניפ כתב:

יכול להיות. אני לא יודע, אני חושב שיש גבול דק שאם נעבור אותו - המחיר לא יהיה טוב.

גם המחיר לסטגנציה הקיימת הוא לא טוב.

אף אחד לא אומר להעמיד את הערבים בשורה ולדפוק להם כדור בראש כן?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.9 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4594

• SlowRide

4410

• פינדר

3455

• m3x7r3m3

2926

לפני 36 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אין לי הערכה או דרך להעריך אם רמטכ"לים אחרים חושבים כמוהו או לא, אפילו אצל כוכבי אני לא יודע.

יש, יש. אתה יכול לספור לאורך השנים מי הקצינים הבכירים (או יוצאי מוסד או שבכ) שהגיעו למפלגות ימין קיצוני מהסוג של הציונות הדתית היום. על מה דיברו ראשי שבכ ומוסד, ולאן הלכו בפוליטקיה. ימינה מהליכוד - ימינה לא תמצא הרבה. כולל איך קוראים לו שסיפר פעם לחיילים שלו שהולכים להלחם על כבוד אלוהי ישראל או משהו כזה, ועכשיו נתפס מדבר עם בנט בניגוד לנהלים.

כמובן יש פה catch מסוים, כי אחוז הקצינים הדתיים בכלליות עולה, ולכן זה סביר שאולי בעתיד הלא רחוק נראה קצינים בדרגות בכירות יותר מזוהים גם עם הציונות הדתית ובן גביר, בעוד שהיום הגבול עובר בערך אצל בנט. ואז יכול להיות שגם הגישה תשתנה.

לפני 36 דקות, m3x7r3m3 כתב:

יש גם מי שיאמר שבגלל זה הם הגיעו לדרגות גבוהות, יש עדויות סובייקטיביות סביב זה. אבל זה כבר גלישה מהנושא.

זה נושא מעניין ודווקא כן רלוונטי לדעתי. לחלוטין יתכן שנשארים במערכת אנשים מסוג מסויים כי הם מתחברים למפקדים שלהם שהם גם מסוג מסוים. זה גם שינוי סוציולוגי שאולי קורה והתייחסתי אליו למעלה. ואולי דברים ישתנו. בכלליות גם מדינת ישראל הולכת יותר ימינה, לכיוון של לאומיות דתית יותר. אז הכל יכול להיות. אבל במצב הנתון אני עומד לחלוטין מאחורי מה שאמרתי: ההבנה של הימין הקיצוני בישראל במה הצבא יכול ומה לא היא מוגבלת. וזה לאו דווקא כי הגנרלים צודקים בתורת הלחימה. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק שאלה של יכול/לא יכול.
זה גם שאלה של מחיר מול תועלת.
המשוואה הזו של מחיר מול תועלת כל הזמן משתנה. למשל בתקופת האינתיפדה השניה לקח המון זמן עד שהחליטו שהמחיר שווה את התועלת, או שהמשוואה הזו מעניינת את התחת, וזה לא קרה בגלל שנהרגו פה מאות אזרחים בפיגועי תופת וערים שלמות במדינה חיו בפחד. מה ששינה את המשוואה היה פיגוע אחד בעיתוי סמלי מאוד ששבר את כל החישובים הקודמים. כל החישובים הקודמים נזרקו לפח.

זה מראה כמה דברים. 
1. גם רמטכ"לים ראשי ממשלה ושרי ביטחון יכולים לשנות את דעתם ומשנים את דעתם בניגוד למה שנאמר קודם.
2. סף ההכלה של מדינת ישראל גבוה מאוד. אם אני משווה את כמות הנזק לחיי אדם ולמשק בתקופת הפיגועים אל מול הנזק שנגרם מעזה אנחנו לא קרובים למבצע משנה מציאות ברצועה.
3. חישובי התועלת יכולים להיזרק לפח ברגע ולא מסיבות "הגיוניות". מספיק אירוע אחד מספיק טראומתי כדי לזרוק אותם לפח. מאות נהרגו מפיגועים והחישובים נשארו אותו דבר. פיגוע אחד בליל הסדר עם כמות הרוגים קטנה בהרבה מהסך עד אותו רגע שינה את הכל.

משנה את ההימור שלי ממקודם. השקט שיש עכשיו לאחר הבלונים מסמל לדעתי שאיזה חמאסניק יאבד את ראשו בימים הקרובים, ולא פעיל זוטר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ

כשהיה לך סגן רמטכל כמו יאיר גולן, לא הייתי לוקח את חוסר הרצון שלהם להפעיל כוח כהחלטה מבצעית נטו ונטולת אג'נדות פרטיות.

שים לב שגם אייזנקוט אמר שזה נוגד את עמדתו הערכית.

עם כל הכבוד, עמדתו הערכית לא צריכה לעניין אף אחד וגם לא צריכה להישמע.

ואל תשכח את הנאום של גנץ בו הוא מתגאה שהוא היה בצד המוסרי בצוק איתן וסיכן את חיילי גולני.

אוסיף גם כי שמעתי מאיש קבע שנמצא כבר עשורים במערכת שרוב הקצונה הבכירה מלאה באנשים שבוחרים להיות בצד המוסרי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין שזה פשוט ביזיון שיכול להתקיים רק בישראל. חאפ-לאפ ישראלי שנתניהו מנצל עד תום. אולי חושב שהוא דייר מוגן שם…

https://www.inn.co.il/news/495882

במיוחד הציוץ שלה והתמונה בטוויטר… פשוט גועל נפש.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, garicho כתב:

חייב לציין שזה פשוט ביזיון שיכול להתקיים רק בישראל. חאפ-לאפ ישראלי שנתניהו מנצל עד תום. אולי חושב שהוא דייר מוגן שם…

לא הבנתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, shachar187 כתב:

כשהיה לך סגן רמטכל כמו יאיר גולן, לא הייתי לוקח את חוסר הרצון שלהם להפעיל כוח כהחלטה מבצעית נטו ונטולת אג'נדות פרטיות.

שוב דבר בעולם לא נטול אג'נדה פוליטית. רוח צהל היא פוליטית. חלק מהעקרונות שמנחים את צהל, כדי שיהיה אפשר אחר כך לטעון למוסריות בלחימה, הם פוליטיים. גם אם לא תמיד זוכרים להגיד את זה.

הצמרת הבטחונית הישראלית לא מגיעה ברוה, משום מה, מהשותפים הטבעים של בבי. וזה גם לא ישתנה בעתיד הנראה לעין. ואם במקרה של יאיר גולן או אייזנקוט עומד לזכותם ניסיון צבאי, השכלה צבאית, לחימה, פיקוד וכו' וכו' - הרי שבמקרה של השותפים הטבעים  די אין כלום מזה. זה אג'נדה פוליטית (או נכון יותר - דת) בלבד, עם אפס ניסיון צבאי, ואינסוף מוכנות לשלוח אחרים בעיקר לשדה הקרב. וצריך להגיד את זה בקול רם יום אחר יום: יכול להיות שתפיסת הבטחון של ישראל ושיטת הפעלת הכח והרצון לצאת "מוסריים" זה טעות. יכול להיות. לשמוע איך ומה הצבא יכול ואמור או לא אמור לעשות ממישהו כמו סמוטריץ'? בחייאת. לא מצחיק אפילו כבדיחה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, garicho כתב:

אני מקווה שברור לך למה בנט לא ממהר לעזוב את הבית ברעננה? 

א. יש עוד כמה שבועות לסיום הלימודים של הילדים, לכן הוא לא ממש ממהר.

ב. יש לו בעיה לאיזה בתי ספר לרשום את הילדים בספטמבר..  אין לו ממש אופק וודאות שאכן הילדים יצליחו לסיים את שנת הלימודים הבאה בירושלים. 

לכן במצב של אי וודאות, הוא מעדיף להשאיר את המשפחה ברעננה ולכן בלפור ישאר רק לפגישות עסקיות או צימר בסופשבוע 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, korola כתב:

אני מקווה שברור לך למה בנט לא ממהר לעזוב את הבית ברעננה? 

ב. יש לו בעיה לאיזה בתי ספר לרשום את הילדים בספטמבר..  אין לו ממש אופק וודאות שאכן הילדים יצליחו לסיים את שנת הלימודים הבאה בירושלים. 

לכן במצב של אי וודאות, הוא מעדיף להשאיר את המשפחה ברעננה ולכן בלפור ישאר רק לפגישות עסקיות או צימר בסופשבוע 

זה לא רלוונטי בכלל מה בנט רוצה. בלפור זה סמל שלטון. לא יכול להיות שראש ממשלה לשעבר ממשיך לגור שם ולקיים משם פגישות מדיניות פומביות. 

שבנט לא יעבור לשם, בעיה שלו. נתניהו לא יכול להשאר שם.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, korola כתב:

שאלה יהיו הצרות שלו.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

שוב דבר בעולם לא נטול אג'נדה פוליטית. רוח צהל היא פוליטית. חלק מהעקרונות שמנחים את צהל, כדי שיהיה אפשר אחר כך לטעון למוסריות בלחימה, הם פוליטיים. גם אם לא תמיד זוכרים להגיד את זה.

הצמרת הבטחונית הישראלית לא מגיעה ברוה, משום מה, מהשותפים הטבעים של בבי. וזה גם לא ישתנה בעתיד הנראה לעין. ואם במקרה של יאיר גולן או אייזנקוט עומד לזכותם ניסיון צבאי, השכלה צבאית, לחימה, פיקוד וכו' וכו' - הרי שבמקרה של השותפים הטבעים  די אין כלום מזה. זה אג'נדה פוליטית (או נכון יותר - דת) בלבד, עם אפס ניסיון צבאי, ואינסוף מוכנות לשלוח אחרים בעיקר לשדה הקרב. וצריך להגיד את זה בקול רם יום אחר יום: יכול להיות שתפיסת הבטחון של ישראל ושיטת הפעלת הכח והרצון לצאת "מוסריים" זה טעות. יכול להיות. לשמוע איך ומה הצבא יכול ואמור או לא אמור לעשות ממישהו כמו סמוטריץ'? בחייאת. לא מצחיק אפילו כבדיחה.

אתה לא יורד לסוף לדעתי, אני חושב שאנשים כמו אייזנקוט ויאיר גולן מגבילים את צהל ולא רוצים לצאת למהלכים גדולים והפעלת כוח רב לא בגלל חוסר היכולת של צהל או חוסר הכדאיות, אלא כי השקפת העולם שלהם לא מסתדרת עם זה.

אומנם בסוף ההחלטה היא של הדרג המדיני, אבל היא מאוד תלויה בתמונה שהדרג הצבאי מצייר.

עם כוכבי הצבא נראה יותר תקיף וגם הוא בניגוד לאייזנקוט, קידם את וינטר.

ואם אצטרך לנחש, וינטר מגיע מהשותפים הטבעיים של ביבי.

כשאתה מסתכל על רמטכלים ומנהיגים לשעבר, פעם ידעו להכריע. היום זה כבר לא קיים.

נ.ב הרבה מחברי הממשלה הם בלי ניסיון צבאי, ראש העתיד בעוד שנתיים היה כתב במחנה.

אני, שבכלל התנדבתי לצבא, יש ניסיון והכרות גדולה יותר עם המערך הלוחם של צהל והיא מאוד מאוד קטנה.

עריכה אחרונה על ידי shachar187
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה שמפתיע שלא היה ירי רקטות בתגובה- נכון?

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 שעות, garicho כתב:

זה לא רלוונטי בכלל מה בנט רוצה. בלפור זה סמל שלטון. לא יכול להיות שראש ממשלה לשעבר ממשיך לגור שם ולקיים משם פגישות מדיניות פומביות. 

שבנט לא יעבור לשם, בעיה שלו. נתניהו לא יכול להשאר שם.

סתם עושה פוזות בשביל המצביעים שלו כדי להישאר רלוונטי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם קודמת לקח 3 חודשים להוציא את שרה מבלפור . אני מעריך שהפעם זה יקח חצי שנה כי אף אחד לא באמת לחוץ שם על המקום. סמל או לא.
רק צריך לשחרר משם את המשרתים. מסכנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...