Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אתם מתישהו תאלצו ללמוד לחיות עם הרעיון שלהפעלת כח יש מגבלות. אתם לא חיים באימפריה. לא בארה״ב. לא בסין. לא ברוסיה. אפילו לא בגרמניה או בריטניה. לגישה הכללית כאילו כל מה שצריך זה רק עוד קצת כח כדי שכל הבעיות יפתרו אין שום בסיס. אלא אם באמת עושים all in כמו שליאור רוצה, סופגים כמה שנים של סנקציות ורעב, ובסוף אולי מקבלים מדינה טהורת גזע (ושלא ישמע לרגע שאני בעד זה בטעות).

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4417

• פינדר

3466

• m3x7r3m3

2926

חסר מדינות שנוקטות בצעדים כאלה כל הזמן ואף אחד לא עושה עליהם סנקציות?

כן צריך לעשות את זה נכון עם הסברה נכונה ולא מתפשרת ובצורה תקיפה מאוד.

חוצמזה אחרי 100 מפריחי בלונים שחוטפים כדור, המוטיבציה לשרת בתפקידים הללו הייתה יורדת פלאים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

אתם מתישהו תאלצו ללמוד לחיות עם הרעיון שלהפעלת כח יש מגבלות. אתם לא חיים באימפריה. לא בארה״ב. לא בסין. לא ברוסיה. אפילו לא בגרמניה או בריטניה. לגישה הכללית כאילו כל מה שצריך זה רק עוד קצת כח כדי שכל הבעיות יפתרו אין שום בסיס. אלא אם באמת עושים all in כמו שליאור רוצה, סופגים כמה שנים של סנקציות ורעב, ובסוף אולי מקבלים מדינה טהורת גזע (ושלא ישמע לרגע שאני בעד זה בטעות).

איזה פתרון אתה מציע לכל אותם חלקאים ששורפים להם את השדות?

גם היום שרפו כמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, יבגניפ כתב:

אתם מתישהו תאלצו ללמוד לחיות עם הרעיון שלהפעלת כח יש מגבלות.

נכון. אמת, אבל צריך לזכור שרק לא מזמן נמנעת מביצוע "פרובוקציות" כפי שהם נתפסות ע"י הצד השני ומה קיבלת? טילים. אני צידדתי במניעת אותן "פרובוקציות" כי מבחינתי לפנות בתים מאיזה שכונה בירושלים בשיא הרמדאן או חודש אחר כך זה לא משנה, אבל זה לא עזר... להפך.
הצד השני מנסה לקבע משוואה שהוא יכול להתנות לך מה מותר לך ומה אסור לך לעשות בירושלים. ברגע שהוא מקבע משוואה כזו ואתה מקיים אותה אז אתה מוזמן לארוז מזוודה, לעלות על מטוס ולהגר מפה ליעד חדש ואקזוטי פחות.

ברגע שהצד השני מנסה לקיים משוואה כזו הדרך היחידה שלך לשבור אותה היא בלהתעלם ממנה, ולא רק להתעלם ממנה אלה מראש לבצע פעולות על מנת לשבור אותה.
אם זה אומר להוריד עכשיו טיל על כל בכיר חמאס שנראה בשטח רק כי הם איימו אז תוריד טיל. תיצור משוואה חדשה, "אתם מאיימים? אתם עלולים להיות מחוסלים. אנחנו נעשה מה שאנחנו רוצים בירושלים".

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, m3x7r3m3 כתב:

חסר מדינות שנוקטות בצעדים כאלה כל הזמן ואף אחד לא עושה עליהם סנקציות?

למשל? שואל באמת. יש רשימה כזו או אחרת של מדינות שיכולות לעשות מה שבא להן. אנחנו לא ברשימה הזו.

לפני 46 דקות, shachar187 כתב:

איזה פתרון אתה מציע לכל אותם חלקאים ששורפים להם את השדות?

בכנות? לא מציע. אבל אני לא חושב שלהגיד "בואו נירה בכל מי שיש לו בלון, בניגוד לדעת הרמטכלים" זה להציע פתרון. זה סתם. להוציא עצבים על המקדלת. 

לפני 36 דקות, farkash7 כתב:

הצד השני מנסה לקבע משוואה שהוא יכול להתנות לך מה מותר לך ומה אסור לך לעשות בירושלים. ברגע שהוא מקבע משוואה כזו ואתה מקיים אותה אז אתה מוזמן לארוז מזוודה, לעלות על מטוס ולהגר מפה ליעד חדש ואקזוטי פחות.

אני לא יודע אם צריך לארוז. המציאות עד כמה שאני מבין אותה היא שלמערכת הבטחון אין פתרון לעזה ולחמאס. לא נעים להודות בזה אבל זה מה שקורה. וצריך להתנהל בהתאם. ואני חושב, עד כמה שזה גם לא נעים לשמוע, שזה צריך להיות גם חלק מהשיקולים. 

אני חושב אגב שהמצעד מפגר בלי קשר לחמאס. גם בשנים שהם לא איימו לא הרגשתי בנח איתו. אבל זה לא העניין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

למשל? שואל באמת. יש רשימה כזו או אחרת של מדינות שיכולות לעשות מה שבא להן. אנחנו לא ברשימה הזו.

למה אתה חושב שאנחנו לא יכולים להיות ברשימה הזו?

מי שנכנס לרשימה הזו לא נכנס לשם כי איזה אלוהים כזה או אחר הכניס אותם לשם.

מי שנכנס לרשימה הזו זה כי הוא עשה מה שהוא רצה וראה והראה שהעולם שלנו מלא בצקצוקי לשון וגינויים, וזהו בערך.

טראמפ עוד היה שונה בנוף, אבל עם ביידן? קדחת הוא יעשה משהו. יוציאו גינוי, יגידו שהם מודאגים מאוד ועמוקות. וזהו.

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

בכנות? לא מציע. אבל אני לא חושב שלהגיד "בואו נירה בכל מי שיש לו בלון, בניגוד לדעת הרמטכלים" זה להציע פתרון. זה סתם. להוציא עצבים על המקדלת. 

למה זה לא פתרון? לכל הפחות זה אומר שהם לא יצליחו להפריח את הבלונים, לכל היותר זה ירתיע אחרים מלנסות להבעיר את השטח (באופן המילולי).

אני לא בטוח שזה בניגוד לדעת הרמטכ"לים, זה היה בניגוד לדעת של רמטכ"ל אחד, ספציפי, שסימן את הג.ג. הבעיה היא שלהוציא את האבן מהבאר קשה. זה כולל שינוי של 170 מעלות בערך ותחושה של "בעל הבית השתגע". אחרת אי אפשר להעביר שינוי כזה.

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

אני חושב אגב שהמצעד מפגר בלי קשר לחמאס. גם בשנים שהם לא איימו לא הרגשתי בנח איתו. אבל זה לא העניין. 

גם אני לא מרגיש בנוח עם הרבה דברים, אבל זה לא שיקול לאשר או לא לאשר אותם, לפחות במדינה דמוקרטית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה באמת אי אפשר להעביר שינויים כאלה?

הרמטכל לא יכול להתראיין שוב ולומר שמעכשיו בלוני תבערה מזכה את המפריח בכדור בראש? צריך לחכות עד שבלון כזה ישרוף מישהו, שיצלמו את זה לחדשות ורק אז יהיה מותר?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שואל תיאורטית או מעשית?

תיאורטית כמובן שאפשר, זה צעד דיי פשוט שכולל הכרזה שהפרחת בלוני תבערה זה אקט של תקיפה, וככזה הוא מזכה את מבצעו בנוהל פתיחה באש.

אפשר גם בקלות לייצר חוו"ד משפטית כזו, בצפון יש לנו הרבה חוות דעת משפטיות כאלה מוכנות לכל מיני תרחישים.

משם זה בסה"כ עניין של להעביר את השינוי בתדריכי עליית משמר.

כמובן שהרבה יותר קל לעשות שינוי כזה ולהצדיק אותו ע"י מישהו שנשרף בגלל בלון כזה. בבחינת הוכחה ש"זה אקט של תקיפה, הנה זה הרג את X"

מעשית כמו שציינתי קודם, יקומו כל מיני "נשמות טובות" ויסבירו שהרמטכ"ל הנוכחי נסחט להסכמה כי X Y Z, ושהנה הוכחה שזה אסור כי רמטכ"ל אחר אמר בעצמו וכו'.

על זה אח"כ יעוטו כל מיני עמותות וגופי NGO, וכבר יסווגו את זה כפשע מלחמה, ועל זה ה-ICC יסתמך וכו'.

אם אתה שואל אותי הדרך לשם היא להבין שזה המסלול הצפוי, ולפני השינוי כבר להרוס את המסלול הזה.

אבל זה לא לבעלי לב חלש, זה שידור החוצה של "בעל הבית השתגע". זה יכול להגיע גם לאיומים סמויים או גלויים כלפי בעלי תפקידים ב-ICC.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

חוצמזה אחרי 100 מפריחי בלונים שחוטפים כדור, המוטיבציה לשרת בתפקידים הללו הייתה יורדת פלאים.

נראה לי שגם ככה זה ג'וב לכאלה שלא עברו ימי מיון.

זה כזה, "אחמד, מה אתה עושה?"

"וואלה אני יש לי צוות, חופרים מנהרות עד לקיבוצים של הציונים האלו!"

"יפה, ואיברהים, מה איתך?"

" אני מדריך ירי. מלמד את השבאב הצעירים איך יורים מרגמות על הציונים האלה"

"אחסן, אחסן, ואתה שאדי, מה התפקיד שלך בזרועות המהפכה?"

"וואלק לא עברתי מיונים, אני לוקח לילדה בלונים שנשארו מהיומולדת 4 שלה ומנפח אותם ליד הגדר"...

SJbwx11MLjd_0_0_3000_1984_0_x-large.jpg

עריכה אחרונה על ידי אורח לרגע
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

שנשיאות הכנסת (כלומר היו"ר והסגנים שלו) החליטו שלא מגישים הצעות חוק פרטיות, בכלל. לא מהקואליציה ולא מהאופוזיציה.

החשש הוא הצעות חוק שיביכו את הקואליציה וינסו לתקוע טריז בין המפלגות בקואליציה.

תאר לעצמך למשל איך לוקחים הצעות חוק ישנות של ליברמן ובנט ושקד וסער ומעלים אותן מחדש

הזוי. הוכחה לכך שהרגע שהשמאל יקבל את השלטון באופן מלא באמת תמות הדמוקרטיה.

לא רוצה לחשוב מה היו התגובות באולפנים אם יריב לוין היה חושב לעשות דבר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, יובל .מ. כתב:

אם לא ביבי אזי שמאל? שנתעדכן באלגוריתם רק

לפני 44 דקות, m3x7r3m3 כתב:

למה אתה חושב שאנחנו לא יכולים להיות ברשימה הזו?

כי אני לא חושב שאנחנו מעצמה מהסוג שאנחנו חושבים שאנחנו. כי חרם קטן של הייטקיסטים מסביב לעולם יהרוג את הענף היחיד שמתפקד כאן. כי כבר במבצע האחרון היה סיפור עם עובדים איטלקיים שסרבו לטפל במשלוח של נשק לישראל. כי יש מלא אנטישמים בעולם (פחות ממה שחלקנו מדמיינים כנראה, ובכל זאת). כי היסטורית אנחנו לא זוכים לאותו היחס בעולם כמו בריטניה או צרפת או אמריקה. ואנחנו לא רוסים או איראנים ונתפרק תחת סנקציות תוך יום.

אבל מי לדעתך בכלל ברשימה? חוץ ממדינות שסובלות מסנקציות או מעצמות או מעצמות לשעבר במערב?

לפני 46 דקות, m3x7r3m3 כתב:

למה זה לא פתרון?

כי אני מקבל את הדעה של הצבא וגופי המודיעין - ואלו אף פעם לא ששים להכנס לקרב כמו הימין הישראלי, משו מה. וזה, כנראה, כי העלות תועלת פה לא לטובתנו. ואני מאוד לא אוהב את הגישה שמפמפמים בימין שעיקרה הוא חוסר היכולת להתמודד כמו ילדים גדולים עם מה שאפשר ומה שאי אפשר לעשות, ותרגום של זה לסיפורים על צבא שלא נותנים לו לנצח. זה מעגל מוזר כזה. מתחילים בזה שממציאים שאנחנו איזו מעצמת על. ואחר כך מופתעים בכל פעם מחדש שזה לא מתורגם לשום דבר במציאות. מחפשים אשמים וסמולנים בוגדים הורסים עוכרי ישראל. וזה ממשיך לנצח.  

לא מכוון נגדך כמובן.

לפני 50 דקות, m3x7r3m3 כתב:

גם אני לא מרגיש בנוח עם הרבה דברים, אבל זה לא שיקול לאשר או לא לאשר אותם, לפחות במדינה דמוקרטית.

נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 20 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מעשית כמו שציינתי קודם, יקומו כל מיני "נשמות טובות" ויסבירו שהרמטכ"ל הנוכחי נסחט להסכמה כי X Y Z, ושהנה הוכחה שזה אסור כי רמטכ"ל אחר אמר בעצמו וכו'.

על זה אח"כ יעוטו כל מיני עמותות וגופי NGO, וכבר יסווגו את זה כפשע מלחמה, ועל זה ה-ICC יסתמך וכו'

למה שבית משפט יסתמך על פרשנויות של עמותות קקיוניות ומנותקות מהמציאות?

הרמטכל ומערכת הביטחון לא מספיק מוסמכים לקבוע שבלון תבערה זה נזק לרכוש וסכנת חיים, אבל עמותת "אכיבוש משחיטט!1" מוסמכת לקרוא להם פושעי מלחמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, יובל .מ. כתב:

לא רוצה לחשוב מה היו התגובות באולפנים אם יריב לוין היה חושב לעשות דבר כזה.

הוא עשה בדיוק את זה.

אבל היה הבדל אחד מהותי - עוד לא הוקמה ממשלה, ולכן הכנסת לא הייתה במצב שהיא צריכה תפקוד מלא. למעשה עוד לא הוקמו כל ועדות הכנסת וכו', הייתה רק הוועדה המסדרת.

ועוד הבדל אחד קטן יותר - הוא עשה את זה לשבועיים ולא לחודש.

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

כי אני לא חושב שאנחנו מעצמה מהסוג שאנחנו חושבים שאנחנו. כי חרם קטן של הייטקיסטים מסביב לעולם יהרוג את הענף היחיד שמתפקד כאן. כי כבר במבצע האחרון היה סיפור עם עובדים איטלקיים שסרבו לטפל במשלוח של נשק לישראל. כי יש מלא אנטישמים בעולם (פחות ממה שחלקנו מדמיינים כנראה, ובכל זאת). כי היסטורית אנחנו לא זוכים לאותו היחס בעולם כמו בריטניה או צרפת או אמריקה. ואנחנו לא רוסים או איראנים ונתפרק תחת סנקציות תוך יום.

אבל מי לדעתך בכלל ברשימה? חוץ ממדינות שסובלות מסנקציות או מעצמות או מעצמות לשעבר במערב?

הטענה שלי היא לא שאנחנו מעצמה, אלא שכל האיומים האלה הם נמר מנייר.

הטענה שלי היא שבסוף בסוף כשיסתיימו הגינויים וכל השיט המילולי, לא יקרה שום דבר אחר. לא יעשו סנקציות וכו'.

ועובדים שמסרבים לטפל במשלוחים יש כבר היום. אז זו לא בעיה חדשה שתתווסף, כנ"ל גם האנטישמים.

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

כי אני מקבל את הדעה של הצבא וגופי המודיעין - ואלו אף פעם לא ששים להכנס לקרב כמו הימין הישראלי, משו מה. וזה, כנראה, כי העלות תועלת פה לא לטובתנו. ואני מאוד לא אוהב את הגישה שמפמפמים בימין שעיקרה הוא חוסר היכולת להתמודד כמו ילדים גדולים עם מה שאפשר ומה שאי אפשר לעשות, ותרגום של זה לסיפורים על צבא שלא נותנים לו לנצח. זה מעגל מוזר כזה. מתחילים בזה שממציאים שאנחנו איזו מעצמת על. ואחר כך מופתעים בכל פעם מחדש שזה לא מתורגם לשום דבר במציאות. מחפשים אשמים וסמולנים בוגדים הורסים עוכרי ישראל. וזה ממשיך לנצח.  

לא מכוון נגדך כמובן.

עם כל הכבוד אייזנקוט הוא לא הצבא וגופי המודיעין. כמו שביבי הוא לא המדינה וכו'.

הוא רמטכ"ל אחד, שאמר את דעתו, זה הכל. אני אפילו לא בטוח שהוא ייצג את הדעה הרווחת בצבא בתקופתו.

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

למה שבית משפט יסתמך על פרשנויות של עמותות קקיוניות ומנותקות מהמציאות?

הרמטכל ומערכת הביטחון לא מספיק מוסמכים לקבוע שבלון תבערה זה נזק לרכוש וסכנת חיים, אבל עמותת "אכיבוש משחיטט!1" מוסמכת לקרוא להם פושעי מלחמה?

לא הכנסתי בכלל את עניין בתי המשפט בישראל, כי הוא בציר אחר.

לפי התפיסה שהתקבעה (והיא שגויה לדעתי, ולא הייתה בתקופת שירותי) נזק לרכוש לא מביא לפתיחה באש, גם לא סכנת חיים עמומה.

בשביל לעמוד היום בהוראות פתיחה באש למשל כלפי זורקי בקבוקי תבערה, אתה צריך לירות בו בדיוק בין הזמן שבו הוא מותח את היד אחורה עם בקבוק תבערה דולק, ועד הזמן שבו הבקבוק עזב את היד שלו.

אתה יורה לפני זה ולפי התפיסה הוא עוד לא היווה סיכון מיידי, אתה יורה אחרי זה הוא הפסיק להוות סיכון מיידי.

לזה אגב מי שאחראי זה בג"צ מצד אחד שצימצם כל פעם את מה שמצדיק פתיחה באש, וביבי מצד שני שאמר "אמן ואמן".

עמותת "אכיבוש משחיטטט" מוסמכת מטעם עצמה תמיד לקרוא להם פושעי מלחמה, הם לא בחלו בזה. אבל הם כן ישתמשו בתפיסה של רמטכ"ל לשעבר כתחמושת

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אוקיי, אז את התפיסה הזו שהתקבעה צריך לשנות. לקבע תפיסה אחרת שיותר מתאימה למציאות. לא ברור למה זה כזה מסובך ולא אפשרי. אי אפשר שהוראות פתיחה באש לא יאפשרו לצבא להגן על אזרחים, מה עשינו בזה?

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עם כל הכבוד אייזנקוט הוא לא הצבא וגופי המודיעין. כמו שביבי הוא לא המדינה וכו'.

אני לא חושב שאייזנקוט חריג בעניין הזה. אני חושב שזה מאוד מאוד מאוד לא מקרי שבפוליטיקה האנשים שמפמפמים הכי חזק  כל הזמן עד כמה כח זה הפתרון להכל זה אנשים עם רקע צבאי לא קיים בערך. וזה לא שאני מעריץ יוצאי את אלופי צהל והרמטכלים במיל' ,כן? חלקם גם עוסקים בסחר בנשק ואימון מיליציות ברחבי העולם, ויש להם אינטרס כלכלי לראות כאן מבצעים צבאים (זו לא קונספירציה. זה מתועד וגם די ברור מאילו). ובכל זאת. זה כנראה לא מקרי שמי שמוביל את המאמינים הכי קיצוניים בפתרון כוחני אלו אנשים עם רקע צבאי מוגבל עד לא קיים. אפשר להתווכח שהם אנשי חזון והיחידים שיש להם אומץ או מה שבא לך. אבל אפשרות פרגמטית יותר היא שפשוט אין להם מושג, ולפעמים מה שמכפר על זה - זו אמונה דתית. וזה גרוע כי סביב זה נבנים אחר כך גם מיתוסים מעגליים

לפני 22 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הטענה שלי היא לא שאנחנו מעצמה, אלא שכל האיומים האלה הם נמר מנייר.

יכול להיות. אני לא יודע, אני חושב שיש גבול דק שאם נעבור אותו - המחיר לא יהיה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...