Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אכן. על מה זה מצביע? שהיהודים נוהרים לישיבות ובתי הכנסת בהמוניהם?

אין פה מגמה של הדתה כמו שמנסים להפחיד. אין לזה ביקוש, ובעוד 4 שנים לא יבנו כולל במקום תיאטרון הבימה.

מה שמפחיד זה הכח הלא פרופורציונלי שיש להם ביחס לכמות, וזה באג של שיטת הבחירות פה.

לפני 20 דקות, flytomars כתב:

לא בטוח שאני מבין את השאלה או לאן היא הולכת, אבל אני משער שאתה מצפה שאענה תל אביב וחילונית?

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4900

• SlowRide

4771

• פינדר

3786

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

אכן. על מה זה מצביע? שהיהודים נוהרים לישיבות ובתי הכנסת בהמוניהם?

אין פה מגמה של הדתה כמו שמנסים להפחיד. אין לזה ביקוש, ובעוד 4 שנים לא יבנו כולל במקום תיאטרון הבימה.

מה שמפחיד זה הכח הלא פרופורציונלי שיש להם ביחס לכמות, וזה באג של שיטת הבחירות פה.

זה מצביע על זה שהיהודים בעלי הממון בורחים מהפריפריה שנכבשה ונסגרים בתוך גטו חילוני שעוד מעט גם כן יעלם.

(הקצנתי מן הסתם, אבל איך בדיוק אתה רואה בזה את ההפך לא ברור לי)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

זה לא עובד ככה, בית כנסת אי אפשר לעשות בכל מקום שמתחשק. אם חסר בית כנסת, צריך להקים. אבל כדי להקים בית כנסת חייבים להודיע לציבור שכל מי שרוצה יוכל להתנגד בדיוק כמו בכל פרויקט אחר

במיוחד בשכונות חדשות יש את הפער הזה. יש צורך ואי אפשר להגיד תלכו מרחק גדול כל שבת עד שהדבר יסתיים.

אם זאת היתה שכונה ישנה עם בית כנסת פעיל והם רוצים לפתוח עוד אחד זה היה נכון לחכות עד לאישורים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ואם לא היו מאכלסים את השכונות לפני שהקימו את כל בתי הכנסת, היו מתלוננים על העיכובים...

אין מה לעשות ככה זה במדינה מתוקנת. זה יפתח בית כנסת איפה שבא לו וההוא יפתח מוסך בחניה שלו וההוא יקנה 2 דירות אחת מעל השניה ויעשה חור בתקרה עם מגלשה לאמבטיה וימכור כרטיסים לפארק מים.

לפני 7 דקות, flytomars כתב:

זה מצביע על זה שהיהודים בעלי הממון בורחים מהפריפריה שנכבשה ונסגרים בתוך גטו חילוני שעוד מעט גם כן יעלם.

(הקצנתי מן הסתם, אבל איך בדיוק אתה רואה בזה את ההפך לא ברור לי)

אבל זה לא נכון....

בפריפריה בונים המון, יש ביקוש למגורים בכל מקום. אתה חושב שזה רק לחרדים ודתיים? הציבור החילוני הוא רוב במדינה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

אבל זה לא נכון....

בפריפריה בונים המון, יש ביקוש למגורים בכל מקום. אתה חושב שזה רק לחרדים ודתיים? הציבור החילוני הוא רוב במדינה. 

ועדיין לא מבין איך זה תומך בנקודה שלך (או אפילו שלי), מה שאמרת אורטוגונלי לדיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, SlowRide כתב:

זה לא כזה באג של שיטת הבחירות. אולי תסביר למה זה באג?

לפני 37 דקות, עדי-אל כתב:

במיוחד בשכונות חדשות יש את הפער הזה. יש צורך ואי אפשר להגיד תלכו מרחק גדול כל שבת עד שהדבר יסתיים.

למה לא? 

באמת אבל, למה לא?

אני הייתי מתאר לעצמי שאם להגיע לבית הכנסת היה כזה חשוב, בתי הכנסת היו נגישים ורמת התשתיות להולכי רגל במדינת ישראל הייתה הרבה יותר טובה ומהקיימת. אבל כנראה שגם בנושא הזה, כמו בשאר הנושאים מעדיפים לעשות קיצורי דרך.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 17 דקות, flytomars כתב:

ועדיין לא מבין איך זה תומך בנקודה שלך (או אפילו שלי), מה שאמרת אורטוגונלי לדיון.

אמרת שתל אביב יקרה כי הדתיים דחקו את כל בעלי הממון מהפריפריה, וזה פשוט לא נכון.

תל אביב יקרה ומתייקרת כי יותר ויותר אנשים רוצים לגור בה או סביבה. 

אם כולם היו בורחים מהפריפריה לא היו בונים שם כל כך הרבה.

לפני 2 דקות, David32 כתב:

לא כזה באג של שיטת הבחירות. אולי תסביר למה זה באג

אתה חושב שזה פיצ'ר? שהמטרה זה שהמיעוט יהיה לשון המאזניים עם השפעה גדולה ביחס לכמות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 דקות, SlowRide כתב:

אמרת שתל אביב יקרה כי הדתיים דחקו את כל בעלי הממון מהפריפריה, וזה פשוט לא נכון.

תל אביב יקרה ומתייקרת כי יותר ויותר אנשים רוצים לגור בה או סביבה. 

אם כולם היו בורחים מהפריפריה לא היו בונים שם כל כך הרבה.

שוב, אני לא רואה איך זה קשור להדתה או פחד מהדתה. כמו שאמרתי, אורטוגונלי לדיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפי מה אתה רואה שיש מגמת הדתה?

לא חבל לאמריקאים על כל הדלק הזה של נושאות המטוסים? הרי גם ככה לא יעשו איתן כלום.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 12 דקות, SlowRide כתב:

לפי מה אתה רואה שיש מגמת הדתה?

לפי הממשלה? לפי זה שהיא נופלת על חוק החמץ? לפי חלוקת התקציבים? לפי אנשים שאני מדבר איתם שעד היום היו מסורתיים שהצביעו למפלגות המרכז ועכשיו הם הציונות הדתית? לפי סתם אנשים אקראיים שאני מדבר איתם? לפי הדמוגרפיה שמשתנה?

לפי זה שאנשים חילוניים ליברליים לגמרי מוכנים להצביע לימין מלא מלא ועל הדרך לבלוע את הצפרדע של הציונות הדתית \ משיחיסטית?

לא יודע, תחושה שכזו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, SlowRide כתב:

אתה חושב שזה פיצ'ר? שהמטרה זה שהמיעוט יהיה לשון המאזניים עם השפעה גדולה ביחס לכמות?

קודם כול, זה מיעוט לא קטן. בטח באיזור הרבע מהאוכלוסיה. הרי זה לא רק חרדים, זה גם דתיים וגם מסורתיים שרוצים להצביע לדרעי (לא יודע למה, אבל זה הרצון שלהם). 

אני לא חושב שיש להם בעיה מבחינת הייצוג שלהם. מה שכן, זה שמי שמייצג את החילונים לא עושה את עבודתו נאמנה. וזה לא באג, זה פשוט נציגים גרועים. 

[אגב, אותו הדבר לגבי הערבים/לא יהודים]. הם גם לא מצביעים כמונו, וגם הנציגים שלהם פח אשפה ברמת העיקרון. 

אז גם הערבים לא מייוצגים טוב, אבל זה באג של השיטה.

זה שביבי מוכן לזרוק את רצונו של מי שהצביע בשבילו, רק כדי להחזיק בכיסא עוד יום, זה לא באג של השיטה.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, flytomars כתב:

לפי הממשלה? לפי זה שהיא נופלת על חוק החמץ? לפי חלוקת התקציבים? לפי אנשים שאני מדבר איתם שעד היום היו מסורתיים שהצביעו למפלגות המרכז ועכשיו הם הציונות הדתית? לפי סתם אנשים אקראיים שאני מדבר איתם? לפי הדמוגרפיה שמשתנה?

לפי זה שאנשים חילוניים ליברליים לגמרי מוכנים להצביע לימין מלא מלא ועל הדרך לבלוע את הצפרדע של הציונות הדתית \ משיחיסטית?

לא יודע, תחושה שכזו.

הממשלה נופלת על חוקי דת ומדינה כי הרוב החילוני המוחלט כאן עסוק במלחמות בינו לבין עצמו.

אנשים חילונים ליברליים לא יכלים להצביע לחילונים ליברליים שמקדמים מדינה פלסטינית על כביש 6, עם כל הכבוד (ויש) לתחב”צ בשבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.6.2024 בשעה 13:35, gadik6 כתב:

כן, יש שם את נווה צדק צמוד לפארק, ממש שכונה מוסלמית ידועה, נכון?

או שאתה דמגוג, או שמכיר את הת"א ממפות גוגל. אני עובר די הרבה בנווה צדק כי אשתי עובדת קרוב, ישנה שם גלידריה טובה וכמה מסעדות לא רעות. ישנו גוש בניני משרדים שמפריד בין נווה צדק לים וכאשר אתה נמצא בתוך השכונה אין לך מושג מה קורה בגן צ'רלס קלור. ממש כיכר דיזנגוף מוקף  מכל הצדדים בבניני מגורים ובמרחק של מטרים בודדים. 

לפני 22 שעות, Renaultrap כתב:

נראה לי שלא הצלחתי בהעברת המסר. אין לי שום רצון להגן על החברה החרדית, ואם אני חלוק עליך בכמה סוגיות זה לא אומר שאיני מסכים איתך באחרות. 

כפי שיש צורך באיזון בין חירויות הפרט לאופי קהילות בישובים קטנים, כך יש צורך להבין את מגבלות השיטה הפרלמנטרית שלנו בחברה כל כך סקטוריאלית.

על איזה איזון אתה מדבר? במקומות איפה ישנה הפרדת הדת מהמדינה לאדם דתי יש בחירה באיזה טקס הוא רוצה להתחתן או להיקבר ואין לו שום צורך לנסוע לקפריסין. אני לא דוחף להם את החילוניות שלי בגרון, אז שלא ידחפו לי את הדת שלהם.

לפני 22 שעות, Renaultrap כתב:

למרות כל ההסכמות בינינו, אני מודה שקצת קשה לי עם חוסר עקביות. אם תפילה בתל אביב מכונה כאן אצבע בעין, איך היית מכנה את מצעד הגאווה בירושלים? 

אם שום דבר לא השתנה ירושלים עדיין בירת ישראל. ממתי היא נהיתה עיר חרדית? מצעד הגאווה נכנס ל-100 שערים? בני ברק? אלעד? מודיעין עילית? רוצה עקביות? מה דעתך על טיול ג'יפים מאורגן באותן שכונות/ערים שהזכרתי עם קומזיץ על האש בכיכר המרכזית ביום כיפור?

בתאריך 18.6.2024 בשעה 15:09, Potato כתב:

רק שהחטאת את העיניים ושברת לעצמך את האצבעות.

הם מינפו את זה לשנאת דת ורצים עם זה לכנסת לחוקק חוקים ולתרץ התנהגויות שלהם.

בינתיים מי ששבר לעצמו את האצבעות זאת חבורת הפרובוקטורים מ"ראש יהודי" שגורשו בבושת פנים מהכיכר. 

בתאריך 18.6.2024 בשעה 15:09, Potato כתב:

אתה הולך ראש בראש מול החבורה בשלטון, ישברו לך את הראש(וגם את הרגל, כי אפשר).

נהיה ונראה. היהירות והחמדנות של העסקנים חרדים/דתיים מתחילה להימאס גם על שותפיהם. ישנם כבר סימנים ראשונים  בליקוד, לא יודע מתוך דאגה לעם או שחושיהם המפותחים של פוליטיקאים מאותתים שההתנהגות החזירית הזאת כבר לא פופולרית אפילו אצל בייס שלהם. 

לפני 7 שעות, SlowRide כתב:

יזמו תפילה, לא הפגנה נגד תושבי תל אביב החילונים.

ניסו לארגן הפגנת כוח ולהראות לתל אביבים חילונים מי הוא הבוס תחת מסווה של תפילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 47 דקות, flytomars כתב:

לא יודע, תחושה שכזו.

תחושות לכל אחד יש.

השאלה אם יש לזה נתונים. כי ממה שאני מכיר, החילונים הם הרוב. המדינה בפועל הופכת להיות יותר חילונית (תראה את ההתקדמות בכל מה שקשור לחד מיניים למרות 15 שנה של ממשלות ליכוד וחרדים)

כמו שיש אנשים שחוזרים בתשובה, ככה יש אנשים שעוברים להיות חילונים.

אנשים מצביעים למפלגות קיצוניות כי רימו אותם, לא כי הם חזרו בתשובה. נכון @יובל .מ.?😉

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...