Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

צודק. בוא נקים מסגד ליד כל בית כנסת ונאסור תפילה מוסלמית במרחב הציבורי.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4892

• SlowRide

4762

• פינדר

3775

• m3x7r3m3

2926

מצד אחד מוסלמים, בעיר מעורבת, מתפללים ליד הבית שלהם.

מצד שני דתיים שלא גרים בת״א, ומגיעים במיוחד בשביל להכניס אצבע בעין לציבור חילוני.

עוד תלמיד חכם של עמית סגל.

• אהבתי 6

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, gadik6 כתב:

אירוע של זריקת עטיפה על הרצפה השאיר "חותם" כל כך חזק, שהוא הרגיש צורך לשתף את זה אחרי "מספיק זמן". זה רק אומר כמה התנהגות כזאת לא נפוצה או חריגה בקרב האוכלוסיה היהודית.

אגב, אם כבר מדברים על הבדלים - זוכרים איך עיריית תל אביב (ובית המשפט, כמדומני) נגד תפילות בהפרדה והדרת נשים במרחב הציבורי?   

כנ"ל גם הציבור הנאור, שהרגיש פתאום צורך עז להשתתף ולפוצץ את תפילת יום הכיפורים בתל אביב.

איפה היו כל אותם מתנגדי ההפרדה ותומכי זכויות הנשים שלשום, כשאלפים התפללו בהפרדה בגן צ'רלס קלור?   אה כן, הם לא היו יהודים, אז זה לא נורא פתאום.

היינו בזה פה או בשרשור אחר.

התפילה ביום כיפור אורגנה בשיתוף של אינסלים דתיים מהשטחים, והמחנכים שלהם, שמטרתם המוצהרת היא להפוך את תא לעוד שטעטעל פרימיטבי. אחד מהם אפילו התגאה שבא לעיר "להדביר הומוסקסואליןת". זה כמובן בזמן שנציגיהם בכנסת עבדו על הרפורמה המשפטית שלהם "לחזק את הדמוקרטיה". כי זו כידוע הומצאה על ידי אנשי גוש אמונים במעמד החזרה לחברון אחרי ששת הימים.

זה מה שעורר את ההתנגדות של תושבי תא והעיריה. לא שום דבר אחר.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

השימוש בתפילה להפגנת כח זה מגעיל ולא משנה איזה דת זו.

היהודים בישראל עוד לא הגיעו לרמה של המוסלמים באירופה שמתפללים על הכביש וחוסמים את התנועה ואני מקווה שלא נגיע לזה.

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, פינדר כתב:

מצד אחד מוסלמים, בעיר מעורבת, מתפללים ליד הבית שלהם.

מצד שני דתיים שלא גרים בת״א, ומגיעים במיוחד בשביל להכניס אצבע בעין לציבור חילוני.

עוד תלמיד חכם של עמית סגל.

כל אלפי המוסלמים שהגיעו לתפילה זה כי הם גרים באזור, נכון?

כמות הערבים בתל אביב - יפו היא כ-5%, כשרובם כנראה נמצאים ביפו, לא בתל אביב.

אבל דתיים "לא גרים" בתל אביב, והם הגיעו במיוחד לתל אביב, בערב יום כיפור. איך הם הגיעו, ברגל, או על גמל, או שכל אותם מאות דתיים שכרו במיוחד דירות בתל אביב, כולל כל הלוגיסטיקה הכרוכה בכך?

הטיעונים שלך הם ברמה של סטודנט אנטישמי ממוצע בקולג' בארה"ב - שטחיים, לא מגובים בעובדות ומלאים באנטישמיות (היהודים תמיד רעים, וטועים, והמוסלמים הם תמימים שסתם רוצים לחיות את החיים שלהם. השלטים שלהם נגד ישראל, במלחמתה בעזה, זה לא להכניס אצבע בעין).

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, פינדר כתב:

כן, רק שהחוק הזה מקודם בשנים האחרונות על ידי אנשי ימין, לטובת ישובים חדשים, שלא נבנו במשך עשרות שנים, בעיקר כדי למנוע כניסת ערבים.

תבדוק לפני שאתה זורק מילים כמו שטויות ופרוגרסיבי.

יש לך את זה ביותר פרוגרסיבי מזה?

אם אתה לא רוצה שכנים ערבים אז אתה "איש ימין" ו"מונע כניסה", ולא חי במעוזי השמאל הישראלי שלמעלה ממאה שנה לא קלטו ערבי אחד כדי "לשמור על הצביון".

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, gadik6 כתב:

אבל דתיים "לא גרים" בתל אביב, והם הגיעו במיוחד לתל אביב, בערב יום כיפור. איך הם הגיעו, ברגל, או על גמל, או שכל אותם מאות דתיים שכרו במיוחד דירות בתל אביב, כולל כל הלוגיסטיקה הכרוכה בכך?

הטיעונים שלך הם ברמה של סטודנט אנטישמי ממוצע בקולג' בארה"ב - שטחיים, לא מגובים בעובדות ומלאים באנטישמיות (היהודים תמיד רעים, וטועים, והמוסלמים הם תמימים שסתם רוצים לחיות את החיים שלהם. השלטים שלהם נגד ישראל, במלחמתה בעזה, זה לא להכניס אצבע בעין).

לפי הטעונים שלך רק הדתיים יהודים. אתה לא דתי? אז אתה לא יהודי?

אחד מהמשיחיים שתועדו ביום כיפור בתא הוא אפי איתם. הוא גר בגולן. זו רק דוגמא. ואפשר להמשיך.

נ.ב התפילה של המוסלמים היתה די בקצה של יפו, עד כמה שאני זוכר ובהנחה שדובר על אותו המקרה.

עריכה: כן, צארלס קלור. זה ליטרלי ביציאה מיפו. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, gadik6 כתב:

שוב, הפליאה על הכותרת פרוגרסיביות. אם אתה ערבי אתה קורבן, מנושל, מקומי וצודק, אבל אם אתה יהודי (חובש כיפה, לא עלינו) אתה מדכא ומנשל, זר בארצך ו"מגיע ממקום אחר" גם בעיר העברית הראשונה.

מזל שהערבים אוכלים חלאל, אחרת חולדאי וחבר מרעיו היו אוסרים שחיטה כשרה בת"א

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, gadik6 כתב:

כבר הבנו שאתה חזק בשקרים סטטיסטיים.

תבדוק איפה התפילה בדיוק ותחזור אלינו עם התשובה.

לפני 12 דקות, Renaultrap כתב:

אם אתה ערבי אתה קורבן, מנושל, מקומי וצודק, אבל אם אתה יהודי (חובש כיפה, לא עלינו) אתה מדכא ומנשל, זר בארצך ו"מגיע ממקום אחר" גם בעיר העברית הראשונה.

דמגוגיה 101. חניך מצטיין!!

רק מזכיר, שבזמן הקורונה, כשרצו לחייב תפילה בחוץ ביום כיפור, הציבור הדתי והשרים שלו נלחמו נגד זה בחירוף נפש וטענו שזו גזירה שהציבור לא יכול לעמוד בה.

בבני ברק ובירושלים בשכונות החרדיות, לא מתפללים בחוץ ביום כיפור, אלא רק בבית כנסת.

אבל בלב תל אביב, בשיאו של המאבק האזרחי ברפורמה הדתית ימנית, פתאום היה דחוף מאוד לדתיים מסויימים להגיע במיוחד ולהתפלל ברחוב.

image.thumb.png.1269ec1b83c9c4fa216fb0c753125f23.png

• אהבתי 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, gadik6 כתב:

או שכל אותם מאות דתיים שכרו במיוחד דירות בתל אביב, כולל כל הלוגיסטיקה הכרוכה בכך?

כן, הם שוכרים ואני ואתה מממנים את זה. ככה זה כשמתייחסים לתל אביב כיעד לכיבוש והתנחלות.

זו סתם דוגמא אחת:

https://keren-kehilot.co.il/communities/tel-aviv-shikamim/

ובהרחבה:

https://timeout.co.il/גרעינים-תורניים-תל-אביב-טור/

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • אהבתי 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Renaultrap כתב:

אני הייתי מכנה זאת בדלנות, בקבוצה קטנה שמנסה לשמור על ייחודה. 

קבוצה קטנה? רק חרדים יותר מ-1200000. אשר מצליחים לתחוב לגרון של ציבור חילוני את הנורמות שלהם.

היות ואיני כפוף לחרדים, דתיים ולהם שהם לא אלה ולא אלה, אני לא שואל לדעתם על נישואי תערובת. נסעתי להתחתן בקפריסין, ואם ילדי ירצו להתחתן עם ערביה, כורדית או חייזרית הם יוכלו לעשות בדיוק אותו דבר. 

אז מה הקטע?

אתה - "איך היינו מכנים קבוצה של יהודים שלא מקבלת "נישואי תערובת", על אחת כמה וכמה כשמדובר באחת מבנותיה?"

אני - "חרדים, חלק גדול מהדתיים, ולא רק הם"

אתה - "מה שאתה כותב הוא לא לא נכון"

מצד אחד לפי טענתך אין לחרדים/דתיים בעיה עם "נישואי תערובת", מצד שני בגלל החוקים שלהם היית צריך לרוץ עד לקפריסין?

אפרופו גזענות, למיטב זכרוני זו לא ממשלת החורבן שחוקקה את חוק השבות, או השחילה ("למרות המלחמה!") מגן דוד על דגל המדינה.

אין שום בעיה עם חוק השבות כי לא מדובר באזרחי המדינה.

לפני שעתיים, gadik6 כתב:

אגב, אם כבר מדברים על הבדלים - זוכרים איך עיריית תל אביב (ובית המשפט, כמדומני) נגד תפילות בהפרדה והדרת נשים במרחב הציבורי?   

כנ"ל גם הציבור הנאור, שהרגיש פתאום צורך עז להשתתף ולפוצץ את תפילת יום הכיפורים בתל אביב.

בת"א לא חסר בתי כנסת, ישנם בכל חור. כל אחד שרצה להתפלל היה יכול לעשות את זה בלי שום הפרעה. אבל באת להתגרות? לתקוע אצבע בעין? לחנך את התל אביבים? תקבל בחזרה ב-2 עיניים!

לפני שעתיים, gadik6 כתב:

איפה היו כל אותם מתנגדי ההפרדה ותומכי זכויות הנשים שלשום, כשאלפים התפללו בהפרדה בגן צ'רלס קלור?   אה כן, הם לא היו יהודים, אז זה לא נורא פתאום.

אתה יודע בכלל איפה נמצא גן צ'רלס קלור? מה יש שם מסביב? מי גר שם? נראה לך שהם היו מקבלים אישר לארגן אותה תפילה בכיכר דיזנגוף? לידיעתך במרכז ת"א 0מולנית/ליברלית/פרוגרסיבית וכל שאר מילות גני שאתה מכיר ישנו חוף רחצה נורדאו בשביל חרדים/דתיים שהוא בימים א', ג', ה' לנשים בלבד, ובימים ב', ד', ו' לגברים בלבד.

עריכה אחרונה על ידי mikyl
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

כן כן, כל פעם שזה לא מתאים לך לאג'נדה זה שקרים סטטיסטיים. 

והתפילה שלשום הייתה בתל אביב, מה יש ליד לא רלוונטי. בדיוק כמו זה שגבעתיים צמודה לבני ברק, לא יהפוך את זה ל"בסדר" אם חרדים יתחילו לדרוש לסגור שם כבישים בשבת.

לפני שעתיים, פינדר כתב:

כן, הם שוכרים ואני ואתה מממנים את זה. ככה זה כשמתייחסים לתל אביב כיעד לכיבוש והתנחלות.

רגע, אז הם כן גרים שם או שהם באים לתקוע אצבע בעין?   או שמבחינתך זה שדתיים מעיזים לגור בתל אביב, זה תקיעת האצבע בעין?

אם כבר, בתל אביב התחילה "חילוניזציה" בשנות ה-70 או ה-80, כשיותר ויותר תושבים דתיים התחילו לעזוב את העיר. אז אולי הם פשוט חוזרים הביתה?

זה עדיין לא אומר שאסור להם לגור שם, או שהם פחות גרים "שם" מאשר אותם אלפי הערבים שהגיעו לתפילה לפני יומיים.

לפני כשעה, mikyl כתב:

בת"א לא חסר בתי כנסת, ישנם בכל חור. כל אחד שרצה להתפלל היה יכול לעשות את זה בלי שום הפרעה. אבל באת להתגרות? לתקוע אצבע בעין? לחנך את התל אביבים? תקבל בחזרה ב-2 עיניים!

בתל אביב גם לא חסר מקומות לגייז, אבל עדיין הם מרגישים צורך לעשות תהלוכה ברחוב ולחסום כבישים. חשבתי שזאת עיר ליברלית שמקבלת כל אחד.

ואף אחד לא בא להתגרות. זאת לא השנה הראשונה שיש תפילה "בהפרדה". בהפרדה במרכאות, כי אף אחד לא אוכף את זה, ויש בסך הכל פיסת בד שמפרידה בין גברים ונשים, מבחירה.

היחידים שבאו להתגרות, זה אותם משועממים, שבאו במיוחד לאזור התפילה, בערב כיפור (כשהכל סגור, אין תנועת רכבים), כשאף אחד לא מפריע להם או כופה עליהם משהו, והכל כדי לפוצץ את התפילה.

לפני כשעה, mikyl כתב:

אתה יודע בכלל איפה נמצא גן צ'רלס קלור? מה יש שם מסביב? מי גר שם? נראה לך שהם היו מקבלים אישר לארגן אותה תפילה בכיכר דיזנגוף? לידיעתך במרכז ת"א 0מולנית/ליברלית/פרוגרסיבית וכל שאר מילות גני שאתה מכיר ישנו חוף רחצה נורדאו בשביל חרדים/דתיים שהוא בימים א', ג', ה' לנשים בלבד, ובימים ב', ד', ו' לגברים בלבד.

כן, יש שם את נווה צדק צמוד לפארק, ממש שכונה מוסלמית ידועה, נכון?

אף אחד לא אישר להם לארגן שום דבר. עיריית תל אביב "לא ידעה". גם כל אותם מגני זכויות נשים, ומתנגדי הפרדה, משום מה לא שמו לב.

אני אגב לא השתמשתי בשום מילת גנאי, פרט לצביעות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, gadik6 כתב:

והתפילה שלשום הייתה בתל אביב,

מה השם המלא של העיר?

באיזה חלק התקיימה התפילה?

לפני 10 דקות, gadik6 כתב:

ן כן, כל פעם שזה לא מתאים לך לאג'נדה זה שקרים סטטיסטיים.

איכשהו כל פעם שאתה מדבר באחוזים ובסטטיסטיקה, אתה מעקם את הנתונים.

המלצת בשרשור אחר על ספר שעוסק בהטיות סטטיסטיות. ממליץ לך לקרוא אותו.

לפני 17 דקות, gadik6 כתב:

אני אגב לא השתמשתי בשום מילת גנאי, פרט לצביעות

ברור. בסך הכל תלמיד של המאסטר עמית סגל.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

דמגוגיה 101. חניך מצטיין!!

רק מזכיר, שבזמן הקורונה, כשרצו לחייב תפילה בחוץ ביום כיפור, הציבור הדתי והשרים שלו נלחמו נגד זה בחירוף נפש וטענו שזו גזירה שהציבור לא יכול לעמוד בה.

בבני ברק ובירושלים בשכונות החרדיות, לא מתפללים בחוץ ביום כיפור, אלא רק בבית כנסת.

אבל בלב תל אביב, בשיאו של המאבק האזרחי ברפורמה הדתית ימנית, פתאום היה דחוף מאוד לדתיים מסויימים להגיע במיוחד ולהתפלל ברחוב.

image.thumb.png.1269ec1b83c9c4fa216fb0c753125f23.png

🙄

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...