Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, Renaultrap כתב:

רוב המצביעים נתנו קולם למפלגות הקואליציה, לא?

לא. מפלגות הקואליציה קיבלו 48% מהקולות. הסיבה היחידה שהכנסת נראית כמו שהיא נראית זה ההיבריס של מירב מיכאלי, אבל היה רוב מובהק לאופוזיציה שלא התממש רק בגלל שיטת הבחירה העקומה. אבל שיטת הבחירה לא משנה את המציאות שבה רוב העם הצביע כפי שהצביע. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4907

• SlowRide

4771

• פינדר

3796

• m3x7r3m3

2926

לפני 20 דקות, פריג'י כתב:

אתה משווה את התנהלות האופוזיציה ה"שמאלנית" להתנהלות של האופוזיציה הביביסטית המונהגת בזמן הממשלה הקודמת? להתנהגות ביום הזיכרון? לאי ביצוע חפיפה לראש ממשלה?

"לחבל במדינה ובאזרחיה"? בגלל ראיון עם משה רדמן שמייצג את... משה רדמן?

בחיאת, אין לכם שום עכבות ושום מודעות עצמית, נכון?. 

זוכרים את הראיון של קובי ריכטר אצל שלום קיטל? אין לכם אינטגריטי או זכרון לטווח בינוני?

לפני 7 דקות, MiniMiz3r כתב:

לא. מפלגות הקואליציה קיבלו 48% מהקולות. הסיבה היחידה שהכנסת נראית כמו שהיא נראית זה ההיבריס של מירב מיכאלי, אבל היה רוב מובהק לאופוזיציה שלא התממש רק בגלל שיטת הבחירה העקומה. אבל שיטת הבחירה לא משנה את המציאות שבה רוב העם הצביע כפי שהצביע. 

אה, הבנתי. ב-92 גם לא ספרו את הקולות של מי שלא עבר את אחוז החסימה. זו השיטה. היא לא מושלמת. לא יכולה להיות.

לפני 40 דקות, SlowRide כתב:

כן אבל לא בדיוק.

רל"ב זו תגובה אוטומטית לכת המעריצים שביבי רכש. כשיש לך קבוצה שחושבת שהוא מלך ישראל ואין עוד מלבדו טבעי שתקום קבוצה לקיצון השני.

אובייקטיבית מסתבר שהם לא כל כך טעו, הרי מי שהוביל אותנו למצב הנוכחי זה... ביבי. לא לפיד, לא בנט, לא שרון, לא רבין ולא בן גוריון.

אם אחרי מה שקרה וקורה כל יום עדיין מאמינים שהוא והמיניונים שלו מתאימים להוביל אותנו הלאה, מדובר במחלה. זה לא שונה מארגוני זכויות להט"ב שתומכים בפלסטינים, בידיעה שאם הם היו חיים בפלסטין היו שוחטים אותם, או ארגוני זכויות נשים, שאם היו חיות שם היו שוברים להן את העצמות אם היו מעיזות לחשוף את השיער. כמו שנאמר, מחרבנים להם בפה והם אומרים תודה וממשיכים להצביע. זה אומר שהם מרוצים? לדעתי זה מראה שיש להם בעיה חמורה.

רל”ב זה תגובה אוטומטית לכושר המנהיגות של ביבי, זו אותה להטוטנות שמאפייינת את האשמתו בהרס צה”ל כי מתנגדיו החליטו להפסיק לשרת. בשני המקרים מדובר בשבירת הכלים מתוך תסכול ממגבלות הכלים הדמוקרטיים.

הטענה שתומכי הליכוד הם ביביסטים היא זלזול מבית המדרש של “כל הערבים מפגרים”. זו הסתכלות מזלזלת שעולה באיבוד הצורך לייצר אלטרנטיבה טובה יותר. כמו שאתה מאשים את ביבי שכל מה שמעניין אותו זה הוא, אתה בוחר בזה שכל מה שמעניין אותך זה שזה לא יהיה הוא. איך אתה יכול להתפלא שהפלטפורמה שלך לא יותר אטרקטיבית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איי שם בשנת 1996. התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש. היה שם עובד בשם גבי.

העובד הזה עלה מרומניה. ובכה כמה חרה כאן. אני ייאגר לאוסטרליה.

אמרתי לו תפסיק לבכות. תקנה דירה. ותבי ילדים. ככה עשה. בסוף התגרש. בגלל שהאישה רצתה לגור ליד הוריה. מתאי שאו הוא עזב תעבודה.

היום אם יש יבגני שרוצה לעזוב. יאחל לו בהצלחה. או דיויד32. או עוד חברי פורום. שעזבו או שבדרך.

אני בעצמי הוצתי הזרחות אירופית. בשנת 2019. אחותי עבדה על זה שנה.

לכל צרה. אם השלטו במדינה בן גבירים. וסמוטריטים. רגבים. אמסלמים. כן לא חשבתי שנגיע לזה.

ביבי חיזק אותם. והיום הם מחזיקים לו במקום רגיש. והם משחררים ולוחצים.

אחת הסיבות שאני לא מאגר. זה בגלל שפה. בגלל שאני נולדתי אם פגיעה מוחית.(N.B.D)  ועוד כמה בעיות. יש לי בעיה אם שפה. בקושי עברית קלטתי. חי היום מקצבת נכות.

אבא שלי ניצול שואה. עלה בגיל 4. אם אחיו. בן החמש.  על סבא שלי צחקו שהוא עולה למדינה שרוצחים יהודים. ברוך השם סבא שלי מת בגיל 95. סבתא לא זוכר עברה ת 88 הדוד חגג 90. אבי בן 88. נולד עוד אח בארץ.

אני אוהב את המדינה.  וצר לי עליה.

פעם שמיר ופרס. חשבו על העם.  היום השולטן חושב על הכיסא.

אבא שלי והורו  עלו לארץ לפני  שהייתה הקרה בישראל. בשנת 1939.

לא שהבריטים היו נדיבים. 

עריכה אחרונה על ידי yor2
  • אהבתי 7

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Renaultrap כתב:

לגבי התחקיר על מירי רגב, אני חושב שהיא דמות נלעגת וחבל לי שהיא מעורבת בפוליטיקה הישראלית.

לגבי מירי רגב, אני חושב שזאת דוגמא מצויינת לסיבה מדוע הם דוחפים את ה "רפורמה" המשפטית שלהם. זה פשוט נותן להם כח ולפעול בשחיתות במסגרת החוק. תראה כמה קשה לעצור את מה שעשתה מבלי שה"רפורמה" עברה ותבין מה היה קורה לולא הרפורמה הייתה עוברת ללא התנגדות.

היא דוגמא אחת, אפשר להראות את זה על כל כך הרבה שרים - קרעי עם התקשורת, סמוטריץ' במשרד האוצר והבטחון, בן גביר במשטרה ואני יכול להביא רשימה עד הגלות. 

אני לא אופטימי שזה לא יעבור בסוף אבל כל עוד שעובר יום שהקדנציה שלהם מתקרבת לסיומה ועוד יום שלא העבירו את ה"רפורמה" זה יום טוב למדינת ישראל. ( יום טוב יחסי כי המצב ממש לא טוב באופן כללי).

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Renaultrap כתב:

אה, הבנתי. ב-92 גם לא ספרו את הקולות של מי שלא עבר את אחוז החסימה. זו השיטה. היא לא מושלמת. לא יכולה להיות

השיטה רלוונטית רק להרכב הכנסת, לא לרצון העם. כאמור, רוב העם בהחלט חושב שהקואליציה מחרבנת לו בפה והורסת את המדינה. 

לא ברור לי איך מה שקרה לפני יותר מ 30 שנה רלוונטי לדיון על דעות רוב העם בשנת 2024.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, oryo כתב:

אם אתה מתכחש לשליטה של ישראל על אלמנטים מרכזיים בחיים הפלסטיניים, אין מה להכנס לדיון הזה

ברור ששולטים. אני הייתי חלק מניסיון למכור מכונה להדפסת תלת מימד בלייזר (מתכת)  בשטח שנשלט ע״י צה״ל. קומפיוטר סייד: ״נו״.

ברור גם למה.

שיכניסו לשטחים מה שהם רוצים, זו לא אופציה ריאלית, מבחינה בטחונית. אם מעזה יורים רקטות, מהשטחים יורים אותם בכינון ישיר לכל תחנת כוח ושדה תעופה. 

בניגוד למה שחושבים, יש המון מסחר ותנועה של אנשים בין השטחים לישראל, בייחוד של ערביי ישראל, אבל אף אחד לא ייתן להם חופש פעולה מוחלט, כי (1) השלטון המרכזי עויין אותנו, למרות שהוא תלוי בנו גם ו-(2) השלטון לא מי יודע כמה שולט. החברה הפלסטינית מאורגנת בחמולות. כל העניין של היררכיה שלטונית תחת פרמידה של סמכות, זר להם.

לפני 4 שעות, oryo כתב:

המצב בו לפלסטינים יש ריבונות פרופר והם נאבקים לא עבור התחלת ריבונות אלא הרחבת ריבונות לשטחים נוספים, זה מצב שונה ממה שקורה היום, ולשיטתי זו סיטואציה יותר חיובית עבור הצד הישראלי (מלחמה בין מדינות לעומת מלחמה בין שליט ונשלט).

לא הבנתי.

לפני 4 שעות, oryo כתב:

כמובן שהצעתי, ממש כמו שהצעתי דוגמאות

במחילה, לא הבנתי מה הצעת.

לפני 4 שעות, oryo כתב:

אני מוצא את הדיבורים האלו על הפלסטינים כסכנה קיומית אם רק תהיה להם מדינה - אבסורדים.

אני חושב שהמנהרות בעזה והיכולות של חמאס, כפי שהודגמו ב-7 באוקטובר, מוכיחים שאתה טועה. לא יודע איפה היית בשטחים, אבל אפשר לירוק משם על כל נקודה במישור החוף, ובהתחשב בעלות הנמוכה של כלי תקיפה מדוייקים כיום, אי אפשר לטעון את מה שאתה טוען.

בטח כאשר איראן בתמונה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Renaultrap כתב:

אה, הבנתי. ב-92 גם לא ספרו את הקולות של מי שלא עבר את אחוז החסימה. זו השיטה. היא לא מושלמת. לא יכולה להיות.

עד 1992 אחוז החסימה היה 1% והיתה אפשרות לסיעה עם חבר בודד (ע״ע פ״ש) בעשור האחרון אחוז החסימה 3.25%, מה א מהכנסת כל רשימה שלפי ההצבעה זוכה ל-3 ח״כים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 16 דקות, Renaultrap כתב:

רל”ב זה תגובה אוטומטית לכושר המנהיגות של ביבי, זו אותה להטוטנות שמאפייינת את האשמתו בהרס צה”ל כי מתנגדיו החליטו להפסיק לשרת. בשני המקרים מדובר בשבירת הכלים מתוך תסכול ממגבלות הכלים הדמוקרטיים.

הטענה שתומכי הליכוד הם ביביסטים היא זלזול מבית המדרש של “כל הערבים מפגרים”. זו הסתכלות מזלזלת שעולה באיבוד הצורך לייצר אלטרנטיבה טובה יותר. כמו שאתה מאשים את ביבי שכל מה שמעניין אותו זה הוא, אתה בוחר בזה שכל מה שמעניין אותך זה שזה לא יהיה הוא. איך אתה יכול להתפלא שהפלטפורמה שלך לא יותר אטרקטיבית?

ברור שזה מתוך תסכול, אם הוא היה עושה טוב למדינה היה מדובר בקומץ של מפגרים ולא בתנועה כזו גדולה.

תומכי הליכוד היום הם אכן ביביסטים, אין דרך אחרת לתאר אותם. אין שום היגיון בלתמוך במי שהביא עליך כאלה אסונות אלא אם אתה... אוהב אסונות.

לפני 7.10 הייתי זורם איתך על זה, כי הליכוד אמורה להיות מפלגה ימנית ליברלית ולא ידענו שכולם שם כולם שם אפסים חסרי תועלת כמו שהם הוכיחו לנו, למעט אחד שגילה מחדש את עמוד השדרה שלו לעת זקנה. אבל אחרי? אלה בוגדים במדינה.

כשאתה צריך לבחור בין זה לכל דבר אחר, אני מוכן בשלטון תהיה להקת בבונים מהספארי ברמת גן ולא את אוסף המנוולים האלה שמכרו את בטחון המדינה עבור שלושת הכ"פים.

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

כשאתה צריך לבחור בין זה לכל דבר אחר, אני מוכן בשלטון תהיה להקת בבונים מהספארי ברמת גן ולא את אוסף המנוולים האלה שמכרו את בטחון המדינה עבור שלושת הכ"פים

אל תיפול לבור הזה.

הוא רוצה שתכתוב שאתה רוצה להקת בבונים כי אז יוכל להאשים אותך בבוגדנות ושנאת ישראל שמעדיף בבונים אנטי ציונים על פני הביבינים שבשלטון שהם ימין מלא.

לא.

זו לא האלטרנטיבה.

האלטרנטיבה מורכבת מקבוצה של אנשים ראויים, יותר או פחות, אבל ממש לא בבונים. 

יש להם חיסרון אחד, הם לא מספיק תאווי שלטון, ולפעמים גם מתפלקות להם אמירות אמת במקום פוליטיקה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, asix כתב:

לגבי מירי רגב, אני חושב שזאת דוגמא מצויינת לסיבה מדוע הם דוחפים את ה "רפורמה" המשפטית שלהם. זה פשוט נותן להם כח ולפעול בשחיתות במסגרת החוק. תראה כמה קשה לעצור את מה שעשתה מבלי שה"רפורמה" עברה ותבין מה היה קורה לולא הרפורמה הייתה עוברת ללא התנגדות.

היא דוגמא אחת, אפשר להראות את זה על כל כך הרבה שרים - קרעי עם התקשורת, סמוטריץ' במשרד האוצר והבטחון, בן גביר במשטרה ואני יכול להביא רשימה עד הגלות. 

אני לא אופטימי שזה לא יעבור בסוף אבל כל עוד שעובר יום שהקדנציה שלהם מתקרבת לסיומה ועוד יום שלא העבירו את ה"רפורמה" זה יום טוב למדינת ישראל. ( יום טוב יחסי כי המצב ממש לא טוב באופן כללי).

אני מבין שערכאת ערוץ 13 מספיקה לך כדי לקבוע שמירי רגב מורשעת בממצאי ה״תחקיר״. זה אותו ערוץ שראש דסק החוץ שלו טען בשידור שביבי רוצה את החטופים מתים. אני מניח שגם זה דוגמא מצויינת למשהו.

המערכת המשפטית כאן חייבת ניעור, הרפורמה היתה נושא שהלכו להצביע עליו והעם אמר את דברו. יריב לוין מעולם לא היה מעורב בשחיתות, ודיבר על רפורמה משפטית הכרחית כבר 20 שנה. לא עוזר לו שלא דבק בו רבב. ההמון כבר עשה לו דה-לגיטימציה. זה בדיוק חוסר האינטגריטי. השחיתות מעניינת את התחת, העיקר לדפוק את ביבי. 

לפני 12 דקות, sperial כתב:

עד 1992 אחוז החסימה היה 1% והיתה אפשרות לסיעה עם חבר בודד (ע״ע פ״ש) בעשור האחרון אחוז החסימה 3.25%, מה א מהכנסת כל רשימה שלפי ההצבעה זוכה ל-3 ח״כים.

המשחק הזה עם אחוז החסימה הוא טריקי. גם פה אין פתרון מושלם

לפני 7 דקות, פריג'י כתב:

אל תיפול לבור הזה.

הוא רוצה שתכתוב שאתה רוצה להקת בבונים כי אז יוכל להאשים אותך בבוגדנות ושנאת ישראל שמעדיף בבונים אנטי ציונים על פני הביבינים שבשלטון שהם ימין מלא.

לא.

זו לא האלטרנטיבה.

האלטרנטיבה מורכבת מקבוצה של אנשים ראויים, יותר או פחות, אבל ממש לא בבונים. 

יש להם חיסרון אחד, הם לא מספיק תאווי שלטון, ולפעמים גם מתפלקות להם אמירות אמת במקום פוליטיקה.

זה אמיתי? אנחנו משחקים פה בקבוצות? אתה מזהיר את השחקנים שלך ממזימות? מה הלאה? תמליץ לי על שמן מנוע לא מתאים בטכני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Renaultrap כתב:

האוכלוסיה שלי? מפלגת השלטון שלי? חבל לי שכל הכסף שנשפך על קליטת עלייה לא מצליח ליצור תחושת שייכות אצל העולים. מאמין שאצל הרוב זה לא ככה.

צר לי שלא הצלחת להבן את צורת ההתבטאות, שלא נראה לי היתה מורכבת מדי. שלך כאזרח המדינה. גם שלי. מפה, איבדתי את העניין בדיון איתך. אבל לפני שנפרד כידידים: אני יכול להבטיח לך שאת "כל הכסף שנשפך עלי" החזרתי, ואפילו שלמתי עוד קצת. ביי. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, SlowRide כתב:

ברור שזה מתוך תסכול, אם הוא היה עושה טוב למדינה היה מדובר בקומץ של מפגרים ולא בתנועה כזו גדולה.

תומכי הליכוד היום הם אכן ביביסטים, אין דרך אחרת לתאר אותם. אין שום היגיון בלתמוך במי שהביא עליך כאלה אסונות אלא אם אתה... אוהב אסונות.

לפני 7.10 הייתי זורם איתך על זה, כי הליכוד אמורה להיות מפלגה ימנית ליברלית ולא ידענו שכולם שם כולם שם אפסים חסרי תועלת כמו שהם הוכיחו לנו, למעט אחד שגילה מחדש את עמוד השדרה שלו לעת זקנה. אבל אחרי? אלה בוגדים במדינה.

כשאתה צריך לבחור בין זה לכל דבר אחר, אני מוכן בשלטון תהיה להקת בבונים מהספארי ברמת גן ולא את אוסף המנוולים האלה שמכרו את בטחון המדינה עבור שלושת הכ"פים.

הקטע הזה שאחרי 7/10 אנשים מתייצבים בדיוק באותו צד שהיו בו במחלוקת ביבי/רל״ב מראה שהטיעון הזה לא מחזיק מים. על פוליטיקאי היו אומרים שזה ניצול ציני וכל מה שמעניין אותו זו פוליטיקה.

אתה יודע שיש מחלוקת על מי ״מכר את בטחון המדינה״ ושאנחנו לא באותו צד במחלוקת הזו אז אין טעם להלהיט את האווירה. אני בבחירות האחרונות כבר לא הצבעתי, ואם היתה לי אלטרנטיבה ראויה לביבי הייתי מצביע עבורה. להקת בבונים מהספארי זו לא אופציה, בדיוק כמו להקת פוליטיקאים שמכרו את עקרונותיהם המוצהרים כדי לדפוק את מי שהשחיל אותם. הכל אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Renaultrap כתב:

בכלל לא טעות. תפקידה של הקואליציה למשול על פי המנדט שניתן לה על ידי בוחריה.

כשאתה אומר "בכלל לא טעות" ראוי שתיתן את הטיעון מנגד, או משהו שתומך בטענה שלך. 

העיניין הוא שמינימייזר צודק, ואתה פשוט טועה. (איפה היית מיני כשהתווכחתי על זה עם ליאור ויובל כשביבי היה באופוזיציה?)

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, SlowRide כתב:

כשאתה צריך לבחור בין זה לכל דבר אחר, אני מוכן בשלטון תהיה להקת בבונים מהספארי ברמת גן

המרחק לא גדול.

אחד לא יודע שברק היה ראש ממשלה, השני לא יודע שנחמן שי היה חכ ושר והשלישי קנה תואר שני לפני שקנה תואר ראשון.

• אהבתי 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, yor2 כתב:

או דיויד32.

רק תיקון קטן אבל לא קריטי. 

יצאתי מהארץ בשביל הימור קטן כי חשבתי שאם כבר לנסות משהו, אז בגיל הזה. ובכלל לא כיוונתי ללעזוב כדי לשפר משהו, אבל להתנסות לראות. 

אחרי שנה התלבטתי לפה לשם, עברתי לגרמניה עברתי חזרה להולנד הייתי בארץ לכמה חודשים [אגב, כול ההתלבטות שלי לחזור לארץ או לא, לא הייתה כי טוב יותר אלא כי זה פשוט שונה. לפחות נכון ל 2019~] , ובסוף החלטתי להישאר בהולנד ומאז אני לא מצטער על זה. אני אוהב את העבודה שלי ואני אוהב את העיר שלי ואת האופציות שיש לי. 

אבל אני יכול להבטיח לך שלא חשבתי להגר לאיפה שאני נמצא עכשיו.

• מעניין 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...