Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, פריג'י כתב:

באוקראינה עם כיבוש קרים ועצירה

לא נלחמו בקרים כן?

הצבא הרוסיה היה שם. הצבא האוקראיני ברח, התושבים לא התנגדו (נגיד את זה ככה).

אני לא חושב שיש מילימטר רבוע ברצועה שזה המצב בה.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4858

• SlowRide

4709

• פינדר

3742

• m3x7r3m3

2926

לפני כשעה, Night Driver כתב:

אז סתם בזבזנו את האשראי שהיה לנו ועכשיו אנחנו הורגים חיילים בגלל זה. 

אחלה ניהול.

האשראי ללא ספק בוזבז בגלל הניהול הכושל של ביבי, כן. אבל זה המצב כרגע וצריך לעבוד עם מה שיש, לא עם מה שהיינו רוצים שיהיה. הצורך להפיל את שלטון החמאס ברצועה לא פחת רק בגלל שביבי לא יודע לנהל מלחמה (או שום דבר אחר בתכלס).

לפני 15 דקות, פריג'י כתב:

באוקראינה עם כיבוש קרים ועצירה, עבדה יפה מאוד.

מה זה יפה, 8 שנים אחרי זה רוסיה פירקה חצי מאוקראינה. עבד מדהים מה אני אגיד לך. זה בערך איך שזה יעבוד גם כאן בישראל אם ננסה.

בפולין אם סיום הבליצקריג של הנאצים היה נגמר בקביעת גבול, וואלה סיכוי סביר שהמערב היה נותן לזה לקרות.

בששת הימים? הצלחנו לצערי קצת יותר מדי, אבל זו הרוח.

ומהתגובות שלך פשוט נראה שאתה מפרש את המהות הטקטית של המלחמה כאסטרטגיה. והיא לא. 

טקטית ישראל ניצחה ביום הכיפורים 73.

אסטרטגית? המצרים הם אלו שיצאו מהמלחמה יותר טוב. קיבלו את סיני, קיבלו סיוע מהמערב. את זה אחרי שהם תקפו מדינה דמוקרטית ריבונית!.

אנחנו יצאנו עם שקט במשך 50 שנה (ועדיין סופרים) מהאוייבת הכי חזקה ונחושה שלנו. בוא לא נעמיד פנים ש"הפסדנו אסטרטגית" כאן. שלום עם שכנינו היה מאז ומעולם אינטרס ישראלי אסטרטגי, זאת אחת הסיבות שעושים כזה סיפור מהנורמליזציה עם סעודיה.

טקטית ברור שישראל מובילה על חמאס. 

אסטרטגית? סינוואר מוכן להקריב 2 מיליון עזתים בתמורה לישראל מרוסקת מבפנים. חסרת סולידריות, עניה ושהיא לא חלק מהמערב. חד וחלק.

הדרך לניצחון אסטרטגי עוברת דרך הניצחון הטקטי. אתה פשוט מפונק שרוצה זבנג וגמרנו.ץ, וזה פשוט לא יכול לקרות.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.6.2024 בשעה 21:28, oryo כתב:

אם אני זוכר נכון, ואנא ממך - תקן אותי אם אני טועה, אתה בצד של המפה הפוליטית החושב שאין באמת התכנות להסדר קבע עם פלסטינים(?)

אני ימני. לא חושב שתגיע להסדר עם הפלשתינים וגם אם כן, כי נכפה עליהם אחד ולא מתוך איזה רצון כן ואמיתי שלהם. 

אם אני לא מתבלבל אז אני מוצא את זה מרתק בהינתן ש1,3,4 נפתרו דרך הסדרים (לא מכיר מספיק את 2)

כבר ענו על זה אבל ההסדרים הגיעו אחרי שלצד אחד לא ממש נותרה ברירה. ההיסטוריה מראה שלרוב הסדרים במלחמות גדולות או ארוכות שנים מגיעים אחרי שצד אחד "יורד על הברכיים". 

, ו5 לא נכון ולא ברור לי מאיפה באת עם זה - אני חושב שפת״ח הוא נכון להיום ה-איום על חמאס, הרבה יותר מישראל. ישראל לא יכולה להשמיד את חמאס, במקרה ״הטוב ביותר״ היא תעשה לו rebranding. פת״ח, קונספטואלית, יכול להשמיד את חמאס אם יהפוך לריבון האמיתי ויקבל רוח גבית מהפלסטינים - רק שלחמאס יש בעלי ברית חזקים (כולל אחד, בנימין נתניהו) שמסייעים להמנע מהסיטואציה הזו.

(כמו כן הפלסטינים עצמם הם עם פח ולא יודע שהם היו מאפשרים את זה)

פתח היום הוא כלום. הגדה ועזה בשליטה של החמאס, בטחונית וכלכלית. פתח, כמו שאתה בעצמך כתבת, הוא איום על חמאס קונספטואלית בלבד. בפועל הם יושבים בשקט ומחכים שמישהו יוריד את חמאס בשבילם. 

בכל אופן, ממשלת ישראל לא מבצעת שום צעד אופרטיבי בשביל להגיע לאותו 0% סיכון, אדרבא - ממשלת ישראל לא מצליחה להגיע ל0% בזמן שהיא ליטרלי בתוך עזה, ואני אפילו לא מתייחס לצפון. אם אתה חושב שלכבוש את עזה ולשלוט בה יביא את ישראל ל0% איום, או שלהרוג עוד 30-40-50 אלף ולצאת ולקוות שהחמאס פשוט יתאייד(...)

קיצר, נתת דוגמאות, אבל לא הבנתי איך אתה מקביל משהו ממש שמתבצע בשטח לדוגמאות הנ״ל. לגרמניה היתה תכנית שיקום, גם ליפן, מצריים וירדן - הליך מדיני. אתה באמת ובתמים מזהה נק׳ דמיון בין ההתנהלות של ממשלת ישראל ובין הנ״ל? 😳

אני לא מקביל כלום לשום דבר ולא זיהיתי שום נקודת דמיון. אתה לא הסכמת שאפשר להגיע ל0 אחוזים איום. אני אמרתי שאני חושב שכן אפשר, לא שכרגע מה שאנחנו עושים הוא נכון או הדרך. למעשה ציינתי שלגמרי אפשר להתכווח האם אנחנו בכיוון חיובי להשגת המטרה וכבר כתבתי יותר מפעם אחת בשרשור שלדעתי ראש הממשלה והקבינט שלו מנהלים מהיום את המלחמה בצורה גרועה מאוד אבל אני רחוק מלהיות מומחה מלחמתי. יחד עם זאת אני לא חושב שיש לוותר על המטרה לשמה התכנסנו ומבחינתי ביטחון תושבי הדרום והצפון שווי ערך לביטחון החטופים. במידה והחזרת החטופים אומרת שלנצח יישאר לך חמאס על הגבול, סליחה, אבל לדעתי כרגע זו לא הדרך. 

בתאריך 8.6.2024 בשעה 21:28, oryo כתב:

אז אם אתה ממתין לסוף הלחימה בציפייה שתגיע ל0% איום מעזה, אז אני ממש ממש מקווה שלא תתבאס אבל איך לומר את זה - I wouldn't hold my breathe. רוצה לשים $50 על השרת ביחס של 1:20 שזה לא יקרה? אפשר גם במקום כסף אמיתי לשים מדבקות סמיילי, או שווארמות. ואם אתה מאמין בזה בפחות מ5% ועדיין שם את זה בקו ראשון מול התכנות להחזיר אנשים בשר ודם בחיים, אז 🤷‍♂️ 

אז אני לא חושב שזה במקום. באמת. תשים לב שככל שאתה נחלש צבאית אתה מתרחק מעסקה. אתה אומר שאנחנו צריכים לשים את האגו בצד ולהתנהל בחכמה אל מול האויב שלנו. כרגע האויב שלנו תופס את מה שקורה כלגמרי מה שהוא היה רוצה. לכן אין בכלל היתכנות לעסקה שלא תכלול את הישארות חמאס כריבון בעזה (או פלשתין אם תקום). אז בפעם הבאה המתקפה כבר תהיה משולבת עם חיזבאללה. 

אין מה לעשות החמאס צריך להתפרק מגדודיו, מההנהגה שלו, מתשתיותיו כמו העיריות בתי החולים וכו. זה ייקח זמן. אולי היה ניתן לבצע את זה מהיר יותר, אולי היה ניתן לבצע את זה חכם יותר (כנראה שלגמרי ניתן היה) ואולי לא. אני בסוף לא יושב מול התכניות של הצבא, אבל בלי קשר לביבי הליצן, מהרגע הראשון הצבא אמר שזה לוקח זמן. צריך לזכור עוד דבר, יש כאן מלחמה שלעולם אף צבא לחם כזו. אף צבא. גם זה טומן בחובו אתגרים. 

בתאריך 8.6.2024 בשעה 22:45, David32 כתב:

אחרי שתי מלחמות (שהתחילו מניסיון לעצמאות) פוטין סגר עיסקה עם קדירוב דון. הוא מזרים לשם כסף ולא שואל את קדירוב איך הוא מסתדר שם עם כולם. איך זה תקף לעזה?

אז אתה בעד השקעה מאסיבית מעבר לכול יכולת שתכלס יש לישראל בעזה כדי לשקם אותם ולבנות להם מדינה טובה?

שים לב שהם כבר עכשיו משנים את הטון שלהם. גם לגבי הפעולה של היום. 

מצריים גם עם מלא בעיות פנימיות ותכלס מדינה די פח. עם עתיד meh כזה במקרה הטוב. 

ירדן תלויה בנו וגם כן די פח. 

ומעבר לזה, שתי המדינות מקבלות נשק מהמערב וצריכות אותו. 

גם זה לא נראה לי ישים כרגע לעזה.

ובכול מקרה, כול התשובות-שאלות שלך לא עונות על השאלה שלי. מה הפתרון שאתה רואה שמבטיח 0% סכנה לתושבי העוטף.

כולן עונות על כך שהסדר מדיני מגיע אחרי שצד אחד מבין שאין טעם להמשיך להילחם. 

אני רואה מספר פתרונות, כולם עוברים דרך עבודה צבאית, שבסופו של דבר תביא להסכם כל שהוא.

זה יכלו להיות שבו עזה תישלט ע"י לא פלשתינים או ממשל בובות כמו קדירוב כמו וישי וכן הלאה. 

זה יכול להיות הסכם שבו מחליפים שבויים וממשיכים במחלמה במתכונת של פעילות שוטפת, כמו איו"ש. 

בכל מקרה, איך שלא יהיה, זה חייב להיגמר בעיניי באובדן שטחים. עזה חייב להצטמק פריפרית אחרי מה שהם עשו. לא כנקמה, כאמירה, שלצערנו היא בשפה היחידה שבה העולם הערבי שסביבנו מבין. 

יש עוד כל מיני אפשרויות אם תרצה אכתוב באריכות בסופ"ש. 

מה שאני יכול לומר בבטחה זה שאם בסוף המלחמה ניתן להם מדינה אמתית שנשלטת בידי פלשתינים, אז זו תהיה טעות לדיראון עולם שתעלה בהמון חיים של ישראלים. פי כמה וכמה מה7/10.

בסוף אם יצא הישג חיובי לפלשתינים, ואני אומר את עם אפס אגו ותחושת נקמה, אנחנו פשוט נראה לעולם שהטרור משתלם. כאשר אתה מוקף בלפחות 5-6 ארגונים כאלו על הגבולות שלך, אתה לא רוצה לתת להם גזר. אתה רוצה להראות להם שטרור מסתיים במקל ולא משיג להם דבר. להפך. הפסד של שטח ושל שלטון, כי מדם לא אכפת להם. אכפת להם להראות הישג כדי להדגים שהשוהדה או המוואקמה עובדות. אנחנו צריכים להראות להם חד וחלק שזה לא. ביבי או לא ביבי גרוע או לא גרוע, אם בסוף הם יצאו עם פרס, גם אם הוא חיובי לכל העולם, זה אסון. 

אין לי בעיה עקרונית/רעיונית שמתי שהוא תהיה שם פלשתין ולא עזה, הבעיה שזה לא אמור לקרות אחרי מאבק מזוין, אחרת המאבק הבא הוא שאלה של זמן. 

זו עמדתי ככה בשלוף. 

עוד דבר שאנחנו כל הזמן צריכים להזכיר לעצמנו, שאנחנו מנהלים מאבק מול חבורה של אנשים שהמוח שלהם לא חושב כמונו. מה שחשוב להם הוא לחלוטין לא מה שחשוב לנו. אור למשל כתב שהוא חובב את שוגון, אז בוודאי יצליח להבין שגלגלי השיניים במוח שלנו מסתובבים אחרת משל הפלשתינים כמו שהם מסתובבים אחרת ביפן הפיאודלית. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 6
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, MostlyWicked כתב:

מה זה יפה, 8 שנים אחרי זה רוסיה פירקה חצי מאוקראינה. עבד מדהים מה אני אגיד לך. זה בערך איך שזה יעבוד גם כאן בישראל אם ננסה.

מה לא הבנת?

רוסיה סיפחה את קרים, ראתה שהעולם סבבה, הייתה קורונה, אז פוטין יצא מנקודת מוצא שוואלה זה יהיה walk in the park.

אז לא. טעות.

ואז, כשצהוב השיער היה בבית הלבן, זה שונה מהקדנציה של ביידן.

עוד טעות שפוטין לא הבין, שלפעמים. ה"שמאל" יותר נחוש צבאית מול עריצים אימפריאליסטים. 

אנחנו יצאנו עם שקט במשך 50 שנה (ועדיין סופרים) מהאוייבת הכי חזקה ונחושה שלנו. בוא לא נעמיד פנים ש"הפסדנו אסטרטגית" כאן. שלום עם שכנינו היה מאז ומעולם אינטרס ישראלי אסטרטגי, זאת אחת הסיבות שעושים כזה סיפור מהנורמליזציה עם סעודיה.

מה הקשר? 

האסטרטגיה של ישראל דאז הייתה לנסות לשלוט בסיני, בנפט, התנחלויות והגדלת גבולות הארץ.

זה שהיום אנחנו נותנים פרספקטיבה אחרת לא אומר שזה מה שהיה אז. 

אז השלטון התנגד להסכם. אל תנסה לסובב את זה לסיפורי מעשיות.

הדרך לניצחון אסטרטגי עוברת דרך הניצחון הטקטי. אתה פשוט מפונק שרוצה זבנג וגמרנו.ץ, וזה פשוט לא יכול לקרות.

לא!

הדרך לניצחון אסטרטגי עוברת דרך קביעת יעדים אסטרטגיים ברי מימוש וקביעה של מהלכים טקטיים, דיפלומטיים ועוד- בכדי להגיע להשגת היעדים האסטרטגיים! 

לישראל אין בעזה שום אסטרטגיה.

• אהבתי 2
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

לוחמים בהכשרה נהרגו אתמול בעזה. מי היה חושב פעם להכניס את חסרי נסיון למקום הכי בוער.

לא רק שחשבו, עשו.

גם בפלוגת הצמ״פ שלי הייתה פינת הנצחה להרוגיה ממלחמת לבנון הראשונה.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, פריג'י כתב:

באוקראינה עם כיבוש קרים ועצירה, עבדה יפה מאוד.

אבל לא היה שום מהלך דיפלומטי. להיפך, הצד ש״ניצח״ טקטית הפסיד דיפלומטית (סנקציות וגינויים מקיר לקיר לרוסיה).

בפולין אם סיום הבליצקריג של הנאצים היה נגמר בקביעת גבול, וואלה סיכוי סביר שהמערב היה נותן לזה לקרות.

הטיעון היה לגבי דוגמאות שקרו.

בששת הימים? הצלחנו לצערי קצת יותר מדי, אבל זו הרוח.

גם כאן, הצד שניצח טקטית (ישראל) הפסיד בדיפלומטיה, או לכל הפחות אפשר לטעון שהיה ההפך ממאמץ דיפלומטי. ונזכיר שהמצרים החלו במלחמת ההתשה בערך חודש אחרי סוף מלחמת ששת הימים.

טקטית ישראל ניצחה ביום הכיפורים 73.

זה דווקא לא כל כך ברור (בצד הסורי כן, בצד המצרי לא כל כך).

טקטית ברור שישראל מובילה על חמאס. 

אסטרטגית? סינוואר מוכן להקריב 2 מיליון עזתים בתמורה לישראל מרוסקת מבפנים. חסרת סולידריות, עניה ושהיא לא חלק מהמערב. חד וחלק.

נכון, אין על כך וויכוח. ועם זאת, אין אלטרנטיבה אמיתית. כל עוד לחמאס יש חמושים, יכולת פיקוד ושליטה - אף גורם אחר לא יכול לקחת על עצמו את הניהול האזרחי בעזה. 

יתרה מכך, אף אחד חוץ מישראל לא מוכן להתעמת איתו צבאית, גם לא התושבים העזתים עצמם (ממגוון סיבות). אז כן, הכיוון שבו עזה הופכת לגדה2 היא פחות או יותר האופציה הריאלית היחידה.

• אהבתי 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, פריג'י כתב:

מה לא הבנת?

רוסיה סיפחה את קרים, ראתה שהעולם סבבה, הייתה קורונה, אז פוטין יצא מנקודת מוצא שוואלה זה יהיה walk in the park.

אז לא. טעות.

זה בדיוק מה שאני אומר לך אבל. אין דבר כזה walk in the park במלחמה מודרנית, ימי מלחמת ששת הימים כבר לא איתנו, אי אפשר להרים כמה מטוסים בהפתעה באוויר ולסיים את המלחמה (מה גם שאפילו אז היו לנו סביבות 600 הרוגים, יותר מכפול ממה שעד כה יש בעזה, משום מה אף אחד לא מדבר על זה אף פעם. אבל עזוב).

אז איפה בדיוק הייתה באוקראינה "דוקטרינה מודרנית" של מאמץ צבאי קטן ואז דיפלומטיה? כי זה מה שביקשתי ממך, דוגמא. איפה אתה ואיפה השיחה הזאת בכלל.

ואז, כשצהוב השיער היה בבית הלבן, זה שונה מהקדנציה של ביידן.

עוד טעות שפוטין לא הבין, שלפעמים. ה"שמאל" יותר נחוש צבאית מול עריצים אימפריאליסטים.

כרגע בארץ "השמאל הנחוש" רוצה לסיים את המלחמה בהפסד דווקא כשאנחנו בתנופה לניצחון, ולתת לחמאס פרס על ה7/10. לא שביבי ופחי האשפה שסביבו עדיפים במשהו אבל רעבק, קצת מודעות עצמית.

מה הקשר? 

האסטרטגיה של ישראל דאז הייתה לנסות לשלוט בסיני, בנפט, התנחלויות והגדלת גבולות הארץ.

זה שהיום אנחנו נותנים פרספקטיבה אחרת לא אומר שזה מה שהיה אז. 

אז השלטון התנגד להסכם. אל תנסה לסובב את זה לסיפורי מעשיות.

האסטרטגיה אז הייתה לשלוט בסיני בגלל שזה היה buffer zone נגד מצרים, שהתייתר ברגע שמצרים הסכימה לשלום ארוך טווח. אתה זה שמסובב את זה לסיפורי מעשיות.

לא!

הדרך לניצחון אסטרטגי עוברת דרך קביעת יעדים אסטרטגיים ברי מימוש וקביעה של מהלכים טקטיים, דיפלומטיים ועוד- בכדי להגיע להשגת היעדים האסטרטגיים! 

לישראל אין בעזה שום אסטרטגיה.

האסטרטגיה של ישראל בעזה היא מיטוט החמאס והחלפתו בשלטון שאינו החמאס שטיבו ייקבע בהמשך בשיתוף המערב ומדינות ערב המתונות. נשמע לי כמו אסטרטגיה. לך לא?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, ניקו פ. כתב:

כאמירה, שלצערנו היא בשפה היחידה שבה העולם הערבי שסביבנו מבין

הגבתי פה מספר פעמים. אני לא רואה את הטעענה כזאת כטענה מבוססת על משהו מעבר לגזענות (שלא מפריעה לי, שלא תטעה) ואיזה שביב תקווה שאם תיקח להם עוד קמ''ר, אז הם יבינו.

המציאות והאמונה שלהם מראות שהטענה שלהם היא שכול ישראל/פלסטין המנדטורית/איזשהו שקר רנדומלי - הם האדמות שלהם שכבשת עד כה ולכן צריך להרוג אותך, ובגלל זה כול ערבי שניסה לחיות חיים טובים פה הוא שרמוטה של היהוד ומדיע לו למות (זה הרי הוכיחו במעשה, לא בדיבורים - למרות שגם אמרו את זה, אם כי אולי לא במילים האלה אבל זה בדיוק מה שנאמר לכמה בדואים שהם חטפו/רצחו)

אז סלח לי ניקו, קשה לי להאמין שעוד קמר, שניים, חמש, עשר - זה מה שישנה את דעתם.

לפני 30 דקות, ניקו פ. כתב:

מה שאני יכול לומר בבטחה זה שאם בסוף המלחמה ניתן להם מדינה אמתית שנשלטת בידי פלשתינים

נראה, שהעולם דוחף לזה שזה יקרה. אולי לא לגמרי עיניין השליטה העצמית, אבל זה מה שקורה וכנראה שזה לא בידייך.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, MostlyWicked כתב:

האסטרטגיה של ישראל בעזה היא מיטוט החמאס והחלפתו בשלטון שאינו החמאס שטיבו ייקבע בהמשך בשיתוף המערב ומדינות ערב המתונות. נשמע לי כמו אסטרטגיה. לך לא?

לא.

מה זה אומר מיטוט? 

זה בניין שאתה יכול לקבוע הנדסית שהתמוטט? יש פרמטרים?

עד שהחמאס לא "ממוטט" מה יש במקומו? וואקום? אנחנו בחלל?

הדרישה שלך לדוגמאות שהן בדיוק כמו המצב בעזה היא כמו במערכון של הישראלים בלשכת העבודה.

הנה דרוש מאלף אריות אפריקאים,

אה, לא... אני מאלף אריות אפריקאים לבקנים.

• אהבתי 1
  • משעמם 1
  • מצחיק 1
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, פינדר כתב:

לוחמים בהכשרה נהרגו אתמול בעזה. מי היה חושב פעם להכניס את חסרי נסיון למקום הכי בוער

יומיים אחרי שסיימתי את הקורס אחרי הטירונות הייתי כבר בבופור.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 22 דקות, פריג'י כתב:

עד שהחמאס לא ממוטט, יש... אותו.

כדי שמישהו אחר יסכים לקחת את העניינים לידיים בעזה, צריך שתהיה לו ערובה שלא יזרקו אותו אחרי חודש בתפקיד מגג ויגררו עם אופנוע הגופה שלו ברחובות.

את זה אף אחד חוץ מצהל לא יכול להבטיח, וזאת המשמעות של הסיסמה "מיטוט החמאס".

זה פשוט לא נשמע טוב לומר לביביסטים שצה"ל מכשיר את הקרקע לרש"פ.

• אהבתי 4

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ניקו פ. כתב:

אין לי בעיה עקרונית/רעיונית שמתי שהוא תהיה שם פלשתין ולא עזה, הבעיה שזה לא אמור לקרות אחרי מאבק מזוין, אחרת המאבק הבא הוא שאלה של זמן. 

זו עמדתי ככה בשלוף. 

אני גם חושב שזה רע לנו שהמדינה שלהם תקום אחרי מאבק ומלחמה. הבעיה היא שנכון לכרגע, הדבר היחידי שיכול למנוע ולעצור את זה, זה רק הפלסטינאים עצמם. לא ישראל. בטח לא דרך ניצחון צבאי. כי גם אחריו, הציפיה ליום שאחרי מצד די כל העולם, זו התקמדות לשתי מדינות.

אני לא יודע מה רוצים הפלסטינאים. אני לא יודע אם פתרון שתי מדינות ישים. אם היה באמת ישים אי פעם, למרות שסקרים ומחקרים בעבר הלא רחוק הראו שהיתה לו תמיכה משני הצדדים. אבל לצערי אני די בטוח שהאסטרטגיה שישראל הובילה ב-15 שנים האחרונות - להתעלם מהפלסטינאים, למרוח זמן, לצאת לסבבי מלחמה קצרים ללא תכלית וכן, גם להגיע להסכמים עם כמה מדינות ערב מעל לראשם של הפלסטינאים - לא היתה נכונה ונכשלה במבחן התוצאה. וכאמור, בנקודה הזו, אני בספק אם יש איך לשנות את זה.

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, פריג'י כתב:

לא.

מה זה אומר מיטוט? 

זה בניין שאתה יכול לקבוע הנדסית שהתמוטט? יש פרמטרים?

הדרישה שלך לדוגמאות שהן בדיוק כמו המצב בעזה היא כמו במערכון של הישראלים בלשכת העבודה.

הנה דרוש מאלף אריות אפריקאים,

אה, לא... אני מאלף אריות אפריקאים לבקנים.

כרגע יש לך גדודי חמאס חמושים ומתפקדים לחלוטין ברפיח, כאילו בכלל לא הייתה מלחמה. רוב המנהרות ברפיח עדיין בנויות. רוב החמושים של חמאס עדיין חיים. מיטוט חמאס משמעו שבירת היכולת שלו להכיל את ריבונותו ברצועה. זאת תכונה שקשה לכמת, אבל אפשר להעריך שהריגת 90%+ מפעיליו ומיטוט 90%+ ממנהרותיו יעשו את העבודה. הרעיון הוא להכניס כוח משטרה חמוש בנק"ל ביום שאחרי המלחמה (בין אם זה הפתאח למרות שאני אישית נגד, או קואליציה ערבית כלשהי או גורם אחר שייקבע בהמשך) בלי שהוא יישחט מייד ע"י חמאס. לשם כך צריך להחליש אותו.

אפשר להבין מה אתה מציע במקום? הפסקת אש? זה מה שהיה לנו ב-6/10, עבד פלאים.

אני לא דורש דוגמאות שהן *בדיוק* כמו עזה, אני דורש דוגמא אחת מוצלחת ל"פרץ כוח מהיר שלאחריו יש דיפלומטיה" שגם הצליח וגם יש לו שביב של רלוונטיות לעזה (לא זהה לעזה, שביב).

עריכה אחרונה על ידי MostlyWicked
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

אני לא יודע מה רוצים הפלסטינאים.

שאנחנו ניעלם, בין אם על דרך של חזרה למדינות המוצא באירופה (אגב התעלמות אלגנטית מכך שהרוב בכלל ממדינות ערב), בין אם על דרך של מגיפה מסתורית ובין אם יהרגו את כולנו.

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

אני לא יודע אם פתרון שתי מדינות ישים.

כנראה שלא, מה שלא יפריע לזה שהוא ייכפה עלינו (ועליהם) על ידי העולם תוך שנה-שנתיים.

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

וכן, גם להגיע להסכמים עם כמה מדינות ערב מעל לראשם של הפלסטינאים - לא היתה נכונה ונכשלה במבחן התוצאה.

זה דווקא היה נכון. מה שלא היה נכון זה שלא ניצלנו את זה, ואת הקארט-בלאנש בשלטון טראמפ, כדי לכפות על הפלסטינאים מסגרת שאנחנו חיים איתה בסדר יחסי.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, RK כתב:

זה דווקא היה נכון. מה שלא היה נכון זה שלא ניצלנו את זה, ואת הקארט-בלאנש בשלטון טראמפ, כדי לכפות על הפלסטינאים מסגרת שאנחנו חיים איתה בסדר יחסי.

זה חלק מההתעלמות, לדעתי. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...