Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

Just now, sperial כתב:

שוב, מה שאני מנסה להדגיש כל הזמן - כל ההחלטות האלה אינדיווידואליות לחלוטין.

הן לא. הרוב לא יכולים להיות רופאים בכלל, כי תנאי הקבלה לפקולטות לרפואה בשמיים. הרוב לא יכולים להיות מתכנתים בהייטק או אפילו מהנדסים. חלק מקבלים שכר מינימום ופשוט עובדים במקום הראשון או היחיד שיכול להעסיק אותם. זה לא "כולנו שונים אך כולנו שווים". ואם רוצים להתרכז במי שכן יכול לבחור, אז אני חושב שענית לעצמך. 

לפני 2 דקות, sperial כתב:

המצב של @יבגניפ ש(חושב שהוא) נהנה מכל העולמות די חריג, ואני מעריך שהוא משלם בכל מיני צדדים אחרים, שמבחינתו הם משניים ומבחינת אחרים מרכזיים. כאמור - אישי לגמרי.

קודם כל, לאנשים מותר לטעות. אנחנו בשרשור פוליטי. 30 מנדטים של ביביסטים דוגמא נהדרת לזה. וההנחה שאנשים, כולל אותי כמובן, בוחרים את מה שטוב או נכון להם חסרת בסיס.

אני יודע על מה אני מתפשר, ועל מה אני לא מוכן להתפשר. ובניגוד אליכם, כנראה, אני קורא ומתעניין מספיק, כדי להבין שהנזק הבלתי הפיך מעוד 3 שעות ישיבה ביום, מהסטרס בדרכים וכו', זה לא דבר טוב. ויש הבדל עצום בין לבוא ולהגיד "ככה החיים התגלגלו" או "אין לי ברירה כי ככה", לבין ויכוחים חסרי שחר ותכלית לחלוטין על זה שהחיים של מישהו שמבלה 3 שעות ביום בדרכים הם טובים יותר ממישהו במצב דומה, שהיוממות שלו מסתכמת ב-15 דק רכיבה על אופניים או חצי שעה הליכה ברגל או נסיעה דומה ברקל.

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

שוב, הכל שאלה של צרכים ויכולות. אחד יכול לבלוע 10% בשכר בשביל איכות חיים ואחר יעבוד מצאת החמה עד צאת הנשמה בשביל עוד 500 שקל כי בלעדיהם הוא קורס כלכלית.

נכון. ולכן אין מה לייפות את המציאות ולספר שמי שעובד מצאת החמה ועד צאת הנשמה נהנה מאותן הפריוולגיות כמו מישהו שחותך את יום העבודה שלו אחרי 9 שעות, או המהנדס האנקדוטלי שלך, שעובד בכלל 70% משרה.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4893

• SlowRide

4762

• פינדר

3775

• m3x7r3m3

2926

לפני כשעה, Potato כתב:

אז המסקנה היא שלכל דבר יש יתרונות וחסרונות? מפתיע!

לא, המסקנה היא שכל אחד בוחר לעצמו את הסיכויים והסיכונים בחיים, תגובה למי שכתב שעצמאי יכול להרשות לעצמו להוציא את הילדים מהגן ושכיר לא או שמישהו מבלה עוד שעה בדרך כדי לעבוד בעבודה מסוימת שהוא רוצה, אלו החיים היום יומיים ויותר מכך של מרבית העצמאיים. בחרת להיות שכיר? רמת הסיכון שלך ירדה אך כך גם הסיכוי לגמישות רבה יותר ביום או להכנסה גבוהה יותר. רוצה לבכות על על זה? יופי, גש לגן הילדים הקרוב, או במסגרת הדיון לאיזו אוניברסטית תומכת חמאס בארה"ב, שם עוד לא למדו שלכל דבר יש מחיר ושיש דבר כזה שכר ועונש. 

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ch28566 כתב:

לא, המסקנה היא שכל אחד בוחר לעצמו את הסיכויים והסיכונים בחיים, תגובה למי שכתב שעצמאי יכול להרשות לעצמו להוציא את הילדים מהגן ושכיר לא או שמישהו מבלה עוד שעה בדרך כדי לעבוד בעבודה מסוימת שהוא רוצה, אלו החיים היום יומיים ויותר מכך של מרבית העצמאיים. בחרת להיות שכיר? רמת הסיכון שלך ירדה אך כך גם הסיכוי לגמישות רבה יותר ביום או להכנסה גבוהה יותר. רוצה לבכות על על זה? יופי, גש לגן הילדים הקרוב, או במסגרת הדיון לאיזו אוניברסטית תומכת חמאס בארה"ב, שם עוד לא למדו שלכל דבר יש מחיר ושיש דבר כזה שכר ועונש. 

מה יהיה עם לקטוע את ההודעה אחרי משפט אחד ולענות למשפט שנרשם בציניות ולא הייתה לו שום משמעות...

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, sperial כתב:

המצב של @יבגניפ ש(חושב שהוא) נהנה מכל העולמות די חריג, ואני מעריך שהוא משלם בכל מיני צדדים אחרים, שמבחינתו הם משניים ומבחינת אחרים מרכזיים. כאמור - אישי לגמרי.

המצב שלו לא חריג.
הוא עובד בטק ומשכיר דירה בת"א, אני יכול להביא לך עוד אלפים של אנשים שעושים את אותה בחירה, לגור בשכירות ולעבוד בחברת טק בת"א.
המחיר שהוא משלם? הוא לא גר "בבית שלו" אז? מה זה משנה? אם זה כל כך כואב לו הוא יכול לקנות בית בחיפה ולהשכיר ואם זה לא כואב לו הוא יכול לזכור ש99% מהאנשים חיים בבית שהוא 60-70% של הבנק.
לעשות בחירה כזו, לעבוד בת"א בטק ולגור בשכירות היא די טרוויאלית לדעתי. אפשר היום אפילו לחסוך, מי שרוצה יכול לגור בפתח תקווה ולעבוד בת"א, הרכבת הקלה עובדת אש.

במקצועות אחרים אולי זה פחות משתלם, ואולי לא. אם בנאדם לוקח החלטה "אני מוותר על רכבים, אני מוותר על עוד חדר לילדים" הוא יגור בת"א ויעבוד בתור עו"ד/רואה חשבון/מורה למתמטיקה ובסך הכל ישאר עם אותו דבר בסוף החודש, פשוט לא יבזבז יותר מחצי שעה ביום על נסיעות וגם החצי שעה הזו יכולה להיות כושר. אם הוא יגור בפתח תקווה הוא אפילו לא יוותר על עוד חדר ותהיה לו חניה פרטית לרכב.

יש לי מקרה מבחן די רלוונטי, שני חברים בני אותו גיל, אותו מצב משפחתי +-, נשואים פלוס 2. אחד גר בשכירות בת"א ועובד בטק, השני גר באיזה עיר לווין שקרית לת"א שבלי פקקים זה 15 דקות (שזה נתון לא רלוונטי לכלום), אבל עם, אלוהים ישמור וגם עובד בטק.
זה שבשכירות נהנה מהחיים, טוב לו. השני ממורמר עד אין קץ ואם הייתה לו אפשרות למכור את הדירה במחיר שהוא קנה אותה היה עושה את זה מזמן.

בתור מישהו שגר ב"פריפריה", קיבוץ באזור פרדס חנה, להגיע לעבודה בבוקר זה סיוט שלא יתואר.
למזלי הטק עדיין נמצא בחלקו בקורונה, עובדים יומיים מהמשרד והשאר מהבית. גם ביומיים שאני עובד מהמשרד אני משתדל לצאת אחרי הפקקים, מתחיל לעבוד בבית, בסביבות 11 יוצא מהמערכת, עולה לרכב ונוסע למשרד.
במקרה הזה הנסיעה סבילה, 40-50 דקות. אם אצא בשעות העומס כל מספר בטווח של שעה ורבע-שעתיים הוא הגיוני, וזה רק לכיוון אחד!
בלתי נסבל. מה אני יעשה כשיגידו לי "תשמע חוזרים לשמרד 5 ימים בשבוע"? אין לי מושג, יש מצב טוב שאתפטר ואצא לפנסיה  מוקדמת.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Potato כתב:

מה יהיה עם לקטוע את ההודעה אחרי משפט אחד ולענות למשפט שנרשם בציניות ולא הייתה לו שום משמעות...

זה חלק מהגמישות שבלהיות עצמאי.

• מצחיק 5

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ למי מי שעובד בשכר מינימום בדרך כלל לא תהיה האפשרות לשקול את שיקוליו בבחירת מקום מגורים, הוא יעבוד במקום שיהיה קרוב לביתו בשכונת העוני או יספק לו הסעה, שבדרך כלל לא תהיה ברדיוס גדול מידי. הדיון כאן עוסק במי שיש לו האפשרות להיות בררני, הן לגבי מקום העבודה והן לגבי מקום המגורים. 

@farkash7 חדר נפרד לעוד ילד זה לא איכות חיים? חצר שבה הילדים יכולים להתרוצץ בחופשיות זו לא איכות חיים? מערכת חינוך טובה זו לא איכות חיים (ואם אתה חבר או תושב קיבוץ אתה כנראה נהנה מאוד לפחות משני האחרונים) זה חלק מהפשרות שעליהן אני מדבר. אני די בטוח שגם בלי עבודה מהבית היית מסתדר עם מקום העבודה על גמישות כזו או אחרת בשעות הכניסה והיציאה. אתה לא עובד פס ייצור, ואפילו לא קשור לקבלת קהל נוקשה. אגב, אני בעמדה שבה אני יכול לשנות במידה מסויימת את שעות העבודה.

האם היום הייתי קונה אתה הדירה שקניתי ב-2012? בודאי שלא. קודם כל כי הצרכים משתנים. של כל אחד מאיתנו.

אגב, אני בכלל לא עוסק בעניין בעלות על דירה, אלא בשיקולים לגבי בחירת מקום מגורים. משום מה נדבקו כאן ליוממות, שעם כל חשיבותה היא רק שיקול אחד. ויותר מזה - אם מדובר בזוג היוממות יכולה להיות בכיוונים נגדיים. מכיר את זה מקרוב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, farkash7 כתב:

בלתי נסבל. מה אני יעשה כשיגידו לי "תשמע חוזרים לשמרד 5 ימים בשבוע"? אין לי מושג, יש מצב טוב שאתפטר ואצא לפנסיה  מוקדמת.

למה אתה מחכה שיגידו לך לצאת לפנסיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, sperial כתב:

חדר נפרד לעוד ילד זה לא איכות חיים?

חדר נוסף לילדים זה לא איכות חיים, לפחות לא עד שהם בני 16.
ילדים יכולים בכיף להיות 2-3 בחדר, גם ככה הם מבלגנים את כל הבית, זו דעתי.
מה שחשוב בימינו יותר מעוד חדר לילדים זה חדר עבודה.
בבית שלי כרגע יש חדר ילדים אחד, חדר עבודה וחדר שינה ענק להורים.
בכנות, אם לא היו לי אחוזי בניה משמעותית גדולים יותר לנצל וכסף מיותר הייתי פשוט מוסיף ממד, בונה מטבח חדש ונשאר עם הבית הישן הזה.
ממ"ד -> רק לשם הבטיחות, לא כי לחוץ לי עוד חדר לילדים.

לגבי חצר אני לא גר בת"א, אבל יש להם פארקים ללכת אליהם, יש להם ים קרוב ולשכור שם כסאות ושמשיה למשפחה זה סיפור של 6 שקלים אם אתה תושב ת"א, אף מעכאר לא עוקץ אותך.
ים במרחק של 10 דקות הליכה הוא לא פחות טוב מחצר.

לקיבוץ יש את היתרונות שלו, אבל לחלקם יש מקבילות בעיר אמיתית כמו ת"א.
בת"א יש גנים קרובים לבית שלא צריך רכב כדי לפזר את הילדים.
בת"א כפי שציינתי יש פארקים וים, זה לא חצר אבל לא פחות טוב בצורה מובהקת, ובנוסף שלל מוזאונים ואטרקציות.
בת"א יש מערכת חינוך טובה ומערכת בריאות ברמה הכי גבוהה בארץ.
בת"א יש מה לעשות בערב, אפשר לרדת לשתות בירה ולחזור הביתה, אפשר להזמין אוכל אם ממש רעבים ואין כוח לבשל.
בקיבוץ? אם העגלת קפה פתוחה בערב זה נס, ומה שתמצא שם זו פיצה בינונית ובירה סטלה מבקבוק, כבר עדיף להשאר בבית.

החוזק של הקיבוץ הוא להיות חלק מקהילה, כולם גדלים ביחד, כולם מכירים את כולם. הבן שלי בן 4, הוא יודע את השם של כל ילד שהוא רואה בקיבוץ בין אם זה תינוק בן שנה ובין אם זה ילד בן 12, וכולם גם מכירים אותו, לפעמים אני בוחן אותו, בוחר איזה תינוק לא מוכר, ושואל אותו מה שמו והוא עונה. אני לא מאמין לו עד שאני מוודא את זה עם אישתי ומסתבר שהוא צודק. מדהים בעיני לילדים להיות בסביבה כזו.

לפני 34 דקות, sperial כתב:

אני די בטוח שגם בלי עבודה מהבית היית מסתדר עם מקום העבודה על גמישות כזו או אחרת בשעות הכניסה והיציאה

תחשוב שוב. לפני הקורונה גם בטק ששם לעובדים יש יחסית כוח שעות העבודה היו די נוקשות, מה גם שאתה עובד עם אנשים אחרים, אתה לא סוליסט.
אתה יכול להתחיל לעבוד ב-10, אבל זה ידרוש ממך לסיים מאוחר, ולהתחיל לעבוד ב-10 לא יחסוך כלום בפקקים.
אתה לא יכול להתחיל לעבוד ב-12 כי יש פגישות בבוקר, ויש שיתופי פעולה שצריך לעשות עם אנשים שהולכים הביתה ב-5 ולא ממש מעניין אותם אם אתה חסר חיים או הגעת ב-12 ואתה נשאר במשרד עד 21.
בקיצור, לא הייתה ממש גמישות לפני הקורונה, אולי גמישות בכאילו.

הייתי יכול להתפטר מהטק ולעבוד במרכול בקיבוץ, שם יש גמישות כן.

לפני 28 דקות, Potato כתב:

למה אתה מחכה שיגידו לך לצאת לפנסיה?

לצאת לפנסיה עכשיו ידרוש ממני לוותר על הרבה מותרות שאני לא רוצה לוותר עליהם או לעזוב לפורטוגל.
בעוד שנתיים אם הכל יהיה בסדר זה כבר סיפור אחר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, יבגניפ כתב:

ואם רוצים להתרכז במי שכן יכול לבחור, אז אני חושב שענית לעצמך. 

אני יכול לבחור למכור דירת 5 חדרים ברחובות ולעבור לדירת 5 חדרים מודרנית ברמת אביב. אני אפילו לא צריך משכנתא בשביל זה.

אני בוחר להישאר ברחובות. מספיק טוב?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, פינדר כתב:

אני יכול לבחור למכור דירת 5 חדרים ברחובות ולעבור לדירת 5 חדרים מודרנית ברמת אביב. אני אפילו לא צריך משכנתא בשביל זה.

יפה לך מליון וחצי הון עצמי :)

אגב, אם תשאל תל אביבים

מה שדרומה מרוטשילד וצפונה מהירקון זו פריפריה.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, פינדר כתב:

איך זה מוכיח שאתה לא טועה?

לפני 46 דקות, sperial כתב:

הדיון כאן עוסק במי שיש לו האפשרות להיות בררני, הן לגבי מקום העבודה והן לגבי מקום המגורים. 

הדיון פה היה כללי והתחיל מעצות לעבוד 18 שעות, "כמו פעם", ולנסוע ברכבת 3 שעות ביום, כאילו יש מעסיק שמתייחס לזה כחלק מיום עבודה. ואחכ זה גלש לטענות שהכל זה עניין של העדפות. זה פשוט לא נכון. לא משנה כמה פעמים אני אכתוב את זה שוב - ואני אוהב לחזור על עצמי מימלא: אין שום דבר חיובי ביוממות של 3 שעות. והפסטורליות מסביב לא עוזרת בזה, כשאתה יוצא ב7 בבוקר וחוזר ב8 בערב. וגם לא החדר הנוסף לילד, שלא רואה אותך עד גיל 8.

אבל לא משנה. מה איכפת לי אני. תהרסו את החיים שלכם כמה שבא לכם :)

נ.ב. אני לא גר בת"א כבר זמן מה. אני גר במרחק הליכה מהעבודה בה לבית (נבדק במבחנים אמפירים. כשהאנטישמים ששונאים את ביבי חסמו את קפלן וכו', או סתם כשהתחשק לי, הלכתי ברגל הביתה. 40 דק דלת לדלת). אין לי מניות בעיר. בקטע הזה, באמת, שכל אחד יאהב מה שהוא רוצה. אבל מי שחושב שת"א מסתכמת בפקקים ורעש - לא כל כך מכיר את העיר. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

40 דק דלת לדלת

אז אתה משלם ים של כסף כדי להיות 40 דקות מהעבודה ואומר שלשלם חצי בשביל להיות שעה מהעבודה זה טירוף.

וגילוי נאות: עזבתי את המרכז  לפני 28 שנים כדי להיות 10 דקות מהעבודה במקום 45 דקות. מברך כל יום על ההחלטה.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

אז אתה משלם ים של כסף כדי להיות 40 דקות מהעבודה ואומר שלשלם חצי בשביל להיות שעה מהעבודה זה טירוף.

לא הבנת את מה שכתבתי. לוקח לי 40 אם אני הולך. אם אני לא רוצה ללכת, לוקח לי 15 דקות דלת לדלת. וזה, כמובן, לא בנהיגה. כי למה לי להרוס לעצמי את הבוקר?

ואני חוזר, שוב (בפעם החמישים? :) ) על הפן הבריאותי: אי אפשר להשוות הליכה של 40 דקות לישיבה של שעה ברכב. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויכוח מגניב אתם מנהלים. יבגני לעולם יחשוב שמי שלא עומד לו על תל אביב זה פשוט אחד שלא מודה שאין לו מספיק כסף לזה, אחרים פה בטוחים שכל הארץ עובדת בהייטק (בפועל האחוז לא כזה גבוה), ואף אחד לא מוכן להודות שלצד אילוצים יש לאנשים גם העדפות אישיות, שלאו דווקא חופפות את אלה של האחרים.

תמשיכו.

• אהבתי 3

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...