Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול ל"ניקוי" הראש באירופה

gadik6
שימו לב! השרשור הזה בן 4158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אחרי שחברה שלי החליטה לזרוק אותי שלשום (יום שבת, 8 בבוקר, בטלפון... :twisted: ) כי לטענתה היא לא הרגישה פרפרים בבטן (פרפרים בתחת שלי), החלטתי שבא לי לטוס לאנשהו כדי לנקות קצת את הראש (למען האמת החלטתי לקפוץ מגשר גבוה, אבל לא מצאתי גשר כזה בשבת בבוקר). התקציב שלי והזמן קצת מוגבלים (יש לי זמן רק עד סוף אוקטובר), ולכן הכיוון שחשבתי עליו הוא שבוע+- באירופה.

יש לציין כי ניקוי הראש שאני מחפש לא עובר במועדוני חשפנות ובארים עמוסי כוסיות (למרות שזה יכול להתאים עוד כמה שבועות), אלא יותר טיול בטבע (טיולים בשטח, נופים, מקומות יפים וכדומה). משהו בסגנון ניו זילנד, רק באירופה.

אם יש למישהו המלצות בנושא זה יעזור (חשבתי בינתיים על משהו בסגנון נורבגיה או אולי איסלנד).

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, משתתף בצערך, שתישרף הכלבה.

ולאחר ששחררנו קיטור, לחלום האישי שלי. לאחר ביקור קצר באזור לאוטרברונן בשוייץ הבנתי שלא הייתי מספיק באזור ופספסתי מקומות יפים כמו מיורן ועוד מספר עיירות ששוכנות על ההר או בעמק. המקום מוצף בנחלים, מפלים, אגמים וכל מה שלא תרצה. נסיעה של עשר דקות או רבע שעה ברכבת מביאה אותך לאינטרלאקן שהיא עיר מרכזית ויפה וגם שם לא חסר מה לעשות. אם הייתה לי האפשרות, והייתי מחפש מקום להרגע בו, הייתי בוחר במקום הזה או באחד המקומות באזור הגיאוגרפי הנ"ל. יכול להיות שזה החלום שלי כי לא ראיתי עוד מדינות ונופים חוץ מאלו של שוייץ, אבל אני יודע שאם היה לי שבוע שם לבזבז ולהרגע זה היה המקום בשבילי.

אך למרות כל זה, אני חייב להגיד. שוייץ, כמו נורבגיה שרצית (שאגב גם היא מדהימה, אבל כמו שהבנת כבר לא יצא לי לבקר שם) ,יקרה מאד. לכן, על מנת לכפר על המחירים הגבוהים, אני ממליץ לך על טיולים בגרמניה באיזור היער השחור והגבול עם שוייץ ואוסטריה, וכן לקפוץ לביקורים קצרים באוסטריה ושוייץ- המחירים לא יקרעו לך את הכיס והנופים עדיין יהיו יפים. לא מן הנמנע שתמצא פינה שקטה בשבילך לצד אגם, מפל או נהר, ותוכל לשבת עם עצמך ולהרגע מהכל.

זה סתם כיוון כללי, על מנת לצאת ולהנות שם במקסימום עליך לתכנן הכל מראש כאן בארץ.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו שבדיוק עשיתי - נחיתה במינכן וטיולים באלפים הבווארים וטירול. מזג האויר יכול להיות עכשיו קצת קר אבל מומלץ מאוד.

ניתן לעשות טיולים ברגל באיזה דרגת קושי שרוצים.

אתר שמכיל המון מידע:

http://www.gapa.de

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לעצתם של בר ושל שי - היער השחור, דרום גרמניה, אוסטריה (בהחלט לא יקרה), עמק הריין (זה כבר לא מנסיון אישי) - בכולם תהנה מנופים ירוקים והרבה מים. הבעיה היא אם תיפול על מזג אויר בעייתי. שוייץ יפה אבל המחירים כפולים. גם צפון איטליה תוכל לעשותלך את זה.

אני הייתי לפני כחודשיים 5 ימים בסלובניה - נהניתי מאוד, ומרבית הטיול הוא בטבע. יחסית זולה ומאד נעימה. המרחקים קצרים והגבולות האוסטרי והאיטלקי קרובים (רק לשים לב שאם אתה רוצה לנהוג באוטובאהן האוסטרי צריך לרכוש מדבקה שעולה כ-10 אירו ל-10 ימים).

אם, לאור מזג האויר, תשנה דעתך לטיול עירוני - המלצה חמה על ברלין, אבל גם רומא או פאריס.

עם זאת הערה קטנה - טיול בדד הרבה פחות נעים מטיול עם עוד מישהו\מישהי. נסה למצוא שותף\ה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה יעניין אותך

http://www.youtube.com/watch?v=OLAtcrB0GZg דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

ומכיוון שמדובר ברומניה, אולי גם המחירים יתאימו לך (לא הייתי שם מעולם אבל אני מניח שהמחירים במזרח אירופה יהיו נמוכים יותר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומניה רעיון טוב, ורעיון עוד יותר אקזוטי הוא גרוזיה (כבוד השגריר הגרוזיני, אתה מוזמן לקפוץ לי, אני לא כותב גיאורגיה).

גם נופים מטמטמים, יש ערים וכפרים מעניינים, וגם זול ולא שגרתי בהרבה ממרכז אירופה.

מכר שלי מטייל עכשיו בגרוזיה, והתמונות מרשימות.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה קצרה מניסיוני:

1. שוויצריה - כבישים מצוינים אם כי לא בהכרח המהנים ביותר לנהיגה (בין השאר בגלל הסיפורים על מצלמות המשטרה בכל מקום...) אבל בהנחה שניקוי הראש דורש שילוב של כביש ראוי, נוף יפה ומקומות שלווים לעצור בהם - שווייצריה לוקחת מקום ראשון.

2. צרפת - כבישים נפלאים בכל האזורים ההרריים. בצד האלפים והיורה אפשר לשלב עם איטליה/שוויץ, בצד הפירנאים אפשר לשלב עם ספרד. נופים מגוונים ואוכל טוב, וגם המחירים לא יקרים באופן חריג - מקום שני קרוב אחרי שווייץ.

3. גרמניה - מגוון כבישים מעולים, נופים, הכל מהכל. אבל השפה הגרמנית מעצבנת. גם שם בסה"כ נהניתי לא מעט, בעיקר האזור היער השחור. מקום שלישי.

4. צ'כיה - באזורים שצפונה לפראג, לכיוון גרמניה, ובעיקר האזור המכונה (בצדק) שוויצריה הצ'כית - כבישים טובים ומהנים מאוד לנהיגה, נופים ומקומות מעניינים לעצירה, מחירים נמוכים להצחיק ואפשר לשלב עם גיחות לגרמניה. מקום רביעי.

5. רומניה - הייתי בעיקר בבוקרשט, אבל הסרטון של טופ גיר מדבר בעד עצמו. בוקרשט עיר מאוד מהנה ובאופן מפתיע - גם טעימה ביותר. אופציה ראויה בהחלט.

6. ספרד - הכבישים בהם נהגתי היו פחות מעניינים מאלו שבצד הצרפתי, אבל אני בטוח שיש גם כבישים מצוינים רבים במדינה הגדולה הזו, וברצלונה עיר בילויים נהדרת. גם כן אופציה ראויה.

7. כביש 12 שלנו כבר מותר לנהיגה חופשית... ? כי בינינו - לניקוי ראש קצר - הכביש הארוך, הפתוח והנהדר הזה, עם מנה יפה של סיבובים מהירים, עלויות וירידות, תנועה דלילה ונוף המדבר הייחודי - לא נופל מכל כביש נהיגה באירופה!

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערות לאלפא:

שויצריה - הסיפורים על מצלמות אינם סיפורים. זו המציאות. והשויצרים, כמו שויצרים, ימצאו אותך בכל מקום בעולם גם אם זה יקח שנתיים. הם לא יותרו על מנת הפרנקים שלהם. עלויו המחיה (לינה, מזון) כפולות בהשואה לגרמניה. כמובן שגם כניסה לאתרים יקרה, אבל לינה בצד הגרמני של הגבול ונגה לאתרים בשויצריה עשויה לחסוך כסף רב.

צרפת - נהגתי בה מעט מאוד, בכבישים שלעומתם כביש 2 לפני השיפוץ הוא פאר היצירה. אבל מדובר בקטע קצר בפינה פריפרית, אני מניח שלא מייצגת. מצלמות - כמו בשאר מדינות אירופה, מה שאומר שהעין צריכה לנוח על הספידומטר רוב הזמן.

גרמניה - הבחירה שלי. גם מבחינת מחיר, גם מבחינת מגוון נופים. טיסה למינכן תהווה בסיס טוב לנסיעות לשויצריה ולאוסטריה, במיוחד לאור עלויות שכירת רכב נמוכות במיוחד. היער השחור הוא איזור נפלא - בתנאי שאינך נופל למזג אויר סגרירי מדי, ובהיקף שלו תמצא גם את שטוטגרט, פארק אירופה ועוד כהנה וכהנה מקומות שעשויים לעניין אותך.

מזרח אירופה - ביקרתי רק בפראג ובודפשט, לא מחרוץ להן. לעומת זאת את סלובניה הזכרתי קודם ולדעתי מדובר ביעד מומלץ.

ספרד - שוב, מדובר במדינה ענקית, צריך להתמקד באזור מוגבל. כמובן שהמלצה זו נכונה גם לשאר המדינות, ביחוד הגדולות (איטליה, צרפת, גרמניה) אבל גם לקטנות כמו אוסטריה או שויצריה. שבוע הוא זמן קצר ולא כדאי להתפזר יותר מדי. בטיולים עירוניים (בכל אירופה) יש להתבסס על תח"צ.

אנשים התמקדו בנהיגה, פותח השרשור לא הזכיר את העניין. מכל מקום - כל מערב אירופה מרושתת בשת מצלמות צפופה והאכיפה בכבישים נוקשה ויקרה. יש ללמוד מראש את מנהגי המקום בכל יעד שהוא ולהקפיד עליהם.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית הצלחתי לצלוח את שוויץ בשלום, ללא קנסות. לא צריך לנהוג מהר מאוד כדי להנות בכביש הררי טכני, ולמעשה - המיומנות של נהגים שנולדו וחיים באזורים ההרריים היא כזו שכמעט לעולם אתה תמצא עצמך נותן לנהגים אחרים לעקוף, כולל סבתות כסופות שיער ודודים משופמים. אני מסכים ששווייץ יקרה אם כי - לא חייבים לבזבז יותר מדי כסף, בפעמים שהיה בא לי לחסוך, הייתי מוותר על מסעדה, קונה לי לחם וקצת מצרכים בתחנת דרכים, ואוכל בהנאה מול הנוף - גם כן חלק מניקוי הראש.

אגב, בלי קשר לנהיגה - כבר רשמתי זאת פעם וארשום זאת שוב - בשוויצריה, משאירים את הרכב בעיר ששכחתי את שמה אבל קל למצוא, לוקחים את הרכבת לצרמט, יושבים עם כוס שוקו חם ומסתכלים על הפאקינג מאטרהורן, בלייב, מתנוסס שם ממולך - הראש שלך לא רק מתנקה, אלא גם עובר וקס פוליש ודיטיילינג מלא.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלפא - אנילא חולק עליך, אם כי אני לא חיפשתי את הנהיגה כנהיגה אלא נהגתי בפיג'ו 5008 עמוסה לעייפה והמטרה היתה ביקור בשורת אתרים שאותה הכנתי מראש. גם אני צלחתי את שויצריה בלי קנסות.

מעבר לכך - בכבישים שאיני מכיר אני נוהג לאט ובזהירות - בין אם מדובר באוטובאהנים (שם לאט זה יחסי) ובין אם בכבישי הרים מפותלים. שהמקומיים שמכירים כל עיקול (לא צריך להכיר בורות כי אין כאלה) יעקפו אותי, מצידי גם על קו לבן. לי יש זמן, אני בחופשה.

לגבי עלויות - ממראש אני לא אוכל במסעדות (יוצא מכלל זה מזון מהיר אם הילדים דורשים) - אלא קונה אורל בסופרמרקט ואשתי מכינה ארוחות בצימר או במלון. מתברר כי עלות המזון בסופרמרקט השויצרי עולה בעשרות אחוזים על עלות אות םמוצרים בצידו הגרמני של הגבול. כמוכן - 5 ימי שהות במלון ב-Weil am Rhein - הפרבר הגרמני של באזל - עלו פחות מחצי המחיר של מלון בדרגה דומה בצידו השויצרי של הגבול. הפרש של אי אילו מאות אירו תמורת נסיעה של עוד 1-2 ק"מ כל יום, והרווח הנובע מקנית מזון ושאר מציאות במרכז קניות הסמוך במחירים גרמניים זולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אירלנד.

נופים מדהימים, כבישים "מאתגרים", אנשים לבביים והרבה הרבה בירה.

התמונות שיוצאות משם לא מתקרבות אפילו למה שנגלה לעיניך.

הייתי שם עם אישתי 9 ימים בקיץ שעבר ונהניתי מכל רגע, ממליץ בחום.

החיסרון היחיד: הם נוהגים בצד הלא נכון של הכביש. אבל גם לזה מתרגלים די מהר.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אירלנד.

:mm_yeah::mm_yeah::ok:

הקדימו אותי בתגובה.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אירלנד.

בדיוק מה שרציתי לכתוב, במיוחד באיזור גלנדלוק ולחליפין דונגאל.

עוד אפשרות זולה יחסית ועם טבע מדהים היא מונטנגרו.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגרמניה כבר הייתי (לכן זה יורד מהפרק), ובאמת יפה שם והכבישים מצוינים (אזור היער השחור, הגבול עם שווייץ, האלפים הבוואריים).

לגבי גאורגיה, רומניה, צ'כיה וצרפת - יש שם מקומות יפים (לפי מה שגוגל מראה לי), אבל לפי דעתי (שוב, על סמך התמונות שראיתי) זה לא משתווה לנופים הקיימים בשוויץ/נורבגיה/ניו זילנד שפשוט מפילים את הלסת לרצפה. אירלנד לעומת זאת נשמעה (ונראית) כמו אופציה טובה, איך היא מבחינת מחירים בהשוואה לשאר אירופה?

לגבי נהיגה וכבישים - סביר להניח שאני אשכור רכב עקב אופי הטיול, אך כבישים יפים יהוו רק בונוס לנוף, ולא את החלק העיקרי. מה שאני מחפש זה להתנתק קצת, גם אם זה אומר לשבת כמו עז על הדשא, ללעוס עשב (או לשתות שוקו חם) ולהסתכל במשך שעה (או יותר) על המטרהורן כמו שמישהו ציין פה (או על משהו דומה).

וסתם לשם המחשה - כמה תמונות של נופים ש"מדברים" אלי (שוויץ, נורבגיה ואירלנד).

תודה על התגובות וההצעות.

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי שהייתה לי את האפשרות לנסוע ולהתנתק מתי שמתחשק לי, תהנה בשביל כולנו, תחזור ותספר חוויות. אנחנו באותו ראש- שקט ושלווה בעזרת הטבע שהחליט לחרבן עלינו בארץ שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...