Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדרכה לתכנון טיול באוסטריה

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 4115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 130
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היי לכם, שאלונת קטנה...

האם תוכלו לומר לי בדיוק היכן מתחילה דרך הגרוסגלוקנר המפורסמת והיכן מסתיימת? אני מבין שמדובר ב-48 ק"מ של כיף טהור.

תודה רבה.

Kia Niro, 1.6 (141), Hybrid Crossover, Rich Espresso, 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אם תציץ במפה ןתמצא אתzell am see[במפת נייר של 1.400 כעשרה סנטימטר מדרום לזלצבורג, ואז קח עוד חמישה סנטימטר מערב] ישנה דרך מיספר 107. בצפון מתחיל בערך בפרלייטן שבה יש גן חיות אלפיני, לא הייתי בו. בדרום מתחיל בערך בדולך. באמצע בערך יש סטיה לתצפית בפרנץ יוזף הוהה. זהו כביש אגרה, כך שאני מניח שיש לו אתר משלו עם מפה. באותה מפה, עשרה סנטימטר מערבה מזל אמ סי, תמצא את מפלי קרימל.

אם לא תמצא בקלות, שאל אותי. חייב לך עוד אתרים בזלצמרגוט, בהזדמנות.

אגב, השם גרוסלקנר מופיע במפה כאשר במקום ס כמדומני רשום ב.

מרחק סביר מזלצמרגוט' אך אולי כדאי לשמור לדרך משם או לשם. אפשר גם לעשות ולחזור.

נ.ב בעיר גמונד מוזיאון קטן של פורשה, לא הייתי, אבל זהירות. יש שתי גמונד וגם גמונדן. איני חושב שזו הגמונד הספציפית שממערב לאגם היותר צפוני מערבי בזלצמרגוט, אך אם אני טועה, הרווחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על כל העצות פנדוב.

מצאתי את כביש 107 על גבי המפה, אך היכן למעשה מסתיים כביש האגרה, באיזו נקודה בדיוק? ועוד שאלה, האם כדאי לי לישון באזור צל-אם-זה ולנהוג בכביש הגרוסגלוקנר יום מלא אחד (להקדיש לו יום שלם למעשה ולחזור לישון באותה הנקודה), או שכדאי "להשתמש" בו כאשר אחליט כבר לנסוע מצל-אם-זה לאינסברוק (מה שנקרא, על הדרך)?

המון תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.grossglockner.at/en/preise/

לא הגזימו קצת 32 יורו?!:roll:

אני תיכננתי לבלות יום שלם בכביש,לישון באזור הליגנבלט שלמטה ולמחרת לחזור למעלה ליסוע לכיוון מפלי קרימל.

מישהו יכול להגיד מה יש לעשות ב-ZELL AM SEE חוץ מסקי?

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זכורות לי נקודות מדויקות. כתבתי אתמול נקודות מקורבות. בפועל קצת פחות ממה שכתבתי. הכביש הוא צפון דרום עם סטייה מערבה לנקודת פרנץ יוזף הוהה.אינך בשיא העונה ולכן לא מניח פקקים, לכן. בכוון אחד אתה יכול לעשות, נניח בהערכה גסה בשעתיים עם עצירות קצרות לתצפית.כמובן אפשר לטייל קצת ואז יותר.אתה יכול לעשות גם חזרה, לא חובה. לטעמי, יום שלם מוגזם.

אם רוצים לחזור צפונה לדרך העילית המקשרת לאינסברוק, לאחר שירדת בגרוספחלעגדדד דרומה, תוכל לעלות בדרך המקבילה לו מערבית יותר. באינסברוק לא מצאתי עניין רב. אם תרכוש מפת מישלין, כל כביש המסומן בירוק הוא כעקרון כביש נוף.

על קרימל כתבתי.

על קניון לויטש כתבתי.כתבתי גם על סילברטה במערב, אך אין כל סיבה לרוץ את כל אוסטריה. זלצמרגוט שווה כמה ימים.

בזלצמרגוט פשוט הקף את האגמים. רוב הכפרים והעיירות חביבים פלוס. ישנה כמובן זלצבורג ודרומה לה ארמון הלברון שבו המיזרקות ישפריצו עלייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום אחד יספיק לכל האגמים?

אני תכננתי להגיע לאיזור בערב ללינה,קצת לטייל,ויום למחרת רובו גם לטייל באיזור להמשיך כבר לכיוון המערות(לא זוכר איזה בדיוק).

ועל איזה מספר כביש מדובר ממערבה לגרוסלגוקנר?

יש לי מפה של מישלין.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים,

על מנת להשתמש בGPS של אייפון 4 אין צורך באינטרנט נכון?

איזה תוכנה הכי כדאי להתקין לאוסטריה?

ממי הכי כדאי ונוח לקנות סים לשיחות?

אני נוחת במינכן וממשיך לאוסטריה. אם אקנה סים במינכן עדיין יעבוד באוסטריה?

או כדאי לקנות באוסטריה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר יקר

שאלת כאן שאלות רבות, שאלות כלליות ושאלות ספציפיות. שאלות של מידע ושאלות של המלצה.כמב עולה כניסה לכביש מסוים, קיבלת תשובה מדויקת והתלוננת על מחיר. ביקשת המלצות וקיבלת שמות מקומות. בתגובה שאלת על תוכנה שתקל עם שמות המקומות. אתה שואל מה ניתן לעשות במקומות שוניםומדבריך נראה גם שאינך בודק את התשובות שכבר ניתנו לך.

אז ככה, לא רק אתה מתקשה בשמות המקומות, גם אני. תתפלא אך אינני זוכר את שמות כל המקומות בעל פה. כדי לענות, פתחתי לא פעם ספר טיולים ומפה. בתגובה שאלת על תוכנה שתעזור לך עם שמות המקומות. סלח לי שאני אומר, אך יש לי תחושה שאתה רוצה שיעשו הכל עבורך. זה בסדר, אין שום בעיה, אך שים לב שבשבעה עמודים, לא מצאת מקום אפילו פעם אחת להגיד תודה.מאחל לך טיול מוצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התלוננתי על המחיר,זאת הייתה סתם התפלאות.

פעם ראישונה אני יוצא ככה לחו"ל ולכן כל הבלבול.

במפה הצצתי לא פעם וכבר די שרטטתי מסלול.

הורדתי אייגו אירופה לאייפון,הוא מספיק טוב ?

סליחה שלא הודתי בכל תגובה,

תודה ענקית לך פנדוב על כל המידע המפורט שנתת וגם לarilou על כל הסיוע,

ותודה לכל שאר המשתתפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

תודה לכל החברים היקרים שעזרו ותרמו לי מידע חיוני לטיול!

הטיסה יוצאת עוד 3 שעות,

נפגש עוד שבוע!8)

ותודה ענקית לאסף תותך האייפונים שתרם לי מפות אירופה ל-IGO.:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, מה תאריך הטיסה? גם אני על טיסה למינכן עוד שלושה שבועות בערך... :wink:

עריכה: חשבתי שכתבת עוד שלושה שבועות, רק עכשיו קלטתי את צמד המילים שלוש שעות... :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי,היה מדהים,תודה שוב לכל החברים!:-)

אז נחתחנו במינכן 9:30 בבוקר יום שישי,ניגשתי לקבל את הרכב שהזמנתי מהארץ(האודי A4 או דומה),

הגברת מגישה לי מפתחות של במוו ואומרת לי בבקשה X1 עם מערכת ניווט מובנת.8)

אכן כך,X1 שחורה,עם 3K על השעון,ידנית,6 הילוכים,דיזל.

קצת הסתבכתי להניע את הרכב כי לא ידעתי שצריך להחזיק את הקלאץ והברקס בהנעה אבל לא נורא,

קראתי לבחור בחניון לעזרה.:lol:

תחנה ראישונה-מויזאון במוו באולימפיאפארק כמובן(תמונות העלה בהמשך) ולאחריו איזשהוא קניון באיזור שנחשב לאחד הגדולים במינכן.

משם (סביבות 17:00) יצאנו לכיוון היעד הראישון באוסטריה,מפלי קרימל.

כ-20 ק"מ לפני כמובן שכבר מחשיך,עוצרים ללינה ב-ZELL AM ZILLER,עיירה כלשהיא.

90 יורו ללילה עם ארוחת בוקר(שני מבוגרים וילד).

מגיעים למפלים על הבוקר (סביבות עשר וחצי),כמובן 10 יורו על הכניסה לכביש שמוביל למפלים ועוד חמש יורו על חנייה.:-o

משם יוצאים לכיוון הגרוסגלוקנר מהכניסה הדרומית אך מגיעים מאוחר מדי (חמש דקות אחרי 18:45),

זאת הפעם הראישונה שה-GPS עושה פאדיחה כי הזנתי לו גרוסגלוקנר אך הכלב החליט להוביל אותי לעיירה בשם הזה(כ-20 ק"מ מהיעד האמיתי).

אין מה לעשות,חוזרים בחזרה מהמחסום של הכביש לעיירה הכי קרובה(4-5 ק"מ) שנקראת HALLIGENBLUT אם רשמתי את זה נכון.

שוב צימר,אך הפעם בצורת APARTMENT עם שני חדרים וכול זאת 89 יורו כולל ארוחת בוקר.

היום הרביעי-בבוקר כמובן שהמארחת עושה טלפון ומבררת לי האים הכביש פתוח-התשובה חיובית אך יש קצת ערפל.

נככנסים לכביש(32 יורו) ומתחילים לעלות לכיוון פרנץ ג"וזף.

בתצפית יש חיות כאלה סוג של חמוסים שאוכלים גזר ולכן יום לפני קנינו שקית גזר באחד הסופרים.

הסתבר שהגענו לאיזור מאוחר מדיי והחיות האלה כבר הלכו לישון לכן חוץ מתמונות של גזרים בחורים שלהם אין יותר מדי.

בדיוק כשעצרנו בתצפית היה מפגש רכבים של קבוצת זקנים,רכבים נדירים משנות ה-80(העלה תמונות בהמשך).

מסיימים את הכביש ויוצאים לכיוון מערות הקרח.

זה היום הראישון שהיה גשם(בלי הפסקה כמעט).

מגיעים למערה בדיוק לסיור האחרון של השעה שלוש.(26 יורו לכרטיס משפתחתי).

הדרך למערה מפרכת במיוחד,הליכה בשיפוע ענק עד רכבל שמעלה אותך לגובה של 200 מטר מתחת למערה(המהרה בגובה 2700 והרכבל עוצר ב-2500) ומשם הליכה ברגל עד המערה.

במערה קור כלבים,1400 מדרגות עץ קטנות ומחליקות.

בקיצור לא אטקרציה לכל אחד,במיוחד לא לכאלה שמתקשים ללכת,מפחדים מגבהים או מקור.

זאת הפעם הראישונה בחיים שלי ששמעתי את אמא שלי מקללת כל כך.:lol::lol:

חזרה מהמערה למטה עוברת דרך עיירה בשם WERFENG ושם גם הוחלט לעצור ללילה(65יורו).

על הבוקר ממש ליד העיירה יש ארמון שאיני זוכר את שמו כעת עם מופע נשרים מדהים שעוברים סנטימטרים מעל הראש.

מסיימים שוב לקראת הצהריים ויוצאים לכיוון האגמים,העיירה HALLSHTAT שנמצאת ממש על שפת הנהר והגישה אלייה דרך מנהרה שנחצבה בהר.

בעיירה הזאת אין חנייה,גם החנייה שיש בעיר מושכרת לתושבים בלבד ועל האורחים לחנות בחניונים ציברויים ברדיוס של חצי ק"מ מהעיירה.8 יורו ל-24 שעות.

בעיירה הזאת נפלנו חזק מכיוון שהגענו קצת מאוחר וכל הצימרים היו תפוסים.

ניגשנו מחוסר ברירה למלון היחיד שיש שם,והמחיר שנדרש הוא 210 יורו ללילה:evil:

אמרנו לגברת שאנחנו ניגשים לאוטו להביא את החפצים ובמזל קלטתי צימר בתוך בית קפה חשוך.

הלילה נסגר בסוף ב-120 יורו לכל החבילה.(הכי יקר בכל הטיול).

על הבוקר סיבוב קטן בעיר ויציאה לכיוון זלצבורג.

מהמלצה קודמת הגענו לעיירה בשם ANIF הנמצאת בדיוק 10 דקות נסיעה ממרכז זלצבורג.

משתכנים בצימר נחמד לשני לילות(90 יורו לילה) במרכז העיירה,10 מטר הליכה מתחנת האוטובוס לזלצבורג ו-5 דקות נסיעה מארמון הלבורן.

שוב לאחר לינה יוצאים לארמון המפורסם עד הצהריים,חוזרים לצימר משאירים את האוטו ותופסים אוטובוס לזלצבורג(2 יורו לכל כיוון).תדירות האוטובוס היא 3 פעמים בשעה בדייוק של דקה:shock:.

יום אחרון יוצאים על הבוקר למינכן,מרכז העיר,סיום הטיול במלון שנסגר מהארץ עקב טיסה בבוקר למחרת.

החנתי במרכז מינכן בחניון צדדי כלשהוא ויצאנו לטייל.

חוזרים לאוטו בשמונה בערב,מכניס את כרטיס החנייה למכונה=21 יורו לתשלום :shock::evil:.

באוסטריה לא קנינו שום דבר עקב מחירים מטורפים ממש,יחסית למינכן.

לסיכום,

1050 ק"מ עברנו עם הרכב,ולדעתי את רוב האטרקציות הגדולות של אוסטריה.

למי שרוצה לעשות קניות אז ממש לא באוסטריה,

רכשתי במינכן גלקסי 3 במחיר זעום לעומת אוסטריה שהמחיר היה שווה לארץ כמעט.

לא הבנתי למה קניתי בכלל את הוויגנטה הזאת לכבישים של אוסטריה כי כל הכבישים הרציניים גם ככה עולים כסף.

אם מישהו יכול להמליץ על אתר שאני יכול לעלות אליו את כל התמונות אשמח מאוד.

תודה ענקית לחבר הפורום "סלע" שארגן לי את כל הכרטיסים,הרכב והמלון ליום האחרון,

וכמובן לכל החברים שייעצו לי לגבי הטיול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...