Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדרכה לתכנון טיול באוסטריה

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 4115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם לא הייתה קונה את הוינייט, היית משלם קנס ברגע שהיית חוצה לתוך אוסטריה. לא יודע איך, אבל הם לא מפספסים אף אחד.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 130
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איך? מאוד פשוט - כל הכבישים מרושתים במצלמות שקורות את הברקוד שיש לך על המדבקה, ואם אין לך, הם מצלמות את המספר ככל הנראה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי דני, שמח שנהנית. בטיול הבא יהיה קל יותר.

אני מבין שרוב המלונות נלקחו באופן ספונטני. מסייע לגמישות המסלול אם כי לעיתים גוזל זמן.

יש עוד אטרקציות באוסטריה ובכל זאת, השתדל לגוון בארצות היעד.

סוכן הנסיעות סלע, הכותב בפורום. עושה רושם של מקצוען ומבין בתחום. רבים כאן כבר נעזרו בו.[גם ברכישה, גם ביעוץ]

אמנם הפסדת חמוסים, אך ראית נשרים וגם את אמך בסיטואציה לא יומיומית. נשמע מעניין ובסופו של עניין- תורם למשפחתיות.

אם נשאר לך קצת גזר, שלח לי ואחליף אותו בקני סוף.

ברוך הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי איך צריך לשים את הוויגנטה אז היא הייתה זרוקה בפינה של השמשה הקדמית ככה שתהיה גלוייה לעיין.

פעם אחת קלטתי פלאש,מקווה מאוד שלא יגיע קנס.

ופעם אחת נעצרתי על ידי סמויים במינכן ביום האחרון כי נסעתי 110 במקום 50 בכביש שבכניסה לו היה סמל של כביש מהיר,ברוך השם יצאתי בלי קנס.:oops:

פנדוב,החמוסים יושנים עד מאי,השארתי להם את השקית פתוחה למקרה ויצאו בחורף:lol:

ללא ספק טיול הבא יהיה לי הרבה יותר קל,

טיול הבא אני מתכנן על רכב קצת יותר ספורטיבי ומצדי לעשות את הגרוסגלוקנר יום שלם הלוך חזור.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, עושה רושם שהיה לך אחלה טיול, נהניתי מאוד לקרוא. :-)

עוד שבוע וחצי אני טס לטיול דומה באוסטריה עם אשתי, רק שאנו נעשה אותו עם כיוון השעון ולא נגד כפי שאתם עשיתם. לנו לא תהיה כ"כ בעיה עם מקומות הלינה, מכיוון שסגרתי כבר הכל בארץ (שתי לילות בכל מקום, חוץ מהלילה האחרון במינכן). האם עשיתם גם סיור במפעל של ב.מ.וו.? לפני 9 שנים עשיתי שם סיור (חוץ מהביקור במוזיאון עצמו), החוויה הייתה מאוד מיוחדת. באותו הטיול עשיתי סיורים בעוד מפעלים בגרמניה (אאודי, פולקסווגן, מרצדס ופורשה :wink: ).

שאלה לי אליך, בהנחה וארצה להקדיש יום שלם לגרוסגלוקנר (מכיוון שהגעתי למסקנה הסופית שהוא פשוט לא "על הדרך" שלי לשום מקום), האם לדעתך יש אפשרות לנסוע בו הלוך וחזור מבלי לשלם פעמיים אגרה? אני אשן ב-Zell-Am-See, וזו יכולה להיות הזדמנות טובה לחרוש קצת על הכביש הנפלא הזה. שאלה נוספת, תוכל למנות לי בדיוק איפה נתקלת בעוד כבישי אגרה שנאלצת לשלם בהם (חוץ מהגרוסגלוקנר כמובן, וחוץ ממדבקת ה"ויגנט" שיש בה צורך באופן כללי)?

לאחר שקראתי את סיכום הטיול שלך, אני אקח איתי עוד 500 יורו אקסטרה שלא ממש לקחתי בחשבון (אני מבין שכל חניון, כל נקודת תצפית, ובכלל כל אטרקציה טומנת בחובה לא מעט כסף, שלא תמיד לוקחים אותו בחשבון).

שאלה נוספת (שטוב שציינת בפנינו, אגב)... מטבעי אני לא הטיפוס להליכות מרובות, בטח לא להליכות קשות (ואשתי אחרי שני ניתוחים בחו"ל, כך שגם מבחינתה הליכה מרובה היא לא ממש מציאה). האם ישנה הליכה משמעותית מהרגע שבו מחנים את הרכב בעיירה האלשטאט ועד שמגיעים אליה? אם כך הדבר, יכול להיות שאוותר על הפנינה הזו.

האם השתמשת ב-GPS של iGo? רכשתי את האפליקציה לפני שבועיים, מעניין אם הוא עושה עבודה סבירה באוסטריה (במציאת כתובות מדויקות וכדומה). ושאלה אחרונה בהחלט, ארמון הלברון שליד ANIF זה אותו ארמון עם משחקי המים (שמשפריצים עליכם)? אם כן, הייתי בו כבר אז אוותר הפעם.

תודה רבה. :-)

Kia Niro, 1.6 (141), Hybrid Crossover, Rich Espresso, 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב דני, העיקר שנהנית.

האם עברת את כל האטרקציות של אוסטריה? בקושי דגמת את מערבה. היית במערת הקרח, אבל לא במכרה המלח, ולא בסכר ותחנת הכוח ההידרואלקטרית ועוד הרבה מאוד אתרים. ואני כבר לא מדבר על וינה שלבדה שווה שבוע ועל הטירול ועל עוד כמה אזורים שנשארו לי לנסיעות הבאות.

לגבי מערת הקרח - נכון שמדובר בטיפוס נכבד - קודם מהמכונית לרכבל ואח"כ מהרכבל למערה עצמה, אבל שווה כל שניה. איני יודע בת כמה אמך - אבל מדריך של קבוצת תיירים צעירים שלידה המתנתי לרכבל טענה שההליכה מהרכבל העליון למערה אורכת 20-30 דקות, אני, זקן שכמותי, עשיתי את הדרך בכ-10 דקות, אולי פחות. לא היה קל, אבל לא כל כך נורא - והביקור במערה (עם עששיות ותאורת מגנזיום בוער) היה שווה את כל המאמץ. הדבר היחיד שעצבן אותי היה המתנה בת למעלה משעה לרכישת הכרטיסים לרכבל.

לגבי הויגנט - טוב שקנית אותו, גם האוסטרים וגם השויצרים (וגם שכנים כמו ההונגרים והסללובנים) בודקים כל הזמן את המצאות המדבקה, והקנסות על נסיעה בלעדיה מטורפים, אני מדבר על עד 3000 אירו. לא היית רוצה להתקמצן על 40 ש"ח ולקבל הביתה מכתב עם קנס של 15,000. יש מדינות שבהן הויגנט מוצמד לכל רכב מושכר, ואתה משלם תמורתו לפי ימים. כך היה לי בסלובניה.

מי - אכן הלברון הוא הארמון שבו המים יוצאים מהכסא ומנקים לך את הישבן. קשיי הת המסלול.הליכה שלך מצריכים מחשבה רבה כיון שאוסטריה הררית ואין מקום שבו לא מטפסים, או, לפחות, הולכים רגלי. לכן הכן שיעורי בית באותה מכין א אפן יסודי מאוד כאשר

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפעל במוו עברתי לבד,אנחנו לא אנשים של סיורים,במיוחד שהאנגלית של אמא שלי לא משהו וגרמנית אנחנו עוד לא יודעים:lol:.

חייב לציין לטובה דווקא את כל המדריכים שהיו לנו,גם במערות וגם בארמונות,כולם דיברו בגרמנית ולאחר מכן באנגלית.

חוץ מארמון הקייזר בעיירה BAD ISHER נדמה לי שהמדריכה סרבה לדבר אנגלית ופשוט חילקה דפים באנגלית.

ארמון הקייזר הוא עוד מקום מדהים,הרבה יותר מכל הטירות שהיינו בהם.(נמצא באיזור האגמים).

הכניסה לגרוסגלוקנר היא יומית נדמה לי.

הכביש מאוד קשה,לא חושב שזה יהיה רעיון טוב לעשות אותו פעמיים באותו יום.

חוץ מזה שהכביש עצמו לקח לנו חצי יום עם כל העצירות,בתצפית וסתם עצירות לאורך הכביש בתצפיות קטנות.

בכל אופן אתה טס מאוחר יחסית לכביש הזה,כמדומני הוא פתוח עד סוף אוקטובר וגם זה תלוי בתנאי מזג האוויר,

תוכל להתעדכן באתר שלהם או אפילו להתקשר כמו שאני עשיתי באותו היום בבוקר.

הכניסה לכביש שיורד למפלי קרימל עולה 10 יורו נדמה לי,ויש עוד כביש שאינני זוכר ממש את מיקומו,אך הוא נמצא בדרך לגרוסגלוקנר מכיוון דרום שעולה 8 יורו.

הוייגנט עלה לי 8 דולר באחת מהתחנות דלק בדרך ממינכן.

ההליכה מהחניון הזה עד לעיירה הוא לא עניין של 10 דקות בערך,

חוץ מזה יש שאטלים שפועלים באופן יפה מאוד מהחניון לעיר ובחזרה.

כמעט ולא השתמשתי באייגו שהתקנתי מהארץ חוץ מכמה פעמים לווידוי נקודה.

אכן ארמון הלבורן זה ההוא עם משחקי המים.

הכל עולה כסף,בדרך כלל כמה יורו,בסופ של דבר מתקבל סכום רציני.

מזל שלא רכשתי את כרטיס זלצבורג כי חוץ משני אתרים שהייתי בהם אף אחד לא היה כלול ברשימה שלהם.

שים לב שרוב המקומות סוגרים מוקדם בתקופה הזאת(בשעה 3 סיור אחרון),אם תרצה לדעת מקום ספציפי זמני פעולה אני יבדוק לך.

ובכלל רוב המקומות שם נסגרים מוקדם,חנויות בין 6 ל-8 ומסעדות ב-9 סוגרות מטבח.

ספריאל-שחכתי לציין שגם במכרות המלח ביקרתי.

דווקא במערת הקרח הגענו כשכבר לא היה כלב כמעט והיינו האחרונים להיכנס.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני זוכר אם הלשטט היא העיירה שבה יש פיסלי מתכת במיי האגם, אם כן, קטנה וחמודה מאוד. יש חניון בשולי העיירה[קטן] ויש תת קרקעי כמדומני. שוב, לא זוכר בודאות אם זה שם העיירה.

תופעה בה נתקלתי באוסטריה מיספר פעמים בבואטי לחנות את הרכב, היא שניגשו אליי אנשים שעמדו לעזוב את החנייה והושיטו לי כרטיסי חנייה שעדיין בתוקף, כדי שאחסוך ו"לא יתבזבז " הכרטיס. גישה יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-Grossglockner פתוח עד נובמבר, בהתאם לתנאי מזג האוויר.

פעם שנייה שאני נוהג בכביש המדובר - ולטעמי הוא רחוק מלהיות קשה לנהיגה / נהיגה מהירה. האספלט סלול היטב, הכביש רחב ברובו המוחלט וקל לנהוג בו מהר ולהרגיש בטחון רב. לעיתים אתה נתקע אחרי אוטובוס או רכב פרטי הנוהג בעצלות, אותם ניתן לעקוף בקלילות ובזריזות. בל נשכח את הנוף המדהים הנראה ממנו.

ה-Stelvio Pass קשה ומעיק לנהיגה בניגוד לאחיו האוסטרי. טיב האספלט אינו מדהים, הכביש צר ברובו המוחלט, עמוס בכל מיני מועדוני רכב ותיירים - ומייאש לנסות ולהנות ממנו. בדומה לאחיו האוסטרי, גם לכביש האיטלקי נופים מדהימים ומהפנטים.

זאת ההזדמנות לציין כי ה-C220CDI Coupe היא בהחלט הפתעה חיובית בהחלט - אחרי 13 יום משותפים וכמעט 4000 ק"מ. איכותית כמצופה, מרווחת (4 אנשים + ציוד), נוחה עד מאוד, זריזה, מהנה לנהיגה וחסכונית בצורה קיצונית. לשלילה נציין גיר (אוטומטי) עצל ומצב ידני עלוב ומחריד לתפעול.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לא אכלת אותה. יהיה בסדר. התאם את עצמך. אם קר וגשום היכנס יותר למוזיאונים וחנויות, אם גשום זמנית, היכנס למסעדה, כשתסיים יהיה שמשי.

אם קר ומעונן אל תיסע באותו יום להרים אם כי אם אתה ממילא באוטו רוב הזמן , אתה מוגן. כך או כך אתם תהנו.

נסיעה טובה.

עריכה- למי שהוסיף לי סימן שאלה ל"גשום זמנית", הכוונה לגשום איי פה, איי שם.

אם עדיין לא ברור, הוסף שוב סימן השאלה שמחקתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיפך - צפה לשלג :)

כשאתה אוסף את הרכב השכור שלך שים לב שיש לו צמיגי חורף, גם אם מדובר בתוספת תשלום. (מינכן חמימה יותר).

נכון שדברים מסויימים יכולים להיות סגורים, אז תתעדכן באינטרנט / בלשכות התיירות. מצד שני לעשות טיול עם נעלי שלג זה חוויה מענינת.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיפך - צפה לשלג :)

כשאתה אוסף את הרכב השכור שלך שים לב שיש לו צמיגי חורף, גם אם מדובר בתוספת תשלום. (מינכן חמימה יותר).

נכון שדברים מסויימים יכולים להיות סגורים, אז תתעדכן באינטרנט / בלשכות התיירות. מצד שני לעשות טיול עם נעלי שלג זה חוויה מענינת.

צמיגי חורף אצלם זה צמיגי שלג, לא צמיגי גשם.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...