Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נפח מנוע (מעוניין להקטין נפח מנוע ולעלות יחס דחיסה, כדי לחסוך דלק)

4Real
שימו לב! השרשור הזה בן 4430 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם תנתק הצתה בצילינדר אחד, עדיין אותה כמות של דלק תגיע לצילנדר, הדלק הזה לא ישרף, יעוף למערכת הפליטה ויהרוס את הממיר הקטליטי, צריכת הדלק תגדל, כי הנהג יצטרך ללחוץ יותר על הגז כדי לפצות על צילינדר שלא עובד.

המנוע אולי לא ירעד בשיוט, אבל הוא לא יהיה מאוזן, כי הוא תוכנן לעבוד על 4 צילינדרים.

אם יש לך רכב ישן ללא ממיר קטליטי וללא מחשב, נתק פלג אחד, תעשה סיבוב ותראה את זה בעצמך.

לא חייב לנתק את ההצתה אפשר לנתק את הקונקטור ממזרק דלק אחד, לידע הכללי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ניתוק צילינדר לא פרקטי בכלל, גם אם מנתקים מזרק, חיישן חמצן יזהה תערובת עניה מאוד ויעשיר לשאר הצילינדרים את הדלק ואני אפילו לא מדבר על הרעידות הבלתי נסבלות שעם הזמן יגרמו לשבר גל ארכובה.

הדרך היחידה היא לחשוב על דלקים חלופיים, הנעה בגז או רכישת רכב אחר חסכוני יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימים רכבים עם ניתוק צילינדרים, בעיקר בבמנועי V8 גדולים מנתקים 4 צילינדרים. היה פעם מנוע אמריקאי שידע לעבוד על 4, 6 ו8 צילינדרים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אמרת היה? יש היום מנועים מודרניים של V8 עם ניתוק זוג או רביעיית צילידרים בשיוט ומנועי V6 עם ניתוק של זוג, לטובת תצרוכת דלק, אבל אין מנוע של 4 צילינדרים עם ניתוק צלינדרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם אני עדיין לא מהנדס מכונות(עדיין) אבל אני אומר דבר כזה.

למה לא להגדיל את נפח המנוע ולהעלות לחץ אטמוספרי מלא למנוע?

המוסכניק שמטפל לי ברכב לקח מנוע 2300 טורבו 250 כ"ס ושינה את כל המכללים ויצר לחץ אטמוספרי מלא והספק של 320 כ"ס!!

והרכב נחשב באופן יחסי חסכוני בתצרוכת דלק...

כמו כן ממה שידוע לי מסתובבות לפחות עוד 2 סאאבים כאלה בארץ עם הספק של 350 כ"ס על מנוע 2300 טורבו ו2300 טורבו והספק של משהו בסביבות ה-450 כ"ס... וכולן משופרות ולכולם נעשו את אותם דברים פחות או יותר.

לכן מהסביבה שאני מכיר אני ממליץ לעשות בדיוק ההיפך.

אתה יודע מה? קח אפילו מנוע של הונדה סיוויק ותיצור ממנו משהו...

הרי הרכב שלך סביר להניח שותה דלק וטוחן שמן ולכן מה שכדאי זה בדיוק ההיפך. לא להקטין - להגדיל!!

ארבעה סאאבים בטייסת: 9-5 2002 2.3 טורבו 185 סוסים שוודים באורווה, 9-5 1999 2.3 טורבו 230 סוסים ולבסוף שלי 900 1997 2.0 ידנית ומטורבתת בעלת 230 סוסים באורווה עם פאק אחד בייצור: אדומה! 900 1995 2.3 קבריולט עם עוד 150 סוסים לנשמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אמרת היה? יש היום מנועים מודרניים של V8 עם ניתוק זוג או רביעיית צילידרים בשיוט ומנועי V6 עם ניתוק של זוג, לטובת תצרוכת דלק, אבל אין מנוע של 4 צילינדרים עם ניתוק צלינדרים.

זה גם מה שאני חשבתי, אבל לאחר חיפוש קצר מצאתי את זה :

http://www.motorauthority.com/news/1073649_volkswagen-polo-blue-gt-is-first-car-with-four-cylinder-deactivation-tech

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד, זה אכן חדשני! מה גם שמתבצע ניתוק של שני הצילינדרים המרכזיים ולא צילינדר בודד, על מנת לשמור על איזון גל ארכובה וכוחות פיתול קטנים יחסית עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו! זה באמת חדשני...

זה בעצם כמו לקחת מנוע 2 פעימות ולהוריד לו את הקרבורטור ולהוסיף הזרקה ישירה. מה שיוצר מנוע קטן וחסכוני...

נשמע רעיון נחמד אבל השאלה אם במרחקים גדולים המנוע יוכיח את עצמו. ובמיוחד באקלים כמו בישראל.

ארבעה סאאבים בטייסת: 9-5 2002 2.3 טורבו 185 סוסים שוודים באורווה, 9-5 1999 2.3 טורבו 230 סוסים ולבסוף שלי 900 1997 2.0 ידנית ומטורבתת בעלת 230 סוסים באורווה עם פאק אחד בייצור: אדומה! 900 1995 2.3 קבריולט עם עוד 150 סוסים לנשמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים נפח יותר קטן צורך יותר. למשל אני גר בירושלים. לפני כמה שנים קניתי גולף שנת 2000 מנוע 1.4 כן כן זה לא טעות. רכב נדיר. להפתעתי הרכב נסע בסדר (לאומת הגודל והמשקל של הרכב ), אבל הוא היה צורך המון המון דלק, גם בעיר בגלל איזור ההררי וגם מחוץ לעיר. לאחר כמה חודשים בודדים מכרתי את הרכב, ועברתי לגנריישן מנוע 2.0 ( לא עברתי רכב בגלל צריכה מוגזמת אלא בגלל חוסר בכוח). המנוע 2.0 היה צורך פחות דלק. הבדל של 20%. אז לא למהר למנוע קטן. זה תלוי בצרכים ובאזור שאתה גר בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפח קטן יותר צורך יותר כי הוא מתאמץ יותר!

אבל אם לנפח הקטן, תוסיף כוח (ע"י טורבו או אמצעים אחרים), לא תבזבז דלק.

היה מבחן עם רכב ספורט BMW מול טויוטה פריוס ההייבריד (חשמל+בנזיל).

בנסיעה רגילה הטויוטה לקחה בצריכת הדלק. אבל כששתי המכוניות נסעו מהר והטויוטה ניסה לעקוב אחר ה BMW, היא בזבזה יותר דלק מהBMW הספורטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאתם אומרים טוב ויפה אבל אני רוצה לדעת אם אני הופך מנוע 1.6 ל 1.0 על ידי ״חיזוק״ ומעלה לחץ מ 7 ל 28 דוגמא האם אפשרי בלי טורבו ובלי לשבור מנוע מלחצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב בכמות המכונאים בתרד הזה אני מתפלא שאף אחד לא העלה את זה.

http://en.wikipedia.org/wiki/MIVEC#MIVEC-MD

עניין פעוט של החלפת מנוע אחד באחר, דבר שהוא אינו פעוט בכלל בארץ. יש מצב שאפילו לא צריך להחליף את כל המנוע אלא רק את החלק העליון.

המנועים האלו לא נמכרו בארץ אז צריך לייבא.

שמו לב שגם מיצובישי בסוף ויתרו על הטכנולוגיה הזאת.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4430 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...