Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך ייתכן שאנשים כאן

מרוויחים חצי מבחו"ל, והכל עולה כאן פי שתיים? ועל זה אין לי תשובה, או יותר נכון יש

לי, זה בגללנו, כי אנחנו עם של דפוקים...

לא ייתכן. נכון, אנחנו מרוויחים פחות מהממוצע של המדינות המערביות, אבל ממש לא חצי. דברים גם עולים יותר, בממוצע, אבל ממש לא פי 2.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רוני, זה היה יותר להמחשה, אבל יש לא מעט דברים שעולים יותר מפי שניים מאשר בחו"ל,

ואני לא מדבר על מכוניות או דברים כאלה שיש עליהם מיסים רצחניים, אלא על דברים פשוטים

שמשמשים אותך בשגרה היומיומית.

ולגבי השכר, תבדוק, תראה שלעומת מדינות רבות יש פער של יותר מ 100%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע כמה עולה לך חינוך? ביטוח בריאות? קח רק את שני אלה ותביא אותם לרמה הציבורית שיש בארץ - אתה תתפלא כמה זה עולה.

ומגורים? לא בשכונה מעאפנה, בשכונה שבה החינוך הציבורי ראוי ומספק, לא חינוך פרטי.

לא נעים לי לומר לך, אבל חבר שעבד כבר שנתיים בעמק הסיליקון עשה חשבון שעל פחות מחוזה של 180.0 א' דולר לשנה - הוא לא מתחיל בכלל לדבר עם אישתו על אריזת מזוודות. בניגוד לתחשיבים התיאורטיים - הוא חי שם, ויודע בדיוק כמה זה עולה.

החבר שלך בחר לגור באחד המקומות היקרים ביותר בארה"ב - עמק הסיליקון. אשתו בארה"ב סביר להניח לא תוכל לעבוד שם, ולכן הוא זקוק לחוזה כזה.

אושרי - +1

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושרי ואחרים, אני מסכים אתכם מאה אחוז ויותר, אבל חולק עליכם בדבר אחד מרכזי: יוקר המחיה ותנאי המחייה הלחוצים בישראל הם לא מכת גורל ולא "מגיעים" לנו כי אנחנו "דפוקים", הם נגרמים מכוונת מכוון של שכבה דקה בחברה ששולטת על ההון ועל השלטון, והמצב הנוכחי טוב להם - אנחנו נאבקים ונאנקים אבל ממשיכים לצרוך, ממשיכים לשרת בצבא כי "צריך", ושחוקים מדי וחסרי כבוד עצמי כדי לקום ולשרוף את המועדון.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה בדיוק העניין. אם לא היינו דפוקים היינו עושים משהו בנדון.

המחאה התחילה יפה ובגלל שהובילה אותה חבורה שלא ידעה מה

היא רוצה מעצמה, הכל התמסמס.

אם לא היינו דפוקים היינו נלחמים להחליף את השלטון, היינו מוחים כנגד

שחיתות, חוקים לא צודקים, הטבות לא מוצדקות למגזרים מסויימים

ועוד הרבה דברים.

אבל אנחנו עם של בכיינים, שמקטרים וממשיכים כרגיל. למה? לזה אין לי

תשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט קורא כאן כל תגובה ותגובה ממש בלהט ולא יכולתי להישאר אדיש.

אני אישית בן אדם שמכור לג'אנק פוד, כמה שיותר שמן עמוק ככה יותר תאווה לחך. גם ככה אין לי בעיה להסתדר בחו"ל. אני חושב שקולונל סנדרס זה השף האולטימטיבי :twisted:

ההקדמה הזאת לא סתם. היום הייתי ברח' אבן גבירול בת"א וחיפשתי איזה משהו קטן לאכול, ככה להרגיע את הרעב הקטן. אחרי שיטוט באזור שליד העירייה מצאתי את השלושה דברים הכי זולים שיש שם: פיתה עם זעתר באבולעפיה (7 ש"ח), שלושה בורקס גבינה קטנים של פילסברי בסופר באבא (7 ש"ח) ומשולש פיצה של פיצה כמעט חינם ללא תוספות (7 ש"ח).

אז איך אומרים ? בוא נתחיל: הייתי בטורקיה לפני חודשיים ובשדרת תיירים (טקסים באיסטנבול) אתה יכול למצוא המבורגר כפול לילדים במקדונלדס ב3.5 ש"ח, דואנט עם תוספות של דאנקין' דואנטס בתוספת כוס קטנה של לימונדה ב6 ש"ח ושישה כנפיים כמו של KFC עם רוטב בצד בחברה מקומית שנקראת ג'ימיס' בעבור 4.5 ש"ח. בברלין תוכל לקחת סאב' עם בשר מKFC או משולש פיצה עסיסי מהאט בעבור יורו.

ואני בטוח ששאר חברי הפורום שהיו ביותר מדינות בחו"ל ממני יוכלו להעיד אותו דבר.

מקומם.

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחאה הגדולה האחרונה היתה בבחירות 77' בה הועבר השלטון, לאחר 29 שנה מתנועת העבודה לליכוד.

מפלס השחיתות אז גאה והציבור העניש את מפלגת העבודה על מחדליה, ובייחוד מחדל מלחמת יום כיפור.

לחילופי השלטון נללו היתה משמעות הרבה יותר גדולה ממה שניתן לתאר, וממשק סוציאלי עברנו למשק קפיטליסטי.

היום גם חילופי שלטון לא יועילו, כי כלכלת השוק החפשי ותפיסתה משותפת לכל המפלגות הגדולות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך אומרים ? בוא נתחיל: הייתי בטורקיה לפני חודשיים ובשדרת תיירים (טקסים באיסטנבול) אתה יכול למצוא המבורגר כפול לילדים במקדונלדס ב3.5 ש"ח, דואנט עם תוספות של דאנקין' דואנטס בתוספת כוס קטנה של לימונדה ב6 ש"ח ושישה כנפיים כמו של KFC עם רוטב בצד בחברה מקומית שנקראת ג'ימיס' בעבור 4.5 ש"ח. בברלין תוכל לקחת סאב' עם בשר מKFC או משולש פיצה עסיסי מהאט בעבור יורו.

ואתה יודע כמה מרוויח טורקי ממוצע בחודש ?!

300-400 $, כן, מה שאתה שומע.

קל להתבונן מהצד כתייר ולראות כמה נפלא לחיות במדינות ניכר וכמה חרא בארץ, אבל לא כל הנוצץ זהב.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתה יודע כמה מרוויח טורקי ממוצע בחודש ?!

300-400 $, כן, מה שאתה שומע.

קל להתבונן מהצד כתייר ולראות כמה נפלא לחיות במדינות ניכר וכמה חרא בארץ, אבל לא כל הנוצץ זהב.

אבל תבוא לפה לכיכר המדינה או לאחד האזורים הכי יקרים בארץ, ואז תתחיל להשוות. המקום שדיברתי עליו הוא היוקר שביוקר בכל איסטנבול.

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אנחנו עם של בכיינים, שמקטרים וממשיכים כרגיל. למה? לזה אין לי

תשובה.

אושרי, כל עוד נחשוב שאנחנו עם של בכיינים, נשאר כאלה. ברגע שנבין שהשליטה היא בידיים שלנו ובכוחנו לשנות, אז נתקדם.

איך לשנות? בתור התחלה ללכת להצביע בבחירות. הכי קל, הכי פשוט והכי אפקטיבי. ברגע ששיעור ההצבעה יעלה משישים ומשהו לשמונים ומשהו, הפוליטיקאים יתחילו להתחשב בנו. כל עוד חלקנו הגדול מוותר על הזכות והחובה הבסיסית הזו הפוליטיקאים יכולים לחרבן על ראשינו בשקט.

בנוסף, שכל אחד מאיתנו יפעיל שיקול דעת נבון - לא לקנות מכוניות חדשות. נקודה. יהיה קשה, לא נורא - הרווח בטווח הרחוק יהיה של כולנו. עוד - כמו שאמר מי שאמר פה, בוקר אחד ימתין כל אחד מאיתנו לאוטובוס במקום להכנס לאוטו ולנהוג לעבודה. כולנו נפוטר? לא נראה לי.

ועוד ועוד, אבל המשותף הוא שאנחנו חייבים לקחת את גורלנו בידיים ולא להפקיד אותו בידיהם של פוליטיקאים שמעניין אותם הקידום שלהם או ליצנים חלולים כמו סתיו ליף וחבריהן הבובות על חוט.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך אתם רושמים שהישראלים הם מהבזבזנים.

הישראלים הם מהקמצנים בעולם.

האנשים הם אלו שלא רוצים לעבוד.

אני הולך בצהריי היום לעזריאלי (אני פנסיונר, זכותי לא לעבוד). ורואה קניון מפוצץ בצעירים, גילאי 20-40. פשוט לא עובדים. רק מטיילים (החנויות אגב - ריקות, בתי הקפה לעומת זאת, מפוצצים). אנשים לא קונים, אבל הם מבלים. הם לא עובדים.

.

1. וואו, זה כ"כ נכון...! לגבי בית.. אז כשיש לך בית משלך = יש לך ביטחון. לא תריב עם בעל הבית בסוף החוזה, אתה יכול לעצב אותו איך שבא לך ... בקיצור זה אחרת.

2. בסופו של דבר, באמת, עם הריבית של היום, למה שאנשים לא ייקחו את ההלוואות ומהמשכנתאות? ההפך, מי שחוסך שקל לשקל נדפק אח"כ, כי הוא יבוא וישלם מחיר גבוה יותר (כי הוא חיכה...).וברגע שערך הכסף לא שווה הרבה (ויש הרבה ממנו במשק) יש עליית מחירים. זה מהידע הבסיסי ביותר שלי בכלכלה.

3. אתה מעודד אנשים לצרוך כדי להניע את הכלכלה? לא יודע, נראה לי שכל אחד צריך להתנהל בתבונה ללא קשר למצב הכלכלה הארצי/עולמי.

4. זכותך לא לעבוד גם אם אינך פנסיונר. נראה לי שהרבה אנשים, אם היה באפשרותם, לא היו עובדים. הרבה יותר כיף להעביר את החיים ברוגע ובשלווה.

5. בסופו של דבר - הישראלים קמצנים, כי הם לא רוצים לצאת פרייארים. כל הזמן מחממים אותם בתוכניות הטלויזיה, "תתמקחו, תצעקו". ובסוף מה יוצא? שאנשים יעשו דברים לבד בבית, כדי לא לפרנס את המנעולן או את השיפוצניק, או את המוסכניק... וכו' וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג מתחיל, תאמין לי שאני עושה הרבה דברים, שחברים ומשפחה מסתכלים ואומרים, ואללה זה עקשן עם העקרונות

שלו, וזה הכל מתוך עניין שלא חייבים להסכים לכל דבר ולקבל כל צעד של הממשלה או החברות העסקיות ולהגיד

אמן. ואני יכול להרשות לעצמי את אותם דברים בלי למצמץ אפילו. אבל אני לא אעשה את זה כי זה עקרוני וזה מפריע

לי, וחבל שאין עוד הרבה כאלה. בגלל זה אני כותב שאנחנו עם של בכיינים, כי הרוב הגדול לא עושה כלום חוץ מלבכות

וכמו שכתבת, הוא אפילו לא הולך להצביע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני מצטער על ההתנפלות :)

אני אמרתי ממזמן שהישראלים רק בוכים וקונים, הישראלי יתנהג כמו אחד שלא נותן שידפקו אותו אבל הוא יוריד את המכנסיים ויתכופף.

הבית שהעלתי כדוגמא הוא מציאה טובה, מהבנק במזומן.

לא צריך ללכת רחוק, אני מדבר על איזורים טובים עם קהילות יהודיות ובתים מרווחים ונוחים במחירים מצויינים.

זוג צעיר מהמעמד הנמוך שמביא הביתה 6k$ בחודש וזה ממש קצת.

1500 דולר משכנתא כולל מיסי קרקע, חשמל כבלים אינטרנט וטלפונים 250 בחודש, הונדה סיווק בליסינג 200 דולר בחודש ורכב נוסף בן 5 בערך ביטוח לרכבים 100 דולר בחודש בערך שזה כולל מקיף לרכב בליסינג. קניות בסופר 100 דולר בשבוע, סרטים בילויים דלק וקשקושים ועדיין נשאר להם כסף למותרות ולחסכון.

או לחילופין משכירים דירת 2 חדרים באיזור טוב ב1100 בחודש, למה צריך בית פרטי כזוג צעיר בתחילת הדרך וחוסכים עוד קצת.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחאה הגדולה האחרונה היתה בבחירות 77' בה הועבר השלטון, לאחר 29 שנה מתנועת העבודה לליכוד.

מפלס השחיתות אז גאה והציבור העניש את מפלגת העבודה על מחדליה, ובייחוד מחדל מלחמת יום כיפור.

לחילופי השלטון נללו היתה משמעות הרבה יותר גדולה ממה שניתן לתאר, וממשק סוציאלי עברנו למשק קפיטליסטי.

היום גם חילופי שלטון לא יועילו, כי כלכלת השוק החפשי ותפיסתה משותפת לכל המפלגות הגדולות.

אני חולק עליך - המנטרה הגדולה של הקפיטליזם זה שוק חופשי ותחרותי. משום מה שוכחים את זה בארץ, ובארץ השוק הוא לא קפיטליסטי אלא ריכוזי ביותר.

חילופי ממשל יכולים להועיל אם הממשל יכריח את החברות הגדולות להתפרק להרבה חברות קטנות יותר, ואם הממשל ידאג שלא יהיו מיזוגים, ואם הממשל יפריט נכון.

כל אלה דברים שתלויים בממשל ולא באף אחד אחר.

אבל גם אנחנו האזרחים יש לנו יד ורגל בדבר. אם נפסיק לקנות מכל הפירמות הגדולות ונקנה מה שאפשר רק מהפירמות הקטנות, אז נקדם את התחרותיות, ואני חושב שיש התחלת שינוי חשיבה בעניין הזה.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל גם אנחנו האזרחים יש לנו יד ורגל בדבר

נכון מאוד, ושורש הענין הוא שיטת הבחירות.

הדג מסריח מהראש, ובשיטת הבחירות הנוכחית גורמת לנתק בין מה שהבוחר רוצה ובין הנבחרים שכדי לשרוד עושים כל מיני תרגילים שלא קשורים למה שהבטיחו לנו. (למשל תחבורה ציבורית בשבת, דירות זולות רק לחרדים ועוד)

אמנון רובינשטיין ואוריאל רייכמן פועלים כבר שנים לשינוי השיטה וניתן לקרוא מעט על כך במעריב, בדו שיח של השמאלני מרמרי עם הקפיטליסט רובינשטיין.

בלי הגזמה, הנושא הוא בנפשנו.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...