Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1488 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוא תן לי לספר לך את הכיוון השני לא מהכיוון של השיפוצניק שבא משכונת עוני בישראל, כיוון שאתה מתעקש להלל ולשבח את החיים בארה"ב.

אני גר בארה"ב בוושינגטון דיסי, עובד בחברה בבעלות המשפחה שלי, לא באתי ממשפחה עניה גם בישראל ונולדתי וגדלתי ברמת השרון.

החברה שלנו עושה מערכות אבטחה, אנחנו עובדים בעיקר עם הממשלה וגופים מאוד גדולים. אני כמוך האמנתי לשטויות האלה שאין גזענות בארה"ב, רד נקס אוהבים את ישראל ושאר השטויות שאתה מאכיל פה את התמימים שצמאים לחלום האמריקאי.

קורה המון שאנשים מתקשרים אלינו למידע לגבי המוצרים שלנו כיוון שאין הרבה חברות שעושות את מה שאנחנו עושים ואנחנו היצרנים, אני לא יודע מאיפה להתחיל לספר לך על אנשים שברגע ששמעו את המבטא אתה שומע פתאום את השינוי בקול שלהם. לא רק זה אלא לרוב זה מסתיים בהבטחת שקר שהם שולחים עוד דקה מייל או ישלחו מידע נוסף כדי שאני אוכל לתת להם הצעת מחיר... כמובן שהמייל הזה מעולם לא הגיע כי למרות הכל אמריקאים לא אוהבים זרים.

אתה חושב שהם אוהבים אותך כי הם צבועים ברמת שאתה בתור ישראלי לרוב לא יכול לקרוא כי אתה פשוט לא רגיל לרמה כזאת של דו פרצופיות, אני הייתי בכל החלקים של ארה"ב מהדרום לצפון, מהערים הגדולות לחלקים שכוחי אל ובדרך כלל בפנים הם יהיו נחמדים לא משנה מה הם באמת חושבים אבל יש פה גזענות סמויה ושנאת יהודים מתחת לפני השטח מסיבות דתיות או סיבות תרבותיות.

המצליחים הם אלה שנשארים עם הגישה הישראלית כי הם אלה שלא נכנסים למסגרת האמריקאית של פוליטיקלי קורקט, הקטנת ראש סדרתית של מה שלא במסגרת התפקיד שלי אז לא אכפת לי או שקרנות סדרתית וצביעות קיצונית שכולם הם חלק בלתי נפרד מהתרבות פה.

החיים פה לא סוכר, צריך לעבוד קשה כמו ישראל לפחות והתגמול הוא נטו בדברים החומרניים (זה מה שאימא שלך רואה בחופשה של כמה ימים, לא את זה שאין חברים לפגוש בסופ"ש או אין משפחה שתעזור, תפגש בסופ"ש או תבוא לארוחה בחגים) שאתה צריך לנהל עסק שהוא יותר מקבלן שיפוצים ישראלי חצי חאפר אתה נתקל בקשיים האמיתיים כמו חוסר אפשרות לקבל אשראי במדינה הזאת גם אם המספר השקרי הזה שנקרא קרדיט סקור מאוד גבוה כי מאז המשבר לא רוצים לתת שקל, הפקיד בבנק חסר תועלת וחסר כל יכולת להחליט מעבר למה שכתוב במחשב.

בירוקרטיה אטומה יותר מאפילו בארץ... לא האמנתי שיש מצב כזה אבל שמדברים על כמה האמריקאים מטומטמים ומרובעים זה לא תמיד עובד לטובה, בעסקים זה לרוב לרעה. יש פה עוד אין סוף דברים שאני יכול לתת דוגמאות...

שלא נדבר שחס ושלום תהייה חולה, אם תצטרך לעשות טיפול שיניים ותגלה שרוב הביטוחים פה בכלל לא מכסים את זה.

אז כן.... יש לי חברים פה (בחיים לא יהיו אפילו חצי מהחברים בארץ) ויש לי חיי חברה ענפים כולל נסיעות מידי פעם לניו יורק לחברים הישראלים, אני יוצא עם מקומית שאני מאוד נהנה איתה וטוב לי. דבר נוסף טוב בחוף המזרחי (חוץ ממיאמי) אין פה ערסים... הערסים והפרסים השתכנו בעיקר בלוס אנג'לס ובמיאמי משום מה.

אבל בסופו של דבר אני רוצה לחזור לארץ למשפחה, לחברים אני פה כרגע מאילוץ של עבודה.. המחשבה שהילדים שלי יהיו אמריקאים לא פחות ממגעילה אותי ועוד יותר אחרי שאני פוגש ילדים לישראלים שכל כך מנותקים מהוויה הישראלית שלנו שזה באמת מגעיל בקושי עברית הם יודעים.

אני פשוט לא מאמין שהחומרניות הזאת שכולנו מנסים להשיג עושה את החיים יותר שמחים או מאושרים... תסתפק בקצת פחות אבל תהייה בסביבה אוהבת ותומכת שאתה יודע שמי שחבר שלך הוא באמת אחד כזה.

אני אוהב את הבירוקרטיה, את הסדר ואת העובדה שיש נהלים לכל דבר.

יש לי פה חברים רבים וכן לפעמים היו לי רגעי בדידות אבל הלו אני לא שוכח שזה קרה גם בישראל.

בימי שישי אני סועד ארוחת שישי למופת, אני מחכה לדגים החריפים כל השבוע, שולחן ארוך ואנשים חמים.

זה הכל עניין של תפיסה בעינייך אני קבלן שיפוצים חצי חאפר, ממש נחמד, אני לא חצי חאפר אני חאפר מלא, יש אפילו רישיון מהמדינה, ביטוח של 2 מיליון דולר ובונד, חאפר עד הסוף.

אני בתהליך של בניית קרדיט ואני לא מתלונן, לא בוכה, אני לא מצפה מאף אחד לבוא ולזרוק עליי כסף.

ואני רוצה לגדל את הילדים שלי פה ולא בישראל. לידע כללי, אמא שלי ביקרה בו לקצת יותר מחודש, התלוותה אליי לעבודה וראתה המון, הכירה את כל האנשים שסובבים אותי והבינה שאני במקום טוב, לאמא שלי לא אכפת מהמחירים הזולים במרשל, היא רוצה לדעת שהבן שלה שמח. ואני שמח.

אני לא שוכח מאיפה באתי ואינני מפנה גב לישראל אך ללא ספק אני לא רוצה לחיות בישראל, כשנתקלתי בו במחסומים המחשבה של לחזור לארץ לא עברה במוחי.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בוא נתחיל מזה שאני לא מתוסכל, אני מפוכח... גם אני שנים רבות חלמתי על המעבר לארה"ב.

כל התיאוריות האלה שארה"ב אפשר בישראל אי אפשר זה בולשיט אחד גדול, לא רק זה אלא בעולם המודרני והגלובלי של היום מי אמר שאתה בכלל צריך להרוויח את הכסף שלך בישראל? לך תמכור משהו באיביי תרוויח בדולרים, לך תמציא משהו ותמכור בחו"ל, לך תפתח סטראט אפ... יש אלף ואחד אפשרויות והעובדה היא שישראל זה משק קטן ולהצליח בגדול במשק קטן לא משנה אם קוראים לו ישראל או סינגפור או הונג קונג זה קשה ולכן בכל הארצות האלה ההצלחה באה מיצוא.

אז נכון לא כולם יכולים או מסוגלים לעשות את זה אבל הכללות האלה שבישראל אי אפשר להצליח לקנות דירה זה אחת מהשטויות שהטלויזיה שטפה לאנשים את המוח... תהייה יצירתי ותוכל לעשות בכל מקום בעולם כסף.

ההרגשה הזאת שהכל אפשרי בארה"ב היא שקר, זה מה שמוכרים לך... הרבה דברים פה לא אפשריים, יש פה הרבה הרבה הרבה יותר עוני מאשר בארץ... אחוז ההאבטלה בארה"ב גבוה יותר מאשר בארץ ולא קל למצוא פה עבודה עד בלתי אפשרי אם אתה לא גר בערים מאוד מרכזיות.

גזענות? הגזענות פה היא משהו מאוד אמיתי, זה לא גזענות של נאצים לתוך פרצוף שלך... זה היופי באמריקה הכל מעודן בחיוכים וצביעות.

אני לעומת רבים וטובים יכול להגיד שאני לא מדבר בתאוריה או מביקור של שבוע בניו יורק וחושב שהוא מבין מה זה לחיות בארה"ב כי הוא צילם פרארי ברחוב.

ארבע נקודות:

1. אתה נובח על העץ הלא נכון.

2. הטיעון שלך לגבי יצירתיות מוכיח את הטענה שלי לחלוטין, תודה. פיספסת בגדול.

3. תגיב לגופו של עניין ולא של אדם.

4. טרם יצא לי לצלם פרארי, אבל אשתדל מאוד.

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר יקר. הרכב, האוכל, הדלק, החשמל תמיד היו יקרים פה יותר,זה לא שכול החיים חיינו באותה ליגה של ארה"ב ומערב אירופה, אם במהלך החיים שלך לא שמת לב לזה, ולא עברת מדינה, זה מראה בדיוק על תפיסת עולמך שכביכול אתה מנסה להראות עד כמה שהיא נעלית יותר מתפיסת העולם שלי.

אני לא מכיר אותך, אבל אני אישית יודע מה לחיות במדינה שהיא לא עם רמת חיים מערבית, ויודע מה זה איכות חיים הרבה יותר מחורבנת ממה שבישראל. ותאמין לי שאני לא שם רטיה על העיניים, אני מודע לזה שיש פה מה לשפר, אבל אני כן יודע להעריך מה שיש לי ולך, ועד שאתה לא חווה מה זה חרא אמיתי, אתה לא באמת יודע להעריך את זה.

ואתה חושב שהאמריקאי הממוצע לא מתבכיין? אתה חושב שסבבה לו? רק לפני כמה שנים הוא היה משלם פי כמה פחות ממה שהוא משלם היום על הדלק, אבל הוא כמובן לא יודע להעריך את מה שיש לו לעומת הישראלי, וכמו שכמובן אתה לא יודע להעריך את מה שיש לך לעומת מדינות אחרות(ולא, אני לא מדבר על סודאן, אלא על מדינות במרכז אירופה אפילו).

ושוב אני אומר, לא יודע מה הסטטוס שלך כרגע ומה המחויבויות שלך, אבל תמיד היה פה גרוע יותר לעומת מדינות המערב. ובכול זמן של החיים שלך, תמיד יכולת ועדיין אתה יכול לעזוב לשם. אין לך אף אחד שמכריח אותך להשאר פה, אתה לא צריך להדחס לספינת דיג ביחד עם 200 אסיאתיים, ואתה לא צריך לעבוד 10 שנים בשביל לממן כרטיס טיסה.

אם תמיד עלה יותר זה הופך את המצב לבסדר?

מאיפה אתה יודע מה ואם אני חוויתי?!

האמריקאי משלם רק היום, אתה שילמת כל חייך. וכל הכסף הוא מיסים.

יש לי משפחה ברוך השם ולצערי מאוחר מידי לשינווים כאלו. אבל מי יודע.. אולי ימים יגידו.

כיוון שזה לא מביל לשום מקום תרשה לי לקצר.

כן אנחנו לא מכירים. לא אתה לא יודע מה הסטטוס שלי. אתה תשאר בגן העדן שלך בו אתה שמח שיש לך יותר מלעני מרוד.

או כמו שאמר האטיופי בארץ נהדרת, "יחסית לאחי שמרוויח 10 ש"ח בשעה ועושה משכורת של גרוש וחצי, אני עשיר אחושרמוטה" .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאמרו, בוא נתחיל מזה שבשום מקום לא מלקקים דבש וכסף לא צומח על העץ.

מדברים כאן על זה שבארץ קשה יותר לחיות ברמה טובה, לעומת מדינות מערביות

אחרות. הרי שר האוצר וראש הממשלה כל דקה וחצי מהללים את היותנו חברים ב OECD

וכמה הכלכלה כאן טובה, ושאין כמונו ועוד בולשיט אחד גדול.

לכל מדינה יהיו את החסרונות שלה, וכך גם ארה״ב. אבל לצאת מנקודת הנחה ששום מקום

בעולם לא טוב יותר מישראל, זה שטות אחת גדולה, וזה מה שממשלות ישראל ניסו לפמפם

לנו מיום שנולדנו. אממה, היום כבר קשה להסתיר את זה, כי יש אינטרנט, אנשים טיילו ועבדו

בעולם, אתה יודע כמה עולה כל דבר בכל מדינה, ואתה יודע מה קורה מחוץ לביצה המקומית.

יש הרבה אנשים שלא יתאים להם לעבור למדינה אחרת. אבל מי שיעשה את זה, ויעשה את זה

כמו שצריך, וחא ילך לעבוד במשה מובינג, או בעגלות בקניונים, יכול לגלות שאלה חיים לא רעים בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או כמו שאמר האטיופי בארץ נהדרת

אתיופי! אתיופי!

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה 40% מהבעיה בארץ (זה משתנה לאט, אבל לא מספיק) - תופעת העדר.

אם אין לך את זה, אתה לא "בסדר", לא "תקין" - מה שגורם לך להוציא יותר ממה שאתה צריך.

אל תפחדו ממה שהשכנים יגידו.

השוק הראשון שלי בארה"ב היה כשחבר ואני הסתובבנו בעיר ואיזה ארגון (הצלב האדום?) ביקש תרומה.

אשה מורה, בעל שכיר רגיל (או עובד בשיפוצים/עבודת כפיים - כמו שבנצי הזכיר) - זה מספיק בשביל להנות מהחיים ולהגיע לפנסייה בשקט.

בלי מלחמות, בלי כאב ראש, סתם בורג קטן ולא חשוב במערכת (ואין ש-ו-ם דבר רע בזה).

וא

פה בארץ אין באמת בעלי מקצוע. ז"א, אחד שהוא שיפוצניק, הולך להיות צבע בקיץ, ואינסטלטור בחורף. מראש, העובד המקצועי לא מוערך מבחינה חברתית, וזאת ה-בעיה העיקרית שלנו. את כל העבודה עושים עובדים זרים וישראלים מפונקים לא רוצים לעבוד במשהו שנחשב בזוי. וגם אין הכשרה מקצועית כמו שיש בלמשל... גרמניה. ששם אינסטלטור זה אחד שסיים בית ספר מקצועי לאינסטלטורים והוא יודע את עבודתו היטב.

בארה"ב, לעומת זאת, כל עבודה מכבדת את בעליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה בארץ אין באמת בעלי מקצוע. ז"א, אחד שהוא שיפוצניק, הולך להיות צבע בקיץ, ואינסטלטור בחורף. מראש, העובד המקצועי לא מוערך מבחינה חברתית, וזאת ה-בעיה העיקרית שלנו. את כל העבודה עושים עובדים זרים וישראלים מפונקים לא רוצים לעבוד במשהו שנחשב בזוי. וגם אין הכשרה מקצועית כמו שיש בלמשל... גרמניה. ששם אינסטלטור זה אחד שסיים בית ספר מקצועי לאינסטלטורים והוא יודע את עבודתו היטב.

בארה"ב, לעומת זאת, כל עבודה מכבדת את בעליה.

אנשים לא מוכנים לשלם על בעל מקצוע אמיתי, זה עולה יותר. לכן כולם חאפרים (או רובם) כי אין טעם להתאמץ בללמוד ולשתדרג ולהשתפר כי הלקוח גם ככה לא משלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, זאת סתם הכללה.

מי שמחפש בעל מקצוע טוב ומוכן לשלם, יכול למצוא בקלות.

הבעיה העיקרית עם בעלי מקצוע שכאלה היא שכבר מזמן נסגרו כל בתי הספר המקצועיים והדרך הכמעט יחידה היום לההפך לשרברב היא להיות שוליה של שרברב.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, זאת סתם הכללה.

מי שמחפש בעל מקצוע טוב ומוכן לשלם, יכול למצוא בקלות.

הבעיה העיקרית עם בעלי מקצוע שכאלה היא שכבר מזמן נסגרו כל בתי הספר המקצועיים והדרך הכמעט יחידה היום לההפך לשרברב היא להיות שוליה של שרברב.

באגירה, יכול להיות שזאת הכללה, אבל עצם העובדה שאין כאן בתי ספר מקצועיים אומרת משהו עלינו כחברה. לדעתי מקצוע מכובד אמור להיות משהו שאנשים צריכים לשאוף אליו ולא כמו שקורה היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב מקצועיות, פעם בא אלי מרכיב ארונות של רשת 'ריביירה' (בלי קשר לא מומלצת לדעתי), ואחרי ההרכבה, כשביקשתי שינקה את שאריות העץ, המתכת והפסולת שהשאיר הוא ענה לי: "אולי שאני גם אעשה לך פאנלים?"...

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזוי :| באמת תודעת שירות זה אחד הדברים שחסרים להמון בעלי מקצוע בארץ (שוב, כי מהסיבות שציינתם לצערנו הם אינם בעלי מקצוע במלוא מובן המילה)

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובטח תודעת השירות של בעלי מקצוע בארה"ב פשוט מושלמת נכון?

סיפור קטן מהשבועיים האחרונים, מישהי שאני מכיר פה קנתה דירה והחליטה לשפץ אותה כלומר מטבח חדש, אמבטיה חדשה, להרים קיר גבס קטן ולעשות צבע וחשמל קצת.

במהלך החיפוש לקבלן שיפוצים היא אמרה אני לא ילך על המקסיקני הכי זול שאני מוצאת אלא היא לקחה "אמריקאי" כדי שהעבודה תעשה כמו שצריך ובזמן.

long story short

שום דבר לא נעשה בזמן, היה עיכוב של מעל חודש, שיקר לה בלי סוף ש"היום היום אני בא לסיים" ולא בא, סינן טלפונים בלי סוף, פינישים שבעזה לא היו מתביישים בהם וכו'.

סיפור נוסף? פה המקבילה של הוט המהוללת נקראת Comcast חברה שממנה כנראה הוט למדה את תודעת השירות שלה. המתנה של שעות על הקו אחרי שאתה צריך לדבר עם מכונה 10 תפריטים, נציגי שירות סתומים בלחץ כולם כמו רובוטים שואלים את אותם שאלות אז אתה מנסה להסביר להם שאתה קצת יותר מבין ושאתה מסוגל להסביר מה הבעיה באינטרנט גם בלי תחקיר שב"כ של רובוט אבל הם לא מוכנים לשמוע אלא פשוט ממשיכים לשאול את השאלות שכתובות להם במחשב.

קובעים עם טכנאי והוא לא מגיע בכלל, מתקשרים למרכז לשאול למה לא הגיע? משקרים שלא קבענו... קובעים ליום למחרת שוב והוא מאחר ממסגרת הזמן בשעה וחצי ומחרטט איזה חצי שקר שגם ילד בן 6 לא מאמין לו.

בארץ כמו בכל מקום יש בעלי מקצוע סופר טובים ובעלי מקצוע זבל, זה לא תופעה ארץ ישראלית :roll:

1969 Pontiac Firebird

:twisted:

בעבר:Honda Civic Type R, Renault Clio Sport, Peugeot 106 Rallye

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כי אתה קמצן, קומקאסט... לנו יש את האפשרות לבחור בין 10 ספקיות, שכחת לציין שבספקית שלך עולה 79 דולר לאינטרנט טלפון וכבלים, אולי בוושינגטון אפילו פחות. אז אתה משלם על מה שאתה מקבל, אני מעדיף לשלם יותר ולהנות משירות מצויין.

כנ״ל עם הסלולרי, עברתי למטרו פי סי אס, שילמתי 40 דולר בחודש הכל בלי הגבלה, 3 חודשים לאחר מכן חזרתי לטי מוביל ואני משלם כפול אבל נהנה מהשירות והתמיכה המצטיינים.

אם הקבלן שהידידה שלך שכרה הוא בעל רישיון אז היא סתומה, לקבלן בעל רישיון יש בונד, אם הוא לא מופיע ומפר חוזה, שולחים העתק של החוזה עם פירוט לחברת הבונד עם פירוט של הבעיות, הם שולחים צ׳ק בגובה הבונד ללקוח בלי לשאול יותר מדי שאלות.

המערכת פה בנויה שהיא דבר ראשון מגנה על הלקוח ואם קרה מצב שבו הלקוח נדפק, יש פה מערכת משפט שעובדת.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר יקר. הרכב, האוכל, הדלק, החשמל תמיד היו יקרים פה יותר,זה לא שכול החיים חיינו באותה ליגה של ארה"ב ומערב אירופה, אם במהלך החיים שלך לא שמת לב לזה, ולא עברת מדינה, זה מראה בדיוק על תפיסת עולמך שכביכול אתה מנסה להראות עד כמה שהיא נעלית יותר מתפיסת העולם שלי.

חבר, אתה טועה. האוכל הדלק והחשמל היו יותר זולים פה מאשר במערב אירופה. אני זוכר בפעמים הראשונות שטסתי לאירופה נפעמתי ממחירי האוכל והדלק. כשההורים שלי טסו לאירופה אי שם בתחילת שנות השמונים אז הם היו לוקחים איתם כף חשמלית כי לאכול במסעדה או אפילו לקנות סנדביץ' היה להם מאוד יקר. גם הדלק. ועצם זה שהם טסו לאירופה בתקופה ההיא מראה שהם לא היו הישראלי הממוצע. לגבי מחירי רכבים אתה צודק.

לך תפתח סטראט אפ

בתור חובב סטארטאפים לא קטן ועם קצת נסיון בתחום - אני יכול להגיד לך שלפתוח בארץ סטארטאפ קשה פי עשרות מונים מאשר לעשות את זה בארה"ב. יותר קל לגייס שם כסף, יותר קל שם לעשות מינגלינג עם האנשים הנכונים, ויותר קל לסגור שם עסקאות. בעבר מהנדס ישראלי עלה פחות ממקבילו האמריקאי, אבל כיום זה כבר לא נכון.

קשה בארץ הקודש להקים סטארטאפ חדש אם אתה לא מקושר כמו שצריך, וגם אם הצלחת אתה תגלה שבחור ממוצע בארה"ב נוהג ברכב יוקרתי יותר וגר בבית גדול יותר עם מוצרי חשמל חדשים יותר ובריכת שחיה והעלות הכללית של זה נמוכה יותר.

יש לי לא מעט חברים מסביב לגלובוס (ישראלים ולא ישראלים) וכשהלא ישראלים שמעו בפעם הראשונה שבית פרטי סביר עולה פה בערך מליון דולר, היה להם קשה לקבל את הרעיון שלא מדובר באחוזה. ושדירה עם שלושה חדרי שינה עולה בארץ 400K$ הם שאלו אותי בתמהון כמה מרוויחים פה.

נכון שאפשר להצליח בארץ, אבל זה הרבה יותר קשה. לא בגלל שהשוק קטן, אלא בגלל שהשוק ריכוזי. דבר עם המפעל של חטיפי העמק ותשאל אותם למה קשה למצוא את המוצרים שלהם במרבית הסופרים, או למה אין כמעט מוצרים שמחליפים את עלית בתחום הקפה, או אפילו את חברת קדבורי העולמית למה הם לא הצליחו להיכנס פה לשוק בצורה משמעותית.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...