Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1488 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

SLS - אתה צודק בהמלצה שלך לחיות לפי היכולת ולא לפי החלום.

אתה מנסה להשוות אותנו לדור שהיה הורים בשנות החמישים והששים - הדור של ההורים שלי. ו-vladclar טוען שהדבר אינו אפשרי.

אז להזכירכם - גם בשנות החמישים והששים אנשים לקחו משכנתאות והלוואות - כלומר חיו על חשבון העתיד. וכך יהיה תמיד כיון שהביולוגיה שלנו וצרכי ההכשרה שלנו גורמים לכך שהתהליכים של הקמת המשפחה וגידול הילדים יהיו מקבילים בזמן לתקופת ההכשרה המקצועית, שהיא גם תקופה עם הכנסות יחסית נמוכות.

ההבדל הגדול הוא שעד לפני 35 שנה שלטה בארץ גישה סוציאל-דמוקרטית שבה המדינה נטלה על עצמה אחריות לשירותים בסיסיים כגון חינוך ורפואה, וגם חלק גדול מהכלכלה היצרנית היתה ממשלתית או ציבורית (הסתדרותית), שמטרותיה העיקריות היו בנית המדינה, לא צבירת הון לבעלי המניות. כיום המדינה מתנערת ממחויבויותיה. ובמקביל, על ידי ההפרטות, מטפחת שכבה של אנשים עשירים מאוד המתעשרים עוד יותר על חשבון המעמדות האחרים.

אפשר להתוכח על יעילותה של כל אחת מהשיטות (אני מצפה לאש וגופרית מצד yehuda-k) אבל זה מה שעם ישראל בחר החל מ-1977, וזה מה שקיבל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא השיטה של אז לא השיטה של היום טובות

צריך מיזוג של שתיהן כמו שנעשה בסקנדינביה.

וצריך לדאוג שעם החובות יהיו גם זכויות ולא כמו המצב היום שיש כאלה עם זכויות ללא חובות , ויש כאלה עם חובות וללא זכויות.

כל מי ששרת בצבא , הנה לך חצי דונם , לא יכול למוכרו במשך X זמן, בנה לך בית , או קח לך דירה בחצי המחיר ( רק לא לגבות את המיסים המוטלים על הדירה כבר חסכת מחצית עלותה ).

זה ששירת בקרבי יקבל יותר מהג'ובניק !! ומי שלא ישרת ימשיך לגור באוהל ... של תורה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה - אתה צודק, אבל... הציבור מפגר ולכן הציבור ישלם.

אתה מבין, בסופו של דבר ההחלטות מתקבלות מהכנסת. ויש ציבור שלם של בוחרים שבוחרים מפלגות שמונעות מחוקים כאלו לקרות למרות שהם יכלו להרוויח מזה.

יש לש"ס לדוגמא המון בוחרים שעושים צבא, עובדים וכו' ואינם נמנים על המגזר החרדי בכלל ובכל זאת בוחרים ש"ס - מה שמגדיל את כוחה וגורם לה לשים טריז כל פעם שמישהו מנסה להעביר חוקים כאלו.

לנו זה ברור שמה שאתה אומר נכון, לכולם זה ברור. ולמרות זאת עכשיו לאחר מחאת הדיור - עדיין התנאים החדשים הם כאלו שהרוב יילך לחרדים. מה תעשה עכשיו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי היה מצליח גם בארץ כי הוא יזם בנשמתו . שם יותר קל מהסיבה האחת אתה מתחרה בגויים שרובם הגדול יותר טיפשים יותר תמימים ופחות שאפתניים מהיהודי / הישראלי המצוי.

הגורם לאנטישמיות הוא אנשים שחושבים כמוך, הישראלי המצוי, מתנהגים ומדברים כאילו הם טובים יותר מכולם רק בגלל היותם יהודים.

ישראלים הם טיפשים, תסתכל סביבך זה גם נושא השרשור. ישראלים הם עם מטומטם ברובו.

בוכים ובוכים אבל מורידים את המכנסיים ומתכופפים.

אנחנו לא פראיירים, אנחנו הכי טובים, אנחנו העם הנבחר, אנחנו הכי הכי חכמים בעולם... בגלל זה ישראל נראית כמו שהיא נראית ורועי צודק.

אני רואה את השוני שלנו מאחרים בזה שאנחנו חרא, תחמנים ושקרנים. זה המוניטין שירותים עם חשיבה כמו שלך השאירו פה, וזה מה שאני ועוד אנשים מהדור שלי מנסים לשנות.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הבעיות במדינה הזו היא שהיא נורא קטנה ומס' אנשים מצומצם מאוד שולט פה בהכל וקשה מאוד להשתחל שם. כל תחום מחולק כבר בין מס' אנשים ומי שינסה להכנס איפשהו שם בדרך חוקית יתפוצץ לו הרכב.

עוד בעיה חמורה היא שאנשים לא מבינים איך הפוליטיקה והכלכלה בארץ פועלות ולכן הם עדיין חיים בסרט שבצורה חוקית הם יכולים להתעשר או לבחור ראש ממשלה או לא יודע מה.

מי שחיי בצורה ממוצעת + - חייב לבנק יותר ממה שיש לו. מי שקצת מצליח להתקדם הממשלה לוקחת לו חלק נכבד ומשאירה לו רמת חיים נאותה למרות המשכורת הענקית שלו(מס הכנסה של 48 אחוז זה מטורף למשל).

לקנות רכב שהוא מעל הממוצע קשה היות וכל מי שמייבא לפה רכב כזה יכול להרשות לעצמו לדרוש ממך סכומי עתק. גם רכב ממוצע, חדש, לא קל לקנות ולא הרבה אנשים יכולים להרשות זאת לעצמם מבלי הבנק. יתרה מכך, גם רכב משומש לא כזה קל להרבה אנשים לקנות.

על דירה בכלל אין מה לדבר. לרכוש דירה לבד מעטים יכולים והרוב הולכים לקבל את 'עזרת' הבנק ושם זה כבר סרט שאם לחשוב על זה, לא כדאי להסתבך איתו. אבל מה? ללכת על שכירות? שם אתה גם משלם המון כסף ובסוף עוד נשאר בלי דירה.

כל מה שקשור לכסף בארץ עולה מלבד דבר אחד - המשכורת החודשית. העלייה של המשכורות לא פרופורציונאלית ביחס לעליית המחירים.

הבעיה האמיתית היא ששוטפים לנו את המוח מגיל 0 ומתכנתים לנו את סגנון החיים. הרי זה הנורמה ללכת לבית ספר וללמוד מה שמישהו החליט בשבילך שאתה צריך ללמוד, הולכים לצבא כי חייבים לשרת ולהגן על המדינה שלנו, עושים פסיכומטרי כי אחרת אי אפשר להתקבל לאוניברסיטה, הולכים ללמוד באוניברסיטה וקורעים את התחת כדי לממן את הלימודים או אפילו כבר אז לוקחים הלוואות ומתחילים את מערכת היחסים עם הבנק, מסיימים ללמוד הולכים לעבוד איפשהו ומתחילים להכנס לשגרה של משכורת שהרוב המוחלט שלה הולכת על התחייבויות כגון משכנתא, שלל המיסים ותשלומי החובה למיניהם וקצת נשאר לבזבז. במידה ומדובר על זוג צעיר אז הוא גם רוצה להקים משפחה שזה המון הוצאות שלא לדבר על חתונה שגם פה צריך המון כסף. עכשיו, חוץ מלשלם מס הכנסה ומגוון המיסים האחרים שאנחנו משלמים, אנחנו גם אמורים הרי להפריש לחסכונות מהצד, פנסיה וכו'. גם פה, אנחנו נותנים למישהו אחר את הכסף שלנו וחיים בבטחון שהוא דואג לכך שהכסף יישמר ויתרבה וכשאצטרך לפרוש יהיה לי מספיק כסף לרמת חיים טובה.

מגיל קטן מכניסים לנו לראש מסלול שאנחנו צריכים ללכת בו. המסלול הזה נבחר בקפידה לא על ידינו אלא על ידי האנשים בשלטון(ואני לא מדבר על בובות כמו ביבי וכו', אני מדבר על אלה שבאמת שולטים). כל דבר שאנחנו עושים קשור בכסף, כסף שאין לנו. לכן, אנחנו עובדים וכשאנחנו עובדים אנחנו מכניסים כסף לממשלה/בנקים. אם אין לנו מספיק כסף לדברים כגון - רכב, חופשה, דירה, חתונה וכו'(ומי שעובד כשכיר ולא מרוויח כמות מכובדת של מאות אלפים כל פעם - אין לו מספיק כסף למשהו כזה) - אנחנו לוקחים כסף מהבנק ומחזירים לו את הסכום הזה עם ריבית מכובדת. אנחנו משעבדים את עצמנו לבנקים.

גם בישראל, גם בגרמניה וגם בארה"ב המצב הוא דומה.

אנשים צריכים להפסיק לחיות לפי המסלול שמישהו אחר תכנן והחליט שככה הוא יחיה, אלא לקחת את החיים שלו לידיים שלו וללכת במסלול אלטרנטיבי.

השיטה שאנחנו פועלים על פיה עכשיו היא להשתמש בכסף שאין לנו כרגע, אלא שיהיה לנו בעתיד. האפשרות הזאתי גם עולה לנו כסף. כסף שאין לנו.

החוב לבנקים הולך וגדל, המחייה הולכת ומתייקרת אבל המשכורת נשארת זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגורם לאנטישמיות הוא אנשים שחושבים כמוך, הישראלי המצוי, מתנהגים ומדברים כאילו הם טובים יותר מכולם רק בגלל היותם יהודים.

אנחנו לא פראיירים, אנחנו הכי טובים, אנחנו העם הנבחר, אנחנו הכי הכי חכמים בעולם... בגלל זה ישראל נראית כמו שהיא נראית ורועי צודק.

אני רואה את השוני שלנו מאחרים בזה שאנחנו חרא, תחמנים ושקרנים. זה המוניטין שירותים עם חשיבה כמו שלך השאירו פה, וזה מה שאני ועוד אנשים מהדור שלי מנסים לשנות.

בנצי לא מבין מה כתבת בכחול . תרגום בבקשה.

חז"ל אמרו יהללך זר ולא פיך , ואת חוכמת היהודים אומרים הגויים ולא היהודים עצמם. ברוב המקרים מתוך קנאה.

בוא נבחן את מספר מקבלי פרס נובל היהודים ושל השאר בהשוואה לגודל האוכלוסיה. תחזור עם התשובה. נשמח לשמוע.

במשך כ 40 שנה עבדתי מול גויים חלקם ברמות גבוהות ביותר ופעמים רבות שמעתי שבחים על כישורינו , יכולת התמרון והגמישות וחוכמתינו.

לכן אינני נזקק לאישורך .

בהתחשב באוצרות הטבע האדירים שלרשותינו בהתחשב בשלום השורר באזורינו מזה 100 שנה התקדמנו לא רע , אפילו מצויין.

מזל.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התכוונתי לכתוב כלום בכחול, לiPad יש נטיה לעשות מה שבא לו.

יהודים וישראלים זה 2 דברים שונים.

יש גם מקסיקנים תחמנים ומוכשרים וכד׳ .

אתן לך דוגמא שעלתה למוחי ממש לפני מספר דקות בעודי פוסע החוצה מ7eleven בבעלות משפחה אתיופית.

אני מכיר פה מספר עסקים ששייכים לאתיופים, האתיופים אנשים חרוצים והמדינה המסריחה שלנו שוברת אותם, נזכרתי באברהם, בחור אתיופי עם חנות טבק בלוס אנג׳לס, בחור מקסים, יהודי שהגיע לארה״ב ופתח עסק שעובד יפה, פה הוא נטמע בחברה בצורה טובה מאוד.

יש מספר מסעדות אתיופיות מצויינות בבעלות אתיופית באיזור הוליווד, יש משפחה אתיופית שהגיעו לפה ועבדו בתחנת דלק, היום יש להם תחנת דלק על לה סיינגה. אני מעריך את זה שפה האפשרויות אכן טובות יותר, נקודת הפתיחה טובה יותר ואם אתה חרוץ אתה יכול להצליח בין אם אתה מהגר או מקומי, אני לא הייתי קבלן מהרגע שהגעתי לפה, עבדתי בt-mobile, עבדתי בניקיון, בתור מנועלן, הוצאתי רישיון סחר ברכבים, עבדתי במסעדה ובשיפוצים כפועל. כשהחלטתי להתקדם התקדמתי, הייתה לי האפשרות לקחת את הסיכון ולממש את השאיפות שלי, די פשוט.

בישראל עבדתי ב2 עבודות, עבדתי כמו חמור וההכנסה לעומת ההוצאות הייתה שווה בערך.

מוסר עבודה יש, שכל יש, חשיבה גדולה יש, אמצעים ואפשרויות..... זה כבר סיפור אחר.

בישראל להיות בן 20 בלי תמיכה של הורים זה קשה, כמעט בלתי אפשרי, אני עוקב אחרי חברים רבים מהפנימייה וקולט איך הם עובדים ועובדים רק בשביל המינוס.

בתור בחור צעיר אחרי צבא ללא תמיכה של הורים, אתה חייב להשכיר דירה, אתה חייב לכלכל את עצמך בצורה בוגרת ומה לעשות ההכנסה לא בשמיים, זה לא שלא היו שאיפות להשכלה גבוהה, היו אבל הן רחוקות שנות אור מהמציאות.

אתן לך כדוגמא חבר קרוב, הורים לא משהו בכלל, אין כלום. מסיים צבא וצריך להתמודד עם המציאות, מציאות שבה יש 2 אחים קטנים בפנימיות וכן צריך לעזור כי המדינה לא עושה מספיק, הוא יוצא לעבוד ומביא 5000 שקל בחודש כשהוא קורע את התחת במועדפת, שכירות הוא צריך לשלם, תחבורה עולה כסף? אוכל? בוא תספר לי איך הבן אדם חי? אתם מצפים מהצעירים שמוצאים את עצמם מקבלים סטירה מהמציאות אחרי הצבא שיעבדו ויעבדו ואם חלילה הבן אדם עושה משהו בשביל עצמו אז זה מותרות. מבחינתי זאת חוצפה.

כאדם עובד שמתמודד עם אותה מציאות מחורבנת כמו כולם כי מה לעשות אלה החיים, רוצה להרגיש שאני עובד בשביל משהו, בשביל עצמי, לא בשביל 30 שנה קדימה, הפסדתי מספיק חברים לפני גיל 20 כדי לדעת שהחיים זה דבר שלא לוקחים כמובן מאילו, היום זה פה ומחר זה איננו, אני רוצה להרגיש שאני עובד בשביל העתיד שלי אבל גם נהנה מההווה שלי.

אני עובד כמו חמור, היום שבת, גשם זלעפות, קמתי ב6:45 ונהגתי 35 מייל ללקוח פוטנציאלי, מפה אני נוסע לעוד 3 פגישות עד שיגמר היום, דלק עולה לי כסף, אוכל שתיה עולה לי כסף, אבל השביתות היומיומית, הידיעה שאני קורע את עצמי, הכאבים ברגליים העייפות זה הכל בגלל בחירה שלי, כשאגיע הלילה הביתה אני אקח את האשה לארוחת ערב במסעדה טובה, מחר אעבוד קצת בבית ובערב נלך למשחק של הלייקרס, אני לא רואה את זה כמותרות, זה מה שנותן משמעות ואת הכוח להמשיך לרוץ קדימה, הדברים הקטנים שמעלים חיוך על הפנים. זה לא מותרות, ללכת למסעדות זה לא מותרות, אני מבשל ואוכל בבית אבל צריך לצאת להתאוורר, צריך לעצור בין פגישות ולקנות חולצה, צריך קצת דברים מוחשיים שיתנו לי להבין שאינני עובד סתם. החיים יפים גם עם עבודה קשה. ואני חושב שלעבוד קשה זה חובה, חובה אם אתה רוצה להגיע לשיבה טובה לעתיד טוב, אני עובד בשביל הדור הבא אבל אני גם עובד בשביל עצמי ובלי המתנות הקטנות הללו מה היא התכלית של כל החרא הזה? כי זה מה שהחברה אומרת? מותר לי לאכול פילה מיניון פעמיים שלוש בשבוע, וכן אני יודע שטי בון יהיה זול יותר אבל מותר לי ומגיע לי, אני להבדיל מהרבה אנשים לא אומר מגיע לי יש מאין, אני אומר מגיע לי כי הרווחתי את זה ביושר.

וחלאה עם המילה שיפוצניק, אני אפילו לא מרים פטיש, אני קבלן, יש לי צוותים, אני נוסע לעבודה לבוש כמו חתן בר מצווה ונוהג על מכונית סדאן לא טנדר. רק בבית אני עובד בעצמי, מעבר לזה זה בזבוז זמן וכוח, אני שורף את הזמן בלהבים לקוחות, לפקח על העבודות ולתת שירות מצויין.

לגבי החיים בוושינגטון, אני מבין, זה כמו עולה חדש שמגיע לדימונה, זה לא בדיוק אינדיקציה לחיים בארץ ישראל.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל, ההישגים האלה נחטפים מאיתנו על ידי שלטון רדוד ואנוכי, על ידי בעלי הון וקבוצות עסקיות ריכוזיות ועל ידי קבוצות אוכלוסיה שמדירות את עצמן מהחיים היצרניים בישראל.

אני מאד מאד מוטרד באשר למדינה בה ילדי יחיו, מאד!

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים איתך,השנאה שלהם אלינו לא תלויה ולא נגרמה מהאדמות שכאילו גנבנו מהם.

יותר מדי ערבים חיים בעוני ובניצול, ובמצב כזה קל לתעל את האנטי שלהם כך שיופנה ליהודים. (גם שלטון הצאר הרוסי עשה זאת). גם אם היפותטית מדינות ערב יהיו ברמה מערבית, תישאר שנאה אבל אולי תהיה מופנמת, כמעט ללא חווי חיצוני.

למה הם חיים בעוני? (שוב, להשקפת עולמם)

כי לפני 60 ומשהו שנה הם חיו פה בוילות ענק ביפו ובירושלים.

היו להם דונמים על גבי דונמים של אדמות בכל מקום.

היה להם טוב.

עד שבאנו והפכנו את הקערה.

מעט מהתושבים נשארו, מעט חזרו, אך הם עדיין תולים את העוני בכך שנגנבו מהם נכסיהם המקוריים כביכול.

כתוצאה מכך, גואה בהם גם תחושת הניצול.

כמו שתכף תקרא בחלק בתגובה שמתייחס לגרמניה הנאצית -

כשאין בעיות, אי אפשר להתסיס וללהט שנאה בליבם של אנשים סתם כך. או שלפחות הרבה הרבה יותר קשה.

אם הבעיות הן תנאי הכרחי לקיומה של השנאה,

והבעיות הן תולדה ישירה של העובדה ש"גנבנו" מהם את האדמות להשקפתם,

אז בעיני השורש האמיתי לשנאה הזו היא "גניבת" האדמות, ולא המצב הסוציו-אקונומי הנמוך שהתהווה לאורך עשרות שנים אחרכך כתוצאה מהם.

כעת, גם אם תפטור להם את הבעייה הכלכלית ותשדרג את מעמד החברה הערבית מבחינת כלי-השתלבות במסחר ובתעשייה, תשדרג להם את החינוך, הם עדיין ינטרו לך טינה.

כי את אותה תחושת ניצול שכוננה בהם במשך כל אותם שנים בהן הם כן היו במצב נחות חברתית,

לא נראה לי שאפשר לפתור בכזו קלות.

מנסיוני הקצר בחיים למדתי שאנשים נוטים "לשמור בלב" לזמן רב יותר כאשר מדובר בפגיעה במישור האישי, להבדיל ממצב בו הסכסוך הוא כלכלי גרידא.

אי לכך, זה כבר מזמן עבר את הקו בו ניתן להתפייס איתם ע"י זה ש"נרפד" אותם בפיצויים של חקיקה מתקנת ככל שתהיה.

הם כבר עם העיניים על הפרס הגדול, וכבר יש להם לצערי חברים בתוך הכנסת שאחראים לכך שזה מתקדם בכיוון הזה.

לא שאני סבור ח"וח שהם פחותים מאיתנו בכל צורה שהיא.

אני פשוט חושב, שכנסת מדינת ישראל, שמחליטה החלטות על גורלה של אותה מדינה, שהלא מוגדרת כמדינת הלאום היהודי,

צריכה להיות מורכבת מחברי כנסת יהודים - מהסיבה הפשוטה שערבי, לא יכול לדאוג לאינטרס הטוב ביותר של הלאום היהודי.

הלאום שלו הוא ערבי, ואי לכך - הוא צריך שתהיה לו מדינה ערבית משלו, בו יוכל להיות חלק מהמארג החברתי הטבעי שלו ולהשפיע על גורל הלאום שלו.

הערבוב הפרדוקסלי הזה, פוגע בנו אנושות כאזרחים שרוצים להישאר במדינה בריבונות ישראלית אמיתית.

מה זה נראה לכם "מדינת כל אזרחיה"?

זו מדינה ערבייה במסווה של מדינת ישראל.

ברגע שמכוננים לכך הכנה חוקתית הם עוקפים אותנו דמוגרפית בסיבוב ולוקחים לנו את המושכות ישר מבין הידיים.

והפרדוקס הזה הוא אשמתנו הבלעדית!

כמו שכבר טחנו עד דק בשרשור הזה, הישראלי המצוי כנראה אוהב לחיות כשהוא לוקח בחשבון רק את היום, את הכאן ועכשיו, מבלי לקחת בחשבון את ההשפעות שהבחירות שהוא עושה ישפיעו על המחר שבו יחיו הוא וילדיו.

אז במשך עשרות שנים, החל מקום המדינה, התעלמו מהמיעוט הערבי שנשאר פה,

ובהעדר פתרון \ הסדר ראוי זה פשוט התנהל כמעין תחום אפור, כמו כל דבר כמעט במדינה -

מהסיבה הפשוטה לדעתי, שלאף אחד לא היה כוח להתעסק עם הכאב ראש הזה, אז השאירו את זה למחר.

ומחרתיים, וכן הלאה וכן הלאה.

עד שהנהר גאה על גדותיו, ואותו מיעוט כבר אינו מיעוט אלא פלח נכבד מהמארג הדמוגרפי במדינת ישראל,

וכמדינה דמוקרטית עלינו לכבד את אותם עקרונות דמוקרטיים ולאפשר לו,

בחסותינו,

להיות בכנסת ולחוקק חוקים שחותרים נגד מדינת ישראל בגלוי. (היום זה רק הצהרות, אם לא נמצא לזה פתרון יבוא יום שלבל"ד וחברותיה יהיה מספיק כוח קואליציוני להעביר חוקים מה אתם חושבים).

לסיכום, באמת לא באתי להיכנס לפוליטיקה - אני שונא את ההתדיינות בנושא הזה כי זה עתיד להיות וויכוח עקר לא משנה לאן ניקח את זה.

מה גם שנדמה לי שפוליטיקה זה הדבר היחיד שעובר על חוקי אוף-טופיק :lol:

כתבתי את כל מה שכתבתי כדי לציין שהבעייה האמיתית של הערבים איתנו לדעתי, היא לא מצב כלכלי ולא נעליים.

גם לא שום דבר אחר,

מלבד העובדה שהם חיו כאן - ואנחנו באנו ונכנסו להם באמצע "משום מקום" לשיטתם.

וההיסטוריה מלמדת, שכמעט בכל מקום בו התקיים "נסיון" של מדינה דו-לאומית הנסיון הזה התפוצץ למישהו בפרצוף.

זה פשוט לא עובד לדעתי, מאותה סיבה שכתבתי מקודם -

שללאום היהודי יש עבר, הווה ועתיד משלו,

ולערבי יש כאלו גם כן.

זה מתכון מועד לפורענות בעיני, כדי שנוכל לחיות בשלום אחד עם השני אנחנו נדרשים להפגין סובלנות ובגרות יוצאת דופן, משני הכיוונים, וכנראה שאין לנו את זה עדיין, לאף אחד מאיתנו.

זה אומר שערבי ויהודי ישבו באותו בית מחוקקים, כשכל אחד מהם מייצג ציבור שונה לגמרי, אבל כשהם משחקים ב"משיכת חבל" פוליטית הם לעולם יזכרו את הצד השני ויקחו גם את האינטרס שלו במידה מכובדת - כדי שיהיה דו-קיום.

זה אומר שערבי ויהודי יתחילו להסתכל אחד על השני כאחים.

כשם שלא אוכל להסתדר עם שותף לדירה שאיני סובל,

כך איני יכול להסתדר עם עם שבא לחלוק איתי את "הדירה" של כולנו, הלא היא מדינת ישראל.

כדי שנוכל להסתדר ביחד אנחנו צריכים להתבגר, לפתוח דף חדש, וללמוד איך לאהוב אחד את השני בשנית.

בדיוק כמו שאחים, שלא דיברו 30 שנה, צריכים לעבוד כדי לאחות את הקרע שנוצר ביניהם.

וכדי שנחיה באותו בית, אנחנו חייבים להגיע למצב הזה.

אם לא נגיע אליו, שום פתרון תחליפי לא יעלים את הבעייה האמיתית - והיא ששנינו נוטרים טינה וזוקפים אשמות אחד כלפי השני מסיבות שונות ומרובות.

אני אפילו לא יכול להתחיל לחשוב איך אפשר לעשות את זה, אבל אני כן יודע שזה מה שצריך לקרות כדי שבסופו של דבר יהיה פה קצת שקט לכולם.

לא מסכים. האדם אינו יצור רציונלי, ושנאת הנאצים נגדינו נתמכה ב"עובדות" , כפי שנראה להם. לפני עלית היטלר ימ"ש לשלטון, גרמניה היתה הארץ שבה השפעת היהודים היתה הרבה ביותר. הבנקאות, הרפואה, הבידור, האדריכלות, התעשיה, המסחר- בכל אלה היהודים היו גורם מכריע, ולפעמים הרוב. לגרמני הפשוט נראה שהיהודים משגשגים בזמן שהוא סובל (למרות שכמובן רוב היהודים סבלו גם הם), והיה קל יחסית לנאצים לשכנע שהיהודים דפקו אותם, וצריך לגרש אותם. על ההשמדה לא דיברו כלל לפני ובתחילת המלחמה.

לא רציונאלי? מאוד רציונאלי.

לולא שנאת הנאצים הייתה נתמכת ב"עובדות", היא לא הייתה מתלהטת לכדי שנאה, לפחות לא בסדרי גודל כמו שראינו לצערנו.

היטלר ופמלייתו היו חייבים ליישב לעם הגרמני בכלים של שכל והגיון (שוב, מנקודת השקפתם שלהם באותה תקופה) את ה"עובדה" שהיהודים אחראים לכל בעיות גרמניה.

לכך התכוונתי בתגובתי כשאמרתי שכשהבעיות החלו לגאות בגרמניה, היה ניתן להפיל את האשמה על היהודים.

מהסיבה שכתבת - שהיהודים היו בעמדות מפתח בתחומים רבים בכלכלה הגרמנית, ולכן היה קל להציג בעיני הגרמני המצוי, ממעמד הפועלים, זה שנאנק כלכלית למחייתו, את אותם אקזמפלרים יהודים שנמצאים במצב טוב ולמנף אצלו רגשי נחיתות ושנאה כלפיהם.

לולא היו בעיות, לא הייתה ההזדמנות למנף שנאה - כי כמו שאמרתי באחת התגובות הקודמות בשרשור, כשהכל מתנהל על מי מנוחות אין סיבה לשנוא אף אחד, it's bad for business...

לכן נשאר לי להניח שאתה כן מסכים איתי בשני העניינים:wink:, פשוט לא הצלחתי להסביר את עצמי כראוי בתגובתי הקודמת...

במידה ולא אשמח לשמוע :idea:

היו תופעות כאלה, אבל כללית האיסלם היה סובלני יותר מהנצרות. הם לרוב לא כפו המרת דת, אבל הטילו מס גולגולת כבד , רק על לא מוסלמים. לכן נוצר במשך הדורות טפטוף של המרת דת לאיסלם, כתוצאה מעוני של משפחות שלא יכלו לשלם את המס.

במידה ולימודי המזרחנות שלמדתי בתיכון לא נמחקו לגמרי וזכרוני אינו מתעתע בי,

אני זוכר שבתחילת דרכו של האיסלאם ממש, זה התנהל כך.

מצאתי את הנ"ל בויקיפדיה -

לאחר מעברו למדינה, כתב מוחמד את "עהד אל-אֻמה" (חוזה האומה), בו הכריז  על ישוב הסכסוך הישן בין השבטים הערביים, והכריז על כל המאמינים המוסלמים  כעל אחים אשר המלחמה ביניהם אסורה. עובדי האלילים נחשבו לכאלה שיש להילחם  בהם, אולם בהדרגה התאסלמו תושבי חצי האי ערב. מוחמד לא ראה ביהודים עובדי  אלילים, אולם משהתגלעו סכסוכים בינו לבין השבטים היהודים באזור, נלחם בהם  והוציא להורג את הגברים שביניהם. הנשים והילדים אולצו להתאסלם. הילדים  והנשים היהודים שהתאסלמו תרמו לאסלאם מסורות שמקורן יהודי, ואשר מכונות  בערבית "איסראיליאת" (إسرائيليّات).
משנוצרה הישות המדינית המלוכדת החל מוחמד בפשיטות על שיירות המסחר הבאות  אל העיר מכה. כשסבלה העיר ית'רב (אל-מדינה) מרעב, פקד מוחמד לתקוף שיירות  המובילות מזון כדי להשיג מזון לעיר. ב-[url="http://he.wikipedia.org/wiki/623"]623[/url] יצא מוחמד יחד עם 300 אנשים לתקוף שיירה [url="http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94"]סורית[/url]  שנסעה למכה, ושהובילה כ-50,000 דינר זהב. ראש השיירה, אבו סופיאן (אביו של  הח'ליף החמישי לימים, מעאויה אבו סופיאן), שמע על כך והזעיק תגבורת ממכה.  בני קריש שלחו 950 איש, אך מוחמד הצליח להביס אותם במקום שנקרא בדר (بدر). [url="http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=%D7%A7%D7%A8%D7%91_%D7%91%D7%93%D7%A8&action=edit&redlink=1"]קרב בדר[/url] נחשב עד היום במסורת המוסלמית סמל ומופת לגבורה. [url="http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=%D7%90%D7%91%D7%95_%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%99%D7%90%D7%9F&action=edit&redlink=1"]אבו סופיאן[/url], ממנהיגי מכה, נשבע לנקום במוחמד. ב-[url="http://he.wikipedia.org/wiki/625"]625[/url] יצא אבו סופיאן עם 3000 לוחמים על מדינה. מוחמד הגיע עם 1000 איש וצבאו ניגף ב[url="http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=%D7%A7%D7%A8%D7%91_%D7%90%D7%95%D7%97%27%D7%95%D7%93&action=edit&redlink=1"]קרב שהתחולל באוח'וד[/url]  והוא עצמו נפצע בקרב. המסורת המוסלמית מייחסת לקרב זה את הפסוק בקוראן:  "אל תחשיבו את המתים למען אללה כמתים, אלא הם חיים אצל ריבונם ומקבלים את  שכרם" (סורה 3, [url="http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=%D7%A1%D7%95%D7%A8%D7%AA_%D7%90%D7%9C_%D7%A2%D7%9E%D7%A8%D7%90%D7%9F&action=edit&redlink=1"]סורת אל עמראן[/url], פסוק 169). מוסלמים נוהגים לצטט פסוק זה בעת קבורת חללי מלחמה.
בשנת [url="http://he.wikipedia.org/wiki/626"]626[/url] יצא שוב אבו סופיאן לעבר ית'רב (אל-מדינה), הפעם עם 10,000 לוחמים ובעזרת אנשי השבט היהודי [url="http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=%D7%A9%D7%91%D7%98_%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%98%27%D7%94&action=edit&redlink=1"]שבט קוריט'ה[/url]  (قُريظة). מוחמד ביצר את ית'רב ולאחר מצור שנמשך 20 יום, התייאשו בני קריש  ושבו למכה. אז יצא מוחמד עם 3000 לוחמים להילחם ביהודי שבט קוריט'ה. לאחר  שהובסו, הורה מוחמד להרוג 600 גברים מבני השבט ולאסלם את הנשים והילדים.
ב-628 הושג הסכם בין מוחמד לאנשי שבט קריש שעצר את המלחמה ביניהם לזמן-מה. הסכם זה, המכונה "[url="http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A1%D7%9B%D7%9D_%D7%97%D7%93%D7%99%D7%91%D7%99%D7%94"]הסכם חדיביה[/url]  (حديبية) נחשב באסלאם כהסכם משפיל, שכן אנשי שבט קוריש לא הסכימו שמוחמד  יחתום עליו בתואר "רסול אללה" (שליח האל), אלא כמחמד בן עבדאללה בלבד.  במקביל נוצר סכסוך בין מוחמד לאנשי ח'יבר (خيبر כ-150 ק"מ צפונית  לאל-מדינה) היהודים, שהיו [url="http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%A7%D7%9C%D7%90%D7%99"]חקלאים[/url]. בקרב שהתחולל ביניהם, הידוע בשם [url="http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A8%D7%91_%D7%97%D7%99%D7%99%D7%91%D7%A8"]קרב חייבר[/url],  הרג מוחמד 100 איש. יתר היהודים נכנעו והגיעו להסכם על-פיו ימסרו למוחמד  ואנשיו מחצית מיבוליהם. הסכם זה שימש מאוחר יותר באימפריה המוסלמית כדגם  להסדר על-פיו יהודים ונוצרים יכולים לחיות בין מוסלמים ובלבד שיכירו  בעליונות המוסלמים וישלמו מס מיוחד. יש מסורות המספרות כי מוחמד לקח לו את  ספייה (صفية), אישה יהודייה שהייתה, לפי חלק מהמסורות המוסלמיות, בתו של  מנהיג יהודי ח'יבר.

תחת הערך "מוחמד".

רואים כאן ביטוי גם למה שאתה אומר עם מס הגולגולות והעובדה שחלק מהמניע היה כלכלי בחלק מהמקרים,

אך שוב כמו שאמרתי מלימודי בתיכון זכור לי שהמגמה העיקרית של אותם מהלכים הייתה להעצים את דת האיסלאם ע"י הזרמה של מאמינים ונאמנים חדשים לדרכו של מוחמד.

אם אתה מצרף אותם ע"י שאתה מחזיק חרב חדה מעל צווארם, או שאתה עושק להם את הנשמה מבחינה כלכלית עד שהם ממירים את דתם כדי לפרוק מעליהם את כובד העול זאת סמנטיקה מבחינתי.

איזו אפשרות אחרת הייתה להם? לא היו משלמים את המס ראשים, הראשים היו נערפים.

זו המשמעות של זה, הברירה היחידה שלהם הייתה להתאסלם ולכן יש כאן מגמה של המרת אנשים על דתם לשם הגדלה של "נפח" מועדון המעריצים כשם שקראתי לזה קודם :wink:

ומי אמר לך שהעובד המקצועי כן מוערך בארה"ב מבחינה חברתית?

אנשים בכל העולם נוטים להסתכל מלמעלה על קבוצות מסוימות, וזה לא קשור לישראל.

דווקא נראה לי שבישראל האנשים יותר פתוחים מאשר בארה"ב.

כאן אני חייב לחלוק עליך, בחברה האמריקאית יש הרבה כבוד כלפי מעמד הפועלים כזה שבנה את אמריקה,

וגם כיום מעמד הפועלים מכבד את הנפשות בו מבחינה שלא ניתן לראות בארץ.

שם, אם תהיה שיפוצניק \ אינסטלטור, זה נורמטיבי לגמרי - ברור לכולם שיש צורך במציאות לשיפוצניקים ואינסטלטורים.

ומתוך אותה ידיעה, אף אחד לא יסתכל עליך בעיקום גבה כשתאמר לו שזה מה שאתה עושה -

אלא יכבד אותך בדיוק באותה מידה כשם שהיית אומר שאתה עו"ד או רופא.

הוא אמנם לא יתרשם מהתואר ה"מפציץ" שיש לך,

אך עצם העובדה שאתה שיפוצניק \ אינסטלטור לא תגרום לו להפחית מערכך חס וחלילה.

(אלא אם הוא ילדותי ואינפנטיל, זה כבר לא קשור להיותו אמריקאי אלא להיותו סוג של תת-אדם ששופט אנשים ומכמת את איכותו של אדם לפי מקצוע, זה הפסד שלו ומדובר על יוצאי דופן כמו שבצני אמר לך כבר)

בארץ לעומת זאת, המגמה הכללית היא שונה, וכתגיד למישהו שאתה שיפוצניק \ אינסטלטור הוא יחמיץ את סבר פניו ויחשוב לעצמו "מסכן, החיים לא הטיבו איתו והוא לא הצליח 'להסתדר'" כאילו זה איזה מקצוע סוג ב'.

בגלל זה, גם אין בתי ספר להכשרה מקצועית בהרבה תחומים בארץ.

כי כולם שואפים רק להייטק וליהלומנות או לא יודע מה.

רק למקצועות הנוצצים.

כאילו אין בתים שתיסתם להם הצנרת במוקדם או במאוחר יותר.

נוצר בחברה שלנו מצב תודעתי מצער בו מקטנות מרגילים את הילדים ש"חשוב מאוד מאוד ללמוד, כדי שתצא רופא או עורך דין, כדי שתצליח בחיים, אם לא תלמד עכשיו לא תוכל להתקבל לאוניברסיטה וכן הלאה וכן הלאה."

כמו שמישהו כבר אמר לפני, מעצבים לנו את התודעה כך שנראה את זה כברירת מחדל לפנות לתחומי עיסוק שכאלה.

ואם לילד אין כלים להצליח בעולם הטכנולוגיה, בכלכלת הידע שאליה מנסים להכניס אותו, והוא מטבעו נמשך לדברים אחרים?

המדינה מוקיעה את המעמד היצרני לטובת המעמד ההי-טקיסטי טכנולוגי, הן מבחינה חקיקתית והן מבחינה תודעתית.

ואז נוצר מצב בו צריך עובדים זרים בווליומים כאלו, וזה חלק מהסיבות שהיה נוח תמיד לממשלה בישראל להשאיר את המצב עם הערבים כמות שהיה -

הם היו במצב סוציו-אקונומי נמוך, למה שנרים אותם, או להבדיל נמסד להם פתרון חלופי משלהם?

הם משתלבים פה נפלא, הרי גם ככה אנחנו מחנכים את בנינו ובנותינו לעליונות מקצועית -

מתישהו נצטרך מישהו שיפתח לנו את הסתימה בשירותים \ ירצף לנו את הבית.

מבחינת הלך הרוח זה התקדם ומתקדם בכיוון הזה,

ובגלל זה הישראלי הממוצע לא שואף ולא הולך להיות אינסטלטור או צבעי.

לא בגלל שהוא "מפונק", לזה הרגילו אותו.

שאינסטלטור וצבעי זה נחות, אז לעולם הוא יסתכל על זה כאמצעי ביניים למשהו, ולא כמטרה.

כי הוא לא רוצה לתפוש את עצמו כנחות.

בגלל זה הצבעי הוא גם רפד וגם רצף, ובגלל זה גוועו ומתו כל בתי הספר למקצועות הללו.

למה אין אצלנו מקצוע מלצרות כמו באירופה?

בארץ מלצר, זה שלב ביניים כשאתה לפני \ אחרי צבא, או להבדיל כשאתה סטודנט תפרן.

אז מתוך זה שזה שלב ביניים, אתה לא לוקח את העבודה ברצינות ולא משקיע זמן ומאמצים בלהתפתח ולהתמקצע בה.

וזה הכי דפוק שזה ככה, כי מלצר זה אחד המקצועות שדורשים את תודעת השירות הגבוהה ביותר, זו אומנות לכל דבר.

אז המלצר לא יודע למלצר, והאינסטלטור לא פותח סתימות כמו שצריך, והקבלן בונה קירות עקומים.

כי מעולם לא טיפחו בו את הכלים שיאפשרו לו להסתכל על המקצוע הזה כשאיפה לחיים, את המוטיבציה ללמוד אותו ולהתפתח בו.

זה "כולה" שלב ביניים, אז מה אכפת לי מה הלקוח חושב עלי, אם יפטרו אותי כאן אני מקסימום אלך למסעדה אחרת שתשלם לי 22 ש"ח לשעה - מה ההבדל?

כי דאגו לעשות איידוליזציה למקצועות מסויימים, ושכחו שכלכלה מורכבת מכל חלקיה.

אי אפשר לנהל כלכלה שמתבססת על יצרנות טכנולוגית נטו,

כמו שאי אפשר לנהל כלכלה שמתבססת על המקצועות היצרניים מהאסכולה הישנה כביכול.

חייב את שניהם, על אחת כמה וכמה במדינה מבודדת גיאוגרפית כמו שלנו - בה איננו נהנים מהיכולת לייבא בקלות יחסית ממדינה שכנה את כל מחסורינו כמו התושבים ברוב המדינות בגוש האירופאי \ בארה"ב \ בעוד הרבה מקומות אחרים.

אני כיום בתהליכי הקמה ברוך השם של עסק לפיתוח אתרי אינטרנט ואפליקציות לסלולריים חכמים.

אם אפגש עם בן שכבה שלי ואספר לו מה אני עושה, סביר להניח שהוא יתפעל ויגיד לעצמו "כל הכבוד לו, זה 'הסתדר' בחיים".

לעומת זאת, אם אותו בן שכבה יפגש עם בן שכבה אחר, שפנה לדרך אחרת והפך להיות שוליית מכונאי,

הוא יחשוב לעצמו "מסכן, היה צריך ללמוד יותר טוב בבית הספר".

השאלה שלי היא, למה לעזאזזל הפכנו להיות כאלו?

מצד האמת, זה כמו בצבא.

הצבא הוא מערכת כוללת - שאינה יכולה להתקיים בלעדי אפילו אחד מהפרטים בה.

הג'ובניק חיוני להתנהלותו התקינה של הצבא בדיוק באותה מידה שהקרבי חיוני לכך.

כך זה גם בכלכלה, ועל ידי שאנחנו מטפחים בצורה מוקצנת מקצועות מסויימים, על גבם של מקצועות אחרים -

אנחנו בעצם יורים לעצמינו ברגל.

בגלל זה אין בתי ספר מקצועיים, ובגלל זה אנחנו בבעייה עם כל העובדים הזרים ומהגרי העבודה.

מצד אחד זה גורם לתסריט רע למדינה כמעט מכל כיוון שתסתכל על זה.

מצד שני, מישהו יכול לאזן את התנודות שיווצרו בכלכלה במידה ותוציא את כל אותם עובדים זרים ממנה?

היא תזדעזע.

הדוגמה הראשונה שעולה לי בראש היא המלונות בים המלח -

תסלק את הסודנים והאריתראים כל המלונות שם קורסים בהעדר חדרנים \ מנקים \ אנשי תחזוקה ועוד מאה ואחד מקצועות ותפקידים שרק אותם סודנים ממלאים,

כתוצאה מאותה הפחתה בערכם של המקצועות הללו.

הפחתה שיצרה מצב בו אף ישראלי לא מעוניין לעבוד בעבודה הזו, לפחות כשאיפה ואידיאל, ולכן אתה יכול להעסיק סודני בחצי מהשכר לשעה.

לאחר זמן מה, המעסיקים התרגלו לנוחות הכלכלית שיש בלהעסיק עובדים בחצי מחיר, ועכשיו -

גם אם ישראלי ירצה להיות חדרן במלון בים המלח אין לו סיכוי.

אנחנו הורגים לעצמינו את הכלכלה והמדינה, וזה הכל מתחיל מהחינוך לדעתי...

בארה"ב להבדיל, וכאן אני מאוד מסכים עם בנצי,

העניין הזה שונה בתכלית (לצד הטוב יותר כמובן).

שם זה בסדר גמור לרצות להיות חקלאי \ קבלן \ רפתן או מה שלא תרצה.

יותר מזה, אלו הרבה פעמים מקצועות שעוברים בגאווה מדור לדור, מהאב לבן,

לפעמים הגאווה המשפחתית אפילו סובבת סביב זה.

בארץ, תראה לי בן שגאה להגיד שאבא שלו חקלאי, ושהוא שואף בכל אבריו להיות חקלאי כאביו ביום מן הימים כשיגדל. נדיר מאוד.

יהודה

אתה חייב להודות שהוא צודק בזה ש the average joe האמריקאי תמים בהרבה מהישראלי המצוי :lol:

לא נכנס לשאלה אם זה טוב או רע, אבל הוא צודק אני חייב להגיד 8):-D

להם אין את ה"פלפל" הישראלי \ יהודי הזה במנטליות שלהם.

מצד שני, אני גם מאוד מסכים איתך בכך שהרבה ישראלים בוחרים לקחת את זה לאפיקים שליליים ומקנים לנו יחסי ציבור סוג ז'.

כשמתעלים את זה לכיוונים טובים, מבינים למה טובי המוחות בעולם היו יהודים ולמה היהודים נמצאים ונמצאו בכ"כ הרבה עמדות מפתח בהמון מהמדינות בהן התרכזו ריכוזי אוכלוסייה יהודיים גדולים.

אלו, הם יהודים שלקחו את זה לאפיקים טובים.

כאלו שלוקחים את זה לאפיקים רעים לא חסר לצערינו וניתן לראות אותם היום בשפע בארה"ב \ ישראל \ המון מקומות נוספים בעולם.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלח לי אבל ישה צודק וחבל שאתה מיחס לו מה שלא אמר.

בנצי היה מצליח גם בארץ כי הוא יזם בנשמתו . שם יותר קל מהסיבה האחת אתה מתחרה בגויים שרובם הגדול יותר טיפשים יותר תמימים ופחות שאפתניים מהיהודי / הישראלי המצוי.

ישה לא אמר מה שכתבת כגון:

כאילו הם טובים יותר מכולם רק בגלל היותם יהודים...

אנחנו הכי הכי חכמים בעולם...

אני רואה את השוני שלנו מאחרים בזה שאנחנו חרא, תחמנים ושקרנים. זה המוניטין שירותים עם חשיבה כמו שלך השאירו פה...

כל זה ישה לא אמר.

מה שכן אמר (וצדק) שיש יזמים (כמוך) , שיותר קל להם להתחרות שם (מאשר בארץ) וזה נכון.

זה לא קשור לרמאות ותכמנות. זה קשור ליזמה וערנות לצורך הנכון בזמן הנכון, שיש לחלק קטן מהיהודים, בזמן שאצל המקומים שם זה קיים אבל אצל חלק עוד יותר קטן.

ולדעתי ההכללות שלך על ישראלים אינן נכונות. בכל ארץ רוב האנשים נגררים ומעטים הם יזמים עם רעיונות טובים, עם עסקים שגדלים. משום מה בארץ המיעוט הזה של יזמים טובים , גדול יותר מאשר בארצות המערב והמיעוט הזה שלנו מושך את כל הכלכלה להצלחה בקנה מידה עולמי, למרות הממשלה הכושלת וש"ס והחמאס.

ברור שקבוצת היזמים הזו אינה קשורה כלל לרמאות ולתכמון שאתה מיחס לכל הישראלים.

לדעתי אם אתה מצליח שם, תוכל גם להצליח פה, אבל בקנה מידה קטן יותר. ואם תעשה שם מכה, אז מילא, אבל רוב גדול מהישראלים שם פשוט חי ומתגלגל מחודש לחודש, לא חוזר לארץ כי לא צבר מספיק וגם מכיון שמעל גיל 35 (בערך) כבר לא קל למצוא עבודה טובה בארץ, והילדים רוצים להישאר עם החברים המקומים שלהם במקום לעבור לישראל, שהיא ארץ זרה להם.

ואנו יכולים להצליח עוד יותר אם נשנה את שיטת הבחירות. בשיטה הנוכחית אנשים טובים לא הולכים לפוליטיקה, ולנבחרים אין סיבה לקיים הבטחות או לטפל בבעיות של האיש הקטן מכיון שאין קשר בין היבחרם מחדש ובין ובין בעיות אלה. פשוט כך.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SLS

כדי ליישם את מה שאתה כותב ( יפה ונכון) ולהיות צרכנים נבונים כמו באירופה, צריך להתחיל מהורדת הילודה למצב של אירופה - ילד- ילד וחצי ממוצא למשפחה, והכל יסתדר.

ברגע שיש לך (בעצם לי) 4 ילדים, ואני לא לוקח בחשבון משפחות חרדיות , שום ויתור על חופשה\מלון\אוכל בחוץ\רשימה מדויקת לסופר (כדי לא לקנות דברים לא נחוצים)\ תכנון של התקציב - כל זה לא יעזור.

שני הורים שעובדים במשרה מלאה (לפעמים שתי עבודות) ומרוויחים טוב, עדיין חיים על חלק מכספי העתיד.

למה?

גן פרטי עולה קרוב ל 3000 ש"ח (וזה רק לילד אחד), חשבונות: ארנונה+מים+חשמל+גז+ טלפון+ נייד + צהרון\חוגים לילדים יותר גדולים תופסים משכורת אחת.

מה נשאר?

אוכל, דלק, ביגוד, משכנתא\שכר דירה, ביטוחי הרכב.

לא תיקח את הילדים להצגה?

לא תקנה להם גלידה?

שים לב, אני לא מדבר על חו"ל פעם בשנה, מלון באילת פעמיים בשנה, צימרים כל חודש, מסעדות יוקרה\סתם מסעדות ומותרות אחרות.

נכון, אפשר לנסות להיות דומים לאירופאים ולא לגדל יותר מילד אחד, במיקרה חריג שניים, לוותר על ההשארה לילדים, לא להחזיק רכב,

אבל ממש לא בא לי .

עכשיו אתה מוזמן לקרוא לי בכיין ומתלונן, אבל אני כן מתלונן על יוקר המחיה, והמדינה שכביכול מעודדת ילודה (לפחות בקרב היהודים) צריכה לחשוב ולהתחשב באזרחים, לפחות בקטע של מחירי החינוך לגיל הרך. הרפורמה האחרונה בעניין היא שיפור קטן, אבל לא מספיק.

ואם היא לא תחשוב, מה שנקרא מעמד הביניים יקרוס, וזה יחזור כמו בומרנג למדינה.

כי כבר עכשיו לחלק מההורים לא שווה לצאת לעבודה ולשלם מיסים למדינה, כאשר הסידור לילדים עולה יותר מהמשכורת.

1. חס וחלילה להגיע למצב של חלק ממדינות אירופה עם ממוצע ילודה של 1.4 ילדים לאישה. יהיו להם בעיות קשות עוד כמה עשרות שנים אם ימשיכו ככה - בעיקר של חוסר איזון של אנשים בגיל העבודה מול פנסיונרים.

2. לעומת זאת גם המצב הנוכחי בישראל (2.75) יביא אותנו די מהר לאסון שונה - התפוצצות אוכלוסין. ולכן המדינה צריכה להפסיק לאלתר לעודד ילודה (או לפחות להפסיק לעודד ילודה עודפת מעל 2) ולנסות להגיע לסביבות הממוצע 2.1 בטווח הארוך (זה פחות או יותר מה שנדרש בשביל אוכלוסיה קבועה)

3. אם קשה לך כלכלית לגדל 4 ילדים אז אל תעשה 4 ילדים.

4. לדבי מה שהדגשת (מחירי הדיור) - כאן אתה צודק לגמרי וכמו שאמרתי בתחילת השרשור וכמו שגם אחרים אמרו - הם לא פרופורציונליים בכלל לשום דבר בכמה שנים האחרונות ועל זה כן צריך לפטר כמה אוכלי חינם בממשלה שנרדמו בשמירה ולא בנו דירות בשנים האחרונות.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואנו יכולים להצליח עוד יותר אם נשנה את שיטת הבחירות. בשיטה הנוכחית אנשים טובים לא הולכים לפוליטיקה, ולנבחרים אין סיבה לקיים הבטחות או לטפל בבעיות של האיש הקטן מכיון שאין קשר בין היבחרם מחדש ובין ובין בעיות אלה. פשוט כך.

יהודה

המשפט שהדגשתי מתאר את שורש כלל הבעיות שיש לנו במדינה.

חברתית \ כלכלית \ בטחונית \ מה שתרצה.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.

3. אם קשה לך כלכלית לגדל 4 ילדים אז אל תעשה 4 ילדים.

לא קשה, אני מסתדר, אבל צריך לוותר על כל מיני מותרות.

הבעיה היא שגם למשפחות מ"מעמד הביניים" עם שני ילדים לא פשוט.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא השיטה של אז לא השיטה של היום טובות

צריך מיזוג של שתיהן כמו שנעשה בסקנדינביה.

וצריך לדאוג שעם החובות יהיו גם זכויות ולא כמו המצב היום שיש כאלה עם זכויות ללא חובות , ויש כאלה עם חובות וללא זכויות.

כל מי ששרת בצבא , הנה לך חצי דונם , לא יכול למוכרו במשך X זמן, בנה לך בית , או קח לך דירה בחצי המחיר ( רק לא לגבות את המיסים המוטלים על הדירה כבר חסכת מחצית עלותה ).

זה ששירת בקרבי יקבל יותר מהג'ובניק !! ומי שלא ישרת ימשיך לגור באוהל ... של תורה.

אני מוכן להתחיל בזה שתהיה תחבורה ציבורית בשבתות, ובכלל שתהיה תחבורה ציבורית יעילה ונגישה. אני לא מבקש דירה בחצי מחיר או אדמה בחינם, אבל שגידול הילדים יהיה על חשבון המדינה ושיום לימודים לא יהיה בן 4 שעות בלבד.

אתה יודע, דברים קטנים שכאלו יועילו הרבה יותר. את בעיית הדיור אפשר לפתור ע"י חיוב החברות הבונות לנצל את הקרקע שברשותן תוך שנתיים או שלוש ולהעמיד אותן למכירה בצורה של דירות, או שהקרקע תחולט מהן. החלטה כזאת גם תשפיע על מחיר הקרקעות וגם תשחרר אותן לידי הציבור.

אבל עזבו - המצב הכלכלי שלנו מצויין. הנה היום הייתי עם אישתי במסעדה.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג מתחיל

לכן אני כותב לכן אני מצטער על כל ישראלי שיורד , במקום שכולנו יחד נבצע כאן את השינויים הנדרשים.

ולגבי זה שכותב לנו באדום בניגוד לחוקי הפורום ומקלקל לי את העיניים.

מה שקרה בגרמניה הנאצית יכול לקרות בכל מקום בעולם גם היום לרבות ארצות הברית.

זה לא מתקיים כי יש ישראל חזקה ששומרת על האינטרסים של היהודים וישראלים בכל מקום.

ויש כאן גם השפעה הפוכה שהלובי היהודי שומר על ישראל.

האם הגויים אוהבים זאת ? לא באלף רבתי!!

עניי עירך קודמים , נאמר כבר מזמן , וזאת הביקורת שמוטחת בנו השכם והערב כאשר ארצות הברית מזרימה לכאן כספים כסיוע.

רק אלה שאומרים זאת לא מציינים כי לולא ישראל היה עולה לאמריקאים יותר כדי לקבל השפעה כאן באיזור.

ישראל היא כור היתוך שאין שני לו בעולם אפילו לא ארה"ב אלופת ההגירה.

לפני 40 שנה התחתנה גיסתי הפולניה, אחות אשתי ,עם עירקי. כמעט אבל ירד על משפחת הכלה. והחתן חומד של בחור.

היום יש להם נכדים הם לא פולנים ולא עירקיים , הם ישראלים.

כך יהיה עם כולם , הכל עיניין של זמן וכולנו נהיה ישראליים , כולל האתיופיים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...