Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוא לא גדול כלל.

ברור שזוג צעיר שזה עתה חל את צעדיו הראשונים לא יכול לצפות לדירה של 5 חדרים, מכונית חדשה ובילויים במסעדות פעמיים בשבוע.

בהתנהלות נכונה, אחרי 6-7 שנים המצב משתפר פלאים.

הבעיה שהזוגות הצעירים של ימינו כבר לא כל כך צעירים..

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לאף מדינה דמוקרטית אסור להגיע למצבים כאלו, ויהיה המצב קשה ככל שיהיה, והוא רחוק מאד מלהיות קשה, אגב.

אם תבדוק את ההיסטוריה העכשווית (והפחות עכשוויות) של כל הדמוקרטיות, תגלה שרובן המוחלט הפך לכאלה רק לאחר מהפכה כזאת או אחרת.

כמעט אף ממשלה, בשום מקום בעולם, לא נהפכת לסופר- אזרחית בעקבות אידיאלים של נאורות אלא ע"י אידיאלים של פחד מלהב הגליוטינה.

בנוסף (ובלי שום קשר), לצערי הרב השתרשו פה נורמות שהפכו כבר מזמן למצב נתון ושלא ניתנות לשינוי באמצעים דמוקרטיים אלא רק ע"י מלחמה או הפיכה כך שלצערי יש לא מעט אינטרסנטים שהיו מעוניינים ליזום ולעודד הפיכה שכזאת.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה, ובגדול.

ישראל נוסדה ב 48' כמדינה דמוקרטית ולא הפכה לכזו, וזה הבדל עצום.

בדומקרטיות הרוב קובע, ובקלפיות בלבד.

בחירות דמוקרטיות משקפות את רצון העם, ונגזרת שלהן היא הקמת הממשלה.

לא טוב ?

אפשר להפגין, למחות ואפילו לשבות רעב.

אבל לפגוע ברכוש המדינה, מרד מיסים או מרד מילואים אינם מקובלים בשום אופן, וזה ההבדל בין מדינה דמוקרטית לאנרכיה.

ואגב הפיכה, למה בדיוק אתה רוצה להפוך את ישראל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה להפוך לכלום, רוצה שהשלטון החדש, שברור שביסודו לא יהיה שונה כמעט בכלום מהישן, ירעד מפחד שההמונים שוב יעלו עלי בריקדות.

רוצה שפקיד אוצר ששרפו לו את הבית יחשוב פעמיים לפני שהוא מאשר או עוצר כספים.

רוצה ששטייניץ, אחרי שהימ"מ יחלץ אותו מהמצור על ביתו יחשוב פעמיים לפני שיאשר העלאת תעריפים של הדלק/חשמל/מים.

רוצה שכל פקיד ממשל ידע שאם הוא מטרטר את האזרח, האזרח יבוא ויטרטר אותו בחזרה, הפעם עם בלוקים וקרשים.

רוצה שפקידת הסעד הנבלה של ביטוח לאומי תחטוף כאלה מכות, שבחיים שלה היא לא תעיז שוב להשפיל קשיש שמבקש סיוע סיעודי.

רוצה שהרופא של ביטוח לאומי שדורש מנכה קטוע רגליים להגיע פעם בשנה לועדה רפואית (מי יודע, אולי יצמחו לו רגליים) יגיע בעצמו לועדה הזאת עם 2 ברכיים מרוסקות.

בקיצור, שהשלטון יבין שהפרה החולבת היחידה באזור היא ברפת ושכל מטרת קיומו עלי אדמות היא לשרת את האזרח.

סליחה שיצא לי האלימות החוצה, פשוט הגיעו מים עד גועל נפש.

העם נקעה רגלו !

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא ניקח את התאוריה שלך עוד צעד קדימה.

1. מחר בבוקר יעצור אותי שוטר על עבירת מהירות מופרזת (אין מצב..), ובמקום רישיונות אני אכניס לו מפתח גלגלים בראש.

2. מאחר ושיעורי המס גבוהים מידי לטעמי, אני אלך לקיריית הממשלה ויחטיף מכות רצח לפקיד השומה.

3. משם אמשיך לבנק, וכמחאה על עמלות השורה המוגזמות, אצית את הסניף.

מקווה שהרעיון הובן.

בישראל לעולם, אבל לעולם זה לא יקרה ולא יכול לקרות, לשמחתנו הרבה.

את המחאה שלנו אנחנו שומרים ליום הבוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא גדול כלל.

ברור שזוג צעיר שזה עתה חל את צעדיו הראשונים לא יכול לצפות לדירה של 5 חדרים, מכונית חדשה ובילויים במסעדות פעמיים בשבוע.

בהתנהלות נכונה, אחרי 6-7 שנים המצב משתפר פלאים.

הבעיה שהזוגות הצעירים של ימינו כבר לא כל כך צעירים..

אתה צודק לדעתי רק במצב בו אותו זוג צעיר אינו מביא ילדים לעולם עד אותה השתפרות פלאים במצבו.

במידה והם מביאים ילד לעולם מתישהו במהלך אותם "צעדים ראשונים", זה יקבור להם כל סיכוי לחסכון.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, אתה שוכח שיש שכבה של אנשים שכן גומרים את החודש וכן יכולים לקנות דירה וכן יכולים לקנות אוטו חדש וכן יכולים לגדל ילדים.

ה"שכבה" שאתה מדבר עליה היא "שכבה" בעובי מיקרוני, צריך מיקרוסקופ מאוד איכותי בשביל לראות אותה.

במצב של היום, זוג צעיר לא יכול להתחיל חיים נורמליים - גם אם חסך 200-300K בצד. הדבר הבסיסי (דיור) רחוק מאוד מהישג ידם של צעירים שאין להם הורים עשירים או הורים עם בוכטות בצד - אלא אם להתחייב על משכנתא של 3/4 מיליון שקל (בשלב התחלתי, עבור דירת 3 חדרים) זה נחשב נורמלי בשבילך.

הכאוס מבחינת דיור שקיים בארץ ב-4 שנים האחרונות הוא מטורף. לומר לך בכנות; אם לא היה מאיר לי המזל והייתי קונה דירה ב 2007 (טרום הכפלת המחירים), רק הקב"ה יודע מתי הייתי יכול להרשות לעצמי דירה - וכשאני מדבר על דירה, אני לא מדבר על דירה חדשה מקבלן או פנטהאוז, אני מדבר על משהו יותר בסיסי\התחלתי - דירת 3 חדרים (משומשת, לא חדשה מקבלן) בלוקיישן נורמלי\סביר .

כל ה"רמבו"-ים שקנו דירות לפני 20-30 שנה והיום כבר סיימו משכנתא - קל להם לדבר ולשכנע צעירים של היום להתחייב למשכנתא בשביל דירה עם מחיר שאין לו שום פרופורציות למציאות, על אחת כמה וכמה אם משקללים הוצאות של גידול ילדים קטנים בדרך.

לצערי, הרבה מאוד מ"זקני השבט" פשוט לא מבינים ולא יבינו לעולם ש"אז" זה לא "היום".

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז, לפני 12 שנה חבילת מגבונים בודדת עלתה 10 ש"ח וסימילאק עלה יותר מהיום, לא זוכר במדוייק.

לפני 12 שנה החזרתי 2500 ש"ח משכנתא והרווחנו אני וזוגתי חצי ממה שאנחנו מרוויחים היום.

שלא לדבר על ביגוד, הנעלה ומוצרי אלקטרוניקה שמחירם ירד פלאים.

גם אז לא היה קל, בדיוק כמו היום.

כמה שנים קשות יותר והכל עובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה ששטייניץ, אחרי שהימ"מ יחלץ אותו מהמצור על ביתו יחשוב פעמיים לפני שיאשר העלאת תעריפים של הדלק/חשמל/מים.

סלח לי אבל זה דומה למי שהורג את השליח שהביא לו בשורה רעה.

מה אתה רוצה ממנו? לממשלה יש הוצאות מופרזות והוא חיב לכסות אותם. אל תילחם בשליח, תילחם בהוצאות המופרזות, ששטייניץ חיב לממן.

שטייניץ אשם בבזבוז הנוראי שנקרא רשות השידור? צריך לסגור אותה ולהקים מחדש רשות מאוד מצומצמת.

שטיניץ אשם בכספים שהולכים לחרדים? מי שאשם זו הממשלה ובמיוחד ראש הממשלה. אבל הוא חיב לפטם את החרדים מכיון שהוא תלוי בהם בקואליציה. רק שינוי שיטת הבחירות יפתור את הבעיה הזו.

שטיניץ אשם בבזבוזי משרד הבטחון? מהמשלחות המיותרות בניו יורק , הפנסיה המוקדמת וכו'.

אל תיגע בשליח. תיכנס לעומק הבעיה.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הבתים בוואדי אני מניח שהתחברת לאנשים הלא נכונים, כי לפי איך שאני מכיר את המצב ועם מה שחברים שלי השקיעו אני יכול לאמר בפה מלא שאפשר לרכוש בתים לא רחוקים מהסטריפ במחירים הגיוניים שיניבו תשואה לא רעה, תאמין לי שאני לוקח בחשבון את המיסים ואת כל ההוצאות, אם הייתי יודע שאתה רציני ואכן מחפש אפיקי השקעות הייתי בכייף מוכר לך את הנכס באיגל רוק שמכרנו לפני כחודש, 5 בתים צמודי קרקע על אדמה ענקית, מושכרים ומכניסים 6k בחודש, נמכר ב495k, למה ? חלק מהסכם גירושים מכוער.

השטח כבר קיבל אישור להקמת 18 יחידות דיור.

אני לא משתמש בסוכנים מכיוון שהשותף שלי הוא סוכן בעצמו והגישה לmls היא ישירה, מה גם שבתים רוכשים ישירות מהבנקים.

יש כרגע בניין של 8 יחידות בטרזנה, 4 יחידות של חדר וסלון ו 4 יחידות של 2 חדרים וסלון, מכניס קצת מעל ה10 בחודש.

694k וזה שלך, תעשה את החשבון לבד, על כל 100k משכנתא יש החזר של 800-900 דולר, מכיוון שמדובר על נכס להשכרה התנאים שונים וצריך מקדמה חביבה, בוא נהיה קיצוניים ונדבר על כל הסכום בהלוואה, החזר של 6000 בחודש. על הוצאות תחזוקה ועל המשכנתאות אתה מתקזז במס בסוף השנה, דירה אחת מאוכלסת במנהל שלא משלם שכירות או משלם שכירות מופחתת, הוא כבר דואג להחליף מנורות, לניקיון וכד... תסובב את זה איך שאתה רוצה מדובר על השקעה מצויינת.

רוצה ללכת לחוף המזרחי? מעולה, ב350k מחר יש לך בניין חביב בברוקלין שמושכר עבור 4.5k בחודש. רוצה להשקיע ולייצר תשואה של 20% בשנה? תפסיק להסתובב בכל ארה״ב ולחפש מציאות, תמצא נוסחא מנצחת ויש כמה כאלו ותשקיע.

אני לא אומר שכסף צומח על העצים אבל יש סיבה למה בחרתי בתחום בו אני עוסק, הכל חלק מתוכנית, אני מאמין בעבודה קשה ותאמין לי שקיבלתי המון הצעות ממשקיעים שראו מה אני עושה ואת הדרך בה אני חושב, יש לי הוכחות כתובות, יותר מ60 בתים מאז קריסת הנדל״ן שהביאו תשואה של 30 אחוז תוך פחות משנה.

אני לא צריך לשכנע אף אחד, אני חי בקונכייה הקטנה שלי ואני יודע לאן אני שואף ולאן אני אגיע.

המשבר פגע בכל העולם, עכשיו יצאתי מלקוח שמהווה דוגמא מצויינת למה שדיברתי עליו, הם חייבים יותר מהשווי של הבית והם החליטו לא לשלם את המשכנתא כי זאת הדרך הכי קלה לברוח מהבית, הם כבר מצאו שוכר שישלם להם 1800 דולר בחודש עם חוזה לשנה, הם יקחו את השכירות אבל לא ישלמו את המשכנתא, הבנק לא יוציא את השוכר, אך לאחר שנה הם יפונו, בינתיים הבעלים הכניס 20k ונפתר מהבית. בעיני זה פיתרון מחורבן, מי שמפסיד הכי הרבה זה הבנק לא הבעלים, הבית שכרגע יש עליו חוב של 400k ימכר ב 250k או פחות ומי מפסיד את הכסף הזה ? הבנק.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://econoblog.co.il/?p=1137

http://kalkala-amitit.blogspot.com/

צפוי לנו קיץ מעניין

הידע יהיה הכלי החשוב ביותר בשלב השני של המהפכה ,לנער את המעמד הבינוני מתרדמתו ולומר לו שהוא הבא בתור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באגירה - צריך לפטר את ההורים שלך והמורים שלך בגלל כשלון בחינוך שלך.

לפי ההגיון שלך אם הכלב שמכרת השתין על הספה ראוי לחסל אותך.

מה שאתה רוצה הוא להרוס את המדינה - שלא יהיה בה רופא או מורה או עובד סוציאלי או שר. הרי כל דבר שלא יראה לאחד מ"לקוחותיהם" יגזור את דינם למוות. נחזור לחברה שבה השבטים נלחמים ומחסלים זה את זה כמו במפגרות שבמדינות אפריקה.

מצטער - יש לי הרבה תלונות על התנהלות המדינה, אבל יש דרכים לשנות דברים, כמו שחן פרחי מציג. אלימות אינה ביניהן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הא(ע)רות

חברה עיסקית יש לה בעלי מניות שבוחרים דירקטוריון שבוחרת הנהלה

מדינה יש לה אזרחים שבוחרים כנסת שבוחרת ממשלה.

לא טוב משהו בחברה העיסקית מוחלפת ההנהלה הדירקטוריון או בעלי המניות פשוט מוכרים והולכים.

בנצי כמשל בלבד ,מכר את המניות והלך לקנות מניות במקום אחר.

אנו בעלי המניות צריכים להחליף את ההנהלה ואת הדירקטוריון .

זאת עושים ביום הבוחר . זו לא רק זכות זו חובה ללכת לבחור, ולא לנצל את יום השבתון ללכת למנגל / לקניון וכו'.

יש גם אסיפה כללית שלא מן המניין בחברה , במדינה היא מתבטאת ביציאה לרחובות , ואז הדירקטוריון וההנהלה מבינים כי יש לשנות כיוון.

מחאת הקיץ האחרון עובדת , חלים שינויים ואם השינויים לא יהיו מספיקים תהיינה הפגנות נוספות ( לא אלימות ) שיזרזו תהליכים.

נכון לרגע זה יש מספר בעיות יסוד כבדות משקל המעיקות על אזרחי המדינה כולם ידועות

התייקרות מחירי הדיור בצורה מוטרפת וחסרת פרופורציה שמונעות מזוג צעיר לקבל דיור סביר בעלות סבירה. בראשון צריכה המדינה לטפל והיא החלה לטפל בכך. תהליך שהוא לצערינו לא מהיום להיום , אבל הוא יישא פירות .

כבר היום צעדים שננקטו קיררו את שוק הנדל"ן . צריך לקרוא כדי להבין זאת.

השירות הציבורי יותר נכון לקרוא לו השירות הזיבורי ( ירוד ערך ) מנופח. החל ממשרדי הממשלה וכלה ברשויות המקומיות ועוד גופים נתמכים, שתודעת שירות מהם והלאה והם רק מוצצצים ומוצצים.

ריכוזיות של 19 -30 משפחות ששולטות במרבית הכ(ק)לכ(ק)לה , שליטה שמביאה לייקור מוצרים שוב ללא פרופורציה ( הדוגמה של של מחירי פסק הזמן ) רק מדגימה זאת.

נטל בלתי שווה בין הדרג התורם לבין הדרג המוצץ.

ולא נגענו בהוצאות ביטחון שגם שם אפשר לקצץ ללא רחם מבלי לפגוע בבטחון.

כל זה מלמד שיש לעשות שינוי של 180 מעלות ( אלון מזרחי היה אומר 360 מעלות ) בכל מה שקורה .

איך?

כניסת כוחות חדשים לפוליטיקה חיונית . השתתפות בבחירות יותר מחיונית.

והתנהלות צרכנית נבונה ולא התנהלות צרחנית .

מחאת הקוטג' הדגימה למי שהיה זקוק להדגמה כי בידי הציבור יש כוח לכופף את כולםםםםםםםםםםם

לא קונים שטראוס אלא קונים ממחלבה קטנה שמחיריה סבירים , ייתן כוח לקטן ויחליש את הגדול.

יש מכשיר נקרא אייפד באנגלית I paid

האם באמת אי אפשר בלעדיו ? האם באמת צריך להחליפו כל יום / חצי שנה ?

מחירי הרכב מרקיעים שחקים ? לא לקנות שנה שנתיים , כל אחד ימשיך לנסוע בשלו ,המדינה / היבואנים יבינו את הרמז כבר אחרי 6 חודשים.

הכוח בידי העם .העם רק צריך להחליט שהוא רוצה לפעול , ולפעול.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...