Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. לגבי מחירי הגנים - צודק לגמרי. מופקעים לחלוטין, באיזור המרכז (לא תל אביב. מי מגדל ילדים בתל אביב?) ~3000 על גן פרטי זה זול.

2. חשמל - 2900 ש"ח לחודשיים (החשבון הוא דו חדשי) זו צריכה עצומה, אין לי מושג איך הגעתם למספרים כאלו.

בבית שלא מאוכלס בשעות היום (אמרת שהילדים בגנים, לא?) זה פשוט לא הגיוני.

או שאתה מפעיל מזגן מרכזי 24/7 או שגונבים לך חשמל.

אין לי כרגע מול העיניים נתוני צריכה ממוצעת למשק בית אבל ממה שאני זוכר אתה רחוק מאוד מזה. זו לא צריכה נורמטיבית.

http://www.israel-electric.co.il/Static/WorkFolder/Investors/HEB%202009%20Stat%20Full%20WEB.pdf

בשנת 2009 הממוצע בחורף, היה בין 780 ל 1600 קו"טש בחודש לבית אב בעשירונים 8-10.

בחודשיים זה בין 1560 ל 3200 קו"טש.

באתר הנ"ל מצאתי -

http://www.agas-power.com/?categoryId=41883

טענה שאומרת שמחיר קו"טש ממוצע הוא 55 אגורות.

לפי חישוב הצריכה הגבוה, זה יוצא 1760, וזה לפי צריכה ממוצעת של 2009, ומי יודע כמה מעודכן המחיר באתר הזה, צריך לחשב כמה זה עולה כיום אך כמו שציינתי בהודעתי המקורית לאחרונה חלה עלייה בתעריפים הלא כן?

מה גם, שהחודשיים האחרונים ממש לא היו חורף ממוצע בדימונה, הייתה קרה כזו קשה במדבר שכוח האל הזה :wink: שהמעלות בלילה ממוצע לא עלו על 5-6,

במהלך היום גם לא היה משהו.

לא נעים להסתובב בבית קפוא כל הזמן, אז לא מדליקים מזגנים 24\7 אבל מצד שני חורף סטנדרטי זה לא.

בכל מקרה, אני מבין שהעלייה בצריכה הייתה חדה יחסית לחודשיים שקדמו למחזור החיוב של החודשיים האלו,

אך בוודאי שזה לא הופך את זה לפחות שערורייתי.

זה לא שהתחלתי לחלק גישה חינם לנקודות חשמל וכל השכונה מתחשמלת מהבית שלי :wink:

בסה"כ צריכה סטנדרטית יחסית למצב שהיה, עם יד על הלב.

מה גם שאצלינו הבית כן מאוכלס במשך כל שעות היום, אני עצמאי שעובד מהבית, כמו כן יש לי אחות בת 15 שחוזרת הביתה ב 2 בצהריים מקסימום כל יום ביחד עם עוד אחות קטנה בת 8.

הגנים היו כדי לתקן את roy בחשבון שבא לעשות.

מצד שני, יכול להיות שאתה צודק וגונבים אותנו בחשבון החשמל - גם זה כבר לא יפליא אף אחד, אז אבדוק את המונה :-D:x

3. ביטוחים - לא ברור לי מה זה ה :lol::lol::lol:. אם אתה שורף אלפי שקלים על ביטוחים בחודש (יותר מ12K בשנה) כשזה כולל דירה אחת ורכב אחד אז משהו לא בסדר. חברות הביטוח דוחפות לנו המון פוליסות מיותרות. אי אפשר לבטח כל אספקט בחיים.

החיוכים התייחסו לכך שאחרי כל אותו חשבון, הוא עוד הכניס אליו ביטוח.

הם באו להמחיש עד כמה התרחקנו כעת מההערכה המקורית שהייתה במשוואה.:-D

כמו שאמרת, נוספו עוד 12k, וזה בשקט.

לי לצורך העניין יש ביטוח עובדי מדינה אז אני מסודר בקטע הזה עם מקיף ב 1000 ש"ח בשנה :twisted:

כמו שאמרתי, יש כאלו שיש להם שתי מכוניות, לא כולם זכו לצערנו להיות בריאים, וכן הלאה וכן הלאה.

במצב סטנדרטי, ניתן "להסתדר" עם זה.

השאלה היא, למה צריך "להסתדר" עם משהו? ולמה כל מי שלא נמצא בדיוק במצב "סטנדרטי" צריך להידפק לרוב?

דברים שכאלו, לפחות לעניות דעתי,

לא צריכים להיות דברים שבגללם צריך להילחם להישאר עם הראש מעל המים.

שוב, אני לא בא לקטרג על מדינת ישראל, למרות כל הח*א אני אוהב לחיות כאן כמו שבטח כבר התברר מכל התגובות שהגבתי כאן.

וכדי לקנח את התגובה, אקשר לשיר של הדג נחש שמביע את דעתי בנושא בצורה משעשעת ;]

http://www.youtube.com/watch?v=qbEhIihTzwg דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נ.ב.

VLADCLAR, אני לא מכיר אותך ובאמת שאין לי שום דבר נגדך, פשוט לקחתי אותך כשעיר לעזאזל לצורך הדוגמא :) מצטער מראש.

כשאתה כותב (בהמשך לדברייך לגבי 4 ילדים)

אתה הופך להיות חלק מהבעיה.

כן קשה.

אני אולי מצליח להסתדר (תודה רבה, נושם עצמונית...).

צריל לוותר על כל מיני מותרות (אוכל? זה לכוסיות).

תפסיקו להסתתר ולהתבייש, תפסיקו לפחד להגיד קשה לי ואין לי. די.

סתם תרגיל מתמטי שעשיתי בדקה וחצי (שוב פעם, מצטער ולאד).

4 ילדים בגילאים שונים, עולים נגיד 1000 ש"ח לחודש ללימודים/גן (מצטער אני רווק, מכיר מחירי בירה וגם זה לא תמיד) = 4K ש"ח. גן פרטי +גן עירייה+ צהרון עירייה + חוגים לילדים גדולים עולים סביב 6K

דירה עולה (בין אם שכירות או משכנתא) 5-6K (אנחנו מדברים על דירת 5 חדרים, לא וילה, זאת לא משפחה קטנה).

אוכל? באמת שלא מכיר מחירים בישראל לאחרונה, אבל מעריך שלפחות 3K. +1K

עוד לא דיברנו על הוצאות מים/חשמל/דלק/ביטוחים - הייתי שם כאן משהו כמו 2.5K, ריאלי? לא במחירי הדלק של היום ועם רכב אחד, תוסיף עוד 1000-2000שוב פעם, 6 נפשות...

ומכאן רק מתחילים את החודש (לא כללתי שום הוצאות מעבר לבסיס של הבסיס).

כמה יצא? 15,000 ש"ח (ואני זהיר), זה אומר שאתה צריך להיות במשפחה מהעשירון 8-10 (עליונים) מבחינת הכנסה, רק בשביל לכסות את הבסיס.

ועל זה עוד אתה נאמר, קשה אבל מסתדרים? עשירון תשיעי אמור להתקשות להחזיק משפחה? מעט גדולה, אבל ראבאק, עשירון תשיעי!

בקיצור, יוצא סביב 20 - 18אלף.

והמותרות ברוך השם זה לא אוכל - חו"ל, מסעדות\ נופשים.

זאת אומרת, משפחה ממעמד הביניים לא יכולה לגדל 4 ילדים באזור המרכז בכבוד .

חומר למחשבה..

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים הבעיה היא שאין דיור בר השגה! אפשר להתפלפל ולהתווכח, פשוט אין, מחירי הנדל"ן הפכו לשערורייה, בואו לירושלים תראו איך שכונות "יוקרתיות" הפכו לשכונות רפאים מהסיבה שאלו שכן יכולים לרכוש אותן הן כרישי נדל"ן או יהודים עשירים מחו"ל שאינם באמת גרים בהן, שכונות שלמות שוממות.

דירות קטנות כמו קופסאות במחירים בלתי נתפסים, או שאדם יורש נדל"ן מהוריו או שהוא בצרה צרורה, זוגות מתגרשים כי לא עומדים בנטל, רווקים ורווקות בשפע, הגירה שלילית של צעירים וצעירות מצוינים לחו"ל, לזה פיללנו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק, ירושלים באמת בעייתית בנדל"ן.

יש לי חברים ששוכרים דירות בקריית משה במחירים שערורייתיים של 4k-6k לדירות שניים, שלושה חדרים גג.

לא דירות במצב מיטבי, אבל ירושלים - אותו עקרון כמו בנדל"ן התל אביבי, קרקע מזהב כבר אמרנו?

המצב דומה שם בהרבה מקומות כמו שאמרת.

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בירושלים המצב גרוע במיוחד מכיוון שלמשכילים אין כמעט אפשרויות תעסוקה בעיר, וכן כמו שציינו מחירי הדיור בשכונות הגונות - לא יוקרה ולא פשע - גבוהים מאד.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה נכון זה נהג חדש, אף פעם לא לקחתי את הזווית הזו בחשבון.

מלבד הר-חוצבים והחברות שבאיזור ועוד כל מיני עסקים פרטיים (שאין יותר מדי, ירושלים אוהבת יותר חומוסיות ומאפיות מאשר בתי-תוכנה :wink:) יהיה קשה מאוד מהבחינה הזו למישהו למצוא תעסוקה שם.

במגזר הציבורי מזמן וויתרנו על אפשרות תעסוקה הוגנת למשכילים, ככה שגם זה יורד מהפרק.

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.israel-electric.co.il/Sta...Full%20WEB.pdf

בשנת 2009 הממוצע בחורף, היה בין 780 ל 1600 קו"טש בחודש לבית אב בעשירונים 8-10.

בחודשיים זה בין 1560 ל 3200 קו"טש.

באתר הנ"ל מצאתי -

http://www.agas-power.com/?categoryId=41883

טענה שאומרת שמחיר קו"טש ממוצע הוא 55 אגורות.

לפי חישוב הצריכה הגבוה, זה יוצא 1760, וזה לפי צריכה ממוצעת של 2009, ומי יודע כמה מעודכן המחיר באתר הזה, צריך לחשב כמה זה עולה כיום אך כמו שציינתי בהודעתי המקורית לאחרונה חלה עלייה בתעריפים הלא כן?

תעריף החשמל הביתי הוא כיום 54.44 אגורות לקווט"ש כולל מע"מ.

http://www.iec.co.il/HomeClients/Pages/TariffsAndAccounts.aspx

בעשירון העליון צורכים 3200 קווט"ש בחודשיים בחורף. זה כולל את האחוזות של אהוד ברק ושרי אריסון כמובן.

בעשירון השמיני זה 1560 לחודשיים כפי שכתבת.

זה יוצא 850 ש"ח לחודשיים.

שורה תחתונה - הצריכה שלך מוגזמת בכל קנה מידה אפשרי, אתה עמוק בעשירון העליון של צרכני החשמל. כדאי לך לעשות בדק בית בנושא - תחסוך אלפי שקלים.

אני מהמר שהצריכה המוגזמת נובעת בעיקר מחימום ע"י מפזרי חום ו/או רדיאטורים ו/או מזגן מרכזי שעובד רצוף.

ובטח גם חוסר תשומת לב לסגירת כל הפתחים בבית כשמפעילים חימום.

אם תחמם רק את החדרים המאוכלסים כשהם סגורים, רק ע"י מזגנים לא-מרכזיים, ולא לטמפ' שאפשר להסתובב בבית בעירום, אתה תחסוך חצי מחשבון החשמל.

לחלופין מישהו גונב לך חשמל.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז צדקת, כנראה זה נובע מהסיבה שבחדר שלי חייב היה לפעול מפזר חום חשמלי, כנ"ל גם בחדר השירותים (מסיבות בריאותיות) במשך כל היממה כמעט.

חשבתי שזה לא עניין כזה גדול המפזרים הלא כ"כ גדולים האלו, כנראה שזה כן.

500w בתוך חוט להט יודעים להקפיץ את החשבון מסתבר :lol:

כעת, ברוך השם מכשנגמרה אותה קרה מטורפת החימום כובה לאחר כבוד, ואני מקווה להיווכח שבאמת צדקת בחשבון החשמל הבא.

או, שגונבים אותי :lol:

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, אתה עושה בדיוק את מה שכתבתי שעושים למי שמתלונן. תיכף גם יצטרף לפה חן ויגיד שיש לי סמארטפון

וכבלים, ואולי חס וחלילה אייפד, ונסעתי השנה לחו"ל, פעמיים!!!

על מה אתה שח תגיד לי? המעמד הבינוני/גבוה צריך לחיות ככה ואפילו עוד הרבה יותר. כמו שכתבתי רבות, תראה

איך חיים מעמדות מקבילים במדינות המערב.

אשתו של דוד שלי, במקור מדנמרק. ההורים שלה היו אנשים רגילים וממוצעים, שעבדו בעבודות רגילות.

לא היו להם ילדים עשירים שדאגו להם, האמת ששני ידליהם כבר לא חיו בדנמרק ולא יכלו לדאוג להם ביומיום.

ישבתי איתה פעם ושמעתי ממנה על איך היא היתה גאה במדינה(דנמרק), על האופן שנתנו להוריה לחיות ולהתבגר

שם בכבוד. איך שאתה זקן ושומרים לך על צלם אנוש. יש שם שירות שפה אולי העשירים באמת זוכים לו.

והם לא עשירון עליון שם. סתם אנשים רגילים, שעבדו, בעבודות ממוצעות ביותר, שילמו מיסים, אבל מקבלים בחזרה

כל שקל מהמדינה שלהם.

ההורים של אשתו של הדוד שלך חיים בדנמרק, שהיא מדינת סעד, כמו כל מדינות סקנדינביה.

אלו מדינות שיוויוניות מאד עם פערים קטנים בהכנסות, והדאגה לאזרח מיום היוולדו עוד יום מותו ממומנים על ידי מיסים רצחניים.

שיעורי מס ההכנסה גבוהים מאד, המיסוי העקיף גבוה וכך גם המע"מ.

אתה מוכן לשלם 70% מס הכנסה ?

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז צדקת, כנראה זה נובע מהסיבה שבחדר שלי חייב היה לפעול מפזר חום חשמלי, כנ"ל גם בחדר השירותים (מסיבות בריאותיות) במשך כל היממה כמעט.

חשבתי שזה לא עניין כזה גדול המפזרים הלא כ"כ גדולים האלו, כנראה שזה כן.

500w בתוך חוט להט יודעים להקפיץ את החשבון מסתבר :lol:

כעת, ברוך השם מכשנגמרה אותה קרה מטורפת החימום כובה לאחר כבוד, ואני מקווה להיווכח שבאמת צדקת בחשבון החשמל הבא.

או, שגונבים אותי :lol:

בבקשה, הנה האשם שלך.

1KW שמבוזבז ברציפות זה 24 קווט"ש ליממה (דההההה).

24X61 הם 1464 קווט"ש לחודשיים.

זו לא הסיבה היחידה,

אלא אם כן אתה טועה ומפזרי החום שלך הם לא 500W כל אחד אלא 2000W כל אחד (ומופעלים קצת פחות מ24/7).

כל מפזרי החום הנפוצים הם 2000W. תבדוק מה ההספק של שלך. (בעוצמה הנמוכה הם צורכים 1000)

ובשביל מה להפעיל מפזר חום בשירותים ברציפות? זה בזבוז חשמל ברמה בלתי נתפסת.

תפעיל כשאתה נכנס, אתה נמצא בשירותים בקושי 2% מהיממה...

ובחדר השינה עדיף מזגן. שליש מהחשמל בשביל אותה כמות חום.

אם אין לך מזגן אז תתקין, נראה לי שתוך 3 חודשים אתה מחזיר את העלות.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי כתוצאה ממצב בריאותי מסויים (אני חולה קרוהן כמו שכבר אמרתי ) אם הייתי נכנס לשירותים כשהם קרים כל הבטן הייתה מתכווצת לי לכדי כאבי תופת...

ולא בדיוק היה לי זמן לחמם את האווירה ולהתאפק עד אז :wink:

בחדר השינה מזגן לא בא בחשבון כשאני בתוך החדר לכ"כ הרבה שעות ברצף, הייתה מתייבשת לי הנשמה

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק, ירושלים באמת בעייתית בנדל"ן.

יש לי חברים ששוכרים דירות בקריית משה במחירים שערורייתיים של 4k-6k לדירות שניים, שלושה חדרים גג.

לא דירות במצב מיטבי, אבל ירושלים - אותו עקרון כמו בנדל"ן התל אביבי, קרקע מזהב כבר אמרנו?

המצב דומה שם בהרבה מקומות כמו שאמרת.

הקרקע לא מזהב, אבל לצעירים יש אלטרנטיבה אחרת?

מקומות בילוי נורמלים יש רק בתל אביב, ואם אני רוצה לצאת ולבלות כמו בן אדם אני חייב שיהיה לי רכב. אחזקת רכב עולה לך בסביבות 1500-2000 שקל בחודש. אתה עושה 1+1 ומבין שאותה קרקע שלא עשוייה מזהב, גם במחירים האבסורדים שלה, היא אלטרנטיבה לא כול כך גרועה כלכלית למי שרוצה לבלות. וזה משהו שהממשלה שלך, אם היא לא הייתה אטומה ומושחתת כול כך, הייתה יכולה לפתור בשניה(תחבורה ציבורית בשבת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה תקפת אותי :roll:

אמרתי את זה בכאב לב, מתוך כך שאני חובב מושבע של ירושלים והייתי שמח לגור בה במידה והדבר היה מתאפשר לי כלכלית.

לגבי תל אביב קצת פחות, אבל זה בגלל שאני מתחבר יותר להוואי הירושלמי ולא בגלל שאני מזלזל בתל אביב.

מקווה שהבנת את הציניות בתגובות הקודמות שלי, ושהתכוונתי בדיוק למה שאתה מדבר עליו -

לזה שהממשלה, מתייחסת לקרקע כשם שהייתה מזהב, ומתוך זה שהמחירים בשמיים הצעירים נופלים בין הכיסאות.

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקרקע לא מזהב, אבל לצעירים יש אלטרנטיבה אחרת?

מקומות בילוי נורמלים יש רק בתל אביב, ואם אני רוצה לצאת ולבלות כמו בן אדם אני חייב שיהיה לי רכב. אחזקת רכב עולה לך בסביבות 1500-2000 שקל בחודש. אתה עושה 1+1 ומבין שאותה קרקע שלא עשוייה מזהב, גם במחירים האבסורדים שלה, היא אלטרנטיבה לא כול כך גרועה כלכלית למי שרוצה לבלות. וזה משהו שהממשלה שלך, אם היא לא הייתה אטומה ומושחתת כול כך, הייתה יכולה לפתור בשניה(תחבורה ציבורית בשבת)

ואז אתה מחליט לגור בתל אביב ובכל זאת מחזיק רכב כדי לנסוע לטיולים בסוף השבוע וכדי לבקר את המשפחה.

בסוף אתה משלם שכ"ד אסטרונומי ובנוסף אחזקת רכב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...