Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1509 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמה הא(ע)רות*******והערות שלי, שבאות להראות נקודות נוספות, לא סתם להתנגח.

חברה עיסקית יש לה בעלי מניות שבוחרים דירקטוריון שבוחרת הנהלה

מדינה יש לה אזרחים שבוחרים כנסת שבוחרת ממשלה.*******ההשוואה לא לקוחת בחשבון שבמקרה של "ישראל" יש בעלי מניות עם אחזקות משמעותיות שיש להם אינטרס לפגוע בביצועיה של "ישראל" ושל המניה שלה. זה משהו שאתה בדר"כ לא רואה בשוק.

לא טוב משהו בחברה העיסקית מוחלפת ההנהלה הדירקטוריון או בעלי המניות פשוט מוכרים והולכים.*******בניגוד לחברה, ישראל יכולה להחליט להקשות על בעלי המניות למכור, ומשאירה אותם תקועים עם המניה הנופלת.

בנצי כמשל בלבד ,מכר את המניות והלך לקנות מניות במקום אחר.

אנו בעלי המניות צריכים להחליף את ההנהלה ואת הדירקטוריון .

זאת עושים ביום הבוחר . זו לא רק זכות זו חובה ללכת לבחור, ולא לנצל את יום השבתון ללכת למנגל / לקניון וכו'.*******אפשר גם וגם!

יש גם אסיפה כללית שלא מן המניין בחברה , במדינה היא מתבטאת ביציאה לרחובות , ואז הדירקטוריון וההנהלה מבינים כי יש לשנות כיוון. מחאת הקיץ האחרון עובדת , חלים שינויים ואם השינויים לא יהיו מספיקים תהיינה הפגנות נוספות ( לא אלימות ) שיזרזו תהליכים.*******לא מדויק. אפשר להשוות את המחאה לא לאסיפה שלא מן המניין, אלא לטלפונים זועמים של בעלי מניות וייזום יחסי ציבור זועמים, לא לאסיפה (אין שום יכולת לפעול לשינוי בהנהלה, והנהלה חיגרת יכולה לבחור להתעלם מהדרישה האמיתית לשינוי).

נכון לרגע זה יש מספר בעיות יסוד כבדות משקל המעיקות על אזרחי המדינה כולם ידועות*******לא כולן, והידע הוא חלקי בלבד, לצערי.

התייקרות מחירי הדיור בצורה מוטרפת וחסרת פרופורציה שמונעות מזוג צעיר לקבל דיור סביר בעלות סבירה. בראשון צריכה המדינה לטפל והיא החלה לטפל בכך. תהליך שהוא לצערינו לא מהיום להיום , אבל הוא יישא פירות .

כבר היום צעדים שננקטו קיררו את שוק הנדל"ן . צריך לקרוא כדי להבין זאת.

השירות הציבורי יותר נכון לקרוא לו השירות הזיבורי ( ירוד ערך ) מנופח. החל ממשרדי הממשלה וכלה ברשויות המקומיות ועוד גופים נתמכים, שתודעת שירות מהם והלאה והם רק מוצצצים ומוצצים.

ריכוזיות של 19 -30 משפחות ששולטות במרבית הכ(ק)לכ(ק)לה , שליטה שמביאה לייקור מוצרים שוב ללא פרופורציה ( הדוגמה של של מחירי פסק הזמן ) רק מדגימה זאת.

נטל בלתי שווה בין הדרג התורם לבין הדרג המוצץ.

ולא נגענו בהוצאות ביטחון שגם שם אפשר לקצץ ללא רחם מבלי לפגוע בבטחון.

כל זה מלמד שיש לעשות שינוי של 180 מעלות ( אלון מזרחי היה אומר 360 מעלות ) בכל מה שקורה .

איך?

כניסת כוחות חדשים לפוליטיקה חיונית . השתתפות בבחירות יותר מחיונית.

והתנהלות צרכנית נבונה ולא התנהלות צרחנית .

מחאת הקוטג' הדגימה למי שהיה זקוק להדגמה כי בידי הציבור יש כוח לכופף את כולםםםםםםםםםםם

לא קונים שטראוס אלא קונים ממחלבה קטנה שמחיריה סבירים , ייתן כוח לקטן ויחליש את הגדול.*******למרבה הצער זה לא נכון - הקטן נרכש מהר מאד על ידי אחד הגדולים כדי לשמר את האוליגופול.

הכוח בידי העם .העם רק צריך להחליט שהוא רוצה לפעול , ולפעול.*******זה נכון מאד, וכמו שכתבנו למעלה, העם חייב לנצל את חובתו להצביע בבחירות. האבסורד הוא שיש לציבור אפשרות להשפיע והוא לא עושה את זה

שני השקל שלי.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לצערי הרב

הבעיה המרכזית היא זליגת עובדי ציבור אל אותן חברות מולן הן עובדות

רשות המיסים

המפקח על הבטוח \בנקים

הרשות להגבלים

וכל אותם גופים או רגולטורים אשר הסירו את אחריותם האישית ופועלים רק על פי "החוק" ואם אין חוק יקדמו אחד לטובת הענין ,וללא שום זכות וטו על ידי הציבור ,גם אם הוא עשרות אחוזים מכלל הבוחרים

שוב

הכלכלה צריכה לחזור לבעלות העם בדמות קואופרטיבים בדמות רשת ג'ון לואיס בבריטניה

למעשה הבחירות במתכון הנוכחי השפעתן תהיה שולית (הפוליטיקה היא השרדותית),ולכן המחאה תהיה בשוק החופשי, לישם מיזמים פרטיים

להאמין אחד בשני ורק כך נוכל להחזיר אלינו את המדינה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי שגם אני התייאשתי משיטת הבחירות,

ועכשיו ערכתי, ואני גם מצטרף לדעה שאומרת שעלינו לשנות את השיטה הזו מבחוץ,

ואז כשתהיה שיטה חדשה לפעול בה מבפנים, כדי לשנות את המצב.

לא מכיוונים של אנארכיה אלא בדרכי נועם, אך עד שלא תשתנה שיטת הבחירה שום דבר לא יוכל לזוז כאן לטובה בצורה משמעותית לצערי.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה המרכזית היא זליגת עובדי ציבור אל אותן חברות מולן הן עובדות

רשות המיסים

המפקח על הבטוח \בנקים

הרשות להגבלים

נראה לי שזו לא הבעיה המרכזית.

קח לדוגמא בעיה אחרת, ולדעתי גם הרבה יותר רצינית:

הציבור הפסיד 44 מיליארד שקל מריכוך ששינסקי

עותר פרופ' שמואל קניאל לבג"ץ בטענה כי הריכוך שעברו מסקנות הביניים של ועדת ששינסקי נעשה במחטף וללא נימוק - והעניק ליזמים תשואה גבוהה פי חמש מהמקובל בעולם...

סכום זה נלקח מהציבור וניתן 'במתנה' לקבוצה מצומצמת של יזמים פרטיים. אותם יזמים פרטיים ייהנו מתשואה גדולה פי חמש מזו המקובלת בעולם, ומשיעור מס הנמוך בהרבה לא רק מהשיעור הממוצע במדינות בנות השוואה - אלא כמעט מכל מדינה. כל זאת ללא הנמקה של ממש וללא מתן הסברים להפרשים העצומים

הכלכלה צריכה לחזור לבעלות העם בדמות קואופרטיבים בדמות רשת ג'ון לואיס בבריטניה

הלא היו בארץ הרבה קואופרטיבים וקיבוצים, והם נכשלו. יש איזה קסם במחשבה של חלוקה שווה של ההכנסות, אבל במציאות , לאחר זמן הניהול נעשה כושל כך שאין הכנסות לחלק. הדוגמא של ג'ון לואיס אמנם פועלת, אבל היא חריגה.

למעשה הבחירות במתכון הנוכחי השפעתן תהיה שולית (הפוליטיקה היא השרדותית),

לא מסכים. צריך להצביע בעד שינוי שיטת הבחירות, לשיטה שתשנה את המשטר מקצה לקצה, בדומה למה שקרה בעיריות כשעברו לבחירה ישירה של ראשי ערים.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב אותו ריכוך נובע מהבטחת עתידם של מקבלי ההחלטות,לא יתכן שאיש מקצוע בתחום הפננסים יקבל החלטות אל מול חברה פרטית שאליה הוא עתיד לעבור (מחטף,ללא הסברים ,רווח ליזמים פרטיים)זו מהות הבעיה בכלכלת המדינה

סכום הכסף שמעלו אינו שייך

קואופרטיבים עבדו יפה מאוד ואף הצליחו ,כור ,הארגז, אגד, דן, ועוד שאיני זוכר (יעידו מקבלי הפנסיות הנאות) אך החמדנות בתחפושת של יעול (רפורמה )חיסלה את הרעיון

קיבוץ הינו רעיון חברתי אשר בעתיד הרחוק כשמשאבי העולם ידלדלו יהיה אחת האופציות היחידות לקיום חברה(כיום הוא קיצוני מדי)

שוב כמו כפתור הווליום ,מודל ג'ון לואיס הוא מודל מאוזן קפטליסטי במינון מתאים לקיום הרעיון המוצלח

גם אם תבחר נציג לכל קבוצת אנשים על פי חלוקת לאזורים ,וראש ממשלה לחוד עדיין יש שתי בעיות מרכזיות

1 אנשי המקצוע הממוקמים במשרדי הממשלה ואותם אנו לא בוחרים

2 אין לך זכות וטו לחוק,נוהל,צו שחוקק ופוגע בך או במגזר שלם ומפלה אותך לרעה

ולכן היום התופעות של "עבריינים" בחסות החוק היא תופעה המתרחבת משנה לשנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, רובכם מכירים אותי כבר. אתם תיארתם לעצמכם כבר שאני לא אניח לשירשור התבכיינות עד כמה חרא כאן במדינה לעבור בשקט נכון. הפעם אני אנסה גישה הפוכה. במקום לכנות את הישראלים שמתבכיינים כאן בתור בכיינים אני אשאל. אם הייתם יכולים, איפה הייתם רוצים לגור ולמה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב אותו ריכוך נובע מהבטחת עתידם של מקבלי ההחלטות,לא יתכן שאיש מקצוע בתחום הפננסים יקבל החלטות אל מול חברה פרטית שאליה הוא עתיד לעבור (מחטף,ללא הסברים ,רווח ליזמים פרטיים)זו מהות הבעיה בכלכלת המדינה

סכום הכסף שמעלו אינו שייך

המעבר של פקידי ממשלה בכירים לשוק הפרטי הוא לפעמים בעיה, אבל שולית לעומת בעיות אחרות. הנה חים סבן, עשה רווח חלומי בבזק, מכיון ששרי התקשורת עמדו מהצד ונתנו לו לחלוב אותנו. זאת , למרות שסבן לא העסיק אף פקיד בכיר לשעבר.

הנה הסיפור:

http://www.themarker.com/markerweek/thisweek/1.1669535

כשהציבור יבין איך עובדת השיטה הוא יפסיק להיות מופתע מכך שלא סופרים אותו...

כטוב לבו בתשואה וברווחים יכול היה סבן לחלק שבחים לשר התקשורת משה כחלון: השר, אמר סבן, פעל היטב למען הצרכנים כשפתח את שוק הסלולר לתחרות. כמובן שסבן לא אמר שאחת הסיבות העיקריות לתשואה החלומית שהוא עשה בבזק, החברה האם של פלאפון, היא ששרי התקשורת שקדמו לכחלון - דליה איציק ואריאל אטיאס - נמנעו בתקופה שבה שלט בבזק מלעשות את הדבר שעשה כחלון, שזוכה ממנו עכשיו לשבחים: לפתוח את שוק הסלולר לתחרות.

ערב רכישת בזק נשאל סבן, בראיון נדיר לקובי מידן, אם הוא חושב שהפוליטיקאים והרגולטורים הישראלים יוכלו לעמוד מולו בבואם להסדיר את שוק התקשורת. הוא לא התבלבל לרגע וענה בשאלה: "תגיד, התחרפן לך השסק?". השנים חלפו והתברר שהשסק לא התחרפן ושוק התקשורת לא נפתח לתחרות - עד לאחר שסבן יצא ממנו ברווח ענק"

כלומר, לטייקונים אין ממש צורך להצטייד בפקיד בכיר לשעבר, כי הלוביסטים היחצ"נים וחלק מחברי הכנסת עובדים עבורם ביעילות מפליאה.

קואופרטיבים עבדו יפה מאוד ואף הצליחו ,כור ,הארגז, אגד, דן, ועוד שאיני זוכר (יעידו מקבלי הפנסיות הנאות) אך החמדנות בתחפושת של יעול (רפורמה )חיסלה את הרעיון

קיבוץ הינו רעיון חברתי אשר בעתיד הרחוק כשמשאבי העולם ידלדלו יהיה אחת האופציות היחידות לקיום חברה(כיום הוא קיצוני מדי)

שוב כמו כפתור הווליום ,מודל ג'ון לואיס הוא מודל מאוזן קפטליסטי במינון מתאים לקיום הרעיון המוצלח

הקואופרטיבים שצינת, הצליחו זמנית מכיון שדפקו אותנו עם מחירים גבוהים.

כור, לא היה קואופרטיב אלא חברה הסתדרותית, שנפלה עקב ניהול כושל (כלומר אנשים לא עובדים, ועדים חזקים וכו' ).

הארגז ומרכבים הידרדרו ברגע שפתחו את היבוא, הפסידו הרבה, ולא יכלו להמשיך במתכונת הלא יעילה,

אגד נכנס לצרות כספיות, ובתמורה לכספי מדינה הסכימו לעבור למתכונת תחרותית. התברר שחברות אחרות יכולות להסיע במחירים נמוכים יותר, עם אוטובוסים יותר חדשים.

הקיבוצים החזיקו מעמד תחת שלטון מפא"י עם ההטבות שקיבלו, אבל בשוק החפשי רובם התמוטטו.

המשותף לקואופרטיבים ולקיבוצים הוא שדי הרבה אנשים מפסיקים לעבוד ברגע שלא ניתן להיפטר מהם. איך זה יכול לעבוד?

גם אם תבחר נציג לכל קבוצת אנשים על פי חלוקת לאזורים ,וראש ממשלה לחוד עדיין יש שתי בעיות מרכזיות

1 אנשי המקצוע הממוקמים במשרדי הממשלה ואותם אנו לא בוחרים

2 אין לך זכות וטו לחוק,נוהל,צו שחוקק ופוגע בך או במגזר שלם ומפלה אותך לרעה

ולכן היום התופעות של "עבריינים" בחסות החוק היא תופעה המתרחבת משנה לשנה

לגבי 1 - אין לי מה להוסיף. זו לא בעיה חמורה לדעתי.

2. בעקיפין יש לך מילה בשיטת בחירות אזורית. אתה פונה לנציג שבחרת בו, ותתפלא כמה יעיל הסידור הזה. בארה"ב, אם יש לך בעיה אתה פונה ל"קונגרס-מן" שלך, ואם הוא מרגיש שהרבה בוחרים שלו חושבים כך, הוא מזיז הרים ומסדר את הענין.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את זה:

http://j14.org.il/articles/17972

ומתוך הכתבה הזאת זה מה שמאוד הפריע לי:

אפרופו כסף, את הצנתור המוחי שעשינו בבית החולים בזמן האשפוז, עשינו באופן פרטי. כלומר, היו מצנתרים אותי בכל מקרה, אבל שילמנו על הזכות לבחור מי יהיה המצנתר, כדי לקבל את הטוב ביותר. היה סיכוי שהוא היה מצנתר אותי בכל מקרה, אבל כשאתה יכול, יש דברים שאתה לא מעוניין להותיר ליד המקרה.

ובאופן פרטי, הצנתור עלה 62 אלף שקל. הוא ארך 30 דקות. חתיכת דיל. מתוך זה, קופת החולים משתתפת במרבית הסכום, כך ששילמנו לבסוף 5,000 שקל בלבד. אחלה דיל. למרבה המזל, את הצנתור החוזר – בעוד שבועיים לערך – הקופה כבר תממן באופן מלא. יופי של דבר.

לפני ששוחררתי שלח אותי הרופא לבדיקת MRI. הוא ביקש לעשות אותה בתוך שבועיים וּלאחר מכן לשוב אליו למרפאה לשלילת האפשרות של גידול במוח. טוב, אז התקשרנו לקבוע תור ל-MRI. אמרו לנו ב-30 במרץ. אמרנו "אבל הרופא ביקש בתוך שבועיים". משכו בכתפיים. "זה מה יש". אגב, למי שתהה מדוע לא עשו לי MRI בזמן שהייתי מאושפז, הרי שגם לזה יש תשובה כלכלית. מתברר שכשהחולה עובר את הבדיקה היקרה הזו בזמן שהוא מאושפז, מקבל בית-החולים פחות כסף מקופת-החולים. עדיף לבית-החולים לשחרר את החולה ורק לאחר מכן לערוך את הבדיקה.

על כל פנים, לאחר משיכה בלא מעט חוטים הצלחנו להשיג תור ל-MRI בתוך שבוע בלבד, באופן פרטי כמובן, בבית-החולים אסותא ברמת-החייל. עכשיו, לאחר הבדיקה, צריך לחזור את הרופא ולהראות לו אותה. לשלול את הגידול, כאמור. טוב, ניסינו לקבוע תור לרופא. במוקד זימון תורים אמרו שהתור הקרוב הוא באוגוסט. אמרנו "אבל הוא ביקש לחזור מיד אחרי ה-MRI". משכו בכתפיים. "זה מה יש אם אתם לא הולכים באופן פרטי". "ובאופן פרטי, מתי יש תורים?", שאלנו. "אפשר מחר", הייתה התשובה.

אז לשאלתך - בגרמניה, הולנד או אנגליה. שעות עבודה הגיוניות יותר, רמת חיים גבוהה יותר, חינוך טוב יותר ומערכת שכבר עברה את הסחרור הרעיוני של ניאו-ליברליזם ומשתקמת ממנו.

גם יש לנו לא מעט חברים (ואף משפחה) באירופה.

אופציה נוספת - קנדה, מאותן הסיבות פחות או יותר, למרות שהמשפחה שם היא מענף רחוק יותר.

האופציה הנוכחית היא להישאר בישראל ולנסות לשנות אותה למקום טוב יותר. אני חושב שאם בעשרים השנים הקרובות הנושא הזה לא יוכרע, הוא יהיה אבוד.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, רובכם מכירים אותי כבר. אתם תיארתם לעצמכם כבר שאני לא אניח לשירשור התבכיינות עד כמה חרא כאן במדינה לעבור בשקט נכון. הפעם אני אנסה גישה הפוכה. במקום לכנות את הישראלים שמתבכיינים כאן בתור בכיינים אני אשאל. אם הייתם יכולים, איפה הייתם רוצים לגור ולמה.

אם הייתי יכול? שנה במנהטן ואח"כ לצפון קליפורניה לעולמי עולמים. תנו לי לקנות איזה בית על גבעה ותעזבו אותי בשקט. בלי המכס, הדואר, משרד התחבורה, החרדים, הערבים, המתנחלים, הקומוניסטים, הפוליטיקאים, הפקידים, העבריינים, הערסים, הקרטלים והצפיפות. שיזדיינו כולם ויאכלו אחד את השני עד שלא ישאר כלום. אאחל לכולם הצלחה בדרך השאולה ואלך לגור לי על גבעה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, מאחר וזה פורום רכב, תדאג שהגבעה תהיה ליד איזה מסלול מרוצים ותקבל עוד משהוא שפה אין לך "כי אסור".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעה וחצי לדרום יש את מונטריי ולגונה סקה, שעתיים לצפון יש את ת'אנדרהיל, ונדמה לי שיש עוד כמה במזרח.

בכלל, מונטריי זה בדיוק המקום בשבילי. באמצע שום מקום, אחלה גבעה, מסלול (מדהים) ליד, ים, מזג אוויר מושלם, והכל ברפובליקה של קליפורניה. מה אפשר לבקש יותר?

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שאני עצור? מתקדמים בכוח מלא, ידידי. החיים נמצאים במסלול האצה לקראת השגת "מהירות המילוט". אצלי זה עובד קצת אחרת מאצל היתר - הרוב עוברים לשם בשביל לעשות כסף, את הכסף שלי אני אסיים לעשות כאן קודם, ונמשיך משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...