Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1511 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מסכים איתך לגבי זה שזה יכול תיאורטית לקרות היום בדיוק באותה מידה שזה קרה אז,

וגם לגבי זה שזה לא קורה מאותן סיבות שציינת.

מצטער על האדום, ניסיתי לערוך אך כבר עבר הזמן.

בפעם הבאה אשתמש בשחור מודגש :-)

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה מצחיק שפה מי שכן שופט אותי בתחילה זה ישראלים אחרים, תמיד נשאלת השאלה מאיפה אתה בארץ, תגיד בת-ים, תגיד יפו, אוטומטית מתייגים אותי כערס, כמה פעמים אני שומע מאנשים שהם לא ציפו ממני להיות חובב מוזיאונים או מישהו שאוהב קונצרטים. למה? ככה כי אני ערס.

בישראל בוחרים לקטלג אותך ולא משנה מה תעשה, אבא שלי בלונדיני עם עיניים כחולות אבל יצאתי כמו אמא, מרוקאי. מה אני אעשה? בבית הספר נתקלתי באפליה עדתית וכלכלית, מכיוון שהתחנכתי בפנימיה שבה בית הספר פתוח לילדי המושבים הסמוכים, תמיד נעשתה הבדלה בין פנימיסטים לאקסטרנים.

כשהלכתי ללשכת גיוס אוטומטית לא עניין אותם שעבדתי בסאייטקס, שיש לי השכלה שאין לאף בחור שבא להתגייס, שאני רוצה לתרום בתחום שבו אני מצטיין, ישר אמרו לי לך תהיה מכונאי.

אתה לא צריך רקע או הרבה כסף כדי לפנות לאפיקים חדשים בארה״ב, העלות של הוצאות רישיון סחר עם כל הביטוחים מסביב הייתה 5k, משהו שמאפשר לאדם מאוד ממוצע להתחיל ממשהו.

אתן דוגמא נוספת, לאס ווגאס, מכיוון שכרגע אני מחפש בתים החלטתי לפתוח את הראש לכיוון הזה, שלחתי את אבא שלי לראות כמה בתים בסופ״ש האחרון ומה אני אגיד, ב60k אפשר לקנות בית צמוד קרקע בשכונה לא רעה בכלל. מה הסיפור במשכנתאות לסכום שכזה? עם 15k מקדמה מדובר על משכנתא של 400 דולר בחודש והשכירות מהנכס היא 700 דולרים.

זאת דוגמא לפוש בבניית עתיד טוב יותר.

לגביי הישראלים והחשיבה הקלוקלת של אנחנו יותר טובים, אין לי בעיה עם זה, יש לי בעיה כשמתנהגים כאילו אנחנו יותר טובים.

אני מתעב את הגישה הזאת, אני רואה את עצמי שווה בין שווים, אני מכיר המון ישראלים סתומים והמון זרים סתומים. לא עושה הכללות ולא שופט לפי דת צבע מין ולאום.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה באמת יש לאנשים צורך עז כל כך למסגר כל דבר?

אי אפשר לחכות, להכיר את האדם, ואז לגבש דיעה בנוגע אליו?

מהשנייה הראשונה כמו שאמרת, רוצים לדחוף אותך למסגרת.

או שאתה ערס, או שאתה צפונבון.

או שאתה חכם, או שאתה טיפש.

לעתים רחוקות מסתכלים עליך קודם כל כבן אדם, ורק אז כשאר כל הדברים אם בכלל...

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

אתן דוגמא נוספת, לאס ווגאס, מכיוון שכרגע אני מחפש בתים החלטתי לפתוח את הראש לכיוון הזה, שלחתי את אבא שלי לראות כמה בתים בסופ״ש האחרון ומה אני אגיד, ב60k אפשר לקנות בית צמוד קרקע בשכונה לא רעה בכלל. מה הסיפור במשכנתאות לסכום שכזה? עם 15k מקדמה מדובר על משכנתא של 400 דולר בחודש והשכירות מהנכס היא 700 דולרים.

זאת דוגמא לפוש בבניית עתיד טוב יותר.

.

בנצי

בוא ננתח לרגע את הבית הזה.

מה היה מחירו לפני 4 שנים ?

למה לשוכר אין 15K כדי לשלם את ה down payment?

הבית הזה ועוד כמה מיליוני בתים נוספים הם הדוגמה המובהקת למשבר שפקד את ארה"ב .

ועכשיו בא יזם ( במקרה הוא ישראלי בשם בנצי ) ורוכש אותו והבית עובד בשבילו, וירא כי טוב ויקנה עוד 10 כאלה וכך הלאה.

וכשישתפר המצב הכלכלי ימכור אותו ברווח יפה ביותר למי?

לזה שעף מן הבית הזה לפני 4 שנים כי הוא פוטר מעבודתו.

ואותו אחד יאהב את הישראלי מאוד?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה ובנצי,

היום הבית נותן תשואה יפה אבל אף.אחד לא יודע מה יהיה מחר. השאלה היא אם מספיקים להחזיר את ההשקעה לפני משבר לא צפוי או לא.

יש לי כמה חברים ובני משפחה שחיים בארה"ב כסר יותר מ 20 שנה ורובם כבר התאזרחו. כמה מהם השקיעו בנדל"ן לפי אותם שיקולים שלך. חלקם הרויח יפה אבל חלקם הפסידו את התחתונים שם.

אנשים לא מטומטמים ומי שגר בבית כזה ולא עומד במשכנתא יודע שיזרקו אותו מהבית. זה שהוא לא יצא ממנו והשכיר אותו בתנאים המעולים שאתה מתאר אומר שכנראה לא היה מי שישלם את הסכומים האלה. אחרת במקום להיזרק מהבית הוא היה מעדיף להפוך אותו להכנסה פאסיווית עד יעבור זעם ולהרויח את הבית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Night Driver

בשביל בנצי זו הזדמנות פז כי מכאן מחירי הנכס יכולים רק לעלות ועל הדרך השכירות משלמת את המשכנתא ואפילו נשאר רווח חודשי.

אבל גם אם לא ורק מכסה את המשכנתא בעוד כמה שנים הוא ימכור את הבית ברווח על ההשקעה המקורית של 15K

אבל כל זה רק מלמד אותנו מה עבר על ארה"ב ארץ החלומות במשבר הנוכחי שבנצי מנסה להסביר לנו שלא היה.:-D

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה - מס' הסברים.

אני לא תבוסתן, אבל לצורך העניין, אם אשתך היתה בוגדת בך והיית מגלה שיש לה משפחה נוספת מהצד, לא היית שואל את עצמך "מי זאת האישה הזאת? אני מכיר אותה בכלל?"

עשיתי צבא ומילואים כל שנה (צנחנים), שילמתי מיסים כמו גדול.

היה לי עסק והכנסות ששמות אותי במקום יפה בעשירון העליון.

ולמרות כל זאת, הרגשתי תקוע, שאי אפשר באמת להתקדם הלאה (שוב פעם, אני הייתי ב"קבוצת הביקורת", עם מצב מעל הממוצע).

יש לי חברים ומשפחה מכל הארץ עדות ומצבים סוציו-אקונומיים שונים - כולם, ללא יוצא מהכלל אנשים איכותיים (אחרת לא הייתי מסתדר איתם [השאלה איך הם מסתדרים איתי]).

אבל.. באופן כמעט מובהק, רק מי שהגיע ממשפחות מבוססות (חלקן מאוד מבוססות) הצליח טיפה - וגם זה לא משהו לספר עליו הביתה... בקיצור, גדלנו על ההורים שלנו :oops::oops:.

באיזשהו מקום אני תמונת הראי של בנצי (משפחה, לימודים, מגורים, כלכלה) - אבל שנינו מסתכלים על המצב באופן מאוד-מאוד דומה. המצב מגשר על הרבה פערים :).

בעיה נוספת, "הציבור מטומטם והציבור ישלם" אמר איש חכם - צר לי, אבל כמו שכתבתי (בלשון טיפה יותר יפה), העם מטומטם.

קח את המחאה החברתית בקיץ.

מודה, לא הייתי בארץ, אז אני ניזון מהאינטרנט בעיקר.

האם הפוליטיקאים הרגישו שפתחו להם מבער מכוון לתחת? מישהו מהם התחיל להזיע ולרעוד (לא מדבר על אופורטוניסטיות נקודתית), מישהו שינה דרכי חשיבה שם למעלה?

אוליגרכים התחילו לפחד ולהעביר רכוש מחוץ למדינה, בחשש שמרי אנטואנט תבוא לביקור :) ?

מהצד זה נראה שתוך 20-30 שניות זה הפך לויכוח פוליטי (ברמת ימין/שמאל).

לאנשים אכפת אם הנודניקים עשו צבא או עם כמה גברים הז**נה גב' ליף.

מטומטמים, כבר אמרתי?

משתינים על הציבור והוא מתפלל לגשם... לא צריך להיות חבר של אגודת אוהלי רוטשילד - האם הסיפור שלהם מחזיק מים? (ועוד איך, מבחינתי) - סבבה, תעשו מעשה.

לא מעניין אותי אם הם נפולת של נמושות (אני עונה להגדרה הזאת), שרמוטות פוריטניות או סתם משתמטים.

חבורת הסתומים, שיש המכנים אותם עם, הפכה את זה למשחקי כוח פוליטיים בין ימין לשמאל, במקום בין שכבות סוציו-אקונומיות.

נ.ב.

VLADCLAR, אני לא מכיר אותך ובאמת שאין לי שום דבר נגדך, פשוט לקחתי אותך כשעיר לעזאזל לצורך הדוגמא :) מצטער מראש.

כשאתה כותב (בהמשך לדברייך לגבי 4 ילדים)

לא קשה, אני מסתדר, אבל צריך לוותר על כל מיני מותרות.
אתה הופך להיות חלק מהבעיה.

כן קשה.

אני אולי מצליח להסתדר (תודה רבה, נושם עצמונית...).

צריל לוותר על כל מיני מותרות (אוכל? זה לכוסיות).

תפסיקו להסתתר ולהתבייש, תפסיקו לפחד להגיד קשה לי ואין לי. די.

סתם תרגיל מתמטי שעשיתי בדקה וחצי (שוב פעם, מצטער ולאד).

4 ילדים בגילאים שונים, עולים נגיד 1000 ש"ח לחודש ללימודים/גן (מצטער אני רווק, מכיר מחירי בירה וגם זה לא תמיד) = 4K ש"ח.

דירה עולה (בין אם שכירות או משכנתא) 5-6K (אנחנו מדברים על דירת 5 חדרים, לא וילה, זאת לא משפחה קטנה).

אוכל? באמת שלא מכיר מחירים בישראל לאחרונה, אבל מעריך שלפחות 3K.

עוד לא דיברנו על הוצאות מים/חשמל/דלק/ביטוחים - הייתי שם כאן משהו כמו 2.5K, ריאלי? שוב פעם, 6 נפשות...

ומכאן רק מתחילים את החודש (לא כללתי שום הוצאות מעבר לבסיס של הבסיס).

כמה יצא? 15,000 ש"ח (ואני זהיר), זה אומר שאתה צריך להיות במשפחה מהעשירון 8-10 (עליונים) מבחינת הכנסה, רק בשביל לכסות את הבסיס.

ועל זה עוד אתה נאמר, קשה אבל מסתדרים? עשירון תשיעי אמור להתקשות להחזיק משפחה? מעט גדולה, אבל ראבאק, עשירון תשיעי!

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני רווק, אמנם אחד שחי בישראל, ואני יכול להגיד לך שאתה יכול בכיף "לנפח" את התרגיל המתמטי הקטן שעשית בעוד כמה אלפים טובים.

סתם כמה דוגמאות נקודתיות - גן לילד באלפייה? :lol:

תנסה 2000 עד 2500 לגן עירוני, ועוד בפריפריה. (אני גר בדימונה, אמא של הפריפרייה וכאן המחירים בסביבות סדר הגודל הזה לגן נורמלי)

בתל אביב אני מניח שזה עולה בעבור גן של עיריית תל אביב, ששוכנת על קרקע עשויה זהב.

גן פרטי, כזה שמאפשר להורים לעבוד במשרה כלשהי (כי ברוב הגנים העירוניים היום מסתיים מוקדם, וההורה נתקע בעל כורחו במצב בו עליו לממן מטפלת נוספת \ לקצר את יום העבודה = לא משתלם) עולה כבר בסביבות 3000-3500 ש"ח בחודש... לילד...

חשמל? החודש ההורים שלי קיבלו חשבון חשמל 2950 שקלים.

משפחה בת 6 נפשות, צריכת חשמל נורמטיבית וממוצעת פחות או יותר, לצורך השוואה החיוב הקודם היה על סך 1800 שקלים.

בחורף, עם קרה מטורפת שמצריכה מזגנים פול גז.

מה נשתנה החודש הזה? הקפיצו את תעריף החשמל בקרוב ל 15% אם איני טועה.

דלק? עולה בסביבות ה 8 שקלים לליטר בנזין, אני מתדלק את הרכב פעם בשבוע בממוצע ומשלם על זה קרוב ל 400 שקלים.

מים? התייקרו גם הם בצורה ניכרת ביותר בתקופה האחרונה.

ביטוחים? :lol::lol::lol:

תקפיץ את הערכת ה 6k מעלה מעלה.

וזה רק מהשרוול, בקשר לכל שאר הדברים שציינת, לא עולה לי כרגע אבל אני מניח שאין סיבה שהמצב שם יהיה שונה.

סתם לצורך הגילוי הנאות -

ההורים שלי עובדי מדינה,

אמא מרוויחה בסביבות ה 25 ברוטו,

אבא 9 ברוטו,

וקשה להם "לסיים את החודש" במובן שהכל עף על התנהלות שוטפת.

בקושי נשאר כסף בצד כדי לחסוך \ "להנות מהחיים" עם איזו חופשה בחו"ל פעם ב...

נכון, סביר להניח שעם התנהלות כלכלית נכונה יותר בעבר הם יכלו להיות במצב טוב יותר כיום -

אך אני יכול להגיד בפה מלא שהבעייה הייתה יותר שהחיים לא בדיוק האירו להם פנים בתחילת דרכם, ופחות בחירות לא נכונות.

יש המון אנשים שעברו את ה"מסלול" הזה כביכול.

בשורה התחתונה, מלבד משכנתא של בערך 3000 שקלים בחודש + תשלומי הלוואות בסך סכום דומה, שזה 6k בחודש על הבית ועל כל מיני חשבונות מהעבר -

כמעט הכל "מתבזבז" על החיים השוטפים.

המחירים למעלה הם כמו שציינתי, וזה למשפחה עם רכב אחד וילד אחד.

מה קורה כשיש עוד ילד? או להבדיל כשקיים צורך ברכב שני? (דו"ג היא כבר לא אופצייה זולה מספיק כדי לסבול את חוסר הנוחות הייחסי בשביל מי שאינו אוהב את הדבר, גם את זה חנקו כבר)

ביקור בסופר, פעמיים בשבוע לקניות מצרכים לבית בשביל 6 נפשות גם מסתכם ב 300 או 400 שקלים לכל ביקור, ואנחנו לא אוכלים סעודות שחיתות 3 פעמים ביום אלא חיים על אוכל מבושל "מבית אמא" בעיקר, גם לא אוכלים יותר מדי בחוץ כי כמו שכבר כתבו כאן ביקור בבורגראנץ' גם מסתכם בחישוב גס ב 300 ש"ח מינימום, אם כל אחד לקח רק המבורגר ושתייה, זהו. (לא שאנחנו "מתים" על ג'אנק פוד אבל הייתי חייב לציין את המחיר השערורייתי, גם אם זה היה עולה 10 שקלים הייתי מבקר שם לעיתים נדירות :lol:).

זה אומר שרק על קניות מצרכים תוסיף בערך 2500 שקלים בחודש.

בקיצור, הבנת את הרעיון.

אם אין לך הורים עמידים שיושבים על איזה עסק \ נכס טוב שעבר בירושה,

או שלהבדיל לא הגעת לנחלתך עם איזה סטארט-אפ,

סביר להניח שתהיה בן לחתך הנמוך של מעמד הביניים, ותנהל מערכת יחסים של הלוואות וריביות על מינוסים עם הבנקים במשך רוב חייך.

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Blavie, על זה בדיוק מדבר רוי, ועוד הרבה אחרים. שאתה עובד ועובד ובמקרה הטוב אתה שורד.

רמת החיים של העשירונים העליונים היא לא כזו טובה כמו שאוהבים לתאר.

לך תראה איך חי עשירון עליון( לא מאיון עליון) במדינות המערב. זה משהו שאפילו לא מתקרב למה

שקורה כאן בארץ. אבל זה בדיוק העניין, שם הם לא צריכים להבין שזה מגיע להם, הם יודעים את זה.

פה בארץ אתה אומר שאתה לא חי טוב וישר מסתכלים על הרכב שלך בחניה, על מה שאתה לובש

ואומרים לך שגם היית השנה בחו״ל, אז מה אתה מתלונן?

ואיך חיים עשירונים מתחת ל 7-8? הם לא חיים, הם נאבקים יום יום בטלפונים מהבנק, בתשלומים

לגנים, לבתי הספר, חס וחלילה איזה טיפול רפואי דחוף שצריך לעשות וקופ״ח לא מכסה.

נופש? מסעדות? בילויים? הצחקתם אותם. אולי אם יש מהעבודה נופש מרוכז הם יוצאים,

וגם אז לא תמיד, כי צריך להוסיף כסף על בן הזוג, על הילדים, צריך עוד קצת לבזבוזים.

וזה אחוז גדול מאוד מהעם, לא אחד או שניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה נוספת, "הציבור מטומטם והציבור ישלם" אמר איש חכם - צר לי, אבל כמו שכתבתי (בלשון טיפה יותר יפה), העם מטומטם.

קח את המחאה החברתית בקיץ.

מודה, לא הייתי בארץ, אז אני ניזון מהאינטרנט בעיקר.

האם הפוליטיקאים הרגישו שפתחו להם מבער מכוון לתחת? מישהו מהם התחיל להזיע ולרעוד (לא מדבר על אופורטוניסטיות נקודתית), מישהו שינה דרכי חשיבה שם למעלה?

אוליגרכים התחילו לפחד ולהעביר רכוש מחוץ למדינה, בחשש שמרי אנטואנט תבוא לביקור :) ?

מהצד זה נראה שתוך 20-30 שניות זה הפך לויכוח פוליטי (ברמת ימין/שמאל).

לאנשים אכפת אם הנודניקים עשו צבא או עם כמה גברים הז**נה גב' ליף.

מטומטמים, כבר אמרתי?

משתינים על הציבור והוא מתפלל לגשם... לא צריך להיות חבר של אגודת אוהלי רוטשילד - האם הסיפור שלהם מחזיק מים? (ועוד איך, מבחינתי) - סבבה, תעשו מעשה.

לא מעניין אותי אם הם נפולת של נמושות (אני עונה להגדרה הזאת), שרמוטות פוריטניות או סתם משתמטים.

חבורת הסתומים, שיש המכנים אותם עם, הפכה את זה למשחקי כוח פוליטיים בין ימין לשמאל, במקום בין שכבות סוציו-אקונומיות.

ROY - הפוליטיקאים הרגישו שקורה משהו, וגם הטייקונים. הממשלה בשיתוף עם עיתונאים מסויימים (כל אחד והמניעים שלו) סובבו את המחאה לויכוח של ימין - שמאל בצורה גאונית. זה לא הצליח להם בהתחלה, אבל בסופו של דבר זה נפל לבור הזה.

והחישוב שעשית הוא מאוד מאוד מקל.

Rםט

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואחרי שכולם בכו על כולם

200K+ כלי רכב חדשים כל שנה, המסעדות מפוצצות נוסעים לחו"ל בכמויות , סתם להא(ע)יר קצת לאנשים.

טוב ? לא רע , יכול להיות יותר טוב ? בטוח.

מי שחושב שמחאת הקיץ לא השפיעה לא יודע מה הוא שח. ותאמינו מי שיודע זאת הכי טוב הם הפוליטיקאים עם חושיהם החדים.

השינוי בוא יבוא , כי הוא בנפשינו.

בניגוד למה שחושבים אני רואה גם את המינוסים וגם את הפלוסים בכל מקום, פה בהונג קונג ובארה"ב.

ומי שטוב לו שם , לא צריך לשם כך להאדיר את שם ולהשחיר את פה .

בשום מקום לא הכל ורוד ולא הכל שחור.

ו ROY

לא הגדרתי אותך אישית כתבוסתן , אפילו לא ידעתי ברוב עוונותי שאתה שם ולא פה . בכל מקרה קבל את התנצלותי.

כל שהתכוונתי הוא שאסור לאבד תקווה ודפנה ליף סחפה אחריה מיליון איש לרחובות , סימן שאפשר לשנות.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך. אם יש משפט אחד שכולנו כאן באשכול נוכל להסכים עליו בפה מלא, זה מה שאמרת...

ברגע שאיבדת את התקווה - איבדת את הכל, לא משנה אם בחרת לנסות את מזלך בחו"ל או בארץ...

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואחרי שכולם בכו על כולם

200K+ כלי רכב חדשים כל שנה, המסעדות מפוצצות נוסעים לחו"ל בכמויות , סתם להא(ע)יר קצת לאנשים.

טוב ? לא רע , יכול להיות יותר טוב ? בטוח.

ישה, אתה עושה בדיוק את מה שכתבתי שעושים למי שמתלונן. תיכף גם יצטרף לפה חן ויגיד שיש לי סמארטפון

וכבלים, ואולי חס וחלילה אייפד, ונסעתי השנה לחו"ל, פעמיים!!!

על מה אתה שח תגיד לי? המעמד הבינוני/גבוה צריך לחיות ככה ואפילו עוד הרבה יותר. כמו שכתבתי רבות, תראה

איך חיים מעמדות מקבילים במדינות המערב.

אשתו של דוד שלי, במקור מדנמרק. ההורים שלה היו אנשים רגילים וממוצעים, שעבדו בעבודות רגילות.

לא היו להם ילדים עשירים שדאגו להם, האמת ששני ידליהם כבר לא חיו בדנמרק ולא יכלו לדאוג להם ביומיום.

ישבתי איתה פעם ושמעתי ממנה על איך היא היתה גאה במדינה(דנמרק), על האופן שנתנו להוריה לחיות ולהתבגר

שם בכבוד. איך שאתה זקן ושומרים לך על צלם אנוש. יש שם שירות שפה אולי העשירים באמת זוכים לו.

והם לא עשירון עליון שם. סתם אנשים רגילים, שעבדו, בעבודות ממוצעות ביותר, שילמו מיסים, אבל מקבלים בחזרה

כל שקל מהמדינה שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני רווק, אמנם אחד שחי בישראל, ואני יכול להגיד לך שאתה יכול בכיף "לנפח" את התרגיל המתמטי הקטן שעשית בעוד כמה אלפים טובים.

סתם כמה דוגמאות נקודתיות - גן לילד באלפייה? :lol:

תנסה 2000 עד 2500 לגן עירוני, ועוד בפריפריה. (אני גר בדימונה, אמא של הפריפרייה וכאן המחירים בסביבות סדר הגודל הזה לגן נורמלי)

בתל אביב אני מניח שזה עולה בעבור גן של עיריית תל אביב, ששוכנת על קרקע עשויה זהב.

גן פרטי, כזה שמאפשר להורים לעבוד במשרה כלשהי (כי ברוב הגנים העירוניים היום מסתיים מוקדם, וההורה נתקע בעל כורחו במצב בו עליו לממן מטפלת נוספת \ לקצר את יום העבודה = לא משתלם) עולה כבר בסביבות 3000-3500 ש"ח בחודש... לילד...

חשמל? החודש ההורים שלי קיבלו חשבון חשמל 2950 שקלים.

משפחה בת 6 נפשות, צריכת חשמל נורמטיבית וממוצעת פחות או יותר, לצורך השוואה החיוב הקודם היה על סך 1800 שקלים.

בחורף, עם קרה מטורפת שמצריכה מזגנים פול גז.

מה נשתנה החודש הזה? הקפיצו את תעריף החשמל בקרוב ל 15% אם איני טועה.

דלק? עולה בסביבות ה 8 שקלים לליטר בנזין, אני מתדלק את הרכב פעם בשבוע בממוצע ומשלם על זה קרוב ל 400 שקלים.

מים? התייקרו גם הם בצורה ניכרת ביותר בתקופה האחרונה.

ביטוחים? :lol::lol::lol:

תקפיץ את הערכת ה 6k מעלה מעלה.

1. לגבי מחירי הגנים - צודק לגמרי. מופקעים לחלוטין, באיזור המרכז (לא תל אביב. מי מגדל ילדים בתל אביב?) ~3000 על גן פרטי זה זול.

2. חשמל - 2900 ש"ח לחודשיים (החשבון הוא דו חדשי) זו צריכה עצומה, אין לי מושג איך הגעתם למספרים כאלו.

בבית שלא מאוכלס בשעות היום (אמרת שהילדים בגנים, לא?) זה פשוט לא הגיוני.

או שאתה מפעיל מזגן מרכזי 24/7 או שגונבים לך חשמל.

אין לי כרגע מול העיניים נתוני צריכה ממוצעת למשק בית אבל ממה שאני זוכר אתה רחוק מאוד מזה. זו לא צריכה נורמטיבית.

3. ביטוחים - לא ברור לי מה זה ה :lol::lol::lol:. אם אתה שורף אלפי שקלים על ביטוחים בחודש (יותר מ12K בשנה) כשזה כולל דירה אחת ורכב אחד אז משהו לא בסדר. חברות הביטוח דוחפות לנו המון פוליסות מיותרות. אי אפשר לבטח כל אספקט בחיים.

סתם תרגיל מתמטי שעשיתי בדקה וחצי (שוב פעם, מצטער ולאד).

4 ילדים בגילאים שונים, עולים נגיד 1000 ש"ח לחודש ללימודים/גן (מצטער אני רווק, מכיר מחירי בירה וגם זה לא תמיד) = 4K ש"ח.

דירה עולה (בין אם שכירות או משכנתא) 5-6K (אנחנו מדברים על דירת 5 חדרים, לא וילה, זאת לא משפחה קטנה).

אוכל? באמת שלא מכיר מחירים בישראל לאחרונה, אבל מעריך שלפחות 3K.

עוד לא דיברנו על הוצאות מים/חשמל/דלק/ביטוחים - הייתי שם כאן משהו כמו 2.5K, ריאלי? שוב פעם, 6 נפשות...

ומכאן רק מתחילים את החודש (לא כללתי שום הוצאות מעבר לבסיס של הבסיס).

כמה יצא? 15,000 ש"ח (ואני זהיר), זה אומר שאתה צריך להיות במשפחה מהעשירון 8-10 (עליונים) מבחינת הכנסה, רק בשביל לכסות את הבסיס.

ועל זה עוד אתה נאמר, קשה אבל מסתדרים? עשירון תשיעי אמור להתקשות להחזיק משפחה? מעט גדולה, אבל ראבאק, עשירון תשיעי!

אתה לא מעודכן.

הכנסה ממוצעת למשק בית שבראשו שכיר היא 13869 ש"ח נטו.

http://www.cbs.gov.il/www/hodaot2011n/15_11_219b.pdf

לא יודע באיזה עשירון זה נופל אבל בטח לא 9.

אם למישהו יש סבלנות למצוא את הנתון אז קדימה. אני מהמר עשירון שביעי.

ו-4 ילדים זו לא משפחה "מעט גדולה". זו משפחה גדולה, ואם תשווה לעולם המערבי אז מאוד גדולה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...