Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת חיישן חמצן אחורי בטויוטה יאריס 2002

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 2082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אוקיי, אז ככה.

המק"ט של דנסו הוא 234-4069. זה חיישן 4 חוטים שמגיע עם קונקטור מתאים, PLUG & PLAY. חיישן כזה עולה בין 70 ל 90 דולר וכאמור זהו למעשה החיישן המקורי רק ללא הלוגו של טויוטה. לינק לאמאזון

חיישן בעל מק"ט 234-4209 הוא אותו החיישן רק שהוא מגיע עם צמת חוטים וללא קונקטור, מה שאומר שיצטרכו לחתוך ולהלחים את חוטי החיישן החדש. חיישן כזה עולה סביב ה 40$. לינק לאמאזון

ורגע לפני שאתה מזמין, ביאריס יש שני חיישני חמצן, האם בוודאות מדובר בחיישן האחורי?

איתמר.

לפי קוד התקלה וגם לפי המוסך (שבטח עשו מה שאני עשיתי בדיוק) מדובר בחיישן האחורי.

הוצע לי להחליף לחיישן תחליפי של בוש בכ-700 שקלים כולל הכל. לחילופין חיישן מקורי יעלה קצת יותר, ככל הנראה.

אגב, לאחי במוסך של טויוטה אמרו בטלפון שיתנו הנחה, מ-1200 ל-1100. אבא שלי היה שם ושאל מה עוד אפשר לעשות, אמרו שיתנו עוד הנחה, ל-1100. אחי הגיע לשם אח"כ וסיפר להם את מה שאמרתי לו, אמרו שיתאמצו בעוד 50 שקלים ויורידו את המחיר ל-1100. בקיצור, חבר'ה רציניים יש שם :-P

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמחור החלפים של טויוטה בארץ הוא שערורייתי. איך זה יכול להיות שפילטר שמן מקורי עולה במוסך כמעט 90 שקלים כולל מע"מ בעוד אותו הפילטר עולה בארה"ב 4-6$? גומי מקורי (!!) למגב עלה לי 2$ ואיזה צ'ופצ'יק מסכן שמכסה את בורג המגב האחורי עלה 4$. אפילו לא טרחתי לברר כמה זה היה עולה בארץ.

השיא מבחינתי היה שהזמנתי פעם רביעיית אינג'קטורים חדשים ומקוריים במחיר של 2,000 ש"ח כאשר מחירו של אינג'קטור בודד בארץ עמד על 1,400 שקלים לפני מע"מ! :shock:

אני מציע לך להזמין את החיישן הזול ולסגור את הסיפור.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל חברי הפורום ולמנהלים.

יש לבוש חיישן מתאים והמק"ט שלו הוא - 0258986602 .

החיישן המקורי והחיישן של בוש מחירם די זהה כ 600 ש"ח .

בברכה.

חיים יוד.

לאחר שהצעתי לאחי את כל האפשרויות הוא העדיף לקפוץ למכון בו עובד חיים ולקחת חיישן בוש ב-700 שקלים כולל הכל (עדיין חיסכון של 400+ שקלים לעומת מה שהציעו לו בטויוטה עבור חיישן תחליפי!). הוא מוסר שהיו מאוד אדיבים ונחמדים, הסבירו לו כל מה שהם עושים והראו לו איך הם בודקים את תקינות החיישן החדש.

חיים - תודה!

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחיך נפל לידיים טובות :-P שיתחדש ויסע בזהירות!

ואגב, יש שמועות שדנסו הוא למעשה בוש (כלומר בוש מייצרת לדנסו ש"מייצרת" לטויוטה).

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן איתמר אשמח לעזרתך,

אני מחפש חיישן חמצן קדמי לטויוטה יאריס 2003 (SCP12L-CHMNKW) באינטרנט.

המספר מקט של המוצר באתר של טויוטה הוא: 89465-0D040. קישור לפריט.

כמוכן, צריך את הפריטים הבאים (פחות דחוף המחיישן) -

בית חגורה קדמי שמאלי - 73230-0D010-B1.

בית חגורה קדמי ימני - 73230-0D010-B1.

קישור לחגורות.

מגב אחורי - 85242-0D010. קישור.

אשמח לעזרתך, תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלח לי בה"פ או רשום כאן את מספר השלדה המלא כמו שמופיע ברשיון ותקבל את המק"טים המתאימים, אני לא בטוח שאלה המק"טים הנכונים.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כה מצאתי רק חיישן חמצן - קישור.

מה אתה אומר,

1. יתאים לי לרכב?

2. המחיר טוב (דמי משלוח יעלו לי 15 יורו)?

3. את ההתקנה יהיה לי קל לבצע לבד (אין לי רקע בתיקון רכבים - אני לא מושבניק שמשפץ ומוכר אפנועים.. )?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי.

המק"ט של חיישן חמצן קדמי (נקרא גם upstream, oxygen sensor no. 1) הוא 89465-0D030. החיישן חמצן האחורי, קרי זה שאחרי הממיר, מסתיים ב 0D040. המק"טים של בתי החגורות נכונים.

לגבי המגב האחורי, מה בדיוק אתה רוצה להחליף? מנוע? זרוע? רק גומי?

לגבי אתרים להזמנות חלקים: www.toyotapartscheap.com ו www.1sttoyotaparts.com . בשני האתרים ניתן להזין מק"טים ולקבל את המחירים. אם אבא שלך נמצא בארה"ב אין כאן בכלל שאלה אם להזמין דרכו או לא, על הדרך אני מציע לך להזמין שאר חלפים מקוריים לטיפול כמו פילטר שמן \ אוויר \ מזגן במחירים מגוחכים.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

דבר ראשון תודה רבה על העזרה.

דבר שני -

במפרט של הטיפול במוסך של טויוטה רשום שהחיישן הבעייתי הוא "חיישן חמצן חוט קצר יאריס", שאלתי מוסכניק, הוא אמר שזה החיישן הקדמי - אבל החיישן בעל החוט הארוך הוא האחורי (לפי הסרטוט) - מסתדר?

בנוסף, אני לא מוצא את הפריטים באתרים שהבאת לי, אני סבור שזה בגלל שהיאריס מיוצרת באירופה..

תודה - אשמח אם תוכל גם לעזור לי למצוא את הפריטים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו שפת מוסכניקים :roll: להתפעל כל פעם מחדש.

לפי השרטוט, החיישן הקדמי זה החיישן עם החוט הקצר יותר, האחורי נמצא אחרי הממיר. אם אתה רוצה להיות בטוח תחזור לאוטו מר מוסכניק ותשאל אותו לאיזה חיישן הוא התכוון, זה שלמעלה או זה שלמטה.

אם חיים יוד אומר שאין בעייה עם חיישנים של בוש אז כנראה שאין בעייה עם חיישנים של בוש. לא הייתי ממרה את פיו :wink:

וכמו שהזכרתי באחת התגובות קודם, כשחבר שלי הזמין חיישן של DENSO הופיעה עליו חריטה של BOSCH. מה זה אומר? אפשר להסיק מסקנות לבד. גלובליזציה ושוק OEM מפותח מוליד מוטציות.

בכל אופן, סדר העדיפויות שלי היה כזה: מקורי, דנסו, בוש.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...