Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו מגאן קופה 2002 - מנוע מגמגם + נורית כריות אוויר

ozwrx
שימו לב! השרשור הזה בן 4995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום היקרים,

ברשותי רנו מגאן קופה דגם DY, מנוע 1600 סמ"ק, מודל 2002, גיר ידני, 62,000 ק"מ, דגם מנוע K4M.

עברה טיפול די מקיף לפני כ - 3 חודשים שכלל: החלפת שמנים, פילטר אוויר, רצועת טיימינג מקורית, משאבת מים ועוד.

הרכב מדהים ומתנהג מצויין, אך יש 2 בעיות עיקריות שמפריעות לי:

1. המנוע מגמגם, כאשר אני נוהג אני מרגיש בעמידות ברמזורים שהטורים עולים טיפה ויורדים, ממש עלייה של כס"מ אחד, ושוב ירידה, ומרגישים זאת ברעשים של המנוע. כמו כן זה גם מורגש מהאגזוז, וגם כאשר אני מדליק את המזגן, הגמגומים מתגברים.

2. נורית כריות האוויר דולקת באופן קבוע, זה קרה לי באמצע נסיעה שפתאום היא דלקה ככה סתם ולא נכבת.

ביקרתי במוסך מרתון ברעננה, שם המכונאי בדק לי את הרכב ואמר שזה שום דבר, אבל אני לא סומך עליו, ובקשר לכריות האויר אמר לי שרק בדיקה בחיבור למחשב תעלה לי 150 שקל.

אמרתי לו שאחשוב על זה וחזרתי הביתה. אני מעוניין בבקשה לקבל ממכם הצעה למוסך טוב של רנו, מישהו שאתם מכירים יודעים שמכיר את הרכב הזה ממש טוב ושאני אצא מרוצה בסיום הטיפול.

תודה רבה לכם.

עוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לגמגומים - תבדוק אם הפלאגים הם מקוריים. ברכב הזה חייבים פלאגים אך ורק מקוריים.(הייתה לי בעיה דומה)

ובדיקה ב 150 ש"ח, זה סבבה לגמרי (לי לקחו 300 במוסך מרכזי בהרצליה) במידה וקיימת תקלה ויאפסו לך אותה.

ולפי דעתי אתה לא צריך מוסכניק, אלא חשמלאי רכב שיטפל לך בבעיה של הכרית אוויר.(אבל זוהי רק דעתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק חיבורי חשמל מתחת לכסאות הקדמיים - ייתכן מאוד שזה מה שגורם לבעיית הכריות אוויר.

משחק עם הקונקטור אמור לכבות את הנורה תוך כמה שניות.

אם זה הסיפור אז כל חשמלאי רכב יעקוף את הקונקטור הדפוק בלי בעיה ובזול.

בד"כ הבעיה מתחת לכיסא הימני כי הוא יותר פעמים מקופל.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלגים מקוריים לחלוטין, נקנו על ידי כשהרכב עבר את הטיפול.

בקשר למושב הימני שיחקתי עם הקונקטורים והנורה עדיין דולקת.

חיבור הרכב למחשב במוסך מרכזי יאתר ויאמר לי אילו בעיות יש לרכב? כולל הגמגומים של המנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש בעיה מסויימת בכרית אוויר כזו או אחרת,בדיקת המחשב תכוון אותך בדיוק לכרית אוויר התקולה.

אני לא יודע אם זה מולץ ברנו, כי יש רכבים שיש להם את השיגעונות שלהם, במיוחד החדשות.

אבל במיצובישי סופר לנסר\קולט כאשר נידלקת נורית מנוע ביגלל ממיר קתליטי, ניתן לבטל אותה ע"י ניתוק המינוס של המצבר וחיבורו בחזרה לאחר מספר שניות.

אבל שוב, אולי אופציה קצת מסוכנת ברכב כמו שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתוק מצבר לא יעזור.... אתה חייב מוסך מורשה כדי שיחבר מחשב ויקרא תקלות.... סביר להניח שיש בעייה בקונקטורים מתחת למושבים אבל זה לא משהו שאתה תוכל להבחין בו על ידי ניעור הקונקטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום לכולם, קצת עידכונים

אתמול בערב התחלתי נסיעה, פתאום נדלקה בפתאומיות המנורה של המנוע, והיבהבה.

המנוע התחיל לגמגמם ממש חזק ורעידות חזקות. הגעתי הביתה וחיכתי לבוקר.

היום בבוקר קמתי הלכתי למוסך הכי קרוב שיכולתי, פתח מכסה מנוע ואמר שאחד הכוילים שבק חיים.

החלטתי להחליף את כל הרביעייה.

הסט המקורי היה של חברת SAGEM מקורי של רנו.

הרכיב לי סט חלופי מקורי של חברת VALEO גם כן צרפתי, סט חדש.

עלות כל כויל 330 שקל, סה"כ 1320 שקל. הרכבה 100 שקל.

האם הסט של VALEO איכותי ותואם כמו כמו המקורי SAGEM ?

מה ההבדל בינהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

VALEO מעולים.

אפשר לרכוש 4 ב 1000 שקל בחנות חלפים ולהרכיב לבד.

ככה עשיתי אני במגאן שלי.

מה לגבי נורית כרית האוויר ? יש לך מה לעדכן ?

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה 4 ב 1000 ??

אני קניתי בחנות חלפים...והלכתי איתם למוסך שירכיב לי.

OKI חלפים ברעננה. מכר לי בודד ב 330, רבעייה ב 1320.

בדקתי עוד מקומות והמחירים דומים (סטיות של 20-30 שקל לשם או לשם)

בקשר לנורית כרית האוויר, עוד לא בדקתי את זה, רק לחבר למחשב רוצים 150 שקל לאיתור תקלות, בלי בכלל לגעת בבעיה.

מקווה שאעשה זאת בהקדם.

אז אתה אומר שהוולאו יותר טוב מהסגם המקורי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הולאו עולים על הסאגם באיכות.

יוניפרטס בפ"ת 4 ב 1000.

נכון ללפני חצי שנה, לדעתי המחיר נשאר אותו דבר.

יאאלה, איך בא לי ג'חנון עכשיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך משהו.

לפני כ-4 חודשים, כשעשיתי טיפול לרכב, הטיפול האחרון, קניתי חלפים לרכב מאותה החנות בדיוק,

פליטר שמן, פילטר אויר, וכו'...

אמרתי לו (לאותו בחור שמכר לי היום) שיביא לי גם כויל, הוא הביא לי ואמר לי 250 שקל (היה של סגאם מקורי)

לקחתי ובסוף החלטתי שאני לא צריך והחזרתי לו באותו רגע.

והיום כשבאתי לשם הוא הביא לי את החלופי הוולאו, והייתי בטוח שזה 250, ופתאום אומר לי 330, אמרתי לו שהייתי אצלו לפני

4 חודשים ואמר לי אז 250, הוא אמר לא יכול להיות, וגם אם כן כנראה שהמחירים עלו.

חבל שלא רכשתי בזמנו. אבל מי ידע בכלל שזה יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...