Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתחייב על מנוע שלדה וגיר [מה המשמעות?]

Ahbarony
שימו לב! השרשור הזה בן 5109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה משמעות של המושג?

הרי בבדיקה בחיים לא יצא V על שלושת הגורמים אלה.

נכון. אני יכול להתחייב על השלדה שהיא נקיה, אבל ימצאו סימני תיקון של שריטה בכנף וירשמו "סימני תיקון במרכב" כדי לשים X.

אני יכול להתחייב שהגיר תקין לחלוטין אבל בבדיקה ירשמו "נקישות בגיר, שמן כהה".

אני יכול להבטיח המנוע טופל תמיד בזמן, לא אוכל שמן, נוסע פנטסטי אבל בבדיקה יהיה רשום "רעשים מכיוון רצועת תזמון" למרות שזה בכלל שרשרת.

מה באמת משמעות של משפט כזה במודעות מכירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל הקונה מדובר בגן עדן מסחרי, שכן בדיוק מהסיבות שפרטת, הוא תמיד יכול לסגת, להוריד מחיר ובמרבית המקרים המוכר יישא בעלות הבדיקה. מוכר שמתחייב לשלמות הרכיבים הללו בעצם מתחייב שהוא נותן אוטו מושלם ומדובר בטיפשות מסחרית, לא פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשמעות היא משמעות פסיכולוגית בלבד, לתת לקונה הפוטנציאלי הרגשה שהרכב מושלם. מה יהיה אח"כ - יש מוכרים שיעמדו בדבריהם וישלמו על הבדיקה ויש כאלה שלא תוציא מהם שקל, למרות שלכאורה לפי המכון יש שלדה, וגיר ומנוע שאינם תקינים.

פרט לזה, פותח השרשור - אתה צודק בדבריך, וצודק רועי5 בדבריו שזו "טיפשות מסחרית" (אהבתי ההגדרה).

בתור מוכר רכב - אני בחיים לא הייתי מתחייב על השילוש הזה, אפילו שאני היד הראשונה (וכך גם נהגתי בעבר).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא להתחייב אם אני יד ראשונה ויודע בדיוק מה יש לי ביד.

הבעיה זה הכסת"ח של מכון הבדיקה.

השאלה איפה ההתחחיבות לכאורה מתחילה לפעול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא להתחייב ?

תראה מה בעצמך רשמת בהודעתך הראשונה.

איפה ההתחייבות מתחילה לפעול - תאמין לי שלא כדאי וחבל על הזמן להכנס לוויכוחים ולעניינים משפטיים . פשוט לא להתחייב !

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא להתחייב אם אני יד ראשונה ויודע בדיוק מה יש לי ביד.

הבעיה זה הכסת"ח של מכון הבדיקה.

השאלה איפה ההתחחיבות לכאורה מתחילה לפעול?

האמן לי שאתה לא יודע מה יש לך ביד, אלא אם כן אתה כל בוקר מכניס לפני תחילת הנסיעה את האוטו שלך למכון בדיקה שיראה אל נכון את מצב המנוע והגיר, וכמובן בכל פעם שעלית על אבן תיגש לפחח לראות אם אין לך סריטה בקורת אורך/רוחב/תת שילדה ועוד כל מיני "אנא עארף". וכל אלו כמובן גם בתנאי שוידאת שהאוטו, לפני שלקחת אותו מהיבואן, לא עבר איזה תיקון צבע אמנותי בשל מכה קטנה שחטף על האניה. בקיצור לא מתחייבים על כלום. המקסימום הוא הגילוי הנאות המתחייב ותו לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש היום ראיתי טופס בדיקה שאומר החלפת רצועת תזמון בקרוב לרכב עם שרשרת!

לך תתחייב לפי מה שאיזה בוחן יכתוב בתור כסת"ח.

אם אתה יד ראשונה ואתה יודע שהרכב לא עבר תאונה אז על זה אתה יכול להתחייב, תמיד יכול להיות איזה בוחן שימצא שטויות.

Wild Shark.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי אין להתחייב על הדברים האלה.

אתה יכול להגיד את כל מה שאתה יודע על הרכב, אבל תמיד יכול ליפול בוחן שעל כל שטות

יעשה שחור, או לחלופין משהו שאתה לא היית מודע לו בכלל.

וכמו שכותב רועי, לא חסרים כאלה שיגררו אותך לבתי משפט, ואתה בכלל היית בטוח שהכל

תקין ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי ידידי אבל אם אתה מצפה לראות V בכל הסעיפים האלו כאשר המוכר רושם "מתחייב על מנוע שלדה וגיר" אז אתה נורא נאיבי.

כאשר מישהו מתחייב הכוונה שמצב המנוע/גיר/שלדה הוא ביחס לגיל/אין הפתעות. אתה לא יכול לצפות מרכב שנצמא 10 שנים על הכביש שיהיה במצב מושלם, אבל אם לדוגמא המוכר כן התחייב אבל בבדיקה מתגלה שהמנוע מעשן אז כן יש עילה להחזיר את מחיר הבדיקה כי יש בעיה משמעותית במנוע. מצד שני אם יהיה רשום בבדיקה סימני שריפת שמן בין הצלינדרים, זה לדוגמא כסת"ח ידוע של המכונים.

הכי פשוט זה לסכם עם המוכר לפני הבדיקה (במידה והוא מתחייב) מה לדעתך היא תקלה משמעותית ומה לא. לדוגמא יש אנשים שקצה שלדה מאחורה הוא לא משמעותי ויש כאלה שכן.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשמעות היא שהמוכר מתחייב שהמנוע והגיר נמצאים במצב סביר לשנה ולקילומטראז של הרכב , ולא יותר

מכך ...

הרי אני לא מאמין שמישהוא חשב לתומו שהמוכר התכוון לכך שהמנוע והגיר במצב חדש כאילו יצאו כרגע מהמפעל!

לגבי השילדה , הכוונה של המוכר המצוי היא ששלדת הרכב לא פגועה , אם היו תאונות לרכב או אם לאו.

אמיר

Mitsubishi Evolution X MR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"המשמעות" ,אליה מתייחס קודמי, היא ענין של פרשנות. עינינים של פרשנות, אם אינם נכתבים בשום לב ושכל והקפדה על כל תג וחצי ציוץ, הם לרוב מקור לויכוחים ידידותיים במקרה הטוב, תיסכולים ומפח נפש כלכלי במקרה הפחות טוב. הרבה יותר פשוט להמנע מהשטות הזו של "מתחייב אני בשילדה מנוע וגיר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה משמעות של המושג?

הרי בבדיקה בחיים לא יצא V על שלושת הגורמים אלה.

נכון. אני יכול להתחייב על השלדה שהיא נקיה, אבל ימצאו סימני תיקון של שריטה בכנף וירשמו "סימני תיקון במרכב" כדי לשים X.

אני יכול להתחייב שהגיר תקין לחלוטין אבל בבדיקה ירשמו "נקישות בגיר, שמן כהה".

אני יכול להבטיח המנוע טופל תמיד בזמן, לא אוכל שמן, נוסע פנטסטי אבל בבדיקה יהיה רשום "רעשים מכיוון רצועת תזמון" למרות שזה בכלל שרשרת.

מה באמת משמעות של משפט כזה במודעות מכירה?

בוקר טוב

חסר משמעות לחלוטין

בטוי שנמצא במודעות הסוחרים ביד 2

ואומץ עי מוכרים פרטיים

אני ממודעה מסוג הזה לרוב מתרחק

ההתחייבות הזאת לא שווה את המקום שהיא תופסת ביד 2

אם לא תיקח לבדיקה, יש סכוי שאכלת אותה.

אם כן תיקח לבדיקה, ויש פגיעת שלדה , או נזק מנוע,

גם אכלת אותה.

אתה חושב שהוא יחזיר לך כסף על הבדיקה?

שא ברכה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם GLGLZ.

אין שום משמעות לאמירות סתמיות שכאלה (גם לא מבחינה משפטית) לפני הבדיקה, בטח אם הם נאמרות בתום לב ולא בכוונה לרמות את הקונה.

מה שכן, עדיף להימנע מאמירות כאלה על מנת למנוע אי נעימות שכנראה יווצר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשמעות היא שהמוכר מתחייב שהמנוע והגיר נמצאים במצב סביר לשנה ולקילומטראז של הרכב , ולא יותר מכך ...

הרי אני לא מאמין שמישהוא חשב לתומו שהמוכר התכוון לכך שהמנוע והגיר במצב חדש כאילו יצאו כרגע מהמפעל!

לגבי השילדה , הכוונה של המוכר המצוי היא ששלדת הרכב לא פגועה , אם היו תאונות לרכב או אם לאו.

אכן.

וכמוכר רכב, אם המכון מוצא כל מיני שטויות (כמו שכבר היה לי עם 205 שמכרתי לפני הרבה שנים), נסעתי עם הקונה למוסך המורשה שמטפל ברכב, מנהל המוסך העיף מבט בטופס, הסביר לקונה למה זה שטויות, וכולם יצאו שמחים ומאושרים.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...