Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה סוג שמן מתאים-פיג'ו 307

sharon73
שימו לב! השרשור הזה בן 5150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום.

בשעה טובה קניתי פיג'ו 307 דגם-xt 2.0 שנת 2004

יש לי שאלה לגבי סוג שמן מנוע לרכב זה.

בספר רכב רשום שמומלץ שמן 15w-40חצי סינתטי.

אבל בטיפולים האחרונים שביצע הבעלים הקודמים במוסך שרודר בבאר שבע

הם שמו שמן -15W50SL OEM

במה כדי לבחור?

והאם יש שמנים נוספים שכדי לבדוק?

תודה מראש,שרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש.

אני בעד לדבוק בהוראות היצרן.מעיון בהודעות קודמות בפורום שמתי לב שלובינסקי ברכבי PSA התחילו להשתמש במוסכים בשמן סינטטי עקב בוצה שנוצרה במנועים עקב שימוש בשמן מינרלי או חצי סינטטי אך חלק מחברי הפורום חולקים על העניין

(http://www.carsforum.co.il/vb/archive/index.php/t-179744.html)

*השרשור שציינתי אמנם מיועד לדגם אחר אך הטיעונים לגבי הבוצה לדעתי תקפים*

ה50 זה צמיגות מאוד גבוהה אפילו לנתונים בארץ.זה יכול לגרום לך לבעיות מכניות עקב צמיגות השמן הגבוהה גם בטמפרטורות גבוהות.אני יודע שבארץ משתמשים לרוב בצמיגות עליונה של 40 בתלות בסוג המנוע.

מה הקילומטרז' של הרכב?אם לא היו בעיות מכניות מיוחדות בנוגע למנוע או לבריחת שמן,אולי כדאי לך לשקול שמן סינטטי מלא ולא חצי-סינטטי במידה והיצרן מאפשר.אכן השמן שמילאו לך הוא בתקן SL שמוגדר "חוסך אנרגיה" אך צמיגותו גבוהה.

בנוגע לשמנים,יש את MOBIL1 שיצא להם שם טוב,יש את AGIP.גם ROYAL PURPLE נחשבים לטובים מאוד.LIQUI MOLY גם לא רעים,במיוחד עם התוסף אל-שחק שלהם MOS2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגות השמן הממוצת בספר הרכב היא 10W40, חצי סינטטי.

בשנים האחרונות מספר יבואנים שינו את צמיגות השמנים שבה הם השתמשו בעבר.

לכן תברר במוסך בו הרכב טופל באיזו צמיגיות שמן השתמשו, במידה ומדובר בצמיגות שונה תברר מדוע חל השינוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאתם מטעים את הבחור.

שלום לך,

לי יש 307 שנת 2004 עם מנוע 2.0 XT בדיוק כמו אצלך.

גם אצלי מילאו 15W50 על לפני הטיפול האחרון (הרכב מטופל במורשה מיום יציאתו מהמפעלים בצרפת).

כמה ימים לפני הטיפול האחרון, (כשלרכב מלאו 74,000 ק"מ - אני מטפל כל 15,000), לאחר שהרכב עמד כמה ימים, בעת ההנעה שמעתי רעש שסתומים חזק (יחסית!) ולכן הקדמתי את הטיפול והכנסתי אותו למורשה למחרת.

במוסך (של דוד שלי - לא יעבדו עלי) נאמר שהשמן המומלץ למנועים אלה הוא 5W40 SM של TOTAL או שווה ערך אליו שכן המנועים הללו סובלים מצבירת בוצה חזקה. הומלץ לי לעשות פלאשינג למנוע ולמלא את שמן הנ"ל. לאחר ביצוע פלאשינג כאשר פתחו אגן שמן יצאו גושים של בוצה מהפתח הריקון. מילאו שמן חדש ויצאתי לדרכי כאשר הרכב שקט מתמיד.

לאחרונה גיליתי ששמן של ELF 5W40 SXR הוא אותו השמן שמוכרים בחברה (TOTAL) רק במחיר מוזל ולכן החל מהטיפול הבא אני מכניס רק ELF 5W40 SXR למנוע.

אני מקווה שתהנה מהרכב שלך כמו שאני נהנה ממנו,

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לך על התגובה אני יעשה זאת.

ודרך הגב הרכב אצלי יומיים ואני נהנה מכול רגע.

נ.ב הרכב עשה 100,000 ק"מ.

שלום שרון

מה שכתב לך אלעד אמת ויציב , זה השמן שאנחנו משתמשים אצלינו במוסך, והנסיון שהצטבר אצלינו מצוין .

תמשיך להנות ושיהיה חג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ב C5 שיש לה מנוע מקביל כבר כמה שנים שם שמן חצי סינטטי רגיל וזול 10-40

כל 10K אני מחליף את השמן והפילטר.

הרכב מאושר, המנוע שקט ואין שום בוצה.

לא מבין את ההגיון לשים שמן שעולה פי 4 לפחות, למשוך אותו 30k מטיפול לטיפול ולקבל מנוע עם בוצע וטינופת שנצברה בשמן במשך ה 30k וכל זה כדי שהיצרן יוכל להתגאות במרווח טיפולים.

שהיצרן יעשה את הפירסום שלו על גב של אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ב C5 שיש לה מנוע מקביל כבר כמה שנים שם שמן חצי סינטטי רגיל וזול 10-40

כל 10K אני מחליף את השמן והפילטר.

הרכב מאושר, המנוע שקט ואין שום בוצה.

לא מבין את ההגיון לשים שמן שעולה פי 4 לפחות, למשוך אותו 30k מטיפול לטיפול ולקבל מנוע עם בוצע וטינופת שנצברה בשמן במשך ה 30k וכל זה כדי שהיצרן יוכל להתגאות במרווח טיפולים.

שהיצרן יעשה את הפירסום שלו על גב של אחרים.

שלום

אנחנו ממליצים לכל לקוחותינו להחליף שמן אחת לשנה סמוך לטסט השנתי , ללא כל קשר למספר הקילומטרים שהרכב עבר, השמן במנוע מתחמצן עם הזמן ומאבד מערכו. להוציא כמובן רכבים שנוסעים יותר מ 15000 ק"מ , אותם אנחנו מזמינים לעיתים יותר קרובות.

מחיר ליטר שמן ELF 5W40 SXR אצלינו הוא 30 ש"ח

חג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...