Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת מיכל עיבוי - רנו קנגו

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 5583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלפתי פעם מיסב זול, בהנחה שבמחיר שלו שווה להחליף אפילו 4 פעמים.

אחרי 10 אלף ק"מ המיסב הזול מת, שמתי מקורי.

מה לעשות - לפעמים יש סיבה להפרש.

לפעמים אני מעדיף משומש מקורי מאשר חדש תחליפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי היקרים, אני חושב, שאתם נסחפים מעט.

ברור, שלמיכל תחליפי יש יותר סיכויים להסדק.

אבל, ללא שום קשר, יכולה להתפתח נזילה מכל מקום אחר, מאחד הצינורות או הבנדים.

לדעתי יש יותר סיכויים שיתפוצץ צינור גומי, שעשה 316 אלף ק"ם, מאשר מיכל עיבוי, גם אם הוא תחליפי.

אז לפי הגישה הזו, אני מחר אמור ללכת, ולהחליף את כל צנרת הקירור, וגם רדיאטור על הדרך ?

ושוב פעם, אני בעד חלפים מקוריים, אבל אי אפשר להתעלם לגמרי משיקול כלכלי.

לדוגמא - ציריה מקורית לקנגו עולה באיזור 2000 ש"ח ללא עבודה ומע"מ.

ציריה סינית תחליפית עולה 300 ש"ח. ברור, שאורך חיים של ציריה סינית קצר הרבה יותר, אבל לא קצר פי 7, אלא על פי הניסיון שלי הוא קצר פי 2-3. כן, כמובן משלמים 3 פעמים על עבודה, ובסופו של דבר זה לא כ"כ משתלם, אבל להרבה מאוד אנישים יש בעיה להוציא 5000 ש"ח על החלפת זוג ציריות ברכב, שעולה 10000

אני שם חלקים מקוריים במקומות, שנראים לי חשובים (פילטרים, רצועות, תושבות מנוע) ומתפשר במקומות אחרים, שנראים לי פחות קריטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, לדעתי אתה בהחלט אמור בכל מצב של ספק קל להחליף גם את הצנרת וגם את המצנן בחלקים מקוריים, או לפחות מאותו יצרן שמייצר את החלפים המקוריים. מה זה ספק קל, לטעמי? זה אומר שבהזעה הראשונה שמופיעה על המצנן הוא מוחלף בחדש, מקורי. בלי התלבטויות ובלי שהיות. כל סדק הכי קטן, או סימן יובש על צינור גומי, הוא מוחלף בחדש מקורי. בכל טיפול קטן אני בודק חיצונית את כל הצנרת ובכל החלפת נוזל צינון (כל שנתיים) אני מפרק מהרכב את כל צינורות הגומי ובוחן אותם חיצונית ופנימית, עם פנס ועם מעיכות קיפולים וצביטות, ומחליף כל צינור שמראה סימן הכי קל לתשישות. כנ"ל לגבי הטרמוסטט.

מה יוצא לי מזה? אני כבר שני עשורים וחצי בעלים של מגוון נרחב של רכבים, רובם זקנים וחבוטים, ובחיים עוד לא הגיע לי מנוע אל הקו האדום בשעון הטמפ'.

לגבי ציריות? אפשר לטעמי להיות קצת פחות קפדניים. ציריה בד"כ לא גורמת לנזק סביבתי ברכב. מיכל עיבוי או צינור שנבקעים עלולים לגרום לנזק סביבתי עצום.

לגבי השיקול הכלכלי? אני כבר שמתי כאן בעבר טבלאות אקסל מתעדות את הטיפולים ברכבים שלי, עד רמת הנורה השרופה. הן בד"כ מראות שעלות האחזקה אצלי יוצאת נמוכה למדי ביחס למקובל, בטווח הארוך.

.

ועם כל זה, אל תתרגש מהדיעות השונות. "דעות הן כמו החור של התחת. לכל אחד יש אחת". זכותך לחרב לעצמך את הרכב עם חלפים תחליפיים וזכותי לשלם סכומים מופרזים על חלפים מקוריים. אין דרך לקבוע שהדרך שלי יותר נכונה משלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן , אתה צודק במאה אחוז אבל אין מי שיצדיק אותך .

הישראלים אוהבים לקנות בזול וזה מה שעושה להם טוב .

גם אני אוהב לשים חלקים מקוריים בלבד היות ואני יודע שכך התקלה תוקנה ולא תחזור על עצמה עוד חודש .

שבת שלום .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פער המחירים הגבוה נובע בין היתר מאיכות המוצר והזמן יגיד את שלו.

וכשאתה רואה שאותו חלק בדיוק, עם אותו מק"ט יצרן, עבור אותו רכב, רק עם סמלים שונים על הגריל, כמו למשל במקרה של הברלינגו והפרטנר נמכר אצל חברה אחת במחיר של פי 3 מאצל החברה השנייה, גם אז אתה ממשיך להאמין שהפער במחיר נובע מהבדלים באיכות?

יש משהו שמאוד מקומם במחירים של החלפים המקוריים. לי אין ספק בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5583 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...