Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעית צמיג מעצבנת ומוזרה מאוד-X-FILES?

גל סובארו
שימו לב! השרשור הזה בן 7844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני חודשיים בערך שמעתי רעש כאילו מסמר נכנס לצמיג וכשבדקתי את הצמיג הימני אחורי גיליתי כי יש בורג. הלכתי לפנצ'ריה הקבועה שלי והוא הוציא את הבורג ולפי האורך שלו הוא אמר שזה לא נכנס לתוך הצמיג אלא רק נתפס בתעלות שבצמיג.

לפני כחודש-חודש וחצי, נסעתי עם אבא שלי לעבודה.

חנינו בחניון המקורה ששיך למקום העבודה ובערב כשהגענו בשביל לנסוע עם האוטו אז ראינו שהצמיג הימני אחורה מפונצ'ר. החלפנו לרזרבי ונסענו בדרכינו הביתה.

יום למחרת הלכתי לפנצ'ריה הוא בדק את הצמיג ולא גילה שום חור ושום כלום. הוא שם באמבטיה ולא ראה (וגם אני לא) שום בועות יוצאות, גם לא מכיוון הוונטיל.

הקיצר, אחרי שנסעתי משםבדקתי אויר ומילאתי ל-28 לפי היצרן ואחרי 3 ימים בדקתי שוב וגיליתי שהאויר ירד ל-25. טוב, מילאתי שוב ל-28 וכך כל 3 ימים האוויר יורד ל-25 ואני ממלא ל-28. הייתה פעם אחת (אחרי שההורים עשו קניות עם האוטו) שבדקתי והיה 20. הקיצר, גם אני בדקתי בעצמי באמבטיה (לא של הבית) את הצמיג וגם אני לא מצאתי כלום, לא בג'אנט, לא בצמיג ולא בוונטיל. אבל בכל זאת ממשיך לרדת כל הזמן אויר.

אתמול שוב פעם בדקתי אויר ומילאתי לכמה שצריך והיום אבא שלי נסע עם האוטו לעבודה, השאיר אותו כרגיל בחניון ועכשיו בערב הוא יוצא לכיוון הבית ומגלה כי הצמיג כמע מפונצ'ר, כלומר לחץ אויר משהו כמו 5-10.

השאלה שלי היא, מה לעזאזל קורה פה עם הצמיג הזה? למה זה קורה אם אני לא רואה בועות יוצאות ואני לא שומע את האויר בורח? אולי מישהו יוכל לתת פיתרון כלשהו בעניין? זה פשוט מציק ומעצבן כל פעם מחדש.

מועדון סובארו שטח ופנאי - www.subaru4x4.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לשים את הצמיג במים עם סבון.

יותר קל לראות ככה חורים מינוריים בגלל הבועות הגדולות שנוצרות.

אני מניח שיש לך חור, הוא פשוט ממש קטן.

לא תעלומה כזאת גדולה.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי בהתחלה אולי זה חור אבל באמבטיה ששמתי את הצמיג וגם בפנצ'ריה אז לא גילו בועות משום מקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם הוא לא הוריד את הצמיג מהג'נט תבקש להוריד אותו ,לשטוף ולהרכיב מחדש , אולי יש קצת חול שגורם לבריחת אוויר.

2. באותה הזדמנות ,תחליף וונטיל , גם אם בבדיקה הוא היה תקין. יש אפשרות שבתזוזות בורח לו אוויר. בכל מקרה זה גרושים,תנסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעת הבדיקה תעלה את לחץ האויר עד כמעט למקס' שהצמיג מאפשר(אני משער שבסביבות 44 PSI) נגיד 38-40 PSI, בצורה זו יהיה קל יותר להבחן בבריחת האויר.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בבוקר גיליתי את הצמיג במצב כמעט מפונצ'ר. גיליתי גם שהג'ק שלי דפוק, אז נסעתי על 10 קמ"ש מרחק חצי ק"מ לפנצ'ריה הקרובה, שם נבדק הצמיג, ונתגלתה בריחת אוויר מהונטיל.

הוא הוחלף ועכשיו אני מקווה שלא תהיה יותר בריחת אוויר...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בבוקר גיליתי את הצמיג במצב כמעט מפונצ'ר. גיליתי גם שהג'ק שלי דפוק, אז נסעתי על 10 קמ"ש מרחק חצי ק"מ לפנצ'ריה הקרובה, שם נבדק הצמיג, ונתגלתה בריחת אוויר מהונטיל.

הוא הוחלף ועכשיו אני מקווה שלא תהיה יותר בריחת אוויר...

רוני

אירופאית לא אמינה :p:p:wink:

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה כבר צמיג חדש, כמה כבר עולה צמיג לאוטו שלך ?

100 שקל ?

רק הסבון לאמבטיה של ישי עולה יותר.

מתי בפעם האחרונה החלפת צמיגים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני משהו כמו חצי שנה החלפתי לרביעיה של פירלי.

כל צמיג עולה משהו כמו 150 שקל. ואם כבר מחליפים אז צריך זוג משמע משהו כמו 300 ש"ח, לא לכל אחד יש 300 שקל לזרוק ישר ככה על צמיגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועל זה כבר אמרתי לא פעם: כשאתם מחליפים צמיגים, תקפידו שגם הוונטיל יוחלף, גם אם הפנצ'רמאכר טוען שהוא תקין.

הפנצ'ריה היחידה בה נתקלתי שמחליפה ונטילים אוטומטית ללא קשר למצבם וללא חיוב נוסף, היא "הגיפור" ת"א.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חודשיים בערך שמעתי רעש כאילו מסמר נכנס לצמיג וכשבדקתי את הצמיג הימני אחורי גיליתי כי יש בורג. הלכתי לפנצ'ריה הקבועה שלי והוא הוציא את הבורג ולפי האורך שלו הוא אמר שזה לא נכנס לתוך הצמיג אלא רק נתפס בתעלות שבצמיג.

לפני כחודש-חודש וחצי, נסעתי עם אבא שלי לעבודה.

חנינו בחניון המקורה ששיך למקום העבודה ובערב כשהגענו בשביל לנסוע עם האוטו אז ראינו שהצמיג הימני אחורה מפונצ'ר. החלפנו לרזרבי ונסענו בדרכינו הביתה.

יום למחרת הלכתי לפנצ'ריה הוא בדק את הצמיג ולא גילה שום חור ושום כלום. הוא שם באמבטיה ולא ראה (וגם אני לא) שום בועות יוצאות, גם לא מכיוון הוונטיל.

הקיצר, אחרי שנסעתי משםבדקתי אויר ומילאתי ל-28 לפי היצרן ואחרי 3 ימים בדקתי שוב וגיליתי שהאויר ירד ל-25. טוב, מילאתי שוב ל-28 וכך כל 3 ימים האוויר יורד ל-25 ואני ממלא ל-28. הייתה פעם אחת (אחרי שההורים עשו קניות עם האוטו) שבדקתי והיה 20. הקיצר, גם אני בדקתי בעצמי באמבטיה (לא של הבית) את הצמיג וגם אני לא מצאתי כלום, לא בג'אנט, לא בצמיג ולא בוונטיל. אבל בכל זאת ממשיך לרדת כל הזמן אויר.

אתמול שוב פעם בדקתי אויר ומילאתי לכמה שצריך והיום אבא שלי נסע עם האוטו לעבודה, השאיר אותו כרגיל בחניון ועכשיו בערב הוא יוצא לכיוון הבית ומגלה כי הצמיג כמע מפונצ'ר, כלומר לחץ אויר משהו כמו 5-10.

השאלה שלי היא, מה לעזאזל קורה פה עם הצמיג הזה? למה זה קורה אם אני לא רואה בועות יוצאות ואני לא שומע את האויר בורח? אולי מישהו יוכל לתת פיתרון כלשהו בעניין? זה פשוט מציק ומעצבן כל פעם מחדש.

קלי קלות

הסיבות:

1. ג'אנט עקום

2. צמיג שלא יושב טוב על הג'אנט

3. פנצ'ר

4. ונטיל תקול

פתרונות:

1. לבדוק את הג'אנט ה-י-ט-ב ויזואלית - אם יש מכה על שפתי הג'נט - לקחת לפנצ'רמעכר ולנסות ליישר בעזרת מכות פטיש 5 ק"ג.

2. ללכת לפנצ'רמעכר שיסיר את הצמיג מהג'אנט, ינקה את שפתי הג'אנט (אם יש חלודה הם מסירים אותה בעזרת מברשת חשמלית בעלת סיבי ברזל) וילביש חזרה את הצמיג כמו שצריך.

3. לתקן אצל פנצ'רמעכר.

4. כנ"ל

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל העניין התחיל אחרי שנכנס בורג למרכז הצמיג איפה שהתעלה המרכזית ואחרי שהפנצ'רמאכר הוציא אותו הוא אמר שזה לא חדר לצמיג. הצמיג גם נבדק באמבטיה ולא מצאו שום מקום שעולה ממנו בועות.

לכן אפשר לפסול את הפגיעה בג'אנט ושהצמיג לא יושב טוב. השאלה היא, האם יכול להיות קשר בין זה שהוא הוציא את הבורג ובדק באמבטיה לבין בעיה בוונטיל? כי לפני שהבורג נכנס לא הייתה בעיה כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל העניין התחיל אחרי שנכנס בורג למרכז הצמיג איפה שהתעלה המרכזית ואחרי שהפנצ'רמאכר הוציא אותו הוא אמר שזה לא חדר לצמיג. הצמיג גם נבדק באמבטיה ולא מצאו שום מקום שעולה ממנו בועות.

לכן אפשר לפסול את הפגיעה בג'אנט ושהצמיג לא יושב טוב. השאלה היא, האם יכול להיות קשר בין זה שהוא הוציא את הבורג ובדק באמבטיה לבין בעיה בוונטיל? כי לפני שהבורג נכנס לא הייתה בעיה כלל.

אם הוא בדק לפי תאור הבדיקה של עמית (KOMPY) ולא מצא שום בעיה - אז כנראה שבאמת אין בעיה בכל מה שקשור לבורג שהיה במרכז הצמיג.

אי לכך - תבדוק גם את שאר הדברים שהועלו ואולי באמת כדאי שתתעקש שהצמיג יפורק מהג'אנט וחלקו הפנימי ייבדק (כראיה לחור או נזק שנגרם מבורג).

בנוסף לנ"ל, ייתכן ובאופן מקרי לחלוטין יש _עוד_ מסמר או בורג קטן בצמיג שגורם לאיבוד אויר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לשים את הצמיג במים עם סבון.

יותר קל לראות ככה חורים מינוריים בגלל הבועות הגדולות שנוצרות.

אני מניח שיש לך חור, הוא פשוט ממש קטן.

לא תעלומה כזאת גדולה.

כל חור בלילה שחור :black:

:loco:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...