Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוק הספורט המוטורי

דרור לסט
שימו לב! השרשור הזה בן 4862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצטער טל אני חולק עליך ובגדול

אינני מזדעק, אינני מטפל יותר בתחום כידוע לך, אני חולק על צורת העבודה של היועץ.

גילאי מינימום נקבעו בחוק ולא בתקנות.

החוק נקבע והוכתב

אנו לא רצינו חוק, ראה וקרא את הבג"ץ הראשון, הלכנו על הרע במיעוטו.

אני רק טוען שבמסגרת הקיימת ניתן היה לעשות יותר,הרבה יותר, אתה נתפס לשטויות.

ימים יגידו מי צדק והלוואי שלא אהיה הצודק.

דני

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טל

נניח שבישיבה הבאה משרד הספורט/ נציג המתחרים יגידו שהם מוכנים לקבל את הניסוחים של נציגי המשרדים השונים, התקנות יאושרו?

מדברים שאני שומע ממש לא, העניין לא נמצא בסדר היום של משרדי הממשלה, הם באים לדיון רק בשביל הפרוטוקול.

דני

אתה יודע טוב ממני כי בעת שהחוק הובא להצבעה בכנסת, לא שכנעת את נציגי המשרדים, זה נכפה עליהם מלמעלה בניגוד לדעתם, תוך שלוש שעות ? :-) עכשיו זה שעתם של הפקידים ויש להם את כל הזמן שבעולם, אם אנחנו הספורטאים לא נתאחד ונפעל כדי לקדם את זה, נשרוף להם את הזנב דרך בית משפט, דרך לוביסטים ובעוד דרכים, אף אחד לא יעשה את העבודה בשבילנו.

עדיף שזה יעשה על ידי העמותות הקיימות שהם נציגי הספורטאים, אולם הם לא מצליחות להתאחד ולפעול, זה לא חייב להעשות רק על ידם.

מה צריך ? להתארגן 10 אנשים שכל אחד ישים 1.000$ ונגיש בג"ץ ?

דני, מה אתה אומר ?

[B][COLOR=navy]אריה פאהן מפקח בניה - אבן היסוד פיקוח בניה [/COLOR][/B] [URL]http://www.even-hayesod.co.il/[/URL]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RJET

שיהיו שלוש דעות, שיהיו מאה, מה זה באמת משנה ?

אין כיום שום פעולה קונקרטית שהמתחרים/עמותות פועלים בה לקידום הנושא .

לכולנו יש מכנה משותף אחד, כולנו רוצים ספורט מוטורי חוקי.

שנתיים וחצי עברו מאז שהחוק עבר בכנסת ואף תקנה אחת לא אושרה עד היום (שנוגעת למשרדי הממשלה) .

מצידנו המתחרים אף אחד לא מרכז ודוחף את קידום הנושא כולו.

זה לא שיש היום גוף/עמותה שפועלת ברצינות לקידום העניין ואני בא ומציע דרך ודעה אחרת .

אני לא נכנס פה בכלל לעניינים הבין אישיים, מצידי שהפורשים יהיו אלו שיגישו בג"ץ, אני אתמוך ואחתום, אבל לא יתכן ששום גורם מצד הספורטאים לא פועל כיום, מין שיתוק מוחלט, אנו שמים את מבטחנו בפקידים שיקדמו עבורנו את הנושא ?

[B][COLOR=navy]אריה פאהן מפקח בניה - אבן היסוד פיקוח בניה [/COLOR][/B] [URL]http://www.even-hayesod.co.il/[/URL]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריה....

מי יממן את הבג"ץ????

יש מאות ספורטאים... לא? אופנוענים, ג'יפאים, נהגי רכבי ראלי???

סתם לידיעה...

אני מקווה שחבריי בעמותה חושבים כמוני. אם כן, הפנייה לבג"ץ קרובה משאתה חושב.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון

אולי זה הדרך לכולנו להתלכד סביב הנושא, אני אישית תורם 1000$, אני מוכן בענפים שאני מכיר בהם את האנשים ראלירייד/ עבירות, לפנות לכל אחד באופן אישי ולבקש שישתתפו, כל אחד לפי יכולתו, מי שרוצה שיתן 100 ש"ח מי שיכול שיתן יותר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער טל אני חולק עליך ובגדול

אינני מזדעק, אינני מטפל יותר בתחום כידוע לך, אני חולק על צורת העבודה של היועץ.

גילאי מינימום נקבעו בחוק ולא בתקנות.

החוק נקבע והוכתב

אנו לא רצינו חוק, ראה וקרא את הבג"ץ הראשון, הלכנו על הרע במיעוטו.

אני רק טוען שבמסגרת הקיימת ניתן היה לעשות יותר,הרבה יותר, אתה נתפס לשטויות.

ימים יגידו מי צדק והלוואי שלא אהיה הצודק.

דני

אני לא מבין מה אתה מנסה לומר. מה זאת אומרת "לא רצינו חוק"? אתה היית הבולדוזר שדחף את החוק הזה ועכשיו אתה מתכחש לזה? גם אם זה היה כתוצאה של החלטת "הרע במיעוטו", העובדה היא שכך הוחלט וכך פעלת. האם אתה מכחיש שכאשר הצגתי בפניך את הסתיגויותי אמרת לי (תוך שאתה מסביר שכך המליץ גם רון דרור, אגב) "מה שחשוב עכשיו זה להעביר את החוק, את מה שצריך לתקן נתקן אחר כך"?

אז אני מבין שהגישה הזו בסדר כאשר היא מגיעה מצידך, אבל כאשר אתה כבר אינך עוסק בכך ואותה גישה בדיוק מאומצת על-ידי היועץ שנוא נפשך, אז היא כבר לא בסדר...

האם יתכן שמרוב שנאה אליו אתה כבר לא מסוגל להיות אובייקטיבי? האם יתכן שאולי לא חשבתם עד הסוף על ההשלכות של הליכה בכיוון הזה של חוק, והיום אנחנו משלמים את המחיר? וכדי שלא תאמר שאני חכם לאחר מעשה, אני מצרף כאן בקובץ את מה שכתבתי ב'אוטו' בפברואר 2005, לאחר שחוק הנהיגה הספורטיבית עבר בקריאה ראשונה בכנסת. לאותה כתבה צורף גם ראיון עמך, עם טקסט שמפרגן לך כאבי החוק (הכותרת היא "האב ליד העריסה")... אני מביא גם את אותו ראיון (שלא אני כתבתיו אלא יואל פלרמן).

לנושא רשיונות וגילאים: הנושא אכן הוגדר בחוק (ב"תוספת"). שאזכיר לך כיצד הוגדר? לפי הספקי מנוע, בצורה בלתי רציונלית לחלוטין ושאינה תואמת כלל את המתרחש בעולם. רק לאחר מכן, במסגרת מנהל הספורט, בישיבות הועודה שהיית גם אתה חבר בה, לאחר שעבדך הנאמן הקים צעקות ובלחצו, שונו ההגדרות במסגרת אותה "תוספת" כך שדרגות הרשיון נקבעו לפי נפחי מנוע ולא הספקים, עם גילאים הרבה יותר נמוכים התואמים בצורה טובה יותר את הנעשה בעולם ותוך ביטול מוחלט של הצורך ברשיון של משרד התחבורה כאשר מדובר על נהיגה במסלולים סגורים. זה לקח לא מעט זמן והרבה דיונים הלוך ושוב עם יועצים למיניהם. רוצה דוגמה לתחום נוסף שכלל לא טופל במסגרת חוק הנהיגה הספורטיבית? ספורט עממי (ושוב, יש לכך התיחסות מלאה בכתבה שלי המצורפת כאן, מלפני יותר מ-3 שנים). נכון להיום הנושא עדיין לא פתור - לא יהיה כאן מצב כמו בחו"ל, בו תוכל להגיע למסלול סתם כך ולעלות עליו לכמה סיבובים. בשביל זה צריך יהיה רשיון נהיגה ספורטיבית, ורשיון כלי תחרותי, ויהיה תהליך מסורבל להפליא של התליית רשיון הרכב הרגיל למשך הפעילות הספורטיבית - וכדי לקבלו חזרה צריך יהיה לעבור בחינה על-ידי בוחן נהיגה ספורטיבית... נראה לך שנראה הרבה אנשים מגיעים עם האימפרזות שלהם להרביץ כמה הקפות על המסלול? להזכירך, אחד השיקולים החשובים בעצם מיסוד ספורט מוטורי הוא בהורדת נהגים משתוללים מהכביש. נראה לך שזה הכיוון אליו אנו הולכים? ושוב, גם לכך התייחסתי כבר אז, זה לא שאני חכם בדיעבד. הנה קצת מה שכתבתי לפני שלוש שנים: "ספורט מוטורי רציני יקום כאן רק על בסיס רחב של פעילות עממית וזולה – ונכון לעכשיו, הצעת החוק הזו מונעת, הלכה למעשה, פעילות שכזו".

מגיע לך המון קרדיט, דני, על זה שבכלל הגענו עד הלום. אבל לבוא היום ולתקוף את יובל מלמד על שאינו בוחר לעלות על בריקדות על כל צעד ושעל, וזאת לגבי אותם מקרים בהם הוא נוקט בדיוק באותה טקטיקה בה את נקטת בזמנו? כאשר הוא נאלץ להתמודד עם הדייסה שאתה בישלת? זו כבר הגזמה, לטעמי. במיוחד כאשר בתקופה שכן ישבת בוועדה נקטת באותה טקטיקה בדיוק: על חלק מהדברים ויתרת (בצדק או שלא בצדק, לא משנה). אני חושב שכמו שידעת לקחת אחריות להתקדמות הענקית שהושגה בזכותך, כך אתה צריך לדעת לקחת אחריות גם לכמה מהאספקטים הפחות-חיוביים של החוק הזה.

ולדעתי, כולנו חייבים תודה ענקית ליובל שנלחם את מלחמתנו, לעתים קרובות לבדו, באופן מעורר הערצה.

טל

נניח שבישיבה הבאה משרד הספורט/ נציג המתחרים יגידו שהם מוכנים לקבל את הניסוחים של נציגי המשרדים השונים, התקנות יאושרו?

לא. אני אומר שאם לאורך כל הדרך מיום שהחלה פעילות כתיבת התקנות לפני שנתיים היינו נשכבים על הגב ופותחים את הרגליים, במקום לנהל ויכוחים מול כל העולם שאין לו מושג על מה הוא מדבר, כבר מזמן היינו עם תקנות מאושרות - ובלי ספורט מוטורי.

טל

Hok Hasport Dani.doc

Hok Hasport.doc

חבר הפורום טל שביט נהרג בתאונת דרכים כשהוא רכוב על אופנוע בזמן מילוי תפקידו ככתב רכב. יהי זכרו ברוך.

* "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק" (בנג'מין פרנקלין)

* "If I were in your shoes, I'd whisper before I'd shout" (רייצ'ל סטיבנס, "סוויט דרימס מיי ל.א. אקס")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריה....

מי יממן את הבג"ץ????

יש מאות ספורטאים... לא? אופנוענים, ג'יפאים, נהגי רכבי ראלי???

סתם לידיעה...

אני מקווה שחבריי בעמותה חושבים כמוני. אם כן, הפנייה לבג"ץ קרובה משאתה חושב.

אלון

בג"ץ מול המדינה הוא בזבוז זמן

1. הזמן שיקח לבג"ץ לטפל בנושא הזה יקח מינימום שנה

2. בג"ץ יכול לפסוק מה שהוא רוצה, המדינה לא תתן כלום ואז אתה תתעצבן יותר

3. במקום בג"ץ תתחילו ללכת לישיבות הממשלה בנושא של החוק המוטורי ותשפיעו שם ותזרזו שם עניינים

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם "שנאת נפש" בין הנהגים אפשר להתקדם בכלל? על מה השנאה העזה?

מי עשה למי מה?

אולי פשוט לא לערב את ה"שונאים" בפעילות?

יש דברים שאנשים מהתחום אינם יודעים,על שנאת הנפש?

אולי זה מה שמעכב?

במקום בו 2 יהודים... זה 3 יותר מידי....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל שביט

סיימנו

אינני רואה עיין בעיין את הנושא כמוך, לגיטימי, אתה צודק,היועץ קדוש אין להעביר עליו ביקורת!

וויתרתי, בהצלחה לכולם

דני

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסקה ה"אהובה" עליי בכתבה:

"בכך ממשיכה ישראל להיות המדינה היחידה בעולם בה מרוצי מכוניות ואופנועים אינם חוקיים. יש לציין כי גם הצורך בחוק הוא ייחודי לישראל: בכל העולם, ספורט מוטורי אינו דורש חוק מיוחד, ומעמדו החוקי דומה לזה של כל ענף ספורט אחר."

תקלטו רגע מה שכתוב, אבל ממש טוב. פשוט עצוב.

יש חלום חדש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

rjet היקר.

כבר בהודעה הקודמת ניסית לעורר גלים ...לשווא.

מה, בכוח?

מה קשור עכשיו?

2 יהודים 3 דעות... אז מוטב תשמור את דעתך לעצמך.

יותר נכון להגיד 5 נהגים ו10 איש שרבים לנהל אותם.

אחלה משפט להגיד על הספורט המוטורי בארץ.

to finish first first you have to finish

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בג"ץ מול המדינה הוא בזבוז זמן

1. הזמן שיקח לבג"ץ לטפל בנושא הזה יקח מינימום שנה

2. בג"ץ יכול לפסוק מה שהוא רוצה, המדינה לא תתן כלום ואז אתה תתעצבן יותר

3. במקום בג"ץ תתחילו ללכת לישיבות הממשלה בנושא של החוק המוטורי ותשפיעו שם ותזרזו שם עניינים

ההליך בבג"ץ לא יקח הרבה זמן (וגם אם כן - לחכות בלי - יקח יותר זמן - לפחות איך שזה נראה כרגע).

זה בגלל העובדה הפשוטה שיש כבר פסיקת בג"ץ לטובתינו - ומה שקורה כרגע הוא שהמדינה אינה עומדת בפסיקת בג"ץ.

הליך כזה - מהיר יותר למיטב ידיעתי - שכן אין צורך בפסיקה מחודשת. העובדות ברורות. בג"ץ כבר נתן הארכה פעם אחת ועכשיו המדינה היא על תקן "מפירת חוק".

דעתי בלבד,

אלון

נ.ב.

אשמח אם מישהו יעלה כאן את פרוטוקול בג"ץ בענייננו (הפסיקה וההארכה).

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...