Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוק הספורט המוטורי

דרור לסט
שימו לב! השרשור הזה בן 4861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בלי עין הרע, גימקנות קיימות הרבה לפני החוק הזה וזה לא אנשים שמתפרעים בכבישים.

אנשים עולים על מסלול נחשונים ומסתדרים טוב מאוד.

למעשה, חלק מענפי הספורט המוטוריים שקיימים בארץ עד עכשיו זה ענפי הספורט העממיים והפשוטים, בהם כל פעם עולה רכב אחד על המסלול ומקבל מיקוד או מדידת זמנים (גימקנות ודריפטינג). וכמות הנהגים המשתתפת במסגרות שכאלו היא גדולה מאוד.

זלמן - אתה מדבר על מרוץ. אין ספק שלמרוץ חייבים רישיון מרוצים. טל מדבר על יום מסלול. לימי מסלול אין צורך ברישיון מיוחד. לפחות בגרמניה ובארה"ב ...

מה שייצור החוק בפועל זה להשאיר את הקרקע פנוייה אולי לענפי ספורט ייעודיים ועשירים - כמו הראלי. שם הרכבים גם ככה מיועדים למרוצים בלבד וההבדל יהיה עוד פרוצדורה.

כל ענפי הספורט העממיים, יקבלו מכה שאני בספק אם הם יתליחו לקום ממנה. אנשים התלוננו על גימקנה ב 250 ש"ח. נראה אותך מלביש על זה בוחן תנועה, רישיון מרוצים וביטוח נוסף...

ספורט מוטורי לעשירים בלבד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טל !

עכשיו אני לא מאמין שאני קורא את מה שכתבת , ועוד אתה שהצגת היטב באחת מתוכניות הטלויזיה את הבדל בין

תרבות מוטורית שלנו מול אירופאית .

אכן יש מקום לסנן מי שיעלה על מסלול מרוצים אם זה מסלול ראלי קרוס , סלול או כל מסלול אחר .

מה הקשר עם קארטינג ??.מה הקשר עם ג'ימקנה שם מהירות אפסית ?

מה לעשות לא כל "ערס" עם ג'יפ מרצדס (ואין לי שום דבר נגד מרצדס) מודע לסיכונים , מגבלות הנהיגה וכ"ו .

גם אני עליתי עם רכב שכור על מסלול בנורבורגרינג ומרוב התרגשות ובעיקר חוסר מיומנות , כמעט ומצאתי את עצמי על הגג .

כולנו רוצים כבר לנהוג ולכן יש להתקדם סוף סוף אחרת ההליך לא יגמר לעולם או לחלופין כמו שחוקקו חוק ניתן גם לחוקק חוק

כנגד ( ראה המצב בשויץ) ויהיה מי שישמח לגזור מזה קופון אם מישהו יהרג על המסלול .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

אני פשוט חדש בפורום כך שאיו לי הרבה מושג על העבודה הרבה שבטח נעשתה כאן. אך אני רואה שהפוסט האחרון הוא ב-2008. האם יש בכלל שינוי בשנתיים האחרונות והאם ישנה בכלל התקדמות בנושא הספורט המוטורי בישראל או שפשוט כולם הרימו ידיים והנושא מת ואין סיכוי לתקומה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הסיפור הזה אני מקריא לילדיי לפני השינה :lol::lol::lol:

היה היה לפני שנים, ספורטאים שרצו מירוצים חוקיים

אז באו כל השרים, וחוקקו להם חוקים

אך שוד ושבר מה קרה ? גלגל מרובע נולד בממשלה

הרבה חוקים ותקנות, והספורטאים הולכים מכות

אז ספורט מוטורי נשמע אלפטוני, מי יודע זאת כמוני

ואולי ילדי הקט והחכם, אתה כבר לא תסבול מה ח.ס.ם

ח.ס.ם = חוק ספורט מוטורי

לילה טוב וחלומות פז :wink:

[B][COLOR=navy]אריה פאהן מפקח בניה - אבן היסוד פיקוח בניה [/COLOR][/B] [URL]http://www.even-hayesod.co.il/[/URL]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

רוצים מרוצים, סעו לקפריסין, יוון או לרוסיה כפי שעושה זאת נתן פליי.

למה אין מרוצים?

צריך בדיקות רפואיות - מישהו פעם קרא מה הן הבדיקות הרפואיות? לקחו בדיקות של רצי מרתון או איש הברזל והצמידו לנו - ואין פוצה פה.

צריך בדיקות טכניות - ממתינים לכללי הנהיגה הספורטיבית, לקורס אקדמי לבוחנים טכניים, פעם היה פשוט חוקיי ה-FIA דף בדיקות כולם ידעו מה בודקים - וכיום אין פוצה פה.

צריך רישיון נהיגת מרוצים - צריך לעבור בחינה, אתם יודעים איזו בחינה? באילו נושאים? מי קבע באילו תחומים? קבע מי שקבע מה הן השאלות שאין סמויות מאיתנו - ואין פוצה פה.

עדין לא ניסינו להתמודד עם הקמת אירוע, אבל על נושא ההדרכות אני מנסה להתמודד וכול פעם צץ לו דבר אחר, אולי זה לא ישמע לחלקכם טוב אבל למזלי ולמזל הרבה אחרים יש את יוסי שקצת עוצר את היועצים המשפטיים.

אתם יודעים למה? יש כאן הפרד ומשול והיועצים המשפטיים יעשו בתוך שלהם, כי רק במדינת ישראל יש 3 התאחדויות לרכבים, להתבכיין זה דבר הכי קל, לדעתי, גם ליוסי ניסן ברור שנולדה כאן מפלצת ולא לילד הזה ציפינו, אבל תעזבו את יוסי, איפה אתם, כתב לפני מספר ימים דני לוי, לא מוצא חן בעיניכם תחזירו את המנדט, תאחסנו את הרכבים, תנתקו מגע עד שהדברים יזוזו כפי שאתם רוצים אתם המתחרים, תנו ליוסי את המנדט "להפוך כיסאות" ברשות הספורט להביא את הצעקה שלכם לקודקודים, אחרי שנשפכו טונות של זבל במשרדי הרשות אחד על השני אין לאף אחד מכם זכות לבוא ולהציג את עמדתו, "הכלבים נבחו והשיירה עברה" בשלב זה הכוח נימצא בידי רשות הספורט לא בידי הרשות לנהיגה ספורטיבית, תתקפו בבטן הרכה שמישהו במשרדי הממשלה ישאל מדוע החזירו את המנדטים, נתגייס כולנו כאיש אחד ליחסי ציבור נכונים בכדי שלא תצא זעקונת מצד זה או אחר.

יש לי עוד הרבה בבטן אבל להיום מספיק, התעוררתי קצת מאוחר, וכיום אני יודע שעשיתי לא מעט טעויות הן בחשיבה והן בעשייה של החוק לנהיגה ספורטיבית, כמו שנאמר "לא בוכים על חלב שנשפך" צריך לנקות אותו ולהמשיך הלאה זה בדיוק המצב, יש לנקות את השולחן ולפתוח דף חדש!

ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ליוסי ניסן ברור שנולדה כאן מפלצת ולא לילד הזה ציפינו, אבל תעזבו את יוסי, איפה אתם, כתב לפני מספר ימים דני לוי, לא מוצא חן בעיניכם תחזירו את המנדט, תאחסנו את הרכבים, תנתקו מגע עד שהדברים יזוזו

ברוך

ממה שאני שומע מדי פעם, רוב המתחרים כבר עשו את זה, איפסנו את הרכבים.

אפילו בלי תקווה גדולה שבאמת יהיה משהו.

כל הכבוד על התקווה שנשארה לך, עם כל העצב נראה שבספר הזה אין דפים חדשים, זה היה סוף הסיפור.

הלוואי שהאופטימיות שלך תנצח.

[B][COLOR=navy]אריה פאהן מפקח בניה - אבן היסוד פיקוח בניה [/COLOR][/B] [URL]http://www.even-hayesod.co.il/[/URL]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך המפלצת נולדה בגלל משחקי כוחות של כמה אדיוטים וסליחה על הביטוי שחיפשו חלק מהעוגה שעוד לא נמצאת,וזה הביא אותנו למקום שאין חזרה ממנו. נכון להיום אין ספורט מוטורי ולא יהיה גם בשנת 2011 לצערי וכמה אני אוהב להגיד למישהו אמרתי לך!!. ומה שעצוב יותר זה שבמידה ותקחו את כול הספורטאים בארץ שקשורים לספורט המוטורי והעממי לא נגיע לכמות הספורטאים שנמצאים במועדון אחד בחול. במידה ולא יחולו שינויים דחופים בכול ההתעסקות שנקראת רק על הניר ספורט מוטרי אנו נמשיך לחפש את האשמיים ולא נתמקד בבעיה עצמה. וכן אריה צודק רוב הספורטאים שיש בבעלותם מכוניות פשוט החליטו לרדת מהנושא לכסות את המכוניות ואולי להעביר אותם לילדים שלהם שלא נולדו עוד, אולי ובאמת אולי אז יהיה משהו שנקרא ספורט מוטרי בארץ אם בכלל נוכל לקרוא לתינוק בשמו, כי לפי כול המכשולים שישנם היום לא נראה לי שבעתיד הקרוב נראה משהו שכזה. ודבר נוסף תסתכלו טוב טוב פה בפורום ישנה ירידה תלולה של תגובות כי נמאס לאנשים לתחון את הנושא שלא מגיע לסופו ולא רואים עתיד וממש לא אור בסוף המינהרה, אני לא מעונין להיות נביא זעם אבל עם כול הכאב צר לי זו עובדה.

המשיכו לנהוג בזהירות המטיףף דרך אגב אפילו ישה נרגע :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבהרה

אמרתי ואני חוזר על כך שבלית ברירה ולאור המתרחש יש לאחסן את המכוניות ולהחזיר את המנדט לרשות

עד שיוחלט מה לעשות.

ספורט מוטורי כמוהו כתנועה דינמית,חשיבה מהירה ופתרונות שלא צריך להמציא.

ביודעי את החוק (אע"פ שהוא לכאורה כובל) ניתן היה ויש עד היום אפשרות לפעול לצידו (בתקנות הגיוניות) כשראיית האנשים שווה.

ברור שעם כל הכבוד לבירוקרטייה השלטת ניתן וצריך לשנות דברים לכשיחליטו כולם לעבוד בהסכמה ,חפיפה,הבנה ואיחוד השורות.

לצערי ובניגוד לדעתי (ואני באמת שוב הולך בין הטיפות) הכספים שניתנו להתאחדויות הביאו לשיקולי דעת מוטעים,מריבות חסרות תכלית

אי אמון (מחק את המיותר) חשדנות,פירוד השורות. (כסף אמרו חז"ל מעוור עיני חכמים).

כל מה שכותב ברוך נכון הוא איך יוצאים קדימה?

פה אני נעצר בידיי הפתרון והתשובות אך בשלב זה אני גוזר על עצמי שתיקה

בהצלחה

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב מה שאתם רושמים תקף לראלי שבוא אתם רוצים להתחרות

אבל מה עם הגיימקאנות?

או מסלולים רגילים?

אין לי טעם לקפוץ ליון ל4 ימים להוציא 5 אלף שקל [כולל העברה של האוטו שלי]

רק כדי להשתת, ב2 ימים פתוחים במסלול

נראה לי מטורף

וכן בדקתי

[b]Control, vision, determination. These are the three fundamental components... of the new generation race car driver. Speed is a byproduct. Going fast. But remember: The car is you, you are the car. Okay? Let's riiide[/b]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספורט מוטורי תחרותי אינו רק ראלי ,זה שאנשי הראלי הם אלה שהריצו את החוק לא אומר שצריך לשפוט את כל הספורט ואת תחלואיו על גבם

זה פשוט לא הוגן וכבר נשפכו טונות של הקלדות בנושא.

כן גם ג'מקנות אסורות מה לעשות? לא אנחנו קבענו זאת.

איחוד שורות לנושא כבר הזכרתי?

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא העלתי בכל עליכם

רק אמרתי לטובה שאתם אלה שהרצתם את הכל

ולרוב מה שאתם מתכוונים זה לאימוני ראלי

לא הכי קשור אבל גם כן קשור

איך עושים יום מסלול פשוט עם גביעים וספונסרים

http://www.youtube.com/watch?v=nbClA-5Ig8E

אווווייי הקנאה

[b]Control, vision, determination. These are the three fundamental components... of the new generation race car driver. Speed is a byproduct. Going fast. But remember: The car is you, you are the car. Okay? Let's riiide[/b]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מספר אנשים שפגשתי אז מתחילה להתגבש סוג של עובדה שפה לא יהיה שום דבר שקשור לספורטא מוטורי כל עוד הדור שלא מבין כלום ועדיין חי בימי המנדט ישב בראש ולכן יש כבר כמה וכמה אנשים שקונים רכבים בחו"ל ואף מתחרים שם בעלויות שבארץ היו פי 2 או 3 אך ללא מסלול (רק אחזקה של רכב).

כנראה שזה מה שצריכים לעשות חולי הגה.

דדי,

מאמן נהיגה ספורטיבית ובטוחה - לחיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4861 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...