Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה בין רכב קטן לרכב גדול

Michael.R
שימו לב! השרשור הזה בן 4887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני לא זוכר אם כבר היה את הדיון הזה.

אבל אפשר לראות פה דברים שגורמים לך לחשוב. :? ושאפשר לדבר עליהם.

הכל טוב ויפה כשלוקחים מכונית קטנה ובטיחותית ומכניסים אותה בתוך עצם סטטי כמו במבחני NCAP למינהם, אבל חלק גדול מהתאונות בעולם האמיתי קורות בין רכב לרכב. והדברים שרואים פה די גורמים לי לחשוב (בתור בעל רכב קטן) שאולי בכ"ז עדיף להמצא בתוך הרכב הגדול שכמו שניתן לראות לרוב מכסח את הצורה של הרכב הקטן.

ממש הרגשתי צביטה בלב כשראיתי את הסמארט הפיצית מועפת ע"י המרצדסים. :shock:

פיאט 500 VS אודי Q7:

סמארט VS מרצדס S CLASS:

ועוד כמה:

סמארט VS מרצדס C קלאס:

טויוטה קאמרי VS יאריס:

הונדה פיט (?) VS הונדה אקורד (אמריקאית):

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות.

לרמות את חוקי הפיזיקה אי אפשר, בדיוק כמו עם כל המערכות העזר האלקטרוניות למיניהן (esp, abs...)

מה גם שהמבחנים של ncap בודקים עמידות של רכב בהתנגשות חזיתית (ועוד) בקיר.

מה שרואים בסירטונים הם מבחנים של התנגשות חזיתית של 2 רכבים שבהם עוצמת הפגיע לפחות מוכפלת.

בכל אופן לעולם הרכב הגדול והכבד יותר יפגע פחות בגלל המסה היותר גדולה ונגזר מכך כוח ההתמדה הגדול יותר.

אני נוהג בסוזוקי באלנו ואני מפחד לחשוב איך היה נראה מבחן ריסוק של הסוזוקי שלי מול איזה אאודי q7 או S קלאס.

מפחיד :shock:

Subaru BRZ 2018 MT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגדיר את זה כך:

בעוד שהבובה שברכב הגדול "יכולה" לקום וללכת אחרי התאוששות קלה, הבובה שברכב הקטן גמורה בשל צליפת שוט ועוד מיני טילטולים שלא מוספים בריאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת פיזיקה.

שרכב מתנגש בקיר, הקיר לא מפעיל כלפיו לחץ, אלא הרכב כלפי הקיר.

כאשר יש תאונה חזיתית, הנזק הוא כפול כיוון שכל אחד מהרכבים מפעיל לחץ אחד כלפי השני.

אגב מזעזע לראות איך הסמארט עפה כמו צעצוע.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק כנראה שלא ישבת בשיעורי פיזיקה :)

כשאתה נכנס בקיר במהירות של 100 קמ"ש זה ממש לא יהיה כמו תאונה חזיתית עם רכב כששני הרכבים נוסעים לצורך הדוגמא ב50 קמ"ש.

לא מאמין?

http://www.youtube.com/watch?v=c-JGIYLZZUg.

תהנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת פיזיקה, התנגשות בקיר במהירות 50 שקולה להתנגשות ברכב אחר זהה שנוסע 50 מולך, או התנגשות ברכב אחר חונה במהירות 100.

ואיציק, אם כבר פיזיקה - כשהרכב מפעיל כח על הקיר, הקיר מפעיל כח בחזרה על הרכב. החוק השלישי של ניוטון.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג בסוזוקי באלנו ואני מפחד לחשוב איך היה נראה מבחן ריסוק של הסוזוקי שלי מול איזה אאודי q7 או S קלאס.

מפחיד :shock:

לצורך העניין, מבחן הריסוק של הבאלנו זוועתי גם כאשר היא מרוסקת בתוך קיר במהירות של 64 קמ"ש : http://www.euroncap.com/tests/suzuki_baleno_1998/42.aspx

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי גם במבחני הריסוק לא מדובר בריסוק לתוך קיר כאם בריסוק במהירות 64 קמ"ד למחסום גמיש (מדמה רכב לא קיר בטון) לאורך שני שליש מרוחב הרכב.

ברור שיצרני המכוניות מכוונים את המכוניות לעבור את המבחן בצורה הטובה ביותר ולכן סביר כי תאונה בפרומט אחר קצת (התנגשות בעמוד לדוגמה) תניב תוצאות שונות ולאו דווקא המכוניות שמצתיינות במבחן רגיל תצליח גם במבחן לא רגיל.

אם זאת הבוחנים מוסיפים מפעם לפעם מבחן (פגיעות צד, הולכי רגל וכ"ו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך העניין, מבחן הריסוק של הבאלנו זוועתי גם כאשר היא מרוסקת בתוך קיר במהירות של 64 קמ"ש : http://www.euroncap.com/tests/suzuki_baleno_1998/42.aspx

נכון, אבל בוא לא נשכח שהדגם שנבחן היה הדגם הראשון של הבאלנו שלא צוייד באביזרי הבטיחות שהגיעו בשנתונים המתקדמים יותר.

מבחינת "ריסוק הרכב" הוא נפגע בצורה כמעט זהה למתחרים שלו באותם שנים (למשל מאזדה 323 לאנטיס).

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הדירוג של NCAP הציון ניתן יחסית לקבוצה שבה הרכב נמצא. כלומר 5 כוכבים של סופר מיני לא שווה מבחינה בטיחותית ל-5 כוכבים של רכב מנהלים. תקנו אותי אם אני טועה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל בוא לא נשכח שהדגם שנבחן היה הדגם הראשון של הבאלנו שלא צוייד באביזרי הבטיחות שהגיעו בשנתונים המתקדמים יותר.

מבחינת "ריסוק הרכב" הוא נפגע בצורה כמעט זהה למתחרים שלו באותם שנים (למשל מאזדה 323 לאנטיס).

האמת היא שה323 לא מופיעה באתר של ENCAP, אבל כן השוותי את תיאור הריסוק הקדמי של הבאלנו לאופל אסטרה שנבחנה שנה לאחר מכן.

הבאלנו :

The passenger compartment lost its integrity and the driver's door and sill became overloaded.

Both impact areas for his knees contained stiff structures and there were fixtures which could also have caused localised damage if struck by his knees. The brake pedal was also displaced upwards where it could impale the driver's lower legs, and protection for his feet and ankles was poor. There was excessive footwell intrusion and the rupture in the firewall presented an additional risk.

האסטרה :

The car’s structure remained stable (אחר כך נאמר שכרית האויר בצד הנהג אפקטיבית, אבל זה לא נוגע למבנה הרכב).

The driver’s knees were well protected and the footwell kept his feet from harm. The impact caused little intrusion into that area and the pedals partly came away from their pivots to limit the risk of feet and ankle injuries.

האסטרה קיבלה באותו המבחן ארבעה כוכבים, הבאלנו כוכב וחצי.

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...