Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכנת רכב 2X4 למירוצי ראלי - נתונים כלליים!

אלון חלווה
שימו לב! השרשור הזה בן 4311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשביל זה יש ג'ימקאנה....לא?!

אם הייתי מעוניין בגימקאנה לא הייתי שואל על האימפרזה בשביל זה יש את הבמוו שתיהיה הרבה יותר מהירה ממנה שם . הראלי הרבה יותר מעניין אותי . אם אפשר לשאול זה בכל העולם התקנה הזאת או שיש מירוצים ראלי לחובבנים שאפשר לבוא עם רכב כביש?

האם במירוצי הדראג המצב דומה ?

E34 1995 BMW 540I M-SPORT WHITE

2001 SUZUKI GSX-R750 BLACK CUSTOM PAINT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קודם כל תודה לכולם על התגובות. שמחתי לראות שיש אנשים שמרגישים בדיוק כמוני...

יצא לי להכיר את קובי בג'ימקאנה (MDC)הראשונה ובעוד כמה אחרות, שמחתי לשמוע שהוא מוכר רכב ייעודי, ואבדוק את האופציה בהחלט.

אשמח גם להצטרף לשורותיו של ארגון הספורט המוטורי (יש כזה דבר בארץ?) ולעשות כל שאפשר כדי לקיים פה מירוצים תקינים מהר ככל האפשר.

הבנתי שכמו בכל תחום, גם כאן צריך להתחיל מלמטה, בקטן, ואם אתה באמת טוב - אתה תצוף למעלה, זה כבר יקרה לבד...

כמובן שקצת חסויות וקשרים עוזרים לצוף טוב ומהר יותר... :)

אשמח להסתכל על שרשור זה בעוד מספר שנים ולהגיד - אחחח... הנה הימים שבהם רק התחלתי, והיום אני נהג ידוע :) סימפטי משהו הא חברה... לילה טוב לכולכם, ותודה על העזרה. סימון.

SPL - 143.6DB

"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי הקטע האומנותי , שאלה טכנית בנושא כלוב התהפכות( ודברים שונים שניתן לבנות ולהוסיף לרכב ).

נניח והיום רכשתי רכב.

אני עובר על החוקים קורא קורא קורא....מגיע למסקנה שצריך כלוב התהפכות.

מגיע לדיון הזה ורואה רשימת מחירים ממוצעת לכלוב.

הולך לחנות הברזל הקרובה לביתי ורוכש אי אלו מוצרים המתאימים לפי התקן לכלוב היעודי.

משום שאני מנוסה בבניה כזאת ( 2 באגים , אחת מבוססת על רכב ואחת בניה עצמית ) אני אומר לעצמי 5K זה הרבה כסף.

את עבודות הכלובים שלי עשיתי לבד עם פיקוח של רתך מקצועי.

הוא אישר שהעבודה איכותית ומוכנים לצאת.

אני עכשיו מתרכז בקטע של ריתוך הכלוב , אני יכול היום לרתך ממש מעפן ולא לפי כללי הריתוך הנכונים, לאחר שאני מרתך אני משחיז וצובע את הריתוכים והופה לא נראה לעין שום פגם בריתוכים.

אני יכול להשקיע בריתוך וליצור תפר מעולה או סתם לחרטט,להשחיז,למלא פגמים רציניים לאחר מכן לצבוע בכמה שכבות ואף אחד לא יכול לדעת האם ריתכתי טוב או שזה נראה טוב חיצונית.

לאנשים כמוני שמתכננים לעשות זאת לבד ההודעה הזאת יכולה לשים רגל , אפילו רגל רצינית.

ולגרום לנו להשקיע המון כסף אצל בעל מקצוע מורשה ( במידה וזה לא קיים עכשיו ) ואפילו לקבל עבודה גרועה יותר ( מנסיון מר!!! ).

אישור מבעל מקצוע לא חייב להתקבל בדרכים כשרות פה בארץ, כולנו יודעים על הקומבינות.

נגיד וצריך בעל מקצוע מוסמך, האם מסגר רגיל מספיק?

האם תהיה הגבלה הקשורה בהכשרתו כרתך ( דרגה מסויימת )?

הרי זה והחגורות הם מספר 1 בכל מה שקשור לבטיחות.

אחרי זה מגיעים חיזוקי שלד הרכב, מי מורשה לעשות זאת?

מה עם חיזוקי תושבות? חיזוקי חלקים?

מה הפיתרון?

לדעתי זה בדיוק הגבול בין רכב בהכנה אפסית לרכב מקצועי ואם יקבע כי כל אלו חייבים בבעל מקצוע בעל דרג גבוה ( לא מסגר פשוט ) וכרוך בהוצאה גבוהה, עם כל הצער הוצאתם את ה DIY מהמשחק והעברתם את הכדור לבעל המאה.

אבל זה מתבקש מה לעשות אני מבין את הצורך.

מחכה לתשובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכלוב זה לא רק הריתוכים - זה גם נתונים טכניים של הצינור. זה צינורות ללא תפר ועוד כל מיני דברים. בפועל זה לא יוצא יותר זול (כשכוללים את העבודה) בהרבה מכלוב מוכן. מניסיון!

לגבי הריתוכים - בכלוב שלא מאושר מקורית (נניח של ספארקו וכו') יעשו בדיקות יותר מעמיקות - כולל קידוח בכלוב ובדיקת עובי, חומר, תפרים וכו'. ישנם הנחיות איך זה מתבצע - כולל העובדה שאם צריך יעברו על כל הריתוכים ויראו מה מצבם גם מתחת לצבע - אם צריך יחייבו אותך להסיר אותו.

לכן המלצתי - קנה כלוב מוכן.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לדעת מהי רמת הריתוך לאחר שהוא מושחז למפלס אחד, מעבר לזה שיש שיטות לריתוך פוטוגני ולא לריתוך למטרות חוזק.

אם תשים צינורות ללא תפר בקוטר עצום עם נתונים מעולים ותרתך חרא זה לא שווה כלום.

אני מדבר על כלובים שיעמדו בתקן מבחינת חומר הגלם.

מה זה כלוב מוכן?

איך אני יכניס כלוב מוכן ( לגמרי ) בלי ריתוכים?

אתה אומר שאם כוללים את העבודה כבר שווה לקנות כלוב מוכן, אבל אני מדבר על חיסכון בעלויות העבודה!

יודע מה עזוב הכלוב הוא לא יקר במיוחד, אבל מה לגבי חיזוקי שלדה? מתלים? כל עבודת DIY ברכב שלא קשור למנוע ( הסבה להנעה אחורית למשל? ).

מה הדין לרכבי "באגי"? או רכבים המבוססים על שלדה ומערכת הנעה של רכב?

אתה אומר שכל עוד זה נראה טוב זה עומד בתקן?

( אין לי בעיה עם זה, אני סתם שואל )

לדעתי זה מבורך אם זה יהיה חופשי כמו שזה עכשיו ( זה הרושם שאני מקבל ) אבל אם מתחילים לייצר חלקים לרכב חייבת להיות ביקורת רצינית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לדעת מהי רמת הריתוך לאחר שהוא מושחז למפלס אחד, מעבר לזה שיש שיטות לריתוך פוטוגני ולא לריתוך למטרות חוזק....

...אתה אומר שאם כוללים את העבודה כבר שווה לקנות כלוב מוכן, אבל אני מדבר על חיסכון בעלויות העבודה!...

.

אני חושב שאתה מפספס פה משהו...אתה חושב על חיסכון בעלויות .

אתה מדבר פה על בטיחות ועל החיים שלך .

מניסיון - בכלוב לא חוסכים !!!

שווה כל שקל .

תשקיע מעט יותר , אתה עוד תצטרך את זה ותודה על זה !!!

תחסוך בשיפורי מנוע ...

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאדון kd2 מנסה להמחיש דוגמא, ולא התכוון לכך לעשות עבודה חאפרית.

זה באמת מעניין גם אותי הנקודה שהוא העלה, ואתעניין אם יענו לו תשובה חד משמעית.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית קורא את השרשור - מספר הודעות מעליך - היית מבין שלא. כרגע אין כוונה לאשר בארץ רכבים דואליים. (גם לכביש וגם למירוץ).

זה עונה גם לבחור ששאל על האימפרזה - לא תוכל להתחרות איתה בראלי אם לא תוריד אותה מהכביש.

אלון

תאמין לי שקראתי את כל השרשור לפני שהגבתי, אני לא מדבר על ראלי למעשה אני מדבר על שיפור בטיחותי ברכב שנע בכביש בדמות כלוב התהפכות, רתמות, באקטים - ללא האטימות שיש היום שאומרת - לא ובגדול.

אני יודע שלנסוע עם רתמות זה לא חוקי, למה?

למה לא להילחם באטימות הזאת, הרי דברים שהם בסה"כ לטובה אסורים ע"פ חוק וזה מעוות.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי שקראתי את כל השרשור לפני שהגבתי, אני לא מדבר על ראלי למעשה אני מדבר על שיפור בטיחותי ברכב שנע בכביש בדמות כלוב התהפכות, רתמות, באקטים - ללא האטימות שיש היום שאומרת - לא ובגדול.

אני יודע שלנסוע עם רתמות זה לא חוקי, למה?

למה לא להילחם באטימות הזאת, הרי דברים שהם בסה"כ לטובה אסורים ע"פ חוק וזה מעוות.

קשתות התהפכות על כביש - זה לא לשפר בטיחות - זה מסוכן!

באקטים ורתמות - בשימוש נכון - מגבילים שדה ראייה - זה גם פחות בטיחותי בכביש ביום יום.

כל הדברים האלו מתאימים לדבר אחד - מירוצים על מסלול!

הייתי נכנס להסבר מפורט יותר - אבל כרגע אין לי זמן - תרצה הרחבה בנושא - תשאל - ואשמח להוסיף בהמשך.

לגבי מי ששאל על KD2 - אפשר לתת תשובה ממוקדת - כשהשאלה תהיה ממוקדת.

בגדול - אני תומך שבכלל לא יתנו לבנות כלוב עצמאית - עד שלא יהיה מקומות מוסמכים לכך. גם בזה - ההתאחדות תוכל לטפל לדעתי למרות שהיא לא צריכה. החיים הרבה יותר פשוטים - לחייב רול-באר תקני. מי שבונה רכב - לא יחסוך כסף בבנייה עצמית של רול-באר! והגרושים שאולי הוא כן יכול לחסוך - זה בטל בשישים לעומת מה שהוא צריך להוציא בסך הכל על הרכב.

בואו לא נחסוך בבטיחות. רוצים לחסוך? צדק דובי כשאמר: תחסכו בשיפורי מנוע!

אלון

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשתות התהפכות על כביש - זה לא לשפר בטיחות - זה מסוכן!

באקטים ורתמות - בשימוש נכון - מגבילים שדה ראייה - זה גם פחות בטיחותי בכביש ביום יום.

כל הדברים האלו מתאימים לדבר אחד - מירוצים על מסלול!

הייתי נכנס להסבר מפורט יותר - אבל כרגע אין לי זמן - תרצה הרחבה בנושא - תשאל - ואשמח להוסיף בהמשך.אני רוצה הרחבה קטנה פשוטה , אם אפשר , למה בבריטניה ניתן לקנות מכונית כמו לוטוס 7 , שלמעשה נבנית ע"מ לשמש מכונית מירוץ עים רישוי לכביש , וכל אלו שקונים אותה קונים אותה כדי שתהיה להם מכונית מירוץ , ואין לה כלוב והיא חוקית למירוצים , וכאן לא ?

לגבי מי ששאל על KD2 - אפשר לתת תשובה ממוקדת - כשהשאלה תהיה ממוקדת.

בגדול - אני תומך שבכלל לא יתנו לבנות כלוב עצמאית - עד שלא יהיה מקומות מוסמכים לכך. גם בזה - ההתאחדות תוכל לטפל לדעתי למרות שהיא לא צריכה. החיים הרבה יותר פשוטים - לחייב רול-באר תקני. מי שבונה רכב - לא יחסוך כסף בבנייה עצמית של רול-באר! והגרושים שאולי הוא כן יכול לחסוך - זה בטל בשישים לעומת מה שהוא צריך להוציא בסך הכל על הרכב.

בואו לא נחסוך בבטיחות. מסכים בגדול , ועוד מוסיף שרצוי מאוד עוד להקשיח את הדרישות , כי אם יקרה כאן משהו רע בהתחלה , הרשויות ישמחו לשפוך את המיים עם התינוק . סוף כל סוף רק כאן מהירות היא אוייב הציבור מס' 1 רוצים לחסוך? צדק דובי כשאמר: תחסכו בשיפורי מנוע!

אלון

אלון

ושנבין קראתי את תגובותיך , אני פשוט לא מבין מדוע באנגליה שיש שם נסיון אדיר של מרוצים יש מירוצים שניתן להשתמש בלוטוס , ויש עוד חברות שמתמחות בבנית רכבים יעודיים לסוג המירוצים הזה , וכאן בארץ לא . ודרך אגב אם אני לא טועה , קראתי פעם בהגה שיש מירוץ של לוטוסים/וא היה מירוץ של לוטוסים לפני מירוץ גרנדפרי . אז זה כן ממוסד וכנראה גם בטוח , אז למה כאן לא ?

אשמח מאוד אם תוכל להאיר עיניי בנושא .

בתודה מראש ובבברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם רומא לא נבנתה ביום אחד - ואני חושב שאנחנו מרחק שנות דור מאנגליה.

בנוסף, לא כל מה שקורה בחו"ל הוא טוב בהכרח.

ולסיום, ייתכן שניתן במגבלות מסויימות לעשות משהו דומה בארץ.

אלו שלוש תשובות כלליות, אני יודע - מבטיח שהיום אחה"צ - אכנס יותר לעומק ואתן תשובה מפורטת - פשוט, העבודה קוראת...

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סימון שאל שאלה, וקלע בול למטרה לדעתי; האם זה "תחביב" שיכול לקדם אותי ("אותי" בכביכול), מבחינת קריירת המירוצים?

האם בעוד מספר שנים המירוצים בארץ יהפכו לעסק חזק, ויוקמו קבוצות גדולות ומקצועניות אשר יחפשו כשרונות?

קצת התייחסות בבקשה.:wink:

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכביכול), מבחינת קריירת המירוצים?

האם בעוד מספר שנים המירוצים בארץ יהפכו לעסק חזק, ויוקמו קבוצות גדולות ומקצועניות אשר יחפשו כשרונות?

אביחי היקר,

לא נראה לי שיש מישהו שיכול לענות לך על השאלה הזאת... לך תדע מה יהיה עוד מספר שנים

אתה יודע למי ניתנה הנבואה..:wink:

עידו

מחפש פיאט פנדה 4X4 דור ראשון (שנות השמונים)

כל היודע דבר או אף חצי דבר על אחת, אנא צור קשר בה"פ, תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכולם על התגובות. שמחתי לראות שיש אנשים שמרגישים בדיוק כמוני...

יצא לי להכיר את קובי בג'ימקאנה (MDC)הראשונה ובעוד כמה אחרות, שמחתי לשמוע שהוא מוכר רכב ייעודי, ואבדוק את האופציה בהחלט.

אשמח גם להצטרף לשורותיו של ארגון הספורט המוטורי (יש כזה דבר בארץ?) ולעשות כל שאפשר כדי לקיים פה מירוצים תקינים מהר ככל האפשר.

הבנתי שכמו בכל תחום, גם כאן צריך להתחיל מלמטה, בקטן, ואם אתה באמת טוב - אתה תצוף למעלה, זה כבר יקרה לבד...

כמובן שקצת חסויות וקשרים עוזרים לצוף טוב ומהר יותר... :) כול מילה בסלע

אשמח להסתכל על שרשור זה בעוד מספר שנים ולהגיד - אחחח... הנה הימים שבהם רק התחלתי, והיום אני נהג ידוע :) סימפטי משהו הא חברה... לילה טוב לכולכם, ותודה על העזרה. סימון.

הלוואי שלי הייתה את הרצון העז שיש לך אולי גם אז הייתי יכול לומר מה שאתה אומר , אבל אני מכיר את עצמי מספיק לדעת שזה לא בוער בי עד כדי כך.

אני מניח שאם זה יבער בך מספיק ע"מ לעמוד בכל התלאות , זה גם יתן לך את היכולת להיות נהג מירוצים , ואם יש לך טיפה כשרון (סביר בגלל האש) יתכן ותגיע רחוק ואז גם ישלמו לך על זה שתנהג .

גם סבסטיאן לואב ונהגים אחרים כמוהו התחילו בהתחלה עם ממון שלהם , אז היה את איירטון סנה שהיה לו מהבית אבל רובם עבדו קשה לגרד כספים ע"מ שיוכלו להראות עצמם

אז אני מאחל לך הצלחה , וכשתהיה מפורסם תתן לי כרטיסי חינם למירוצים:-)

בברכה יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מפספסים את הנקודה, זה ברור שרוב האנשים לא יבנו משהו לא בטיחותי.

אבל לפעמים כשאתה בונה עם חומר יקר ויש טעות קטנה אתה לא מפרק עבודה של שבוע ועושה אותה מחדש.

אני כן הייתי מפרק ובונה הכי בטיחותי אבל יש כאלו שלא יעשו את זה!

אבל עזבו את הרול באר מה עם שאר הדברים ששאלתי לגביהם?

מה עם מכוניות בבניה עצמית?

בחו"ל ניתן לבנות אותם לבד ולהתחרות למיטב הבנתי לכן אין סיבה שכך יהיה גם בארץ, מצד שני אני חושב שהעבודה צריכה להיות מבוקרת עוד בשלבי התיכנון והבניה ולא ביקורת על מוצר סופי, יש המון שיטות לגימור יפה שאפילו לא יעורר חשד.

בראלי זה פחות חשוב כי נוסעים "לבד" על המסלול אבל כשהתחום יגדל יהיו גם מירוצים מרובי משתתפים ואז טעויות כאלו לא פוגעות רק ברכב הספציפי אלה גם בשאר המתחרים.

שבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...