Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכנת רכב 2X4 למירוצי ראלי - נתונים כלליים!

אלון חלווה
שימו לב! השרשור הזה בן 4293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש דבר אחד מרכזי שאסור להתפשר בו והוא - בטיחות!!!

ככל שרמת הסיכון עולה רף הבטיחות גם עולה!

כולנו רוצים להגיע למירוץ, להתחרות, להנות ולחזור בריאים ושלמים הביתה למשפחתנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפי מה החלטתה שביגוד עולה מינימום 2000 שקל?

חליפת מירוץ שחורה מחברה מובילה עולה בEBAY

80 דולר.

קסדת MHR

לשטח עולה בארץ 400 שקל

מה עוד אתם לובשים שאתם נוסעים?

בוא תראה לי בבקשה חליפה מירוץ תקנית מחברה מובילה עם תאריכים עדכניים ב-80 דולר, אני אשמח ללמוד על כך.. לא מזמן קניתי את החליפה שלי, שגם היא שחורה ברובה ומחברה מובילה ואחרי הנחה גדולה מאוד היא עלתה מעל 800 (לא טעות הקלדה, שמונה מאות) דולר.

ואת התקנים לקסדות מירוצים אתה מכיר?

קסדת אופנוע היא לא קסדת מירוצים, היא אפילו רחוקה מאוד ממנה.

קסדות של 400 ש"ח שיקנה מי שהראש שלו שווה לו 400 ש"ח.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

מוטי

לא פייר!

אני קניתי קסדות ב900 ש"ח לקסדה, ואני לא מעריך את הראש שלי בשווי של 900 ש"ח... גם לא ב2500 ש"ח (עלות של קסדת קרבון)

בכל מקרה המחירים שצויינו פה מצחיקים למדי העלויות גבוההות בהרבה!

אגב, מנסיון אישי, אני מציע לכל מי שיכול, להתרחק ממושבי מירוץ זולים! הם כל כך לא נוחים! ולפי מה ששמעתי פה מאיזה "חרטטן אחד :wink: ) הם גם לא בטיחותיים משהו...

בברכה נדב

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קסדת קרבון ב-2500 שקלים?

נשמע זול למדי..

בכל מקרה, המחירים שאלון ציין הם בכל מיני מקומות אכן נמוכים אמוד שלא לומר מדי, אני אישית לא הייתי עולה להתחרות עם כלוב 6 נק' בסיסי שעולה 5000 ש"ח.

מי שחושב על להתחרות בראלי כדאי לו באופן כללי לשבת כמה דקות לפני שהוא אומר לעצמו "וואלה אני יכול להפוך את האונו שלי לרכב מירוץ ב-20K ש"ח...", לשבת ולחשוב טוב טוב - בראלי נוסעים בוואדיות, ביערות, בין עצים, סלעים ושאר דברים שלא זזים לשום מקום מתי שמכונית נכנסת בהם.. יש גם תהומות להתעופף אליהן וכל מיני באמפים שפגיעה בהם מרימה את האוטו באויר ולאו דווקא מנחיתה אותו מחדש על הגלגלים... ואחרי שחשבתם על זה טוב טוב, תחליטו אז אם אתם רוצים להתחרות עם כלוב מגן בסיסי ועלוב שרק עונה על המינימום של הכללים ולאו דווקא מגן לכם על החיים בכל מיני מצבים שהסיכוי שלכם להכנס אליהם בראלי הוא דווקא לא רע בכלל.

חומר למחשבה.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קסדת קרבון ב-2500 שקלים?

נשמע זול למדי..

חומר למחשבה.

מוטי

שלום,

מתוך הכרות עמוקה של התקנים הנידרשים להכנת רכב ראלי, אציין שדני לוי יו"ר עמותת נהגי המרוץ בישראל בשיתוף ברוך לביא ועוד כמה אנשים טובים, הכינו תקנון טכני מפורט המבוסס על תקני F.I.A .

לכל המעוניינים הקישור לתקנון, יש לבחור בתפריט: "מידע טכני":

http://www.irda.co.il

תקנון זה יחייב כל בעל עניין בהשתתפות והכנת רכב ראלי, לכן ראוי מאד שכל מי שמעוניין להתחרות יעיין בצורה מעמיקה לפני שישקיע את כספו.

על מנת למנוע כל ספק אציין שאיני "דובר" מטעם עמותת נהגי המרוץ ומצד שני ההארות של אלון בהחלט מהוות בסיס לראיית והבנת הנושא, ביחוד לאור נסיונו בפועל בתחום.

שבוע טוב,

מריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבותי

שלא יהיו אי הבנות

לא יעלה שום רכב, או אופנוע,או טרקטורון,או קרטינג למירוץ או אימון ללא אמצעי

המיגון הקפדנים ביותר שמבוססים על תקנות הבטיחות של FIA',NASA,SCCA,AMA,CIK FIM

וכמובן התקנות של ההתאחדות הישראלית הכפופה לרשות הספורט.

לדוגמא! מכוניות עם קסדות אופנוע? אין סיכוי!!! למשל כסאות שאינם תקניים? אין סיכוי, וזה רק חלק קטן מהעיניין

יום נעים

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי, אתה קצת מגזים!! (וזה בלשון המעטה)!

אם אני זוכר נכון, אתה עצמך אמרת כי אין לך כלוב התהפכות מלא (תקן אותי אם אני טועה) אלא רק קשת הגנה...

ועכשיו, תאמר לי מה יותר מסוכן?

נהיגת מסלול, בה עוברים לעתים את ה200 קמ"ש ואפשר בכיף לרדת מהמסלול ולעשות כמה סלטות (אם פתאום לא מגיע דלק למנוע למשל :wink: ) וזה עוד עם גג פתוח(!)

או

נהיגת ראלי ברכבי הנעה קדמית עד 1.6 בעלי כ120 כ"ס מכסימום (המצב בארץ) ועד כ200 כ"ס בחו"ל (גרופ A, בתחרויות JWRC). במירוצים שלנו, אם מגיעים למהירות ממוצעת של 90 קמ"ש אז המירוץ מהיר מאוד(!) ואם יצא לך פעם לעבור לרביעי אז בכלל אתה באקסטזה(!!!)

שוב אני מדגיש, המהירויות בהם אנו נוסעים הן נמוכות בהרבה!!! וכך גם הסכנות! חשוב לציין, כי אפילו האמפרזות של קבוצה N4 מסוג STI לא יכולות לעבור את ה200 קמ"ש (למעשה גם לזה הם לא מגיעים) כיוון שהגיר קצר מדי!!!

שלא תבין אותי לא נכון אני לא מזלזל בבטיחות! ומי שמכיר אותי יודע, אבל גורם המהירות הוא אלמנט שאי אפשר להתעלם ממנו.

בנוגע לקסדות אופנוע, לפי הבנתי, הסיבה שהן אסורות היא העובדה כי הן כבדות ויכולות לשבור את המפרקת במקרה של תאונה... אשמח לקבל אישור להשערה זו.

בברכה נדב

עריכה:

דני, אשמח אם תוכל להסביר לאנשים פה מה מפריד בין קתגוריה S ל N. מה הופך 205 לS ו106 לN ( הגיל אם אני לא טועה)

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא תראה לי בבקשה חליפה מירוץ תקנית מחברה מובילה עם תאריכים עדכניים ב-80 דולר, אני אשמח ללמוד על כך.. לא מזמן קניתי את החליפה שלי, שגם היא שחורה ברובה ומחברה מובילה ואחרי הנחה גדולה מאוד היא עלתה מעל 800 (לא טעות הקלדה, שמונה מאות) דולר.

ואת התקנים לקסדות מירוצים אתה מכיר?

קסדת אופנוע היא לא קסדת מירוצים, היא אפילו רחוקה מאוד ממנה.

מוטי

תאמת הקסדה שלי היא קסדת שטח של 661

שעלתה לי משהו כמו 280 דולר,וחליפת מירוץ של THOR

שעלתה לי משהו כמו 170 דולר..

אבל במכוניות זה שונה אני יודע..

טעות שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי, אתה קצת מגזים!! (וזה בלשון המעטה)!

אם אני זוכר נכון, אתה עצמך אמרת כי אין לך כלוב התהפכות מלא (תקן אותי אם אני טועה) אלא רק קשת הגנה...

ועכשיו, תאמר לי מה יותר מסוכן?

נהיגת מסלול, בה עוברים לעתים את ה200 קמ"ש ואפשר בכיף לרדת מהמסלול ולעשות כמה סלטות (אם פתאום לא מגיע דלק למנוע למשל :wink: ) וזה עוד עם גג פתוח(!)

או

נהיגת ראלי ברכבי הנעה קדמית עד 1.6 בעלי כ120 כ"ס מכסימום (המצב בארץ) ועד כ200 כ"ס בחו"ל (גרופ A, בתחרויות JWRC). במירוצים שלנו, אם מגיעים למהירות ממוצעת של 90 קמ"ש אז המירוץ מהיר מאוד(!) ואם יצא לך פעם לעבור לרביעי אז בכלל אתה באקסטזה(!!!)

שוב אני מדגיש, המהירויות בהם אנו נוסעים הן נמוכות בהרבה!!! וכך גם הסכנות! חשוב לציין, כי אפילו האמפרזות של קבוצה N4 מסוג STI לא יכולות לעבור את ה200 קמ"ש (למעשה גם לזה הם לא מגיעים) כיוון שהגיר קצר מדי!!!

שלא תבין אותי לא נכון אני לא מזלזל בבטיחות! ומי שמכיר אותי יודע, אבל גורם המהירות הוא אלמנט שאי אפשר להתעלם ממנו.

נדב -

יש הבדל.

במסלולי מירוצים אתה לא נוסע בין עצים וסלעים בטווח פגיעה מיידי.

נכון, אצלי באוטו אין כלוב מלא וכלן אני מתאים את המהירויות שאני נוסע בהן בהתאם לתנאים - אתה לא מכיר את המסלולים שאני נוהג בהם אבל יש שני מסלולים שבכל אחד מהם יש שתיים-שלוש פניות שבהם אני יכול להשאיר את רגל ימין קבורה ברצפה (ובהילוך גבוה, מעל 200 קמ"ש) ואני לא עושה את זה כי אני מודע לסיכון האדיר שאני נמצא בו במידה ומשהו משתבש.. זמני ההקפה שלי יכולים לסבול, אין בעיה.

אם אני לוקח את הנתונים שאתה נתת של נסיעה נגיד על הקצה של ההילוך השלישי במהירות ממוצעת של נגיד 80 קמ"ש ואפילו לא 90 כמו שאתה אמרת, אתה מדבר על מהירויות שהן הרבה מעל 100 קמ"ש וכל זה בשבילים שגובלים באופן מיידי בסלעים, עצים ושינויי גובה רציניים.

בנהיגת מסלול אין אף אחד מהשלושה ובטח שלא בטווח מיידי מיד עם הירידה מהמסלול.

באמת שזה אחרת.

שנינו הרי מסכימים על זה שספורט מוטורי הוא ספורט מסוכן וכל אחד מאיתנו עושה את החשבון שלו.

למה שלא תעלה תמונות של הכלוב שלך?

בנוגע לקסדות אופנוע, לפי הבנתי, הסיבה שהן אסורות היא העובדה כי הן כבדות ויכולות לשבור את המפרקת במקרה של תאונה... אשמח לקבל אישור להשערה זו.
שלילי.

קסדות אופנוע לא מיועדות לעמוד במכות חוזרות ונשנות עם עצמים מוצקים כמו שקסדת מירוצי מכוניות אמורה לעמוד בהם (תחשוב על התהפכות וכמה פעמים הראש שלך יכול להיכנס בברזלים של הכלוב ובשאר העצמים שבאוטו).

עוד סיבה היא שקסדות מירוצים מרופדות בבד חסין אש (כי הסכנה לשריפה קיימת) בעוד שקסדות אופנועים לא חסינות אש (כי אין סכנה כזו).

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק הערה לגבי הכלוב:

אין צורך להיות יותר צדיקים מהאפיפיור - אם לכלוב יש תקן FIA זה מספיק טוב למירוצים פה בארץ.

נכון - תמיד אפשר להחמיר - ומי שיכול כלכלית - גם עדיף שיעשה כך (הוא גם ירוויח התנהגות רכב עדיפה) - אבל מי שרץ על תקציב מוגבל - די לו שיעמוד בתקן - FIA.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין משהו, מה עם ימי מסלול כמו באירופה שאפשר לבוא למסלול עם הרכב הפרטי שלך שאתה נוהג בו בכביש ולעשות כמה סיבובים בלי שום כלובים ותקנים???

לא יהיה דבר כזה בארץ?

If there is a car in front of you, you are going too slow... :-D:drinking:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

R האם ניתן יהיה לייבא מכוניות כגון: לוטוס 340

שישמשו כרכב מירוץ

ואיזה דרישות צריכות לעמוד המכוניות הללו על מנת לשיוכרו גם ע"י FIA

ואי דרישות שעולות לכן כרגע בראש או שאתם יודעים בוודאות

כולם מוזמנים להגיב רצוי בעלי ידע ספציפי

מוטו בחיים: חוץ ממה שלא טוב ,הכל טוב!

בכביש אל תנהג לאט ובעייפות, סע! מהר ובריכוז!!!!!!!!!!!! :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...