Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקדם גרר

Gilad M
שימו לב! השרשור הזה בן 1134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היא צורת "טיפה", שכן הנוזלים מתעצבים בצורה הזו בנפילתם .

"ספוילר" כשמו כן הוא נועד "לקלקל" את הצורה האוירודינמית, ע"מ לנצל את האויר למטרה אחרת.

איזה מכונית מעוצבת הכי קרוב לצורת טיפה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 17 שנים מאוחר יותר...
בתאריך 26.4.2003 בשעה 12:22, חיים_k כתב:

המונח הזה קיים גם בתעופה ולמעשה הגיע משם, יחד עם עוד הרבה מונחים דומים, כמו מקדם עילוי.

זה מונח פיזיקלי שקיים בכל תחום שקשור לתנועה של גופים.

כאשר יש מגע בין 2 גופים (ולא חשוב מה מצב הצבירה שלהם), יש ביניהם חיכוך.

במידה ולפחות אחד מהגופים נמצא בתנועה, אז כוח החיכוך הנ"ל הוא בניגוד לכיוון התנועה ומפריע/ מאט את התנועה של הגוף.

ספציפית לגבי כלי רכב, יש חיכוך בין הרכב לאוויר סביבו, בין הרכב לקרקע (צמיגים) וגם חיכוך "פנימי" של הרכב (נגרם עקב חיכוך בין חלקים פנימיים של הרכב אשר נמצאים בתנועה, כגון חלקי מערכת גיר, ציר הגלגלים וכו').

במקרה המדובר, כאשר מדברים על מקדם גרר ככל הנראה מתכוונים לכוח החיכוך (זאת דעתי האישית).

במידה ומתכוונים למשמעות הפיזיקלית של מקדם גרר, אז כמדומני שהסבירו את המשמעות באחת מהתשובות הקודמות.

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, guya72 כתב:

במקרה המדובר, כאשר מדברים על מקדם גרר ככל הנראה מתכוונים לכוח החיכוך (זאת דעתי האישית).

במידה ומתכוונים למשמעות הפיזיקלית של מקדם גרר, אז כמדומני שהסבירו את המשמעות באחת מהתשובות הקודמות.

לאחר שנת לילה, קלטתי שאני עניתי לשאלה מהו מקדם חיכוך ולא מהו מקדם גרר. מאחר ואינני יכול לערוך את תשובתי הקודמת, אני אמשיך לענות בפוסט נוסף.

קודם כל, הקטע שהדגשתי - הוא שגוי, כך שבבקשה לא להתייחס אליו.

מקדם גרר מתייחס  עד כמה הרכב אוירודינמי.

ככל שהרכב יותר אוירודינמי -> בעקרון, יש פחות כוח חיכוך עם האויר ->  מקדם גרר יותר נמוך ולהיפך.

מדוע זה חשוב ? ככל שמקדם הגרר יותר נמוך, המנוע צריך להפעיל פחות כוח כדי להתנגד לחיכוך של האויר.

אני מקווה שהפעם לא עשיתי פאשלה נוספת (תראו את השעה). נא לקטול אותי בעדינות אם טעיתי :-)

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, השרשור הזה בן 17 שנים.
אם יש עניין - אפשר לפתוח חדש.
ננעל.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...