Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[נשברתי] מכרתי את ה(מזגן) ON\OFF ועברתי לאינוורטר.

איציק נ.

פוסטים מומלצים

כנ"ל החלפתי 2 אלקטרות בני כעשור בתדיראן אלפא פרו אינוורטר 180 והחוייה שלי מאוד דומה לשלך.  לטענת ספק המזגנים מניסיונו האינוורטר של תדיראן (למעשה גריי...) הוא המוצלח ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הפתעת אותי, הייתי בטוח שאתה עם אינוורטר מזמן. זוכר שקראתי כמה תגובות שלך בנושא בגלל זה. 

תתחדש, בטוח שתהנה ממנו כמו שכבר נראה שאתה נהנה. את ההתקנה מבין שעשית לבד. לא כתבת על זה בכלל, לא היה מה לשתף? 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, teyal כתב:

כנ"ל החלפתי 2 אלקטרות בני כעשור בתדיראן אלפא פרו אינוורטר 180 והחוייה שלי מאוד דומה לשלך.  לטענת ספק המזגנים מניסיונו האינוורטר של תדיראן (למעשה גריי...) הוא המוצלח ביותר.

כולם טוענים ששלהם הכי טוב.

אני ממליץ על שילוב בין יצרן מוכר לאחריות הכי ארוכה שיש.

נכון להיום אלקטרה נותנים 5 ותדיראן נותנים 5 על הסדרות הגבוהות.
עד לא מזמן נתנו 3. התחילו (בעבר הרחוק) עם שנה בלבד.
(אין ספק שטורנדו עשו פה מהלכים שהפכו את שוק המזגנים בישראל, בין אם מדובר על אחריות מטורפת ובין אם מדובר על מזגן אינוורטר במחיר של מזגן רגיל).

במידה ואלקטרה\תדיראן היו נותנים 7 שנות אחריות כמו טורנדו בסדרות הגבוהות שלה, סביר להניח שהייתי הולך עם אלקטרה (בסדרות של MIDEA). בנושא המיזוג אני נותן כבוד גדול ל MIDEA (יש לי ניסיון אישי של 17 שנה ברציפות עם מזגנים שלהם בבית שלי), ביתר המוצרים יש להם עוד עבודה.

מאחר, ומבחינתי, האחריות חשובה דווקא בזיקנה של המזגן ולא בצעירותו, השנתיים האחרונות היו דיל ברייקר מבחינתי - ואחרי שכבר נגעתי בלא מעט AUX-ים למינהם (אינוורטרים ו ON\OFF) הבחירה היתה דיי ברורה.

לפני 19 דקות, פאר האורה כתב:

את ההתקנה מבין שעשית לבד. לא כתבת על זה בכלל, לא היה מה לשתף? 

[את ההתקנה עשיתי לבד. גילוי נאות: אני מחזיק בתעודת מתקין ויש לי תעודת טכנאי מיזוג וקירור שהוצאתי ב 2010 במכללת בית ברל]

האמת שאין משהו מרגש בהחלפה עצמה. כמובן שהכל נעשה by the book עם וואקום והוספה של גז בהתאם לאורך הצנרת עם משקל דיגיטלי.
בהחלפה של היחידות הפנימיות, בחלקן הגדול, דיי אכלתי חרא. ברגע שיש צנרת שהיא מקובעת בקיר ואתה צריך להחליף את היחידה הפנימית, הצנרת בין המזגן הישן לחדש לעולם לא תהיה בול באותם המרחקים, לכן נדרש משחק עם הצנרת (משיכה אליך או קיצור). כמובן שלקצר זה הכי קל - אבל אצלי זה לא קורה, הרי למה שיהיה קל ? :-P 
אצלי היה צריך למשוך את הצינורות אליי אז במזגן אחד זה היה יחסית קל כי הצנרת שלו מגיעה מהנמכת הגבס במסדרון, בחדר אחר הצנרת היתה בקיר, נאלצתי לסתת חצי מטר בשביל להוציא אותה ושוב לחצוב מעט בשביל לתת לה זווית אחרת שתיתן לי עוד כמה סנטימרים של נחושת למזגן החדש. זה סיתות בבלוק אשבונד (בלוק גבס) כך שזה דיי קל.
בקיצור, זה מאחוריי וזה הכי חשוב ;-) 

איציק

• אהבתי 4
  • מבאס 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני היום עם שני מיני מרכזיים טיפשים של אלקטרה (4 כ"ס ל 3 חדרי שינה ועוד אחד 6 כס לסלון וחדר העבודה).  מתכנן להחליף כמראה ל vrf כי המדחסים על הגג ולא רוצה לפתוח גג להחלפת צנרת. 

שמעתי תלונות על אינוורטרים שמתחת לטמפ מסויימת הם לא מחממים ומעל טמפ מסויימת הם לא מקררים. ידוע לך משהו על זה?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

שמעתי תלונות על אינוורטרים שמתחת לטמפ מסויימת הם לא מחממים ומעל טמפ מסויימת הם לא מקררים. ידוע לך משהו על זה?

לא נתקלתי. להפך. האינוורטרים מתהדרים בטווח טמפ' עבודה רחב יותר ביחס למזגן ON OFF.

• רעיון טוב! 3

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, MZN כתב:

רק יודע שלמרות שאני ישן עם 24 בלילה חם לי לפעמים אבל פחות מזה האישה לא תסכים במילא

אשתי מקפיאה את הבית

נכנסת לחודש שמיני

רוצה להשאיל עד סוף אוגוסט? אני אשמח 🤣

איציק תודה על המידע המפורט. לוקח בחשבון כשאצטרך בקרוב לרכוש מזגנים הביתה

עריכה אחרונה על ידי EliC25
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו המצב הפוך.

כולן ישנות עם פוך ואני מת מחום. עובד עדיין לשכנע אותן לישון גם עם טרנינג.

• מצחיק 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Night Driver כתב:

אצלנו המצב הפוך.

כולן ישנות עם פוך ואני מת מחום. עובד עדיין לשכנע אותן לישון גם עם טרנינג.

אצלי המצב היה גרוע מאצלך (היא עם פוך + פיג'מה כאילו אנחנו גרים בסיביר) ואני מתעורר בלילה להוריד חולצה (מהזיעה\חום) ולשתות.

עכשיו עם האינוורטרים אני ישן בלי טיפת זיעה (ואפילו מתכסה חלקית), אבל אצלה המצב החמיר עוד יותר: היא בדרך לשים גם "חרמונית"...

נשים, לך תבין...

• מצחיק 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, EliC25 כתב:

אשתי מקפיאה את הבית

נכנסת לחודש שמיני

רוצה להשאיל עד סוף אוגוסט? אני אשמח 🤣

איציק תודה על המידע המפורט. לוקח בחשבון כשאצטרך בקרוב לרכוש מזגנים הביתה

לחחח הייתי באותה סיטואציה עכשיו 

אבל בע״ה כשהילד יגיע גם הוא יגביל לך את הטמפ׳ 🫠

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בת, אני בצרה כפולה... 😄 

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 3 כאלה. 2 בחדרים של 17 מטר ואחד בחדר של 10. שמתי לב לתופעה מעניינת. משנה לשנה נראה שהמזגן מאבד אפקטיביות. מה הכוונה? 

שנה שעברה למשל 25 מעלות בקיץ , על מצב economy,  עם דלת פתוחה , החדר קפוא. 

השנה זה לא עובד 😀

מה שעוד אני זוכר שעל מצ"ב economy המזגן היה שקט שקט. עכשיו כבר פחות ..בנוסף משהו מוזר עוד יותר , מרגיש שבחדר של ה10 מטר מקרר פחות טוב מהחדרים הגדולים. 

עריכה אחרונה על ידי bigbosf
  • מבאס 1

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שחסר גז או שהמפוח ביחידה הפנימית נסתם באבק. אין סיבה שמשנה לשנה מזגן יאבד אפקטיביות בכזה אופן. שווה לבדוק. (מזגנים מודרניים דיי רגישים לאובדן קרר ויודעים להתריע על כך דיי מהר, כדאי לוודא שאתה לא במקרה על "מצב שבת" ושאין משהו פיזי שמפריע למזגן לתפקד הן ביחידה החיצונית והן בפנימית)

• רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, yuvk כתב:

אין ספק שזו טכנולוגיה עדיפה בשימושיות. השאלה שלי היא לגבי האמינות ועלות (ואפשרויות)  התיקון אחרי תום האחריות.

לי יש 4 מזגני אינוורטר של תאדירן בני 12, מעדיף על מרכזי.

עדיף לגמרי על on/off.

גם מזגנים בני 12 לא שומעים אותם בחדרי שינה, והקור נעים, 24 כל הלילה.

טפו טפו טפו, שום בעיה.

• רעיון טוב! 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@איציק נ. אם תוכל להרחיב קצת בקשר שבין אוקס לחברות האחרות

אני לתומי חשבתי שהם חדשים בארץ, יצא לינלהיות מעורב בהתקנה של אוקס ב3 דיקות לאחרונה, והVFM היה נראה לי שובר שוויון, בערך מה שעשו פה הטורנדו לפני 20 שנה

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בקירור פחות מרוצה מהאנורטר. מקרר אובר. בחימום מרוצה מאוד. אפילו שיש בשלט לחצן איקו. שמוריד תתפוקה. משתמש בשלט חליפי מנוחות.

אז בחורף בלילה האנורטר מחמם. בקיץ המיני מרכזי און אוף.  השנה בכלל קר לי באופן קיצוני.

מזגן של אלקטרה. מאידה. inv150aaa. משתווה ל 1 כ"ס.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...