Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת רצועה יזומה במנוע פיורטק

amitaiklr

פוסטים מומלצים

בוקר טוב, אני עם אופל קורסה אלגנס שנת 2022 130 כ"ס ונהנה מכל רגע. בגלל עניין הרצועה המפורסמת אני דואג לטפל ברכב ולהחליף שמן לפני המלצת היצרן (בממוצע כל 11.5 אלף ק"מ, במקום 15 אלף כפי שממליץ היצרן). כרגע הרכב עומד על 46,000 ק"מ ונכנס אוטוטו לטיפול. השאלה היא האם כדאי להחליף כבר את הרצועה באופן יזום, או שזה מוקדם מדי בהתחשב בתדירות הטיפולים?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושש, למה לא להחליף? 

החלפה לא תגרום לנזק, אבל בהחלט תגרום לך להיות רגוע לעוד 50,000 ק"מ. 

• אהבתי 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה של אורן שירותי רכב -מוסך צרפתיות הוא להחליף אותה כול 4 שנים או 60 אלף ק״מ. אם אתה באזור המרכז יש לך את מוסך גבע או אורן שירותי רכב, החלפה עולה בערך אלפיים שקל.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, osheri כתב:

פות"ש, יכול לתת מידע על הרכב? כמה זמן אצלך?

יש לי חבר שמתעניין ברכישה של אחת כזו אבל כרגיל המוניטין של פיג'ו סיטרואן מלחיץ אנשים 🤣

אצלי מאז מרץ 22. כמו שכתבתי מטופל אקסטרה. רכב פשוט מדהים מבחינת כוח ואבזור.

לפני שעתיים, yulianx כתב:

המלצה של אורן שירותי רכב -מוסך צרפתיות הוא להחליף אותה כול 4 שנים או 60 אלף ק״מ. אם אתה באזור המרכז יש לך את מוסך גבע או אורן שירותי רכב, החלפה עולה בערך אלפיים שקל.

הרגע קפץ לי בפייסבוק סרטון שלו (מנפלאות האלגוריתם). הוא מדבר על החלפה כל 3 שנים או 50-60 אלף, הוא אומר שזה המקסימום שהרצועות האלה מחזיקות בלי להתחיל להתפורר. בקיצור, נראה לי שאחליף כבר עכשיו וזהו, כנראה אני בנקודת זמן אידיאלית להחלפה. תודה רבה לכל המשיבים.

לפני 8 שעות, discoTD5 כתב:

אם אתה חושש, למה לא להחליף? 

החלפה לא תגרום לנזק, אבל בהחלט תגרום לך להיות רגוע לעוד 50,000 ק"מ. 

בהחלט. תודה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הרשת הכישלון של המנוע הזה הוא הרבה מעבר לרצועה והתפוררות שלה , אבל אם אתה רוצה להרגיע במעט את הנפש על הדרך תפרק את אגן השמן ואת הרשתית ותנקה אותה. בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מעדכן שהייתי במוסך, ודי היו בהלם מהבקשה שלי להחליף רצועה. ממש התנגדו וטענו שזה מיותר וחבל על הכסף, בטח עם תדירות הטיפולים שלי והשימוש בשמן בתקן שממליץ היצרן. אז כרגע לא החלפתי (ממילא הרכב עוד באחריות) ונשארתי עם הרבה חומר למחשבה: ברשתות החברתיות ממליצים לי להחליף סביב ה-50-60 אלף ק"מ, ובמוסך טוענים שאם אני מטפל בתצורה הנוכחית אין שום סיבה להחליף לפני המלצת היצרן (ב-105 אלף ק"מ לדבריהם אם אני זוכר נכון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם זה מוסך מורשה יבואן, לצערך הם ילכו לפי הוראת היבואן.  לרוב לא הייתי סומך על "הרשתות החברתיות".  במקרה זה - דווקא כן.  לך לאורן או לגבע ותחליף רצועה ותקפיד להחליף במועד שבו הם (אורן/גבע) ממליצים.  או שתשכנע את מורשה היבואן להחליף - זו דרישה לגיטימית בכל מקרה רק ברר מחיר קודם אצלם ואצל אורן/גבע.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.6.2024 בשעה 16:09, Gavrik כתב:

תחליף שמן מוקדם יותר. 11.5 זה עדיין הרבה.

אין צורך להחליף רצועה כ"כ מוקדם אם מקפידים על החלפות שמן מוקדמות.

אפשר הסבר לקשר בין השניים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Alberrto כתב:

אפשר הסבר לקשר בין השניים ?

הרצועה מתפוררת כי השמן נהיה חומצי 

אם מחליפים שמן מוקדם הוא לא נהיה חומצי ולא תוקף את הרצועה לכן היא לא מתפוררת

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...