Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זעם כבישים (Road Rage) בארץ

סרגיי הלוי

פוסטים מומלצים

בינתיים עברתם מזעם דרכים לסתם התנהגות לא קולגיאלית. יחי ההבדל הקטן.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים זה מעגל של עצבים. נהג אחד עצבני צופר למי שלפניו בגל שהעז להאט ואז הנהג שלפניו בולם או מעצבים או שהוא חושב שמזהירים אותו ממשהו ואז זה מאחורה מתעצבן עוד יותר. צופר זה למניעת תאונה לא כדי לעצבן אחרים.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ניקו פ. כתב:

מה שעובד לי זו גישת כולם קונוסים ואני בג'ימקאנה. 

אתה מתנגש בהם בהילוך ראשון?

• מצחיק 4
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, יבגניפ כתב:

תזכור שבזמן שאתה יושב ברכב וצופר להוא מלפניך שלא מאיץ מהר מספיק, במקביל אליך יש אנשים כמוני, שהולכים על המדרכות, או מחכים לאוטובוס, והצפירה פוגעת בהם.

צודק, מאוד. 

בכללי אני כמעט ולא צופר ו/או עוקף ו/או מהבהב בדרך עירונית גם אם מישהו מעכב אותי. כל מה שכתבתי נאמר בדרך בינעירונית בלבד.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו, 5 עמודים של תגובות! 

רק על עצמי לדבר ידעתי: 
עשיתי רישיון בגיל 18, אבל במשפחה אין אוטו אז לא נהגתי עד שנהייתי ביחד עם מי שעכשיו היא גרושתי. 
באוטו שלה נהגתי מדי פעם במרכז (גבעתיים/ת"א).  
עכשיו שאני גרוש וקניתי אוטו ראשון, לאחר שלקחתי שיעורי רענון על ידני, עליתי על הכביש ומשום מה באזור ראשל"צ נתקל יותר בתופעה של זהם כבישים (בקצת שנהגתי בינתיים). 
אחד התעצבן עליי כי חשב שנכנסתי לפניו או חתכתי אותו בכניסה לתחנת דלק ואפילו יצא מהאוטו לצעוק עליי עד שהסברתי לבחור שלא שמתי לב אליו ולא הייתה כוונה לחתוך או משהו כזה. 
עוד אינסידנט היה דווקא כשרכבתי על אופניים ואחד עשה פרסה במהירות לא סבירה ברמזור ירוק שחציתי עם האופניים, והחליט לצעוק עליי מהאוטו כי אני מפריע לו בפרסה הבלתי סבירה שהוא עושה. 
ושישי האחרון אחד יצא מהאוטו על מישהו אחר ברמזור, התחיל לצעוק עליו, בעל PICK UP TRUCK מי שיצא. לא יודע על מה. 

שמעו, אני בטוח לא הנהג הכי טוב כי הקילומטראז' שלי נמוך, פלוס עובד מהבית אז האוטו זה לכל מיני יציאות בסופ"שים וכאלה. 
וגם עדיין אני בלחץ מלנהוג על הידני (בארץ - מלנהוג בכלל LOL), למרות שמששתפר לאט לאט ומרוצה מהקנייה. שורה תחתונה, הביצועים לא בשיא גם שמשתדל. 

היה פה כמה טיפים טובים עדיין, אני מרגיש. 
לעצבן אנשים בכוונה (כל הדברים שציינתם) זה אף פעם לא היה חלק מהתוכנית. 
להתעלם במידה הסביר, להסביר שאין כוונות רעות מתוך רצון טוב - אולי גם.
מקרה הכי גרוע יש את הכפתור באוטו שנועל את הדלתות :D נקווה שלא נצטרך. 

עריכה אחרונה על ידי סרגיי הלוי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.5.2024 בשעה 15:01, אליעזר כתב:

לדעתי הזעם הוא ממקור אחר, בית, עבודה, מצב בטחוני, מצב כלכלי וכו'. 

הכביש הוא מקום שיכול "לחמם" בקלות, והוא המקום "זול" יחסית להוציא את הזעם כי אתה לא מכיר את האדם שמולך. (אא"כ תפגשו אח"כ בבית משפט).

אני משתדל להזכיר לעצמי את אחת מארבעת ההסכמות (מומלץ!) "אל תקחו שום דבר באופן אישי". האם שמולי לא כועס עלי, זה משהו שקורה בינו לבינו, אני בטעות נקלעתי לדרכו.

שבוע שעבר עקפתי מבלי משים אשה שחיפשה חניה לפני, היא צרחה וזעמה, ואולי גם צדקה, אבל הבנתי זאת רק אחרי שכבר חניתי ויצאתי מהרכב.

בזכות התובנה הזאת, ולמרות העלבון האישי שלי, חזרתי לחלון רכבה, התנצלתי מעומק לב, והצעתי לפנות עבורה את החניה.

מה קרה בסוף?! ספוילר: בחרה לעזוב את המקום עצבנית.

וואו סיפור דומה שאירע לי לפני כמה חודשים ביום גשום וכביש רטוב עצרתי בחנייה פרטית מקורה למרגלות בניין להחליף לרזרבי אחרי שהצמיג נקרע מבור 

האוטו היה כבר על הג׳ק הברגים משוחררים ובעל החנייה הופיע עצבני מה אתה עושה אצלי בחנייה ואני מסביר לו את הסיטואציה ספוילר... הוא הודיע לי שהרגע אני מוריד את הרכב מה׳ק ולא מחליף ולא שום דבר ושאחפש לי מקום אחר...

עד כאן סבבה אבל מה עושים כשהבנאדם הזה שכן שלך?!!!... לא יכול לראות אותו

ואם מדברים על צפירות אני לא מסוגל להבין נהגי אמבולנס ורכבי חירום אחרים שמפעילים סירנות במרכזי הערים בשעות לילה בכיף שלהם ובלי שום קשר למצב התנועה

להרגשתי יש המון אנשים מהסוג הנ״ל שפשוט עברו לרכבי ספורט מסוג אמבולנס מבלי להכליל חלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, קובי מאקו כתב:

ואם מדברים על צפירות אני לא מסוגל להבין נהגי אמבולנס ורכבי חירום אחרים שמפעילים סירנות במרכזי הערים בשעות לילה בכיף שלהם ובלי שום קשר למצב התנועה

להרגשתי יש המון אנשים מהסוג הנ״ל שפשוט עברו לרכבי ספורט מסוג אמבולנס מבלי להכליל חלילה.

לא כ"כ נתקלתי.

כן נתקלתי לא מעט פעמים, שנסיעה בחירום לא מרגשת את האנשים מסביב.

לדוגמה נסיעה בכביש 1 בחירום, עם סירנה מופעלת, שלפי החוק צריכים הרכבים מסביב לעצור כדי לאפשר מעבר, לא מזיזה אנשים אפילו מהנתיב השמאלי.

ולא כי האמבולנס הפתיע אותם. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.5.2024 בשעה 17:40, אליה כתב:

יש מנהג מבורך, בעיקר בכבישי יו"ש, שאם רכב טיפה איטי, הוא נצמד לשול במידה ואפשר, ונותן לרכבים מהירים יותר לעקוף.

חטפתי הזמנה למשפט כשעקפתי משאית שנסעה על 10 קמ"ש וירדה לשוליים כי השוטר החליט שאיכשהו 2 גלגלים שלי עברו את פס ההפרדה הרצוף.

יש לציין ש4 "בני מיעוטים" עשו זאת לפני אבל אותם משום מה הוא לא עיכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, taranta כתב:

יש לציין ש4 "בני מיעוטים" עשו זאת לפני אבל אותם משום מה הוא לא עיכב. 

בשביל מה לו לעכב אותם? חבל על הזמן, הרי את הקנס הם לא ישלמו, סתם בזבוז זמן.

המצב הזה נוראי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. מרתיח.

למרות שאם הצדיק הזה יכל לתת לי הזמנה למשפט הוא יכל להוריד אותם מהכביש במקום על נהיגה מסוכנת.

אבל כנראה שאיתם לא מתעסקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא פה את כל התגובות ונדהם! מסתבר שכולם בישראל נוהגים רגוע, על פי חוק, מתחשבים באחרים וכנראה שהטופיק הזה כל כך חם רק בגלל שהוא תלוש מהמציאות! 

או שאולי רוב המגיבים לא גמעו מספיק קילומטרים בכבישים של ישראל. 

אז תנו לי לסבר לכם את האוזן כאחד שעושה קרוב ל2000 ק"מ בשבוע. 

אפתח ואומר שאני איש צבא שברכב שלו מותקנת מערכת שלא נותנת לי כל כך להשתולל. 

והאמת אני מברך על היום שהמערכת הזו הותקנה. 

בעברי הייתי משתולל בכביש, כל אחד שעשה דבר הכי קטן לא במקום פשוט הטריף אותי והייתי משתגע! 

היום בכביש מה שקורה זה שלפחות 70% חסרי סובלנות כשחלקם חמומי מח. 

ואייך זה מתבטא? 

זה מתבטא בכאילו שטסים בנתיב הימני ושני לפני שהם מתרסקים במשאית שמולם הם חותכים לשמאלי כשלא איכפת להם ששירה שלמה צריכה לבלום! 

זה מתבטא בכאילו שרוצים לפנות שמאלה בצומת אז הם ימשיכו בנתיב הישר ויחתכו את כוווולם ויפנו שמאלה. כי מה איכפת להם שכולם מחכים לפנות?! מאמין שאם זה היה קורה בסופר, או בדואר, בבנק או בכל מקום אחר זה לא היה קורה. למה? כי יש כאילו שקופסת הפח הזו שהם יושבים בתוכה גורם להם להרגיש גיבורי על! 

זה מתבטא בנהג שיושב עם משפחה שלמה ברכב ומרשה לעצמו לזגזג על 140 בכביש 6 ולהידבק לרכב לפניו שנוסע "רק" על 135.

בקיצור... זעם הכבישים חוגג פה בארץ. 

המדינה על סף פיצוץ בגלל המון דברים ולצערי זה מתבטא בכבישים ורק הולך ומחמיר משנה לשנה. 

תגידו שיש פה בעיות של אכיפת החוק. 

תגידו שלמדינה לא איכפת. 

כל זה בולשיט! 

אני פשוט חושב שלאנשים כבר לא איכפת וכל מה שמעניין אותם זה העולם הקטן שלהם. 

לסיכום... 

אולי זו רק השקפת העולם שלי ואולי אני טועה אבל בסוף העיניים לא משקרות. 

לא שלי ולא של הנהג שתוקע לי מבט רצחני תוך כדי שהוא חותך אותי. 

שיהיה לכולם יום נפלא והכי חשוב רגוע! 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ששם לב בכבישים, בשבועות הראשונים של המלחמה הנוראה, כולם עברו שינוי.

ההפגנות והוויכוחים ודברי הבלע נעלמו.

גם בכביש כולם התנהגו אחרת - אף אחד לא צפר, כולם היו סבלניים לטעויות של נהגים אחרים ואף אחד לא התנהג בביריונות. אולי אנשים הצליחו לראות שלפניהם בכביש יש בנאדם שאולי עבר שכול או אירוע קשה אחר, או שהוא מגיע מפעילות מבצעית של יממות רצופות.

זאת אומרת שעם ישראל יכול להתנהג אחרת.

אחרי כמה שבועות, חודשיים גג, הכל חזר בהדרגה לקדמותו.

• אהבתי 4

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@CorenUtzנדמה לי שבשרשור הזה אבדה ההבחנה בין נהיגה תוקפנית - שהיא תופעה רווחת במקומותינו - לבין road rage, שלפחות באזורים בהם אני נוהג הרבה פחות נפוץ. 

אז מה שאתה מתאר זו נהיגה תוקפנית, פרועה, מסוכנת - אבל לא "זעם" בדרכים, מהסוג של מי שחוסם רכב אחר ויוצא באיומים (ומעלה). 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, amosbmw כתב:

מי ששם לב בכבישים, בשבועות הראשונים של המלחמה הנוראה, כולם עברו שינוי.

ההפגנות והוויכוחים ודברי הבלע נעלמו.

גם בכביש כולם התנהגו אחרת - אף אחד לא צפר, כולם היו סבלניים לטעויות של נהגים אחרים ואף אחד לא התנהג בביריונות. אולי אנשים הצליחו לראות שלפניהם בכביש יש בנאדם שאולי עבר שכול או אירוע קשה אחר, או שהוא מגיע מפעילות מבצעית של יממות רצופות.

זאת אומרת שעם ישראל יכול להתנהג אחרת.

אחרי כמה שבועות, חודשיים גג, הכל חזר בהדרגה לקדמותו.

מדוייק מאוד.

בכללי, די ברור לי שהזלזול ב"אחר" שמשתקף בנהיגה זו השתקפות כללית של החברה שלנו. הפתרון (אם יש) אינו רק בכביש.

בתור התחלה - צריך דוגמא ממנהיגים.

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...