Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דירה בהנחה- מה הקאץ'?

mrmiki1234

פוסטים מומלצים

אהלן

זה נושא קצת ארוך וסבוך אז אשמח גם לחומרי קריאה. זוג צעיר שמתעניין בדירה בהנחה, למה לא ללכת על זה? והאם אפשר למכור אותה אחרי שמקבלים אותה?

https://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/827700

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, mrmiki1234 כתב:

אהלן

זה נושא קצת ארוך וסבוך אז אשמח גם לחומרי קריאה. זוג צעיר שמתעניין בדירה בהנחה, למה לא ללכת על זה? והאם אפשר למכור אותה אחרי שמקבלים אותה?

https://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/827700

תודה רבה

כל החומר הרלוונטי נמצא פה

https://www.kolzchut.org.il/he/דירה_בהנחה_(מחיר_למשתכן)

אסור למכור אותה במשך 5 שנים מקבלת טופס 4 או 7 שנים ממועד ההגרלה שבה זכו (לפי המוקדם מביניהם)

בהנחה והחלטתם לקנות דירה ויש לכם הון עצמי, אין סיבה לא ללכת על זה, זו באמת הנחה משמעותית

זה יכול לגרום לכם "לשבת על הגדר" ולא לקנות דירה אחרת (עד שתזכו בהגרלה) אבל לדעתי זה שווה את ה"סיכון" - כל זוג יעשה את שיקוליו

בגלל נקודה א' - חשוב לבחור אזור בו תהיה לכם אפשרות לגור או להשכיר (ולדעת שזו התעסקות להשכיר), כדי שלא תעמדו בפני עובדה מוגמרת לאחר חתימת חוזה (אפשר לזכות בהגרלה ולוותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה חסרונות

א. אתה מחכה די הרבה זמן לדירה. אנחנו זכינו בשנה שעברה, קבלת מפתח בתאוריה... עוד שנה, אבל זה היה הגרלת המשך מהגרלה שהייתה ב2018, זאת אומרת שהרוכשים הראשונים מחכים כבר 6 שנים, אנחנו יצאנו "בזול"

ב. כמו שכתוב מעל - יש הגבלות לגבי מכירת הדירה, אבל הזמן עף די מהר. 

ג. אין לך ממש יכולת לבחור, זו הגרלה, אתה מנסה את מזלך בישובים שהיית מוכן לקנות או לגור בהם, ושיש לך את היכולת הכלכלית.

ד. איכות הבניה והגמר בדרך כלל ברמה המינימלית הנדרשת, ולא מעבר. כלומר גם אם יש פער של מיליון שקל בין הדירה שקנית בהנחה לדירה שנמכרת בשוק החופשי, לא מחייב שהן באותו מפרט, כך שבפועל הדירה שלך כנראה שווה גם פחות בכל אופן מדירה "מקבילה" מהשוק החופשי

היתרון הוא אחד - אתה מקבל מאות אלפי שקלים מתנה מהמדינה. לכן זה שווה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה פרקים ששאול אמסטרדמסקי מדבר על זה. אני לא אוהב אותו ולא שומע אותו בדר"כ, והוא גם נגד השקעה בנדל"ן אז מראש הוא לא אובייקטיבי. אבל בגלל שהוא עובר את התהליך אז אפשר ללמוד משם דבר או שניים. 

מה שהוריד אותנו - בגדול אתה צריך בפגישה של 45 דק' לתת תשובה להצעה שייתכן מאוד שלא מתאימה לך ובגלל הלחץ תגיד כן.

אני אסביר. זו הרי הגרלה, עם מספר דירות בעלות מפרט שונה. עכשיו, נניח שאתה מתעניין בדירה עם מפרט x או y, כי הם מתאימות לך וכו', אבל יצאת מקום 73 בהגרלה וה72 שנכנסו לפנייך תפסו את כל הדירות y וx. נשארו כמובן דירות עם מפרט z, אבל אתה לא בנית על זה ולא תכננת את זה, ואתה מגלה את זה בפגישה של 45 דקות שבה אתה גם צריך להחזיר תשובה. 

בגלל שזאת 'מתנה' מהמדינה לכאורה, הרבה אומרים כן, אבל הדירה בכלל לא מתאימה להם. 

ככה אני הבנתי, אם הבנתי לא נכון, אשמח שיתקנו אותי.

בנוסף, אין לך מושג מה יהיה אופי השכונה ומה יהיה עתיד הדירות. 

ייתכן שרוב הרוכשים מתכננים להשכיר את הדירה, כך שאם אתה גם מתכנן אותה כדירה להשקעה, השוק שם יהיה נמוך בעקבות ההיצע הרחב ולא תרוויח מזה הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנת נכון.

בגלל שאתה יודע את מספרך בסדר הזכיות ואת כמות הדירות מכל מפרט/סוג, אתה יכול לשער מה בטוח לא יישאר, מה בטוח יישאר, ומה בספק.

מכין לעצמך סדר עדיפויות מסודר טרם הפגישה. יכול להיות בחוץ אחרי 10 דק’, או להתלבט בין אופציות זהות בבניין שונה וכדו’.

אם אתה לא סגור על האופציות כדאי לבוא עם חבר שמבין או עם מתווך בתשלום.

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את הכדאיות של זה נכון לעכשיו.

פעם אנשים שזכו שילמו מיליון ש"ח על דירה שהשווי שוק שלה היה 1.6 מיליון ש"ח פחות או יותר.

על דירות יותר יקרות וגדולות באיזור המרכז ההנחה הייתה גם מעל מיליון ש"ח ביחס לשוק.

עכשיו ההנחה היא 300,000 ש"ח או 20% מערך הדירה (הנמוך מביניהם).

למה לי לא לקנות היום דירה? באיזור שאני רוצה, לבחור בעצמי הכל, במקום להתפלל לזכיה ולחכות בממוצע 4.5 שנים נניח (יש כאלה שזכו לפני 7 שנים ועדיין אין כיוון לקבלת מפתח). הרי אם אני אשכיר אותה 4.5 שנים מהיום אני כבר כיסיתי את ה-300 אלף ש"ח פער. בלי מדד תשומות הבניה ובלי ריבים עם הקבלן על פאקים בבניה.

מה אני מפספס פה? אפשר בקומבינה לקבל בהגרלות של היום גם מיליון ש"ח הנחה?

הסיבה היחידה שאנשים משתתפים כי הם יכולים לשים 10% הון עצמי במקום 25% והשאר משכנתא?

עריכה אחרונה על ידי Shmelov

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי אזור והגרלה, ממש כדאי לבחון כל מקרה לגופו. נכון שבעבר ההנחה הייתה משמעותית יותר ונכון שיש מקרים בהם עדיף לרכוש בשוק הפרטי דירה שכבר קיימת או קרובה לכך. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...