Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלת תם: העלאת קורבן בימינו - איך עושים את זה?

DareDevil

פוסטים מומלצים

הכותרת תפסה אותי עם קושייה לכבוד הפסח, איך מעלים קורבן בימינו? יש טקס שצריך לעשות? בטח יש ברכה גם.

אשמח לשמוע איך עושים את זה?

מישהו פה העלה קורבן? או שזה רק בכיפת הסלע?

screenshot-www_ynet_co.il-2024_04.22-14_42_25.png.be8d7ca3498cb4cb2c6ce7b3cc5f8fe1.png

הכי הצחיק אותי התגית "קורבן אופנה"

• מצחיק 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה זה מאוד פשוט.

מקבצים את האנשים הכי שנואים עליכם, מגיעים לעסקה עם חמאס תמורת השבויים ומבחינתנו בזה נגמר הסיפור.

(יש לי כמה שכנים ועוד כאלה שהייתי מוכן לוותר עליהם בשמחה)

WIN-WIN.

עריכה אחרונה על ידי Shmulik_Miata
  • לא הבנתי... 1

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלת פות”ש הנכבד:

בעיקרון, כולנו ’טמאי מתים’ מלידתנו ומכיוון שאין ’אפר פרה אדומה’ בכדי להיטהר מטומאה זו הרי אסור לנו לעלות בזמן הזה להר הבית, עד לבוא גואל.

במצב שרוב העם טמא מת, מותר להקריב קרבן פסח בטומאה בהר הבית לאחר נקיון יסודי של הגוף (הסרת ’חציצה’) וטבילה במקווה בברכה. הרמב”ם פוסק לפני כאלף שנה כי ניתן להקריב בזמן הזה קרבן פסח, אך קובע ומנבא שמכיוון שהר הבית יהיה בידי המוסלמים עד לבוא המשיח אין זה מעשי.

קרבן פסח מוקרב, למיטב הבנתי, בברכה מיוחדת מלבד הברכה על השחיטה.

לא מכיר את אלו שנעצרים פעם בשנה לעשר דקות אבל נדמה לי כי הם מונעים מטעמים לאומיים ולא דתיים.

עריכה אחרונה על ידי tinoki
  • אהבתי 5
  • מעניין 4

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, tinoki כתב:

אפר פרה אדומה

יענו A5?

לפני 59 דקות, tinoki כתב:

בעיקרון, כולנו ’טמאי מתים’ מלידתנו ומכיוון שאין ’אפר פרה אדומה’ בכדי להיטהר מטומאה זו הרי אסור לנו לעלות בזמן הזה להר הבית, עד לבוא גואל.

יש לך פרות אדומות בארץ (תאורטית), אולי במשק שבעת המעיינות ואולי במשק כלשהוא ביו"ש.

Just now, חולגי כתב:

אתה הבנת את זה ברוך ?

באתי לרשום - וואלה נשארתי עם יותר שאלות מתשובות.

לפני כשעה, tinoki כתב:

לשאלת פות”ש הנכבד:

במצב שרוב העם טמא מת, מותר להקריב קרבן פסח בטומאה בהר הבית לאחר נקיון יסודי של הגוף (הסרת ’חציצה’) וטבילה במקווה בברכה. הרמב”ם פוסק לפני כאלף שנה כי ניתן להקריב בזמן הזה קרבן פסח, אך קובע ומנבא שמכיוון שהר הבית יהיה בידי המוסלמים עד לבוא המשיח אין זה מעשי.

קרבן פסח מוקרב, למיטב הבנתי, בברכה מיוחדת מלבד הברכה על השחיטה.

לא מכיר את אלו שנעצרים פעם בשנה לעשר דקות אבל נדמה לי כי הם מונעים מטעמים לאומיים ולא דתיים.

רגע אז אין צורך להיות פיזית בכיפת הסלע?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה תשובה מסובכת של @tinoki, וכנראה שהוא לא נכנס לדקויותֳשל הבעיה.

עכשיו אני מתחיל להבין למה צריך שמאות אלפים ילמדו בישיבות. אולי אחד מהם ימצא פתרון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך זה אצלכם אבל אני הולך לאיטליז הקבוע שלי (ג'וליה), מבקש סטייקים טובים, מדליק מנגל, שם את הבשר וכשמוכן אוכל עם איזה סלט ליד עם חומוס ופיתה שהוקרבה על המנגל.

• מצחיק 1
  • מבאס 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

איזה תשובה מסובכת של @tinoki, וכנראה שהוא לא נכנס לדקויותֳשל הבעיה.

עכשיו אני מתחיל להבין למה צריך שמאות אלפים ילמדו בישיבות. אולי אחד מהם ימצא פתרון.

לך תדע, אולי העסקנים שלהם המציאו את הישיבות כדי שהחבר'ה יתפלפלו תיאורטית במקום שיילכו לצבא, יקבלו כישורי לחימה בזמן שאיזה משיגנע ימצא ויישם פתרון שיביא לקץ העולם כפי שאנחנו מכירים ולמלחמת גוג ומגוג.

אגב, הם (החרד"לים) עובדים לאחרונה מאוד מאוד חזק על יישום הקרבת פרה אדומה, כולל אישורים חריגים ממשרד החקלאות, אישורי ייבוא וכן הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, sperial כתב:

איזה תשובה מסובכת של @tinoki, וכנראה שהוא לא נכנס לדקויותֳ של הבעיה.

חח אכן תשובה כללית לגמרי.

בתאריך 22.4.2024 בשעה 17:31, DareDevil כתב:

רגע אז אין צורך להיות פיזית בכיפת הסלע?

להיפך. ומכאן הבעיה.

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.4.2024 בשעה 17:31, DareDevil כתב:

יש לך פרות אדומות בארץ (תאורטית), אולי במשק שבעת המעיינות ואולי במשק כלשהוא ביו"ש.

למה תאורטית? הביאו לארץ לפני פחות משנתיים.

https://www.ynet.co.il/judaism/article/bjyldoh11o

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ezuf כתב:

למה תאורטית? הביאו לארץ לפני פחות משנתיים.

https://www.ynet.co.il/judaism/article/bjyldoh11o

נתקלתי בכתבה הזו ואחרות אבל לא הייתי בטוח ב100 אחוז שיש עדיין עדר.. אולי כבר נשלחו לשחיטה.

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם פרה אדומה וגם קורבנות.

כרגע אף אחד לא באמת עושה.

המטרה בניסיון בקורבן פסח  הוא יותר עניין לתפוס כותרות ברצון להעלות את את הסוגיה שיש שבמקום הכי קדוש ליהודים. שנמצא בשליטה של יהודים.  אסור בו לעשות "פולחן דתי יהודי".

מאות יהודים נעצרים כל שנה בעוון זה התפללו תפילה יהודית בצורה שקטה/ השתחוו (פעם אדם מבוגר מעד ונפל ונעצר בטענה שהשתחווה)/ אמרו משהו מקודש לדת היהודית.

אבל זה לא תופס כותרת.

נערים שנתפסים עם גדי כן תופס כותרת.

ולכן עושים את זה.

גילוי נאות. מעולם לא עליתי להר הבית.

אבל אני יכול להסכים איתם שזה מצב אבסורדי שליהודים אסור להתפלל בהר הבית.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...