Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כרטיס מסך סביר - המלצה רלוונטית ל-2024

Nakamichi

פוסטים מומלצים

בגדול, 

חבר מחפש לקנות לילדים מחשב ״גיימינג״.

ילדים מתבגרים. צריך מחשב נייח.

אני מבין פחות או יותר ברוב הרכיבים. 

אבל לא ברור לי ככ בעצם על מה להמליץ מבחינת כרטיס מסך. 

נראה שהאינטרנט אוהב לקטול את nvidia

מצד שני נראה שרוב השוק כן הולך אחריהם.

ראיתי את ה-4060, שנראה כמו כרטיס בינוני סביר להיום.

יש גם 3050 במחירים קצת יותר טובים.

אין באמת תקציב. אני מניח שמקסימום 1500?

עדיף פחות. 

המשחקים? לא ברור איזה. אין להם מחשב כרגע ולא רוצה להגביל אותם מאוד.

המטרה היא לא המשחק הכי חדש ברזולוציה הכי אובה אלא משהו שיעמוד בגבורה עם מרבית דרישות השוק היום ולכמה שנים הקרובות.

תודה

נגיד:

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=34080

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינטרנט קוטל את נא-וידה (בסמוטריצ׳ית) בגלל קצת שטיקים ותמחורים אבל הטכנולוגיה שלה יותר טובה משמעותית.

לדרישות שלך, כל כרטיס מסך בינוני מהשנים האחרונות יתאים, בטח אם אתה מסוגל להסתפק ב1080p ולא צריך 4k.

ה4060 אחלה כרטיס למעט כמות הזכרון הקצת נמוכה. במקביל יש לו תמיכה טובה מאוד בdlss (טכנולוגיה של נא-וידה לשיפור ביצועים ע״י AI).

קשה לי מאוד להאמין שאתה לא תהיה מרוצה ממנו עד הגג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ להסתכל על 6700XT מאמאזון (כרטיס עם תג מחיר מקורי של 500~ דולר שנמכר כיום במחירים של RTX 4600)

https://www.amazon.com/XFX-Speedster-SWFT309-Graphics-RX-67XTYJFDV/

image.thumb.png.d432558f2fdaadc490a5d16d208d144c.png

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה 3050 חלש מאוד, מאוד משמעותית.

חפש 3080 יד שניה. הוא חזק לאין שעור מכל האופציות האחרות בטווח. אני מבין את הסלידה המיידית מיד שניה, אבל כן, זה עד כדי כך כדאי במקרה הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, במידה ושאר המפרט מושקע לטווח ארוך והברירה לכרטיס מסך היא רכישה בארץ - כנראה שיהיה הכי אפקטיבי לכוון את שאר המפרט בשביל לדחוף לתוכו 4070 SUPER.

לדעתי 4060 רגיל יזדקק להחלפה בטווח של שנה וחצי שנתיים הקרובות. כרטיסים מסדרה 3000 מקבילים הרבה יותר יקרים ממנו. והקפיצה הבאמת משמעותית מהרדאונים הוא אותו 4070 סופר.

אפשר למצוא אותו בחנויות מקומיות בסביבות 3200-3300 או באחת הרשתות באילת בסביבות ה 3000 ש"ח.

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקנייה בארץ אכן מאוד (מאוד!) מגבילה, אבל עדיין אני חושב שאתם נסחפים. אני ממש לא חושב ש4060 יצריך החלפה בשנה וחצי שנתיים אחרונות. לכל ילד ממוצע זה יספיק גם ל-5 שנים בכיף.

אני מסכים עם הגישה שכרטיס זה הכל, אבל צריך לזכור שני דברים:

1. מעבד שהוא צוואר בקבוק זה דבר מאוד מעצבן שבד"כ גורר החלפה גם של לוח אם וכו'. מעצבן ולא מצב רצוי. 

2. יש משחקים שמאוד מאמצים את המעבד, למשל ESCAPE FROM TARKOV וכאלו. אם זה הקטע של המתבגרים, אז לא הייתי שם את כל כספי על כרטיס מסך. 

כמובן שחסר כאן מידע מאוד קריטי כמו איזה משחקים הם משחקים, מה רזולוציית המסך וכו'. אבל זה השנקל שלי. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Nakamichi כתב:

אין להם מחשב ולכן אין מה לדבר על איזה משחקים הם משחקים עכשיו.

אז שישאלו את החברים שלהם באיזה משחקים הם משחקים.

ומה זה ילדים מתבגרים?

10? באמת יבחר לבד

15-16‽ הם אמורים לגמרי לקחת צד ושיקול בהחלטה. יותר מזה. סביר להניח שהם/חברים שלהם יבינו טוב מה הצרכים מהמחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Nakamichi כתב:

אין להם מחשב ולכן אין מה לדבר על איזה משחקים הם משחקים עכשיו. 

ראיתי מפרט שכולל arc a750

מה דעתכם?

מה הם ירצו לשחק? יש רשימה? או שזו הפתעה בשבילם? 

מסך יש? כשיהיה מה צהיה הרזולוציה שלו שבה הם ירצו לשחק? 

מהמידע שכן נתת לדעתי בגדול 4060 יספיק לצרכים הבסיסיים לכמה שנים טובות. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Nakamichi כתב:

הוא נותן תמורה מאוד גבוהה לכסף, והבעיות שהיו בהתחלה עם הדרייברים, נפתרו לפי סקירות מסוימות שראיתי. 

אך עדיין יש בעיות עם HDR במשחקים מסויימים, ועדיין קיימת האפשרות לביצועים קצת פחות טובים מכרטיס Nvidia מקביל (בעיקר בגלל דרייברים).

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי arc a770. עלה לי בערך 310 דולר באמזון. יש פה ושם בעיות תאימות אבל הביצועים לרוב בסדר ב1080.

חייב שיהיה את התכונה של resizeable bar ( לוחות של אינטל דור 10 ומעלה) כדי להוציא ממנו ביצועים מיטביים.

תמיכה פחות טובה במשחקים ישנים יותר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Nakamichi כתב:

לא כרטיס של שגר ושכח, לא ממליץ לקנות כזה לסוג המשתמשים אליהם המחשב מיועד.

אני גם חושב שה 4060 הוא האופציה הכי סבירה, למרות שהוא כרטיס די מעפן ביחס לעלות שלו.

אם ה 7600 xt היה זול יותר הייתי ממליץ עליו, אבל בישראל למשהו הוא יותר יקר מה 4060.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חושב שקודם כל שווה לבדוק מה הם ירצו לשחק.

הילדים של היום משחקים פורטנייט, מיינקראפט ורובולוקס או איך שלא קוראים לזה, לא קרייסיס וביושוק. אצל אחיינים שלי המשחקים האלה רצים יחסית סביר על כרטיסי מסך מובנים סטייל 630HD, כל כרטיס מסך בערך של נבידיה יריץ את זה בלי בעיה.

לשם השוואה ככה זה רץ על 1650 ומעבד i5 מלפני 3 שנים:

משחקים זבל, אין לילדים היום קלאס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...