Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה קשה לדעתכם למכור רכב ידני בימינו (או בשנים הקרובות)?

סרגיי הלוי

פוסטים מומלצים

היי אנשים, 

כבר תקופה מתלבט אם לקנות 108/C1/אייגו ידנית או רובוטית.
סוף סוף גמרתי בדעתי לקחת שיעורי רענון על ידני (לא נהגתי בידני 18 שנה), אבל תוך כדי שיחה עם המורה נהיגה עלו כמה נקודות טובות. 

1. זה נכון שה-108/C1 ידני הוא יותר אמין (הקלאצ' מתקלקל לעיתים פחות תכופות, והתיקון שלו יותר זול) מה-108/C1 רובוטי. 
גם יותר זול לקנות אותו. למרות הדברים הללו, מניח שיהיה לי קשה למכור אותו בחלוף 2-6 שנים כשארצה להחליף אוטו. כמובן גם אמכור אותו בפחות מאשר אם הייתי מוכר 108/C1 רובוטי. 
--
אז השאלה שלי היא כזאת: 
להתפשר על עניין קלאצ' פחות אמין ברובוטי, כי יש סכנה שאצטרך למכור את הרכב הידני בעתיד תוך קשיים רבים, או אולי לא אצליח למכור אותו בכלל? 

2. עד כמה אתם חושבים שזה מעצבן/מעיק לנהוג על ידני בפקקים (אני בראשון, שזה נסיעות לתל אביב בין השאר)? 
או אולי אחרי שמתרגלים, זה כבר לא כזה ביג דיל? 

3. שוב בעניין מכירת ידני. אם נגיד אמכור את ה-C1/108 בעוד חמש שנים,  ולא יהיו קונים, אוכל למכור למגרש? 
אנשים עושים דבר כזה בכלל? ואם כן, מניח שהמגרש יקנה את זה ממני במחיר פחות משקונה פרטי יקנה את האוטו. 
השאלה עד כמה, אם יש לכם מושג. 

תודה, 
סרגיי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל שוק הקונים מצומצם מלכתחילה, היות והיום כולם לומדים רק על אוטומטי
אם אתה קונה בזול ומוכר בזול... ניחא, תמיד יהיה מי שמרגיש שהעברת ההילוכים הידנית היא סימן לשליטה ברכב ונהיגה ספורטיבית
אם אתה קונה חדש... הייתי נמנע, כל מה שתחסוך בדלק ובאמינות תשלם אח"כ בסחירות.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סולל הדרך: 
אני חושב שאני קונה בזול, ה-C1/08 זה באזור ה-20K, עד 30K אם ממש יש מציאה. 
--
נשמע ממך שגם בעוד עשור סביר שיהיה מישהו שאוכל למכור לו (בהורדת מחיר מסוימת - מקווה שלא גדולה מדי). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעוד עשור הרכב ערכו של הרכב כבר יהיה זניח - זה לא ממש משנה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעוד עשור לא ה C1 תחיה ולא ימכרו יותר רכבים ידניים
בניגוד לכך... משוגעים תמיד יהיו
אם אתה קונה ב 20-30 ומתכוון להחזיק 10 שנים, בהנחה שהרכב שלך יחייה עד אז, מחירו יהיה כמשקל הברזל

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כמה זמן נפתח שרשור כזה או אחר והדעה שלי תשאר זהה.. כתבתי עליה בשרשרו שפתחתי לפני 3 שנים:

https://carsforum.co.il/topic/693534-עתיד-ירידת-הערך-ברכבים-ידניים/#comment-6232828

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, סרגיי הלוי כתב:

להתפשר על עניין קלאצ' פחות אמין ברובוטי, כי יש סכנה שאצטרך למכור את הרכב הידני בעתיד תוך קשיים רבים, או אולי לא אצליח למכור אותו בכלל? 

גם רכבים ידניים אפשר למכור. לרכבים רובוטיים השוק גם לא בדיוק מאיר פנים. 

עד כמה אתם חושבים שזה מעצבן/מעיק לנהוג על ידני בפקקים (אני בראשון, שזה נסיעות לתל אביב בין השאר)? 
או אולי אחרי שמתרגלים, זה כבר לא כזה ביג דיל? 

מציע לך לשכור רכב כזה לשבוע ולבדוק. יש אנשים שמסתדרים ויש כאלה שמקללים כול שניה ברגע שהם מגיעים לפקק הראשון. 

שוב בעניין מכירת ידני. אם נגיד אמכור את ה-C1/108 בעוד חמש שנים,  ולא יהיו קונים, אוכל למכור למגרש? 

כמו שאמרו לפני, עוד 5 שנים ברכב שעולה 20-25 אלף, זו שאלה חסרת תוחלת לחלוטין. 

בוא נגיד, שהייתי יותר דואג מעניין רצועת הטיימינג אם אני קונה 108 1.2, מאשר לערך הרכב במכירה עתידית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, סרגיי הלוי כתב:

מניח שיהיה לי קשה למכור אותו בחלוף 2-6 שנים כשארצה להחליף אוטו. כמובן גם אמכור אותו בפחות מאשר אם הייתי מוכר 108/C1 רובוטי

ההנחה שלך שגויה, לפחות בשוק הנוכחי.

הביקוש לרכבים ידניים די קשיח, וההיצע מצומצם, מה שגורם למכירה של רכבים ידניים להיות די קלה.

• רעיון טוב! 1

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שלנסיעה שלך הייתי בוחר רכב אחר.

פקקים עם גיר ידני מעצבן לדעתי.

פקקים עם גיר רובוטי חד מממדי גם מעצבן ושוחק את המצמדים.

לדעתי חפש רכב עם גיר אוטומטי פלנטרי או רציף, תציין תקציב.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב ידני ונוהג גם בפקקים בלי קושי מיוחד

יש לי מרצדס ידנית שנקנתה בזול וכנראה גם תמכר כך

או שיש בדיוק קונה שמשוגע על זה או שאין לך לקוח לזה 

"בלי סיכון אין סיכוי"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קונה עכשיו ב 20.000 ש"ח, בעוד 6 שנים האוטו הזה יהיה שווה 5000-6000  ש"ח במקרה הטוב, ובעוד עשור 2000 ש"ח. 

בסכום הזה הקונה ירצה אוטו שנוסע, מהרובוטי הוא יפחד יותר. 

אבל מה זה משנה, אתה קונה את האוטו בשביל עצמך ולא בשביל מישהו רנדומלי שיקנה ממך בעוד הרבה שנים. 

אתה יודע את היתרונות והחסרונות של גיר ידני ושל הרובוטי. 

תקנה מה שמתאים לך יותר וזהו. 

לנסיעה בפקקים עדיף רכב אוטמטי, רובוטי חד מצמדי זה לא בדיוק אוטומטי למרות שהוא מוגדר ככה ברישיון. 

ידני לא מעייף ולא מפריע בפקקים אם אתה 15 או 20  שנה נוהג על כזה, לנהג שלא רגיל לידני ולא מיומן זה עלול להפריע מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה אוטומטי בתקציב שלך, קח בחשבון שעל רכב שתוציא עכשיו 40,000 שח יישארו עוד 6 שנים אולי 10,000 שח, אם תקנה יקר יותר יישאר יותר. לפקקים של ראשון תל אביב לא הייתי קונה ידני או רובוטי, זה מעצבן ושוחק את הקלאץ' (ניתן תמיד להחליף אבל זה גם עולה כסף)

עריכה אחרונה על ידי Michazzz

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, תודה לכל המגיבים. 

כמה דברים נוספים: 
1.) הנסיעה מראשון לתל אביב היא רק דוגמה. 
בפועל אני עצמאי שעובד מהבית, האוטו נקנה בשביל נסיעות סופ"שים וכל מיני סידורים. לא כל יום מראשון לת"א וחזרה. 

יוליאן: די סגור על ה-C1/108, אחרי הרבה בדיקות. 
אם בדיעבד אגלה שטעיתי הרכב הבא לא יהיה כזה...

2.) ELiC25: 
תודה על הלינק, נותן פרספקטיבה. קורא את השרשור הזה עכשיו. 

3.) יש חשש מסוים שאצטרך למכור גם אחרי שנה-שנתיים: תלוי בכל מיני תרחישים שאולי יהפכו לרלוונטיים בחיים שלי. 
מניח שאז צריך פחות לדאוג ממכירת הרכב, כל עוד הידנית שאני אקנה תהיה במצב טוב (יד נמוכה + שנה גבוהה + קילומטראז' נמוך). 

4.) אף אחד לא ענה לגבי אם ניתן למכור אוטו יד-2 למגרש, מניח שזה יהיה במחיר הרבה פחות משתלם מלמכור לפרטי.
מישהו יודע? 

5.) בינתיים ממשיך עם השיעורי רענון על ידני, עשיתי אחד. אחרי 18 שנה בלי שנהגתי עם ידני זה לא כיף בכלל. 
מצד שני כל החברים אומרים שזה עניין של תרגול עד שיהפוך להרגל. 
בו זמנית, כל הזמן על יד-2 לראות אם מישהו מפרסם C1/108  שנים 2018+ / יד-1 / עד 60K ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל בסביר שמגרש כמעט תמיד יסכים לקנות ממך את הרכב - גם אם לא תבצע אצלו טרייד.

השאלה היא רק לגבי המחיר שישלם.

וזה כמובן תלוי באלף גורמים, ביניהם, מצב השוק - אם השוק מוצף ברכבים או שאין ביקוש תקבל גרושים -

במצב נורמלי, הוא יציע כמה שפחות בזמן שקונה פרטי סביר שישלם יותר.

גם שהשוק קשה או הרכב נבלה - עדיין ניתן למכור את הרכב למגרש/סוחר.

רק שנציגים במגרשים שמכבדים עצמם עלולים לא להציע מחיר בכלל (אלא אם תתעקש) כדי לא להעליב אותך.

מגרשים שפחות סופרים אותך, יזרקו לאוויר הצעות הזויות בתקווה ש"מקסימום יתפוס".

בכל מקרה זה לא שיגידו לך "לא אני לא קונה" אלא משהו בסגנון "אני לא מתעסק עם רכבים ישנים".

אם תתעקש סביר שבכל זאת תקבל הצעה.

השאלה היא אחרת, היום הרכב שווה 20.

מה רלוונטי מה יהיה שווה עוד 10 שנים ? ביחס לעלות אחזקת רכב זה כסף קטן.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...