Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת קרקע/זכות לדירה - עד כמה העסק בטוח ומשתלם?

nikitales

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אם

לפני 56 דקות, avizaz כתב:

המצב כל כך הזוי עד שאף אחד לא יודע להגיד איפה הקרקע בכלל

אז איך

לפני 15 שעות, avizaz כתב:

השכן שלהם שאשכרה מגדל תפוזים, השתלט על השטח

או שיודעים או שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשסבא שלי קנה קרקע חקלאית היה עליה פרדס.

היה חקלאי שגידל פרי הדר והתפרנס מזה. אאלט היה לו הסכם חוקי כלשהו. לפעמים ההורים שלי היו עוצרים שם לקטוף תפוזים בפרדס "שלהם", למרות שבאופן חוקי אסור היה להם לקטוף. כשהקרקע הופשרה, החקלאי התפנה בלי בעיות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, avizaz כתב:

המצב כל כך הזוי עד שאף אחד לא יודע להגיד איפה הקרקע בכלל, חלק מהמשפחה טוענת שזה בארסוף - שטח שהוכרז כפארק לאומי, וחלק טוען שזה ברשפון במטעים ושהשכן מגדל תפוזים על הקרקע כאילו הייתה שלו.

אז אתה יכול להתחיל בבדיקה של הרישומים ברשפון וארסוף.

לפני 4 שעות, avizaz כתב:

מסתבר שדוד אחר שלי כבר בדק את מצב הזכויות מול עו"ד שטען כי אין סיכוי להפשרה, ניסע להניע מהלכים וזה גם כן כשל ואז כולם ויתרו עוד יותר.

לא כל אחד יגיד אם יש לו פתאום שטח בבעלותו ששווה כמה עשרות אלפים או אולי האופציה לרכישה/העברה.

וכן מזייפים גם חתימות ומסמכים.

איפה מתחילים? שלח עו"ד מקרקעין מקומי לרשפון/ארסוף לבדוק עבורך את העניין, שינבור במסמכים ויבדוק.

או שהולכים פיזית עם צו הירושה של המוריש ללשכת רישום מקרקעין ובודקים מולם.

המקסימום שתבזבז יהיה סיבוב לעיר הגדולה שקרובה אלייך

https://www.gov.il/he/departments/bureaus/?OfficeId=7f339ddd-6295-4025-8991-2c5a3ea2a76f&limit=10&categories=a522f3b7-fc0c-407b-8ac6-dc6e7f52b547

בהצלחה ואני בהחלט אשמח לשמוע על התוצאה הסופית גם אם היא תהיה מאכזבת..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך מה הבעיה, הסבתות משני הצדדים אי אפשר לדבר איתן, הן פשוט לא מוכנות להתיחס למה קורה אחרי ה120 שלהן.

אחת מהן הפסיקה לדבר איתי כשפניתי וביקשתי שאני אהיה בצוואה במקום אבא שלי, מאחר ואבא שלי מוגדר כפושט רגל (כמובן הכל באישורו), עכשיו בגלל שהיא נעלבה בעצם אבא שלי ישאר בלי כלום, לא מוכנה לשמוע כלום על צוואה.

**הכל הסתדר כשאבא שלי הלך ואמר לה שזה ביוזמתו, אבל כלום לא השתנה**

הסבתא השנייה רגועה יותר, אבל לא אהבה כשניסיתי להסביר לה איך חיים טוב יותר עכשיו וגם דואגים לדור ההמשך מאחר והיא מחזיקה בנכסים שמפסידים לה כסף במקום להשקיע בדברים אחרים, היא גם בעלת הנכס ברשפון, לכן העדפתי להתרחק ולשמור על יחסים טובים ולתת לדודים שלי לתהות איפה השטח (ארסוף\רשפון), נתמודד עם זה אחר כך.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, avizaz כתב:

אני אגיד לך מה הבעיה, הסבתות משני הצדדים אי אפשר לדבר איתן, הן פשוט לא מוכנות להתיחס למה קורה אחרי ה120 שלהן.

אחת מהן הפסיקה לדבר איתי כשפניתי וביקשתי שאני אהיה בצוואה במקום אבא שלי, מאחר ואבא שלי מוגדר כפושט רגל (כמובן הכל באישורו), עכשיו בגלל שהיא נעלבה בעצם אבא שלי ישאר בלי כלום, לא מוכנה לשמוע כלום על צוואה.

הסבתא השנייה רגועה יותר, אבל לא אהבה כשניסיתי להסביר לה איך חיים טוב יותר עכשיו וגם דואגים לדור ההמשך מאחר והיא מחזיקה בנכסים שמפסידים לה כסף במקום להשקיע בדברים אחרים, היא גם בעלת הנכס ברשפון, לכן העדפתי להתרחק ולשמור על יחסים טובים ולתת לדודים שלי לתהות איפה השטח (ארסוף\רשפון), נתמודד עם זה אחר כך.

מתבאס בשבילך על מה שקרה עם הסבתא הראשונה. למרות שלא הייתי מהסס לנסות ליישר הדורים איתה. במקסימום הרווחת עוד חוויה איתה. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שזה יתעכב המצב יהיה מסובך יותר עבורכם,כיוון שיהיו יותר אנשים שהם בעלי הקרקע ואז יהיה צורך לאסוף את כולם ושהם יסכימו למכירה ולחתום.

זה מניסיון של קרקע שהיתה ברשות משפחת אמי - סבא שלי רכש אותה, היו לו 9 ילדים, חלקם נפטרו - מה שאמר שכבר ניסו למכור את השטח (גם שטח חקלאי, אבל היה איזה מאעכר שכנראה רצה אותה), היו יותר מ-40 יורשים שונים שהיה צריך לתאם בין כולם. למרבה המזל, כולם היו בטוב אחד עם השני והצליחו לתאם עם כולם וביחד עם עורך דין טוב שסייע המכירה הצליחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, avizaz כתב:

לדעתי כדאי לך לברר כבר עכשיו מהן האפשרויות שעומדות בפנייך. אחת האפשרויות היא אולי שכאשר יגישו את הבקשה לצו ירושה, אביך יוכל להסתלק מהירושה לטובתך. יש לכך טופס מיועד שמצרפים לבקשה. אני לא יודע אם זה תקין כי אולי מדובר בהברחת נכסים אסורה אבל שווה בדיקה. 

במקביל, הייתי בודק האם ניתן לבטל את פשיטת הרגל של אביך ואולי לקבל הפטר או הסדר חובות,זה כנראה יעלה פחות מלשלם את מלוא החוב או הירושה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע הסתלקות מירושה פירושה וויתור על חלקך בה, היא תתחלק בין שאר היורשים. אבל, בכלל, ובמיוחד במצבו של האב. כדאי להיות זהיר ולא לעשות שום צעד, בוודאי כספי, בלי ייעוץ משפטי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.12.2023 בשעה 09:55, Moshe c כתב:

לדעתי כדאי לך לברר כבר עכשיו מהן האפשרויות שעומדות בפנייך. אחת האפשרויות היא אולי שכאשר יגישו את הבקשה לצו ירושה, אביך יוכל להסתלק מהירושה לטובתך. יש לכך טופס מיועד שמצרפים לבקשה. אני לא יודע אם זה תקין כי אולי מדובר בהברחת נכסים אסורה אבל שווה בדיקה. 

במקביל, הייתי בודק האם ניתן לבטל את פשיטת הרגל של אביך ואולי לקבל הפטר או הסדר חובות,זה כנראה יעלה פחות מלשלם את מלוא החוב או הירושה. 

היי משה

זה כבר יותר קשה מאשר לדבר עם סבתא שלי :)

אם הוא יוותר על הירושה זה יעבור לשאר האחים, יכול מאוד להיות שהוא פשוט יוותר לאחותו והיא תעזור לו כמו שאני תכננתי, ואז אולי לא יהיה אירוע מס.

לגבי השטח ברשפון \ ארסוף, ב120 של סבתא שלי זה יהיה בבעלות 4 ואני מאמין שבו ברגע הם ירצו לסדר את כל הנכסים כולל זה, יש עוד נכסים ואני בטוח שחלק ירצו לעשות "אקזיט" כבר על הכל כי זה מסובך מדי.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פושט רגל לא יכול "לוותר" על חלקו בירושה.

אם מראש לא כללו אותו בצוואה זה משהו אחר. מהרגע שאין צוואה והוא יורש משהו, אין לו יכולת להסתלק רק במקרים מאוד מאוד ספציפיים דרך בית משפט.

וכמובן כל מה שהוא יורש, יילך לכיסוי החוב המקורי, בלי קשר להסדר התשלומים.

כלומר, אם קבעו יכולת שהוא יכול לשלם 2000 שקל בחודש, זה לא שעכשיו יירד לו הסכום או שתקופת התשלום תרד.

הוא פשוט ימשיך לשלם לפי יכולת והירושה, תלך לנושים כאקסטרא. אותו דבר פיצויים אגב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הדבר הכי טוב שאפשר לנסות עכשיו זה להסדיר את המצב הכלכלי של אבא וזה ידרוש המון ממנו.

זה מצריך שינוי מיינדסט רציני ואולי אף להפסיק אי אלו דברים.

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור. אם הוא עוד לא הבין את זה הוא יבין את זה.

אחרי תקופה, דרך העורך דין שלכם, תוכלו להגיע להסדר עם הכנ"ר.

קרובי משפחה מדרגה ראשונה יכולים לשלם את ייתרת החוב "במכה" ישירות.

יקבעו דיון. אחרי חודשיים שלוש הסיפור נגמר ויקבל הפטר.

אבל - מכיוון שאתם לא יכולים לתזמן מקרים כאלו  - עדיף לכם שתסגרו את העניין עם הצוואה כמה שיותר מהר, כמובן, בהתייעצות עם בעל מקצוע.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...