Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייד

וולברין

פוסטים מומלצים

לפני 41 דקות, eladns כתב:

אז לדעתך אנשים לא קורסים ורעבים ללחם ולכן מוכרים את כל תכולת המשרדים?

טוב אולי נפל ממשאית

image.thumb.png.23942e43343fae45fb4b9650c5eb43ca.png

יש מלא כאלו 

תתחיל לחפש מה מתאים לך

זה מחשב מ-2011.

בו, אל תביך את עצמך. אין לך מושג.

״משרד שנסגר״...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא מבין בזה.

אני גדלתי על XT ופנטיום 75

מי שמבין יעבור על כל ההודעות שיש, בירושלים פחות, במרכז נראה שיותר משרדים נסגרו ומוכרים הכל בכדי שיהיה לפחות משהו בכיס 

אני רק נתתי רעיון

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, XVSTI כתב:

מחשב נייד נורמלי הוא באיזור ה 2000 שקלים לפני מע׳ הפעלה.

,תלוי מה אתה קורא "מחשב נייד נורמלי" 

אני כרגע משתמש במחשב נייח עם מעבד I3 משנת 2012 ו-4 גיגה ראם והרדיסק רגיל. בקיצור, טרנטה מוחלטת. ולשימושים של גלישה באינטרנט, ואופיס פה ושם הוא עושה את העבודה בסדר גמור. 

כול מחשב מהשנה שנתיים האחרונות, אפילו עם מעבד סלרון, 8 גיגה ראם ו SSD, יהיה מהיר ברמה מורגשת מהעגלה שיש לי.

אבל אם אתה קורא "מחשב נייד נורמלי" למחשב נייד עם מסך שהוא לא טראש, אז גם 2000 לא יספיקו. יותר לכיוון ה-3000. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, eladns כתב:

אני לא מבין בזה.

אני גדלתי על XT ופנטיום 75

מי שמבין יעבור על כל ההודעות שיש, בירושלים פחות, במרכז נראה שיותר משרדים נסגרו ומוכרים הכל בכדי שיהיה לפחות משהו בכיס 

אני רק נתתי רעיון

אם אתה לא מבין, למה אתה ממליץ?

זה זלזול באדם שפתח את השרשור.

בו אני אגלה לך סוד, במודעת מכירה של רכב, אם כתוב ״לא מסוחר״... זה לא אומר שזה לא מסוחר. אפילו אם זה כתוב בפייסבוק מרקט.

נשבע לך.

גם אם כתוב ״משרד שנסגר״, זה לא משרד שנסגר. כל מי שמוכר ערימה של מחשבים ישנים שהשיג ממי יודע איפה, כותב ״משרד שנסגר״. זה תופס גם לגבי ״חברת היי טק שנסגרה״, ״משרד עורכי דין שנסגר״, ואפילו ״עודפי נאסא״

• רעיון גרוע 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@davemustaine87 אתה משתמש במה שנמצא אצלך. אילו היית קונה מחשב חדש היום לא היית קונה פנטיום 75 (ואללה, גם לי היה מחשב פנטיום 75 שהחליף את ה-XT 8088) וגם לא i3 דור 3 (בכל זאת, בן 10) אלא i3 או i5 מדור אחרון או לפני אחרון, כזה שיוכל לשרת אותך עד 2030. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, falou כתב:

אם אתה לא מבין, למה אתה ממליץ?

זה זלזול באדם שפתח את השרשור.

אני מביא את הסוס לאגם, לא יכול להכריח אותו לשתות

נתתי עוד פן של מצב שאפשר לקנות.

שיש ויעשה שיעורי בית מה זה דור עשירי של איי7 וכו ויבחר לו את המחשב הכי טוב לו.

אני קניתי ב600 שקל את שלי לפני 4 חודשים והמחשב פצצה

אפילו עשה שידרוג לוינדוס 11

נכנסתי למרקט. ראיתי משרד שניסגר, בירושלים. נסעתי לתלפיות ראיתי ערמה של מחשבים. קניתי את זה

image.png.a13b3d4a466d4b13442ab62b5887dcae.png

ואני מבסוט.

מה רע?

ולא עשיתי גוגל לשאול איך המעבד.

מה יוצא אני מרוצה.

כולה פייסבוק ויויטיוב. אני לא עורך סרטים ומעלה לאונלי פאנס.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

@davemustaine87 אתה משתמש במה שנמצא אצלך. אילו היית קונה מחשב חדש היום לא היית קונה פנטיום 75 (ואללה, גם לי היה מחשב פנטיום 75 שהחליף את ה-XT 8088) וגם לא i3 דור 3 (בכל זאת, בן 10) אלא i3 או i5 מדור אחרון או לפני אחרון, כזה שיוכל לשרת אותך עד 2030. 

ברור שלא, כי ככול שאתה יורד בתקציב ככה הקפיצות הם עצומות ביחס לתוספת במחיר. 

מחשב נייד עם מעבד סלרון ברמה שיש לי עולה 1450, מחשב זהה עם מעבד I3 דור 12 עולה 1650. אבל לקחת מחשב עם I5 ו-16 גיגה ראם, זה כבר יעלה 2600 שקל, ולשימושים שלו זה יתן שיפור מאוד קטן עד לא קיים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא המבט לטווח טיפה יותר רחוק. דרישות התוכנה הוחכות ועולות. אני לא מצוי בשוק הזה, אבל את ה-200 ש"ח כדי לעלון מסלרון ל-i3 לא הייתי מהסס להוציא. כנראה מוודא שיש גם אפשרות להגדיל RAM לכשירווח.

הניסיון הקטן שלי היה שמעבד i3 הספיק לי בקושי ל-4 שנים (בעיקר לגלישה), ואז המחשב הפך איטי במידה בלתי נסבלת. ה-i5 שיש לי היום בן למעלה מ-6 שנים ועוד כוחו במותניו. אש זה לא אומר כלום על העתיד, אל נראה שבטווח הארוך ההשקעה כדאית, בוודאי ברמה של 200 ש"ח שנשכחים אחרי שבועיים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, eladns כתב:

אני מביא את הסוס לאגם, לא יכול להכריח אותו לשתות

נתתי עוד פן של מצב שאפשר לקנות.

שיש ויעשה שיעורי בית מה זה דור עשירי של איי7 וכו ויבחר לו את המחשב הכי טוב לו.

אני קניתי ב600 שקל את שלי לפני 4 חודשים והמחשב פצצה

אפילו עשה שידרוג לוינדוס 11

נכנסתי למרקט. ראיתי משרד שניסגר, בירושלים. נסעתי לתלפיות ראיתי ערמה של מחשבים. קניתי את זה

image.png.a13b3d4a466d4b13442ab62b5887dcae.png

ואני מבסוט.

מה רע?

ולא עשיתי גוגל לשאול איך המעבד.

מה יוצא אני מרוצה.

כולה פייסבוק ויויטיוב. אני לא עורך סרטים ומעלה לאונלי פאנס.

המחשב שלך הוא דור 8, לא 2, דבר איתי עוד 6 שנים תגיד לי איך הוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, עם הדרישות שהוא הציג ניתן לקנות מחשב (יחסית) פשוט ל 3-4 שנים הקרובות. מהניסיון אצלנו בחברה, רוב הניידים לא מזדקנים כי הם נשברים/נופלים/נגנבים הרבה לפני שהם מפסיקים לסחוב...

שיטוט מהיר ביד 2 בחיפוש אחר לנובו עד 2000 ש"ח מעלה לא מעט תוצאות

למשל I5 Lenovo חדש באריזה עם Intel Core i5-1035 אולי לא חדיש במיוחד (יצא לפני כ שלוש שנים)

לטעמי זה יהיה מספיק למה שפות"ש מחפש.

אם הוא ממש הולך להתפרע אז מה רע בi7-8550u (דור שמיני...)? Lenovo Yoga 530. נמכר שם ב 2500 ₪ עם מסך מגע (ממכר מאוד, אני לא מחליף את ה surface הישן שלי כי פשוט התרגלתי למסך מגע כל כך שקשה לי לעבוד על נייד רגיל בנסיעות). אני מאמין כי הוא ישרוד וישמש היטב במשך ה 3-4 שנים הקרובות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא המבט לטווח טיפה יותר רחוק. דרישות התוכנה הוחכות ועולות. 

מהיום שקניתי אותו, לפני  9 שנים, שמעתי בדיוק את אותו דבר. והוא עדיין עובד בסדר גמור. 

הניסיון הקטן שלי היה שמעבד i3 הספיק לי בקושי ל-4 שנים (בעיקר לגלישה), ואז המחשב הפך איטי במידה בלתי נסבלת. ה-i5 שיש לי היום בן למעלה מ-6 שנים ועוד כוחו במותניו. אש זה לא אומר כלום על העתיד, אל נראה שבטווח הארוך ההשקעה כדאית, בוודאי ברמה של 200 ש"ח שנשכחים אחרי שבועיים.

לא יודע איזה מחשב היה לך, אבל לאינטל יש סדרה שלמה של מחשבי I3,5,7 שהם חסכונים בחשמל, וכתוצאה מזה- חלשים משמעותית. אולי זה מה שהיה לך. 

זה לא נכון להתסכל על כול סדרה בתור מקשה אחת. יש I3 שהם חזקים יותר מ- I5, בטח במעבר בין דורות מעבדים. 

אם אתה רוצה לדעת מה שווה על הנייר המעבד שמותקן אצלך, אז תיראה את הבנצ'מרק שלו(חיפוש בגוגל) 

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

המחשב שלו הוא כבר בן איזה 4-5, עוד 6 שנים הוא יהיה עמוק בפח זבל 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשני המחשבים מעבדים מסדרה U ואת נזכרון הרחבתי ל16 ג"ב. די השוואת תפוחים לתפוחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

הוא מ2018

בטריה מחזיקה שעתיים.

לא קריטי.

ומה אתה עוד רוצה ב600 שקל?

זה יותר זול מגנוב

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

מעבד i3 דור 12/13 +12 RAM יחזיק לו יפה מאוד, וכנראה ישבר פיזית לפני שיתחיל לעבוד לאט. 

לדעתי מה שקרה לך עם ה i3 שעובד לאט זה בגלל הRAM.

הכרום שתיין של RAM וכמה שמוסיפים יותר הוא צורך יותר.

עבר: מציבושי כריזמה אייר 2002

הווה: ניסן אלמרה 2002

עתיד: רכב יפני עתיק ואמין מודל 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, שניהם היומ16מג"ב.

אבל העיקר הוא מה שגם אתה וגם אני כתבנו: לא להסתפק בסלרון או פנטיום או איך שמעבדי רמת הכניסה נקראים היום, אלא לקנות לפחות i3 עדכני, כדי להאריך את תוחלת החיים של המחשב. אם ילך על הזול ביותר נראה כאן  מהר מאוד שרשור שדרוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...